Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

165 mm to średnica glosnika i dystansu do takiego głośnika potrzebujesz. A czy on się zmiesci- zależy od jego głębokości o której nic nie wiemy

A co do mat- ja użyłem tanich butylowych jakiegoś nieszczegolnego producenta i jestem zadowolony. Droższe są napewno lżejsze, a czy lepsze?

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście specjalistami, więc pytam:

1) Czy potrzebna jest duża gimnastyka i jakieś customowe rzeczy aby podłączyć zamontować w foresterze sh (clarion cp435li) nawigację blaupunkt new york? Czy fabryczna kamera cofania zadziała? Potrzebne coś szczególnego do podłączenia kierownicy?

2) Czy macie jakieś doświadczenia z firmą gms/adayo która proponuje radio plug'n'play (http://www.gms.pl/pl/_sp/172/)? Czy rzeczywiście podpina się do istniejących kabli bez jakiegokolwiek dłubania?

3) Czy możecie polecić jakąś stację z androidem (są takie z CD?), z GSM i podłączeniem OBD? Z tego co poczytałem ludzie narzekają na czas potrzebny na włączenie i powolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do firmy to raczej nie znajdziesz nic markowego, z chinczykow ta jest jedna z lepszych i popularniejszych:

 

https://www.carjoying.com

 

maja magazyn w niemczech wiec na wysylke nie czekasz miesiac i nie grozi Ci clo/vat, ale cena na wyjsciu juz wyzsza

 

co do czasu wlaczania to tak, problem jest i moze byc troche wkurzajacy.

 

Co do predkosci dzialania juz po wlaczeniu to te lepsze smigaja lepiej niz wbudowane (seryjne) systemy/nawigacje. 

 

w kwestii podlaczenie to masz tam dla radia kostke ISO, do tego kupujesz adapter iso-subaru i to Ci zalatwia wiekszosc rzeczy (w sensie radio sie wlaczy i bedzie grac)

 

Kamerka to pewnie zwykly sygnal wideo wiec to tez p&p.

 

gorzej z jakimis rzeczmi ktore sa mniej standardowe; np sygnal wstecznego, trzeba pewnie znalezc.

 

Przyciski z kiery to tez raczej osobno trzeba ogarnac.

 

W kwestii obd to chyba wszyscy producenci po prostu daja mozliwosc uzycia obd na bt.

co do gsm to jest bardzo malo z wbudowanym modemem (czyli ze slotem na karte sim) znaczna wiekszosc po prostu obsluguje modemy 4g/3g wpinane pod usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obd na bt działa ok- nie ma potrzeby kabla. Start to ok 20-25 sek do radia, jeżeli muzyka z USB to zależnie od rozmiaru pendrive-a - od 20-30 sek do nawet trochę ponad minutę. Kamerka cofania może działać po jakichś 2 sek. Prędkość aplikacji- całkiem ok.

A co do gms/adayo (firmy a nie komórki)- trochę płacisz za to że masz w Europie serwis, dystrybutora, jakoś kontrolowana jakość. Przy innych ryżowych to loteria, ale można bardzo fajnie trafić (jestem przykładem)

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem się w końcu na wymianę głośników w OBK 2005 na m165 (dzięki rekomendacjom z niniejszego wątku).

problemów nie było, wahających się nad sensem operacji być może przekona fotka (fabryczny głośnik obok tego z m165).

1-IMG_20170707_185835.jpg

2-IMG_20170707_185850.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z montażem tweeterow z zestawu tych mx-ów, wchodzą w miejsce fabrycznych bez rzeźby? 


Jak je wyjąć z tej rozkładanej obudowy (w zestawie są dwie różne), to pasują do oryginalnego mocowania.

Wysłane z mojego Armor przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazlem informacji o tych glosnikach, a moga sie wydac interesujace dla niektorych:

Focal produkuje zestawy z tweeterem: IS165TOY, IS690TOY, albo bez tweetera (seria IC) ktore mozna podlaczyc zamiast oryginalnych subaru, bez koniecznosci przerabiania wtyczek - ani kupna przejsciowek. Cala operacja zajmuje kilka minut a roznica w dzwieku jest znaczaca.

Ostatnio kupilem i zamontowalem IS165TOY (137 euro w serwisie yakarouler) - bylo warto.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fiji napisał:

Nie znalazlem informacji o tych glosnikach, a moga sie wydac interesujace dla niektorych:

Focal produkuje zestawy z tweeterem: IS165TOY, IS690TOY, albo bez tweetera (seria IC) ktore mozna podlaczyc zamiast oryginalnych subaru, bez koniecznosci przerabiania wtyczek - ani kupna przejsciowek. Cala operacja zajmuje kilka minut a roznica w dzwieku jest znaczaca.

Ostatnio kupilem i zamontowalem IS165TOY (137 euro w serwisie yakarouler) - bylo warto.

 

Te zestawy są dedykowane do Toyoty. Skąd informacja, że pasują do Subaru? Do którego modelu je założyłeś?

Edytowane przez Beavis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Beavis napisał:

 

Te zestawy są dedykowane do Toyoty. Skąd informacja, że pasują do Subaru? Do którego modelu je założyłeś?

 

Do BRZ. W subaru sa takie same zlacza glosnikowe jak w toyotach (w drzwiach model Metra 72-8104). No i glosniki wygladaja niemalze identycznie (pomijajac oczywiscie wage itd). 

Uzycie tego zestawu likwiduje koniecznosc uzywania przejsciowki (cos takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/Car-Speaker-Harness-Adapter-for-Aftermarket-Speaker-Installation-METRA-72-8104-/281405537657? ) albo ciecia kabli. Tweeter rowniez pasowal bez problemu w miejsce fabrycznego (no, byl moze pol milimetra za wysoki i nie do konca zatrzask chwycil 'od dolu', ale siedzi solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fiji napisał:

 

Do BRZ. W subaru sa takie same zlacza glosnikowe jak w toyotach (w drzwiach model Metra 72-8104). No i glosniki wygladaja niemalze identycznie (pomijajac oczywiscie wage itd). 

Uzycie tego zestawu likwiduje koniecznosc uzywania przejsciowki (cos takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/Car-Speaker-Harness-Adapter-for-Aftermarket-Speaker-Installation-METRA-72-8104-/281405537657? ) albo ciecia kabli. Tweeter rowniez pasowal bez problemu w miejsce fabrycznego (no, byl moze pol milimetra za wysoki i nie do konca zatrzask chwycil 'od dolu', ale siedzi solidnie.

 

OK, czyli pasuje do BRZ. A czy wiesz może do jakich innych modeli można te zestawy zamontować? Złącza są kompatybilne, ale rozumiem, że rozstaw otworów i same dystanse mogą już nie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Beavis napisał:

 

OK, czyli pasuje do BRZ. A czy wiesz może do jakich innych modeli można te zestawy zamontować? Złącza są kompatybilne, ale rozumiem, że rozstaw otworów i same dystanse mogą już nie pasować?

 

Nie zrobilem niestety zdjec porownawczych, ale wydaje mi sie z glebokosc jest taka sama. Z tego co pamietam z wymiany glosnikow w Foresterze SH, glosniki w drzwiach byly takie niemalze takie same. Co do tweeterow - nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fiji napisał:

 

Nie zrobilem niestety zdjec porownawczych, ale wydaje mi sie z glebokosc jest taka sama. Z tego co pamietam z wymiany glosnikow w Foresterze SH, glosniki w drzwiach byly takie niemalze takie same. Co do tweeterow - nie pamietam.

 

No właśnie o SH mi chodzi. Sprawdzę to w takim razie niedługo.

Przy okazji, czy wymieniałeś w Forku tylko głośniki, czy wygłuszałeś też drzwi, czy źródło zostawiłeś fabryczne czy też wymieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Beavis napisał:

 

No właśnie o SH mi chodzi. Sprawdzę to w takim razie niedługo.

Przy okazji, czy wymieniałeś w Forku tylko głośniki, czy wygłuszałeś też drzwi, czy źródło zostawiłeś fabryczne czy też wymieniłeś?

 

Wygluszalem, na drzwi, bagaznik i troche klejenia pod kanapa z tylu zeszla mi praktycznie cala paczka (9 mat) Dynamat. Powiedzialbym ze to byla najwazniejsza zmiana - teraz przynajmniej daje sie normalnie rozmawiac na autostradzie, chociaz od opon glosno.

Radio zostawilem (clarion cp435l1), zastanawialem sie czy nie zainstalowac czegos z mapa ale jednak odpuscilem. Zeby glosniki zagraly lepiej, przydaloby sie cos co ma troche wiecej RMS niz te kilkanascie W (standardowo stacje ktore maja mosfet 4x50, maja 22RMS, a to juz spora zmiana w stosunku do seryjnego clariona). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fiji napisał:

 

Wygluszalem, na drzwi, bagaznik i troche klejenia pod kanapa z tylu zeszla mi praktycznie cala paczka (9 mat) Dynamat. Powiedzialbym ze to byla najwazniejsza zmiana - teraz przynajmniej daje sie normalnie rozmawiac na autostradzie, chociaz od opon glosno.

Radio zostawilem (clarion cp435l1), zastanawialem sie czy nie zainstalowac czegos z mapa ale jednak odpuscilem. Zeby glosniki zagraly lepiej, przydaloby sie cos co ma troche wiecej RMS niz te kilkanascie W (standardowo stacje ktore maja mosfet 4x50, maja 22RMS, a to juz spora zmiana w stosunku do seryjnego clariona). 

 

 

Ja mam początkowy model SH, czyli jednostka PP443L6. Nawet nie pamiętam czy to Kenwood czy Clarion, ale zakładam że końcówka mocy podobna.

Zrobię pewnie tak, że wygłuszę tak jak Ty, zmienię głośniki w drzwiach i sprawdzę efekt. Jak nie wystarczy, to będę wtedy myślał o wzmacniaczu i/lub jednostce centralnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2017 o 14:57, Beavis napisał:

 

Ja mam początkowy model SH, czyli jednostka PP443L6. Nawet nie pamiętam czy to Kenwood czy Clarion, ale zakładam że końcówka mocy podobna.

Zrobię pewnie tak, że wygłuszę tak jak Ty, zmienię głośniki w drzwiach i sprawdzę efekt. Jak nie wystarczy, to będę wtedy myślał o wzmacniaczu i/lub jednostce centralnej.

 

Tak wyglądają głośniki z BRZ, jeśli w foresterze są takie same (a w drzwiach na 99% tak), to bez najmniejszych problemów podepniesz tego focala. Jeśli tweeter nie pasuje, to mają też wersję bez tweeterów.

 

IMG_20170716_104919.jpg

IMG_20170716_104930.jpg

IMG_20170716_105022.jpg

IMG_20170716_105140.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fiji napisał:

 

Tak wyglądają głośniki z BRZ, jeśli w foresterze są takie same (a w drzwiach na 99% tak), to bez najmniejszych problemów podepniesz tego focala. Jeśli tweeter nie pasuje, to mają też wersję bez tweeterów.

 

Dzięki wielkie, to mi bardzo pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Foresterze SG jest jakiś otwór w ścianie grodziowej, który można wykorzystać do przeprowadzenia przewodu zasilającego od aku?

Czy potraficie powiedzieć, jakiej średnicy powinien być kabel, by zasilić radyjko z wbudowanym wzmacniaczem 4x100W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dr.elich napisał:

Czy potraficie powiedzieć, jakiej średnicy powinien być kabel, by zasilić radyjko z wbudowanym wzmacniaczem 4x100?

Przyjmuje sie ze na kazde 1mm przekroju kabla przypada max 10A. Jesli pomnozysz to przez 14V instalacji masz 140W mocy. Musisz spojrzec ile mocy bierze :)  4x100 niestety niewiele mowi. Seryjnie kabelek od soniaka wyglada na przekroj 2.5mm ale jak widziales bezpiecznik byl 15A wiec kabel o przekroju 1.5mm powinien wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...