Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Piotr Kuc napisał:

@powerhorse @miroman, całość instalacji była robiona przez firmę ALKA w Łodzi.

Ja nie zaglądałem pod spód. Jest jakiś tutorial jak to rozebrac? 

 

P.S. moje radio to - JVC KW-AV61B.

Radio jest na jakiej dedykowanej kostce wiec raczej nie znajdziesz adaptera bezposrednio z subaru na to radio wiec pewnie jest rzezbione i cos zle podlaczyli.

 

Nie wiem jak w forku ale w hawku zeby dobra sie do radia to 5 minut roboty.

Podnosisz mieszek od skrzyni biegow wrac z jego plastikiem (jest na zatrzaskach) i pojawiaja sie sruby od panelu z radiem. Odkrecasz sruby i delikatnie podwazasz, wyszarpujesz konsole z zatrzaskow. Pozniej juz tylko odkrecenie metalowej ramki z radiem i masz wszystko na wierzchu. Zakladam ze w forku jest podobnie.

 

Tutaj wycinek opisu zlaczki radia.

IMG_20170418_232612.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2017 o 09:14, powerhorse napisał:

Wiem za watek zrobil sie wielkim kolosem i ciezko go w calosci przeczytac ale temat byl poruszany juz nie raz. Z grubsza tak jak koledzy napisali zeby efekt byl zadowalajacy to zaczalbym w tej kolejnosci: (albo wszystko na raz)

1) wygluszenie drzwi

2) wymiana glosnikow (tak potrzebne sa dystanse ale spokojnie miesci sie pod seryjne maskownice)

3) wymiana radia

4) to wariant dla "fanatykow" -> wzmacniacz :) + subwoofer.

 

Modele glosnikow i co i jak masz opisane w watku :) musisz tylko poswiecic troche czasu na jego przeczytanie :)

 

 

Też mi się kiedyś wydawało, że wzmacniacz + subwoofer to sprzęt dla fanatyków albo dresów w E36 :)

Później myślałem, że to niepotrzebne wydatki. Wytłumaczyłem sobie, że to będzie już zakup "na lata" bo w końcu przy sprzedaży auta przeważnie takie rzeczy się wyciąga i przekłada do następnego nabytku. Dobre głośniki też można przekładać do kolejnych samochodów. Jedyne maty i okablowanie zostaną dla przyszłego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gamsiu napisał:

 

Też mi się kiedyś wydawało, że wzmacniacz + subwoofer to sprzęt dla fanatyków albo dresów w E36 :)

Później myślałem, że to niepotrzebne wydatki. Wytłumaczyłem sobie, że to będzie już zakup "na lata" bo w końcu przy sprzedaży auta przeważnie takie rzeczy się wyciąga i przekłada do następnego nabytku. Dobre głośniki też można przekładać do kolejnych samochodów. Jedyne maty i okablowanie zostaną dla przyszłego właściciela.

Zgadza sie :) mozna przelozyc :) swoje radio i glosniki bym pewnie przelozyl do nowego samochodu. Wzmacniacz gdybym mial to tez by poszedl do nowego :)

Dla mnie wzmacniacz to na ten czas rzecz zbedna. Potrzebna wylacznie do zasilenia suba jesli ktos lubi soczyste bum bum :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerhorse mam taką rzeźbę za radiem. Na pierwszy rzut oka wyglada że są połączone te kable. Poprzedni właściciel twierdzi ze "wcześniej działało".

 

18049569_1630789236949316_1508808067_o.jpg

Edytowane przez Piotr Kuc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadna rzezba :) zrobili Ci tak samo jak sam sobie zrobilem czyli przez 2 przejsciowki. Subaru do iso i z iso do jvc.

Jesli mowisz ze kable sa odpowiednio podlaczone ( odpowiednie piny z radia pod odpowiednim pinem w subaru) to raczej problem jest z radiem badz wzmacniaczem.

 

Na jakiej podstawie stwierdziles ze na fabrycznym radiu wszystko dziala? Masz je gdzies jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powerhorse, sprawdzałem w serwisie we Wrocku. Poprosiłem o diagnoze problemu, panowie podłączyli fabryczne radio - grało. Dzisiaj do nich jadę to sprawdzimy temat wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotr Kuc napisał:

@powerhorse, sprawdzałem w serwisie we Wrocku. Poprosiłem o diagnoze problemu, panowie podłączyli fabryczne radio - grało. Dzisiaj do nich jadę to sprawdzimy temat wzmacniacza. 

fabryczne radio też korzysta ze wzmacniacza antenowego, czyli jest on dobry, a problem jest w "pinologii" . Od Kolegi "powerhorse" dostaleś obrazek z rozpiska kostki JVC, tu masz rozpiskę Subaru.

odepnij radio/ włącz zapłon/ na kostce JVC na styku nr 4 powinno być 12V (woltomierz / miernik uniwersalny wskazany)

 jeżeli nie ma tam 12V to musisz prześledzić  jak poprzez wszystkie przejściowki "idzie" kabelek nr 14 z kostki radiowej subaru.

 w Subaru 2003-2007 ma kolor niebiesko/biały

Subaru_radio_piny.JPG

Edytowane przez miroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzę taka sama pinologia jak legas. Jako ciekawostka- ISO obejmuje też kolory kabelków- jak do tej pory nie spotkałem producenta który by się nie trzymal- robiąc przejściówki już powoli przestaje patrzec na rozpiski tylko lecę po kolorach i nawet tani chinol się zgadza!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zasilanie do wzmacniacza nie było podawane z radia. Podpiąłem na krótko do zasilania radia  (nie wiem czy tak można, ale na chłopski rozum czemu nie ;) ) i chyba działa. 

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, przemekka napisał:

Faktycznie zasilanie do wzmacniacza nie było podawane z radia. Podpiąłem na krótko do zasilania radia  (nie wiem czy tak można, ale na chłopski rozum czemu nie ;) ) i chyba działa. 

Pytanie do ktorego zasilania :) jak po stacyjce to w sumie tragedii nie ma.

Nie testowalem ale na chlopski rozum prad na wzmacniaczu antenowym powinien pojawic sie w momencie przelaczenia zrodla sygnalu na radio. U Ciebie bedzie albo caly czas albo po przekreceniu kluczyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2017 o 00:12, powerhorse napisał:

Kiedys bylo to dosc popularne :) w czasach kiedy panele nie byly zdjemowane :) Kieszen ze zlaczem iso na zatrzask do tego doczepialo sie raczki do radia :) i z takim zestawem chodzilo po miescie :)

Blaupunkt akurat lubil sie z iso :) wiec jest szansa ze bez wiekszych problemow ogarnalbys temat z kieszenia. Jest jednak jedno male ale....

Srodkowy panel konsoli w Imprezie GD (nie wiem jak jest w gt) jest ciut mniejszy od radia 1 din i dlatego trzeba go zdjac przed montazem radia, ktore w dodatku zeby pasowac bez rzezby powinno miec zdejmowana ramke. W przeciwnym wypadku trzeba rzezbic przedni panel konsoli zeby radyjko weszlo.

 

Zakladam ze w forku jest podobnie wiec jesli nie chcesz za kazdym razem sciagac przedniego panelu zeby wyciagnac radio musialbys podrzezbic panel.

 

Pozostaje jeszcze kwestia pewnie drobnej przerobki oryginalnej kieszeni 2 din z forka.

Tak to kiedys wygladalo:

https://www.olx.pl/oferta/kieszen-do-radia-samochodowego-blaupunkt-CID5-IDjPR4w.html#2ca9a3143f

 

Ostatecznie prościej będzie kupić jednak drugie radio :D - ale i tak dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie małe info bo jestem świeżo po...

 

Proste i stosunkowo tanie rozwiązanie na ogromne polepszenie dźwięku w naszych Subarynkach to :

1. Wygłuszenie przednich drzwi matami

2. Zmiana głośników przednich (woofery + tweetery) - tylne można wypiąć/wyłączyć na dobra sprawę

3. Zakup wzmacniacza z wejściem Hi-Input (może być 2 kanałowy i montaż pod siedzenie) pod fabryczne radio

 

Podłączenie z fabrycznego radia poprzez kable do wejścia Hi-Input i krótkie strojenie spowoduje duży uśmiech na twarzach. Oczywiście nowe kable do głośników a stare kostki tylko odłączamy - przy np. sprzedaży auta tylko przepinamy na stare i demontujemy wzmacniacz i ewentualnie głośniki na te OEMowe.

 

 Mam tak u siebie a w weekend robiliśmy taki zabieg u kolegi - efekt nie śnił się mu po nocach jak to powiedział :-) Wzmacniacza nie widać i jakiejkolwiek ingerencji w fabryczny system audio również.

 

Wiadomo że jak radio kiepskie lub montażysta kiepski to można tylko spie**** ale serio kumpel liczył na wydatek 2000 - 3000 a wyszło 1000zł z wszystkim (dobry japoński używany wzmak + głośniki Morele + maty butylowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tutaj zostawie:
image.jpg

no jest debes! I te skosne cusie nad radiem! Miazga! Ale nie włożyłbym tego do siebie, chociaż w cccp karierę by to radio zrobiło jak mało!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, recki napisał:

Jak dla mnie to wygląda jakby obudowali auto wokół tableta (sam mam dotykowe ale 7') ale ja to staromodnym jest

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie ma nic do LCD w samochodzie, ale co do Tesli to mam wrażenie że poszli na stylistyczne skróty. Wsadzili telewizor w środek i cześć. Nie w moim guście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Potrzebuję informacji od posiadaczy aftermarketowych stacji typu blaupunkt, kenwood, adayo, acs, phantom itd. z systemem win.ce 6.0 z preinstalowaną mapą iGo.

1. software (nextgen, primo, amigo, 8) z nr kompilacji

2. info czy jest możliwa aktualizacja do 2017Q1

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...