Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jest- wzmacniacz hi level albo przelotki zbijajace poziom. Dołożenie wzmaka zrobi że będzie głośniej ale dynamika i szerokość pasma zostanie! Wymiana radia i nie trzeba wzmaka

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czy ktoś może mi podpowiedzieć jakie dystanse potrzebuję do imprezy gh? może te same są w którymś forku?

W planach mam Hertz dsk oraz wygłuszenie. Mam nadzieję, że słuchanie muzyki w tym aucie przestanie być karą.

Czy w podobnym budżecie polecacie inne głośniki? wątek jest na tyle obszerny że już się gubię po 2h czytania... :) 

Edytowane przez krakus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie mi czy smartfon na Windows phone 8.1 (Lumia 532 - wiem zabytek ale darowanemu koniowi ... ;) ) będzie współpracował z jakimś radyjkiem przez bluetooth? Konkretnie zależy mi na możliwości odpalenia aplikacji spotify na telefonie i poprzez bluetooth puszczenie strumienia na radyjko i głośniki. Wiem, że ze smartfonami na androidzie i iOS'sie nie ma problemu ale nigdzie nie mogę znaleźć info dotyczące mojego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Turbo napisał:

Kenwood DPX 5000BT - orientuje się ktoś, czy jego panel będzie pasował do ramki w konsoli WRXa bez cięcia tejże ramki?

To normalne dwudinowe radio, więc będzie pasowało w do dwudinowej ramki. Z  tego co wiem to jest standard. Ja kiedyś do Imprezy kupiłem dwudinowego Cariona i pasował idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dorosłem do decyzji by zająć się kompletowaniem sprzętu audio do mojego forestera 2.5 xt z 2004 r ( sterowanie z kierownicy). Moglibyście mi polecić jakiś dobry zestaw radia (2 din) i jakie głośniki do tego dobrać by wszystko miało ręce i nogi? Nie jestem jakimś wielkim audiofilem dlatego nie potrzebuje sprzętu za 5 czy 10 tyś :P Ale coś co poprawi papierową serie. Oczywiście będę chciał również wygłuszyć drzwi przednie, tylne i może jeszcze klapę oraz podłogę bagażnika :) Ale to powoli i od czegoś trzeba zacząć, a że jestem kompletnie zielony w tym temacie to chętnie bym skorzystał z rady doświadczonych kolegów :)

 

Ps. Warto inwestować w jakiś sub? Skoro coś tam jest w bagażniku seryjnego ? Jeśli warto czy znajdę coś sensownego co zmieści się w miejsce seryjnego by nie zabierać miejsca w bagażniku :) Temat przeczytałem kilka stron, ale w mojej głowie  zrobiło się jeszcze gorzej niż było :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzychu91 napisał:

Witam

Dorosłem do decyzji by zająć się kompletowaniem sprzętu audio do mojego forestera 2.5 xt z 2004 r ( sterowanie z kierownicy). Moglibyście mi polecić jakiś dobry zestaw radia (2 din) i jakie głośniki do tego dobrać by wszystko miało ręce i nogi? Nie jestem jakimś wielkim audiofilem dlatego nie potrzebuje sprzętu za 5 czy 10 tyś :P Ale coś co poprawi papierową serie. Oczywiście będę chciał również wygłuszyć drzwi przednie, tylne i może jeszcze klapę oraz podłogę bagażnika :) Ale to powoli i od czegoś trzeba zacząć, a że jestem kompletnie zielony w tym temacie to chętnie bym skorzystał z rady doświadczonych kolegów :)

 

Ps. Warto inwestować w jakiś sub? Skoro coś tam jest w bagażniku seryjnego ? Jeśli warto czy znajdę coś sensownego co zmieści się w miejsce seryjnego by nie zabierać miejsca w bagażniku :) Temat przeczytałem kilka stron, ale w mojej głowie  zrobiło się jeszcze gorzej niż było :P 

 

Ja bym zrobił wygłuszenie przednich drzwi na początek i posłuchał efektu. Proponuję też odpiąć głośniki z tylnych drzwi. Seryjne głośniki z dobrze zrobionym wygłuszeniem powinny lepiej zagrać niż jakieś nowe ale z niższej półki głośniki ale bez wygłuszania drzwi. Inwestowanie w subwoofer to chyba na samym końcu. Wygłuszenie drzwi trochę poprawi bas z głośników.

Tego subwoofera z bagażnika nie rozbierałem, więc nie wiem co tam siedzi w środku. Ja bym tego na razie nie ruszał. Gdzieś widziałem zabudowy w miejsce seryjnego subwoofera ale to wtedy musisz się liczyć z dołożeniem wzmacniacza gdzieś np. pod przednim siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gamsiu napisał:

 

Ja bym zrobił wygłuszenie przednich drzwi na początek i posłuchał efektu. Proponuję też odpiąć głośniki z tylnych drzwi. Seryjne głośniki z dobrze zrobionym wygłuszeniem powinny lepiej zagrać niż jakieś nowe ale z niższej półki głośniki ale bez wygłuszania drzwi. Inwestowanie w subwoofer to chyba na samym końcu. Wygłuszenie drzwi trochę poprawi bas z głośników.

Tego subwoofera z bagażnika nie rozbierałem, więc nie wiem co tam siedzi w środku. Ja bym tego na razie nie ruszał. Gdzieś widziałem zabudowy w miejsce seryjnego subwoofera ale to wtedy musisz się liczyć z dołożeniem wzmacniacza gdzieś np. pod przednim siedzeniem.

Dzięki za poradę ;) Ale raczej skłaniam się do wymiany głośników gdyż prawy potrafi coś tam charczeć czasem, a poza tym nie planuje zakupić wszystkiego na raz tylko pojedynczo. Chciałbym zacząć od radia i z każdą kolejną wolną gotówką kupować głośniki, maty wygłuszające itd. Głośniki i mata to pewnie pójdzie za jednym zamachem by dwa razy nie rozbierać boczków ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krzychu91 napisał:

Dzięki za poradę ;) Ale raczej skłaniam się do wymiany głośników gdyż prawy potrafi coś tam charczeć czasem, a poza tym nie planuje zakupić wszystkiego na raz tylko pojedynczo. Chciałbym zacząć od radia i z każdą kolejną wolną gotówką kupować głośniki, maty wygłuszające itd. Głośniki i mata to pewnie pójdzie za jednym zamachem by dwa razy nie rozbierać boczków ;) 

 

To Ci dołożę jeszcze jeden wydatek, bo jak wymienisz radio i głośniki to by wypadało jeszcze położyć nowe kable :)

Ja należę do tych co nie "słyszą kabli", więc kupiłem jakieś zwykłe dobre po chyba około 1zł/mb.

 

Czym lepszy głośnik tym będzie głębszy, większy magnes i pewnie będzie potrzebny dystans. Ja robiłem na jakichś uniwersalnych MDF bo nie było dedykowanych do Imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Gamsiu napisał:

 

To Ci dołożę jeszcze jeden wydatek, bo jak wymienisz radio i głośniki to by wypadało jeszcze położyć nowe kable :)

Ja należę do tych co nie "słyszą kabli", więc kupiłem jakieś zwykłe dobre po chyba około 1zł/mb.

 

Czym lepszy głośnik tym będzie głębszy, większy magnes i pewnie będzie potrzebny dystans. Ja robiłem na jakichś uniwersalnych MDF bo nie było dedykowanych do Imprezy.

O widzisz :) Szczerze nawet nie pomyślałem o nowych kablach ;) Już wspomniałem, że jestem zielony w car audio ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, chudy__ napisał:

w mojej imprezie mam taki problem ze gra mi tylko strona kierowcy zadne balanse ustawienia itp nic nie daja, w czym szukac problemu?

miesiac temu z 2 razy gral druga strona ale tylko tyl i teraz juz cisza calkiem

 

 

Przejrzałeś kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chudy__ napisał:

jestem slaby z kabelkow i tgo nie lubie :)

kable przegladalem ale tylko przy zmienie radia to co moglem ale tam nic nie widze zeby cos moglo byc nie halo, 

dziwne tylko ze ten tyl gral rpzez jakis czas a poniej juz cisza

 

Jak raz gra a raz nie gra to ewidentnie coś nie łączy. Jak auto ma 16 lat to takie rzeczy się zdarzają, bo ze starości gdzieś mogła izolacja pęknąć, styki mogły zaśniedzieć, wtyczka od głośnika może się wypinać. Niestety ale czeka Cię szukanie po kablach albo czekanie aż znowu samo się naprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...