Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ciagle walcze z podlaczeniem OEM kamery (forester 2012, wtyczka 8 pin) do nowego radia (oczekujacego RCA). Jest juz blisko, bo znalazlem taki adapter, zmieniajacy tez napiecie z 12V na 6V:

l_3840820820%5B1%5D.jpg

ktory teoretycznie robi wszystko co trzeba - jest tylko jedno 'ale' - wtyczka jest na 5 pinow, dla modeli 2014->

Zna moze ktos rozpiske pinow tak zeby mozna bylo jakos pozenic te 5 pinow z oryginalna wtyczka (jak J901) w ponizszym schemacie? Albo zna kogos kto moze pomoc z dorobieniu takiego adaptera? W innym wypadku pozostaje zmiana kamery...

1138748600_1453847479.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.08.2017 o 05:09, carlo.dragalicho napisał:


Suuper. Dzieki za te rady i wlasciwie juz wiem ze nie ma co szukac już innych atrakcji tylko skupić sie wlasnie na tych Morelkach. Moje ost pytanie: sam robiłeś sobie zabudowę ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak te tempo ultra? Myślałem o maximo ultra tylko 30 w różnicy bardzo proszę o opinie i kontakt kto je ma bo nie wiem które kupić i czy warto różnica w cenie jest..

Teraz, Arczi Arczi napisał:

Jak te tempo ultra? Myślałem o maximo ultra tylko 30 w różnicy bardzo proszę o opinie i kontakt kto je ma bo nie wiem które kupić i czy warto różnica w cenie jest..

kowiacz0222@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowiacz0222@interia.pl


Jak mam być szczery to spodziewałem się cieplejszego brzmienia i mocniejszego zejscia, wszak to jest kick bass i sopran i swoje zadanie spełniają, jest też prawdopodobieństwo że źle zrobiłem montaż/wygłuszenie bo robiłem to puerwszy raz... ten zestaw gra super do muzyki rock, dynamicznej. Do pełni szczęścia dla mnie brakuje jednak suba...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carlo.dragalicho napisał:

 


Jak mam być szczery to spodziewałem się cieplejszego brzmienia i mocniejszego zejscia, wszak to jest kick bass i sopran i swoje zadanie spełniają, jest też prawdopodobieństwo że źle zrobiłem montaż/wygłuszenie bo robiłem to puerwszy raz... ten zestaw gra super do muzyki rock, dynamicznej. Do pełni szczęścia dla mnie brakuje jednak suba..

 

 

Jakie masz radio i jaki wzmacniacz? Zwrotnice ustawione na -2dB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzychu91 napisał:

Warte to montażu?

 

Nie idź tędy, to zła droga !

 

5 godzin temu, Krzychu91 napisał:

Mam 2x taki komplet i jeśli warto to bym montował do swojego forestera SG. Co sądzicie?

 

Gdzie chcesz to wsadzić? Na tył? 130 w SG => na tył, i nic to nie da, nic nie poprawi.

Niewiele to lepsze (o ile w ogóle?) od fabrycznego paździerza. 

IMO - nie warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arczi Arczi napisał:

Jak te tempo ultra? Myślałem o maximo ultra tylko 30 w różnicy bardzo proszę o opinie i kontakt kto je ma bo nie wiem które kupić i czy warto różnica w cenie jest..

kowiacz0222@interia.pl

moze szkoda wręcz kasy na tempo i lepiej Maximo? Może różnicy nie ma zbytnio... Chodzi o ultra.myslalem nad rainbow Dl mają pozytywne opinie ciepłe brzmienie przyjemny tweeter.

11 godzin temu, Krzychu91 napisał:

Warte to montażu? Mam 2x taki komplet i jeśli warto to bym montował do swojego forestera SG. Co sądzicie? 

20180118_072319.jpg

Nie wiem jak to gra ale sam wygląd mówi żeby coś lepszego założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, jak już przy 13cm jesteśmy - na eBayu są dystanse na taki rozmiar do Imprezy, to jest fabryczny rozmiar z przodu - w związku z tym pytanie: 

 

Jakie 13cm głośniki najlepiej kupić, żeby zastąpić fabryczne papierówki?

 

Nie spodziewam się cudów, ale na pewno są jakieś dobrej jakości - ale jakie?

 

Tylko proszę o nie pisanie o większych dystansach i głośnikach 16cm, chyba że ktoś ma linka do zakupu takich dystansów, które na pewno będą pasować bez cudowania, docinania i innych wygibasów. Przez ostatnie dobre kilkadziesiąt stron nikomu się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2018 o 15:18, Krzychu91 napisał:

No i elegancko dzięki za opinie :D

 

Proszę bardzo :) 

 

W dniu 12.02.2018 o 15:18, Krzychu91 napisał:

Ja tam nie znam się dlatego pytam ;)

 

I bardzo dobrze - od tego jest forum i jego użytkownicy ;) 

 

W dniu 12.02.2018 o 16:40, Turbo napisał:

w związku z tym pytanie: 

Jakie 13cm głośniki najlepiej kupić, żeby zastąpić fabryczne papierówki?

Nie spodziewam się cudów, ale na pewno są jakieś dobrej jakości - ale jakie?

 

Jak już koniecznie mają być 130 - stki, i ma to grać przyzwoicie, to przemyśl coś takiego, jak Audio System M130 EVO Carbon M-Series. Jest to zestaw odseparowany - gwizdki masz osobno, woofery = 130 mm (tak jak chcesz) + w komplecie nieduże zwrotnice (nie będzie problemu z umieszczeniem ich gdzieś w drzwiach)... Produkty Audio System to bardzo przyzwoita i solidna średnia półka. 

 

 

Edytowane przez Malyboss
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Turbo napisał:

Wyglądają ciekawie, pytanie czy nie są za głębokie, nawet z dystansami?

 

Na to pytanie niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć. Trzeba pomierzyć. Głębokość woofer'a jest do znalezienia w danych technicznych, od tego odliczamy grubość dystansu (dystans będzie konieczny tak czy inaczej, nie ma innej opcji) - natomiast ile miejsca w drzwiach jest przewidziane na głośnik w Imprezie WRX 2001? Nie mam niestety zielonkawego pojęcia ;) 

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 22:16, Gamsiu napisał:

 

Jakie masz radio i jaki wzmacniacz? Zwrotnice ustawione na -2dB ?

Radio mam Piooner SPH-DA120 wzmacniacz dostałem od kolegi stary ale (chyba) jary Alpine 5 CH, drzwi dynamat etc. Chętnie spotkałbym się z Tobą i posłuchamy sobie nuty :D i pogadamy i porównamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, carlo.dragalicho napisał:

Radio mam Piooner SPH-DA120 wzmacniacz dostałem od kolegi stary ale (chyba) jary Alpine 5 CH, drzwi dynamat etc. Chętnie spotkałbym się z Tobą i posłuchamy sobie nuty :D i pogadamy i porównamy 

 

Jak będę w rodzinnych okolicach i znajdzie się trochę czasu to chętnie :)

 

Radio mam seryjne navi Kenwooda - strasznie słabej jakości audio. Wzmacniacz JL JX400/4D. Głośniki Morel Ultra Tempo i maty Dynamat. Kable audio jakieś zwykłe ale dobre. Subwoofer JL 

 

Zwrotnice jak masz ustawione? U mnie trochę pomogło ustawienie na -2bB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Liczę na drobne wsparcie :D kupiłem sobie suba od forka 09 chce go wsadzić do imprezy 06, mniejsza o sprawy mechaniczne z tym dam sobie radę. Chodzi mi o pomoc w rozszyfrowaniu tej wtyczki 6 pin. Na radiu mam wyjście (sub mono, 2 chinche), wiem że jeden przewód powinien iść bezpośrednio do aku, jeden od radia  włączający wzmacniacz, dwa sygnałowe, doczytałem jeszcze coś o ekranowaniu. 

Fajnie by było jak by ktoś powiedział dokładnie co pod co podpiąć. :)  W radiu mam przejściówkę Iso -> Subaru, wieć można sie odnieść do tamtej wtyczki zamiast subaru.

 

Pozdrawiam.

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam jak cudujecie z naglosnieniem. A mnie ciekawi czy ktos probowal tanich i prostych sposobow i uzyskal przy tym znaczaca poprawe? Bo mi sie udalo :)

 

seryjne radio 2DIN + seryjne glosniki grajace w nogi to bylo cos absolutnie strasznego, nie wiem jak to mozna bylo dopuscic jako gotowy produkt. Ale jak widac mozna bylo.

 

Dolozylem tweetery w seryjne miejsca (wygrzebalem w szpargalach jakies Philipsy dedykowane do WV ktore kiedys kupilem na Allegrosz), wytlumilem boczki drzwi resztkami maty bitumicznej (znalezisko j.w.). Czas pracy ok 1h, koszty znacznie ponizej 100zl. Efekt w porownaniu do tego co bylo - bardzo dobry. Zaczelo dac sie sluchac, choc jeszcze cos brakowalo.

 

Drugim etapem bylo pozbycie sie seryjnego radia. Padlo na uzywanego Pioneera DEH-3600UI (byl tez 5000UB ale sie nie sprawdzil tak dobrze mimo ze w teorii o klase lepszy). Chwila zabawy w ustawienie korekcji i jest calkiem ladnie. Do pelni szczescia brakowaloby wymiana seryjnych wooferow gdyz za szybko sie poddaja, nawet jak sie je odetnie od dołu (50Hz/12dB/okt). Ale w porownaniu do tego co bylo na poczatku - niebo a ziemia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prze wachlowałem chyba z 50 stron tego tematu i faktycznie bardzo mało osób podjęło się przeróbki oryginalnego radia w legacy, pewnie głównie dlatego że sporo użytkowników ma wersje przed liftem. Tak dla potomnych dodam że jest możliwość wymiany ori radia na takie din lub 2 din troche taniej

 s-l1600.jpg
Coś takiego można kupić na ebayu za ok 350 zł z wysyłką.. Zawsze jest to tańsza opcja niż wywalić tysiąc na coś takiego ze sterownikiem od klimy i na dodatek do wersji auta z kierownicą z prawej strony .. Sam takie coś zakupiłem, chętnie wstawię zdjęcia jak przyjdzie aby faktycznie utwierdzić że warto coś takiego kupić.  

Ważniejszą dla mnie rzeczą jest teraz to, czy macie może Panowie wiedzę na temat tego czy zakupił ktoś taki adapterek http://allegro.pl/sterowanie-z-kierownicy-subaru-forester-sg-04-07-i6455059284.html?reco_id=a5a04974-3377-11e8-8e39-ecf4bbc7fef8&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&#thumb/2. czy taka złączka będzie współistnieć z legacy ?  

 I ogólnie, jak to jest z anteną? Wyjmowałem wczoraj fabryczne radio, ale tylko po to aby sprawdzić czy faktycznie mam osobno panel od klimy. Ale nie widziałem aby była taka normalna antenowa wtyczka.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aflinta zablokował(a) ten temat
W dniu 3.04.2018 o 15:18, ziulotomek napisał:

Witam chciałbym wymienić głośniki na lepsze, moje charczą nawet gdy są cicho wiec trzeba wymienić na nowe lepsze moje pytanie brzmi jakie głośniki tzn wymiary 

Subaru impreza Gd 2003. Turbo 225km

Dziękuję za odpowiedź pozdrawiam!

 

seria 13cm, ale są na 3 śrubki montowane, więc musisz kupić dystanse + albo ciąć kable, albo kupic przejściówki bo wtyczka z drzwi nie pasuje do niczego :)

ale jak juz dystanse, to i 16cm można włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...