Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

macie może link lub wymiary jakiej wielkości są fabryczne głośniki w Outbacku H6 MY01? Przód to 16,5cm a tył to 10cm?

 

już wiem - poradziem sobie.

16,5 na przód i tył, głębokośc montażowa nie więcej niż 5cm.

Edytowane przez frommert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy badał ktoś z forumowiczów możliwość sterowania radiem "niefabrycznym" z kierownicy w Forku My07?

warsztat nie ogarnia, a znalazłem w allegro wiązki, których podłączenie ma załatwić sprawę (koszt ok 200 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam radia dla siebie. Aktualnie mam jakieś LG które funkcjonalnością nie porywa. 2 wzmaki + sub + tweetery + niefabryczne głośniki. Leci za dużo sopranu  :P

Kusi mnie taki o to wynalazek  :D

http://tabliczni.pl/...a-ze-smartfona/

Posiadam Z2 więc by pasowało ale pytanie czy w ogóle warto czy lepiej w tej cenie ( 750zł) kupić coś innego?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję waszej pomocy, bo pogubiłem się zupełnie w gąszczu możliwości. :rolleyes:  Pacjent: Impreza ’08.

Generalnie chciałbym poprawić jakość dźwięku (ale nie jestem audiofilem), mieć dobrą nawigację (TomTom lub Garmin; Automapa odpada) oraz pełną współpracę z telefonem (Spotify, zestaw głośnomówiący itp.).

 

Raczej zlecę całość jednej firmie w Warszawie (jeżeli możecie kogoś polecić, byłoby świetnie).

 

Zastanawiałem się nad pakietem zawierającym niezłą stację multimedialną, dodatkową nawigację z możliwością wyświetlania na ekranie stacji multimedialnej, wyciszenie drzwi przednich i wymiana głośników. Budżet - powiedzmy, że elastyczny, ale nie celuję w hi-endowe rozwiązania  -_-

 

Drogie Bravo, od czego zacząć?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po zakupie gacka III fabrycznie miałem zamontowane tylko dwa przednie głośniki (z czego wiek pożarł już trochę zawieszenia) i włożone było radio Blaupunkt Acapalco CD51. Jak nie trudno się domyślić nie grało to w ogóle. Kupiłem 4 głośniki Magnata 16cm o ile dobrze pamiętam chyba po 100zł za parę i zamontowałem w fabryczne miejsca tj. 4 drzwi + dołożyłem fabryczne gwizdki. Poprawa zdecydowana ! Następnym krokiem był powrót radia do fabrycznego i przyznam że jestem naprawdę mile zaskoczony jakością dźwięku. Radyjko gra dużo lepiej od wspomnianego wcześniej Blaupunkta i tego co zauważyłem ma jeszcze zapas mocy... myślę że po dołożeniu jakiegoś głośnika basowego to wszystko naprawdę nieźle by zagrało bez pakowania tysięcy złotych...

 

o8p3.jpg

 

a teraz tak z boku :) czy wie ktoś jak w danym radiu wyłączyć funkcje automatycznego wyszukiwania stacji AF ? trochę mnie to męczy :)

 

 

Wiesz może jaki to model?

Posiadam taki w Leone i bym połączył dodatkowe głośniki.

Nalepek żadnych niema ,a nie chce rozbierać

 

Dzięki za odp z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,


Orientuje sie ktoś czy te głośniki:
http://allegro.pl/zestaw-system-hertz-dsk-165-3-dystanse-mdf-maty-i5393576685.html

albo te:
http://allegro.pl/kultowe-helix-b-62c-dystanse-mdf-lub-maty-i4872328623.html

 

zmieszczą się w drzwi do Imprezy GD 02' ?
Krótko mówiąc? czy założę potem boczek bez problemów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szanowni forumowi audiofile, mam pytanie o głośniki.

Wymieniono mi woofery z RS Audio modelu Base 165 na Hertz EV 165. 

Audio jest nieseryjne - porządne radio Alpine + wzmacniacz + aktywny subwoofer. Tweetery i zwrotnice są też RS Audio.

 

Efekt jest taki, że zestaw gra mocniej i nawet niby lepiej, ale wysokie tony są nieco syczące. Z kolei żona mówi, że dźwięk jest mniej czysty. Ja sam nie wiem, zwłaszcza, że od kiedy auto kupiłem, woofer w drzwiach kierowcy niedomagał.

 

Głośniki RS Audio to chyba jakaś premium półka, z drugiej strony to model "Base", czyli podstawowy. Głośniki naprawił mi spec lokalny i twierdzi, że sprzęt wygląda na porządny - kewlarowe membrany, itp. 

 

Moje pytanie - czy potraficie powiedzieć które woofery lepsze - Hertze EV 165 czy RSy?

 

@tomek_pa - jak widzisz u mnie weszły Hertze EV 165, które są także elmentem zestawu ESK 165 (w 2002 są jednak boczki innego kształtu). Swoją drogą ponoć model niższy czyli rozważany przez Ciebie DSK gra słabo, a Hertzowe tweetery są bardzo kiepskie. No i z tego co wyczytałem wzmacniacz mocno wskazany.

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniono mi woofery z RS Audio modelu Base 165 na Hertz EV 165.

Efekt jest taki, że zestaw gra mocniej i nawet niby lepiej, ale wysokie tony są nieco syczące.

wymieniłeś woofery, a widzisz różnicę w wysokich tonach na tych samych zwrotnicach...?

 

No i z tego co wyczytałem wzmacniacz mocno wskazany.

zdecydowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukam radia dla siebie. Aktualnie mam jakieś LG które funkcjonalnością nie porywa. 2 wzmaki + sub + tweetery + niefabryczne głośniki. Leci za dużo sopranu  :P

 

Kusi mnie taki o to wynalazek  :D

 

http://tabliczni.pl/...a-ze-smartfona/

 

Posiadam Z2 więc by pasowało ale pytanie czy w ogóle warto czy lepiej w tej cenie ( 750zł) kupić coś innego?  :)

 

 

Fajna opcja, też o tym myślałem. Podobne rozwiązanie już wcześniej miał Philips:

 

http://www.philips.co.uk/c-p/CMD305A_05/carstudio-car-media-docking-system

 

 

 

 

 

http://www.philips.co.uk/c-p/CMD305A_05/carstudio-car-media-docking-system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po zakupie gacka III fabrycznie miałem zamontowane tylko dwa przednie głośniki (z czego wiek pożarł już trochę zawieszenia) i włożone było radio Blaupunkt Acapalco CD51. Jak nie trudno się domyślić nie grało to w ogóle. Kupiłem 4 głośniki Magnata 16cm o ile dobrze pamiętam chyba po 100zł za parę i zamontowałem w fabryczne miejsca tj. 4 drzwi + dołożyłem fabryczne gwizdki. Poprawa zdecydowana ! Następnym krokiem był powrót radia do fabrycznego i przyznam że jestem naprawdę mile zaskoczony jakością dźwięku. Radyjko gra dużo lepiej od wspomnianego wcześniej Blaupunkta i tego co zauważyłem ma jeszcze zapas mocy... myślę że po dołożeniu jakiegoś głośnika basowego to wszystko naprawdę nieźle by zagrało bez pakowania tysięcy złotych...

 o8p3.jpg

 

a teraz tak z boku :) czy wie ktoś jak w danym radiu wyłączyć funkcje automatycznego wyszukiwania stacji AF ? trochę mnie to męczy :)

Wiesz może jaki to model?

Posiadam taki w Leone i bym połączył dodatkowe głośniki.

Nalepek żadnych niema ,a nie chce rozbierać

Dzięki za odp z góry :)

 

 

Po zakupie gacka III fabrycznie miałem zamontowane tylko dwa przednie głośniki (z czego wiek pożarł już trochę zawieszenia) i włożone było radio Blaupunkt Acapalco CD51. Jak nie trudno się domyślić nie grało to w ogóle. Kupiłem 4 głośniki Magnata 16cm o ile dobrze pamiętam chyba po 100zł za parę i zamontowałem w fabryczne miejsca tj. 4 drzwi + dołożyłem fabryczne gwizdki. Poprawa zdecydowana ! Następnym krokiem był powrót radia do fabrycznego i przyznam że jestem naprawdę mile zaskoczony jakością dźwięku. Radyjko gra dużo lepiej od wspomnianego wcześniej Blaupunkta i tego co zauważyłem ma jeszcze zapas mocy... myślę że po dołożeniu jakiegoś głośnika basowego to wszystko naprawdę nieźle by zagrało bez pakowania tysięcy złotych...

 o8p3.jpg

 

a teraz tak z boku :) czy wie ktoś jak w danym radiu wyłączyć funkcje automatycznego wyszukiwania stacji AF ? trochę mnie to męczy :)

Wiesz może jaki to model?

Posiadam taki w Leone i bym połączył dodatkowe głośniki.

Nalepek żadnych niema ,a nie chce rozbierać

Dzięki za odp z góry :)

Podziwiam :) imho radio jest tragiczne :) zamienilem za starego clariona db288 z dolnej polki i jakosc dzwieku - przepasc :)

Szanowni forumowi audiofile, mam pytanie o głośniki.

Wymieniono mi woofery z RS Audio modelu Base 165 na Hertz EV 165. 

Audio jest nieseryjne - porządne radio Alpine + wzmacniacz + aktywny subwoofer. Tweetery i zwrotnice są też RS Audio.

 

Efekt jest taki, że zestaw gra mocniej i nawet niby lepiej, ale wysokie tony są nieco syczące. Z kolei żona mówi, że dźwięk jest mniej czysty. Ja sam nie wiem, zwłaszcza, że od kiedy auto kupiłem, woofer w drzwiach kierowcy niedomagał.

 

Głośniki RS Audio to chyba jakaś premium półka, z drugiej strony to model "Base", czyli podstawowy. Głośniki naprawił mi spec lokalny i twierdzi, że sprzęt wygląda na porządny - kewlarowe membrany, itp. 

 

Moje pytanie - czy potraficie powiedzieć które woofery lepsze - Hertze EV 165 czy RSy?

 

@tomek_pa - jak widzisz u mnie weszły Hertze EV 165, które są także elmentem zestawu ESK 165 (w 2002 są jednak boczki innego kształtu). Swoją drogą ponoć model niższy czyli rozważany przez Ciebie DSK gra słabo, a Hertzowe tweetery są bardzo kiepskie. No i z tego co wyczytałem wzmacniacz mocno wskazany.

A nie masz zadnej korekcji na wzmacniaczu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Przerabial ktos temat instalacji radia 2din z nawigacja, albo jakiejs ciekawej stacji multimedialnej, z mozliwoscia podpiecia kierownicy i fabrycznej kamery? Pacjent to forek 2012.

ja mam kenwooda w XV i wszystkie przyciski z kiery dzialaja. panowie jakies opinie o firmie Kicker?? W USA do Subaru oferowany jest upgrade seryjnego audio:

http://www.ebay.com/itm/New-OEM-Subaru-Impreza-and-Crosstrek-Kicker-Speaker-Upgrade-Part-H631SFJ001-/151709787186?fits=Make%3ASubaru&hash=item23529ba432&vxp=mtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...