Jump to content

lechuorzech

Użytkownik
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lechuorzech

 1. Zasilanie można pociągnąć z lampek. Ale problemem będzie mocowanie lusterka do szyby. W EU jest plastikowe okrągłe przekręcane w bok, a w US metalowe nasuwane od góry. Jedno z drugim nie zagra.
 2. lechuorzech

  Wyjscie Aux

  Ze zdjęć na necie tego OEM AUXa (H6210AG010) wynika że ma on wtyczkę 8-pin. Aux wpina się do gniazda 8-pin razem ze sterowaniem z kierownicy w GX-204LE W tym radiu tj. FZDA07ELEF2 aux wpina się do gniazda 24-pin. 8-pin jest do kamery cofania i sterowania z kierownicy, oprócz tego sterowanie jest zdublowane znowu do gniazda 24-pin. Trzeba sprawdzić czy na pewno jest prawidłowo podłączone. Działa sterowanie z kierownicy? Skądinąd miałem raz taki przypadek że po aktualizacji softu aux przestał być aktywny. Trzeba było odpiąć klemę z aku i załadować soft od nowa. Od tego bym zaczął.
 3. Przeszczep tapicerki, na pełny elektryk założona materiałowa zamiast skóry. Do tego mały serwis Plus czyszczenie przepustnicy i wymiana zaworka pcv odmy. Nie mam porównania, a więc czy to jest bardzo zasyfione? i dolot Tak więc majówka wykorzystana z pożytkiem.
 4. Najnowsza płyta Volvo A 2016/2017 wystartuje system, wrzucasz później D i powinno śmigać. Poza aux bo po aktualizacji do ver. 5700 nie ma go w opcjach i przycisk nie reaguje. Tak więc szukać oryginału Subaru, albo startowej Volvo 2013/2014 wersja systemu 5000 i dopiero D Volvo żeby mieć nowsze mapy.
 5. To przygotuj sobie w razie czego jeszcze płytę A, bo ja sprawdziłem i D nie ruszy po zaniku prądu.
 6. Zadziałają No to jest właśnie EU, jedna z czterech. W moim przypadku aktualizuje ona firmware do ver. 5700 i są to obecnie najnowsze dostępne mapy z 2016 r. Z tym że, mając wcześniej wgrany firmware o wyższym numerze, np. 9200 z płyty Australii 2010 r., niezależnie od tego które mapy są nowsze, firmware nie zostanie zaktualizowany. Mapy będą działać ale strefa czasowa zostanie zgodna z pierwotną płytą. Trzeba odciąć prąd od radia i odpalić "na czysto" system z płyty D - wtedy powinno być EU. Poprawka - U mnie automatyczna zmiana działa tylko jak są wyłączone światła. Przy włączonych podświetlenie zależne jest od pokrętełka.
 7. Przeczytać kilka postów wstecz Jw. A najlepiej cały wątek od początku. Wszystko już było napisane.
 8. Będzie działać na wszystkich modelach opartych na core 2, odpali też na core 1 ale nie działa wyszukiwanie po adresie itp. Wsadzić płytę na Europę i będą odpowiednie strefy czasowe. Tylko że radio musi wystartować z tej płyty aktualizując firmware, czyli: wyjąć wszystkie płyty, odciąć prąd na parę minut (np. klema z akumulatora) i dopiero odpalić Europe. Testowane z płytą z Australii.
 9. A nie miałeś przypadkiem letniego płynu w zbiorniku? Ostatnio spore mrozy były.
 10. nie potwierdzę że w każdym modelu na 100% ale u mnie jeśli światła są wyłączone to reflektorów nie spryskuje, a przy włączonych bardzo krótkie przytrzymanie spryskuje samą szybę, dłuższe szybę i reflektory
 11. Światła włączone?
 12. Jest dysk D 2017! Trzeba dobrze szukać. Większość plików z 2016 r. więc to na pewno nie fejkowa płyta 2013/2014 ze zmienionym version txt. Identyfikuje się podobnie jak A, B i C jako 2016 ver.1 i są drogi których nie ma w 2014. Ale co z tego jak jest już 2018. A dla sceptycznych: Płyta 2014 Płyta 2017
 13. Wyświetlacz z zegarkiem ma inny wtyk (chyba 4 pin) którym idzie zasilanie i sygnały z CAN, wszystko do podebrania z radia ale p&p to nie będzie.
 14. Марка: LEGACY (B13) Регион: Europe Руль: LHD Дата: 2007/03/26 Модельный год: D ('07MY(KS:'08MY INC)) Код компл.: BP5DL9S Код назн.: EC Главн. опц.код.: FC Внешн цв.: BRILLIANT SILVER M (39D) Внутр цв.: OFF BLACK (D20) BODY: WAGON (W) ENGINE: 2.0L DOHC NA (204) TRAIN: FULLTIME 4WD (4W) MISSION: 4SP-AUTOMATICTRANSMISSION (4AT) GRADE: 20R (20R) SUS: NORMAL SUSPENSION (N/S) DESTINAT: LHD (LH)
 15. Manual to za dużo powiedziane, nie jest to specjalnie skomplikowane. Ale w Legacy IV żeby wyjąć lampy trzeba zdemontować zderzak, a żeby to zrobić wyciągamy grila, a wcześniej łapacz powietrza. 1. Wlot powietrza - 2 kołki i już. 2. Atrapa - 2 kołki i 4 zatrzaski od góry, od dołu wsunięty jest w zderzak na dwóch zaczepach. Ciągniemy do przodu. 3. Zderzak - kołki od spodu + 2 schowane za nadkolami. Nadkola wystarczy odgiąć, są miękkie. Góra zderzaka trzyma się na wcisk na zatrzaskach. Ciagniemy zderzak do przodu, najlepiej zacząć od krawędzi przy nadkolach, uważać na halogeny. 4. Reflektory - kilka śrub i kołków. Odkręcamy wszystkie i wypinamy wtyczki. Mi właśnie to zajęło najwięcej czasu. Najgorsze te od kierunków. Pod lampą jest plastikowy uchwyt pod którym przykręcone są spryskiwacze. Odkręcamy go. Łatwiej odkręcić dwie śrubki i zdjąć cały sprysk, niż rozłączać przewód. I w zasadzie już. 5. Mając reflektor na stole potrzeba tylko śrubokręt krzyżakowy. Zdejmujemy osłonkę przeciwkurzową, odpinamy kabelki, wyciągamy żarnik. Odbłyśnik trzymają tylko 2 śrubki. Trzeba delikatnie pomanewrować, kręcąc na boki i pod kątem i tyle. Z odbłyśnikiem I bez Potwierdzam tym samym, że to pełnoprawny bi-ksenon. Jest klapka od długich :-) Czy warto? Koszt regeneracji samych odbłyśników 100 zł / szt.
 16. Марка: FORESTER (S11) Регион: Europe Руль: LHD Дата: 2005/02/03 Модельный год: C ('05MY) Код компл.: SG5CL1K Код назн.: EC Главн. опц.код.: XZ Внешн цв.: BLUE PEARL/GRAY (4C7) Внутр цв.: GRAY (C10) BODY: WAGON (W) ENGINE: 2.0L EMPI SOHC NA (201) TRAIN: FULLTIME 4WD (4W) MISSION: MANUAL TRANSMISSION (MT) GRADE: 2.0X (20X) SUS: NORMAL SUSPENSION (N/S) DESTINAT: LHD (LH)
 17. To ja dodam że w Legacy IV odbłyśniki ksenonów można wyjąć bez rozklejania reflektora. A tak wyglądają u mnie po 10 latach ~170k km:
 18. Uzbrojone, po kompletnej regeneracji, ale na montaż poczekają do wiosny.
 19. tylko że te gumy to zamienniki, jeszcze ich nie ma na aucie
×
×
 • Create New...