Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję przy "głuszeniu" drzwi, zaślepiać otwory montażowe albo blachą aluminiową dociętą na wymiar, albo panelem z włókna szklanego (lżejsza opcja), + maty (mniej potrzeba). Efekt pracy głośnika wydaje się być wtedy lepszy (przynajmniej w kilku autach tak było ;) ). Jak mogę dorzucić jeszcze podpowiedź, to warto wzmocnić powierzchnię bezpośrednio za głośnikiem - może być np. ww. matami, no i dobrze używać mat do C/A a nie koniecznie dekarki (chyba. że ktoś mega budżetowo chce się pobawić).

 

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć!

Po wielu godzinach jazdy, spędzonych z telefonem w ręku przy nędznym nagłośnieniu, i na mnie przyszła pora...

 

1. Konsola

W zamian fabrycznego 2din, wybrałem Kenwood dpx 5000bt.

Jak już było wielokrotnie opisywane, owalna konsola słabo wygląda z prostą krawędzią wyświetlacza, ale za to obklejenie "carbonem" całej konosli, pomogło optycznie to zakamuflować.

2. Mikrofon

Wypuściłem no około do schowka na okulary. Przy okazji zdemontowanej konsolki, wyprowadziłem 12V z szyberdachu na wtyczkę pod przyszłą kamerkę.

Tu moje pierwsze pytanie.

Znaleźliście jakiś łatwy sposób na domontaż maskownic słupka A ?

3. Instalacja - na razie pozostałem przy fabrycznej.

4. Drzwi

Po oblkejeniu oraz pokaleczeniu dłoni poprzez maty i karkołomne wygibasy wkładając

/dociskając maty, chcę podłączyć odseparowany zestaw na dystansach mdf.

Co mam zrobić ze zwrotnicami?

Podpiąć je pod tweety?

Podpiąć je pod wooferki?

Mostkować i podpinać?

Wiecie gdzie te przewody są rozdzielone?

 

Z góry dzięki za pomoc!

MP

 

Edytowane przez Xtri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Xtri napisał:

Jak już było wielokrotnie opisywane, owalna konsola słabo wygląda z prostą krawędzią wyświetlacza, ale za to oblejenie "carbonem" całej konosli, pomogło optycznie to zakamuflować.


dołącz proszę zdjęcie jak to wyszło po oklejeniu folią i czy musiałeś poszerzać otwór 2DIN na radyjko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

1. Konsola

W zamian fabrycznego 2din, wybrałem Kenwood dpx 5000bt.

 

Masz sterowanie z kierownicy? Jeśli tak, to napisz czy była potrzeba zastosowania jakiegoś dodatkowego interfejsu, żeby to ze sobą sprzęgnąć.

 

W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

2. Mikrofon

Wypuściłem no około do schowka na okulary. Przy okazji zdemontowanej konsolki, wyprowadziłem 12V z szyberdachu na wtyczkę pod przyszłą kamerkę.

Tu moje pierwsze pytanie.

Znaleźliście jakiś łatwy sposób na domontaż maskownic słupka A ?

 

Też  bym się chętnie dowiedział czegoś o tym demontażu.

 

W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

3. Instalacja - na razie pozostałem przy fabrycznej.

 

Jeżeli nie planujemy dodatkowego wzmacniacza, to w mojej opinii - fabryczna może pozostać. 

 

W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

4. Drzwi

 

W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

Co mam zrobić ze zwrotnicami?

 

Zwrotnice (ich + i -) z nowego zestawu odseparowanego należy podłączyć pod + i - fabrycznego przewodu idącego do woofera, z tego co pamiętam.

Reszta idzie już odpowiednio - w zestawie - dobranymi kabelkami, kolorkami i złączkami.

 

W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

Podpiąć je pod tweety?

 

Tak, ale pod odpowiednie zaciski zwrotnicy - tam gdzie jest oznaczenie (tweeter + & -).

 

W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

Podpiąć je pod wooferki?

 

Tak, ale pod odpowiednie zaciski zwrotnicy - tam gdzie jest oznaczenie (woofer + & -).

 

W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

Mostkować i podpinać?

 

?

 

W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

Wiecie gdzie te przewody są rozdzielone?

 

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba przy zaciskach OEM-owych wooferów (?) - w OEM-ie nie ma zwrotnic, ciachnięcie pasma odbywa się za pomocą kondensatora przy tweeterach.

 

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Malyboss napisał:

Masz sterowanie z kierownicy? Jeśli tak, to napisz czy była potrzeba zastosowania jakiegoś dodatkowego interfejsu, żeby to ze sobą sprzęgnąć.

Nie obyło się bez zakupu dodatkowego modułu za około 130 PLN... teoretycznie można by się obejść bez - ale jakoś przyzwyczaiłem się do tych przycisków :)

 

13 godzin temu, Malyboss napisał:
W dniu 7.01.2018 o 00:46, Xtri napisał:

Mostkować i podpinać?

 

?

Przewód wchodząc w drzwi, jest rozgałęziony na dwa - jeden dla tweetów, drugi dla woofków - w nawiązaniu do czego podpytywałem, pod które rozgałęzienie się podpiąć ze zwrotnicą. Skoro kondensator jest w tweecie a nie w wiązce, nie ma różnicy chyba pod którą się podepnę.

A gdzie zwrotnice umieszczaliście? w drzwiach ? czy może w desce? Jak w desce to od razu pojawia mi się pytanie, jak przez ten peszel przepchnąć 4 żyły ?
***+ i - ogarniam, a przynajmniej mam taką nadzieję. :)..


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pacjent Sti 04r , jakość dźwięku dramatyczna więc pytanie do Kolegów co już są po wymianie fabrycznego zestawu na jakiś lepszy. A więc co trzeba wymienić i od czego zacząć aby było dużo lepiej. Byłbym wdzięczny jakby ktoś podał np.markę i model głośników , które są sprawdzone i wejdą bez przeróbki boczków drzwi oraz innych akcesoriów potrzebnych do zabiegu. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tedimy99 napisał:

od czego zacząć aby było dużo lepiej.

Zatkać otwory montażowe w drzwiach + usztywnienie blach (popularnie nazywane wygłuszenie drzwi) - być może obejdzie się bez wymiany głośników :) 

11 godzin temu, tedimy99 napisał:

zestawu na jakiś lepszy.

lepszy do czego? Do słuchania muzyki to trochę z ogólnie :P przynajmniej gatunek/i by się przydały.

Z bardziej uniwersalnych to Micro Precision P5.16 ale czy wejdą bez przeróbek, wątpię (ze względu na nietypową średnicę) na głębokość pewnie będą ok. Co do tweeterów to z serii 7 są naprawdę ok :) albo alternatywnie LS29 neo (wydawca w sumie dowolny).

Jeśli pod samo radio to Proa Simplex powinno być ok. I myślę, że nie trzeba się będzie bić z montażem.

 

11 godzin temu, tedimy99 napisał:

które są sprawdzone i wejdą bez przeróbki boczków drzwi oraz innych akcesoriów potrzebnych do zabiegu

Niestety nie podpowiem, ale: warto dać dystans usztywniający głośnik (nie tylko po to, żeby "dystansował"). Jakbyś mierzył to pamiętaj, żeby opuścić szybę i dopiero mierzyć głębokość na jaką możesz wpuścić głośnik.

Edytowane przez kamul
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Xtri napisał:

Nie obyło się bez zakupu dodatkowego modułu za około 130 PLN... teoretycznie można by się obejść bez - ale jakoś przyzwyczaiłem się do tych przycisków :)

 

Przyciski na kierownicy to bardzo wygodna i przydatna rzecz :) 

 

17 godzin temu, Xtri napisał:

Przewód wchodząc w drzwi, jest rozgałęziony na dwa - jeden dla tweetów, drugi dla woofków - w nawiązaniu do czego podpytywałem, pod które rozgałęzienie się podpiąć ze zwrotnicą. Skoro kondensator jest w tweecie a nie w wiązce, nie ma różnicy chyba pod którą się podepnę.

 

A przekroje obydwu przewodów są takie same, czy do tweeterów nie idzie czasem jakaś cieńsza wiązka? 

Tak czy inaczej, bezpieczniej byłoby podłączyć + i - zwrotnicy do przewodu idącego do woofera, a nie tweetera.

 

17 godzin temu, Xtri napisał:

A gdzie zwrotnice umieszczaliście? w drzwiach ? czy może w desce?

 

Ja mam umieszczone w drzwiach, ale od razu mówię, że były bardzo niewielkich gabarytów :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę do Was, bo jestem dość zielony w tym temacie, chociaż przejrzałem już naprawdę wiele stron tego wątku...

W swojej Imprezie (Bug Wagon WRX) chciałbym podziałać coś z audio - przede wszystkim wygłuszenie drzwi i wymiana radia, resztą stopniowo będę zajmował się później. Co do wygłuszenia mniej więcej wiem, co i jak, ale jeśli chodzi o radio to liczę na Waszą pomoc.

Wymagania/predyspozycje, jeśli chodzi o radio:
- 2DIN z dużym wyświetlaczem
- Bluetooth (najlepiej z Apple Carplay, ale przeżyję jego brak)
- zestaw głośnomówiący (nie musi być jakiejś super jakości)
- przyzwoita moc (4x45W/4x50W(?) tak jak pisałem - nie znam się za bardzo)
- cena do 800 zł, ew. do 1000 zł.

Jeśli moje wymagania i cena kompletnie się rozmijają to tez dajcie znać ;) z góry dzięki za pomoc!




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę do Was, bo jestem dość zielony w tym temacie, chociaż przejrzałem już naprawdę wiele stron tego wątku...

W swojej Imprezie (Bug Wagon WRX) chciałbym podziałać coś z audio - przede wszystkim wygłuszenie drzwi i wymiana radia, resztą stopniowo będę zajmował się później. Co do wygłuszenia mniej więcej wiem, co i jak, ale jeśli chodzi o radio to liczę na Waszą pomoc.

Wymagania/predyspozycje, jeśli chodzi o radio:
- 2DIN z dużym wyświetlaczem
- Bluetooth (najlepiej z Apple Carplay, ale przeżyję jego brak)
- zestaw głośnomówiący (nie musi być jakiejś super jakości)
- przyzwoita moc (4x45W/4x50W(?) tak jak pisałem - nie znam się za bardzo)
- cena do 800 zł, ew. do 1000 zł.

Jeśli moje wymagania i cena kompletnie się rozmijają to tez dajcie znać z góry dzięki za pomoc!




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hey
Moim wymaganiem bylo:
-BT
-4x50W
-zestaw głośno mówiący
-CD+MP3
-najnizsza cena w zestawieniu z jakością dźwięku

Czytając watki, opinie etc, miałem wrażenie że wiem mniej niż przed rozpoczęciem studiowania, dlatego pojechałem do Nyskiego CentrumAudio aby dotknąć, obejrzeć, poradzić się.
Pamiętam że w cenie ok 1100 był Kenwood taki sam jak mój ale z LCD z opcją pod Iphona.
Najlepiej przedzwoń i podpytaj.
Przedzwoń i podpytaj


Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komu przyda:

 

Forester SH 2011 (US spec)

GMS 6818 + ramka montażowa + pare kabelków = udana przekładka fabrycznego clariona (bez navi), wszystko ruszyło "od razu". Zamontowałem to sam, pierwsze podejście, brak doświadczenia w montażu (poprzednie auto robił mi fachowiec). Do montażu demontuje się tylko oryginalną ramkę zintegrowaną z kratkami wentylacji. Potem ta ramka wraca na swoje miejsce oczywiście. Działa sterowanie przy kierownicy (głośność, odbieranie telefonu, wybór trybów). Nie dostałem kabelka na fabryczne USB (w "podłokietniku") ale zamówiłem u majfriendów za 4$ i to też będzie działać (dało się to zrobić od razu ale trzeba ciąć oryginalny kabel). 

 

Gra to o niebo lepiej nawet na fabrycznych głośnikach, tzw. hidden settings w Clarionie przetestowałem wcześniej - różnice były, bez szału. 

 

W urządzeniu ruszyła z karty SD bezproblemowo mapa Navigator Free, jak z jej skutecznością jeszcze nie wiem. CHodza także oczywiście inne produkty - instrukcja chyba zaleca Automapę.

Phonelink po kablu USB z chińskim telefonem Meizu także ruszył, nie testowałem jeszcze głębiej rozwiązania ale istnieje możliwość jazdy na googlemaps z telefonu wyświetlanej na ekranie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kane66 napisał:

Może się komu przyda:

 

Forester SH 2011 (US spec)

GMS 6818 + ramka montażowa + pare kabelków = udana przekładka fabrycznego clariona (bez navi), wszystko ruszyło "od razu". Zamontowałem to sam, pierwsze podejście, brak doświadczenia w montażu (poprzednie auto robił mi fachowiec). Do montażu demontuje się tylko oryginalną ramkę zintegrowaną z kratkami wentylacji. Potem ta ramka wraca na swoje miejsce oczywiście. Działa sterowanie przy kierownicy (głośność, odbieranie telefonu, wybór trybów). Nie dostałem kabelka na fabryczne USB (w "podłokietniku") ale zamówiłem u majfriendów za 4$ i to też będzie działać (dało się to zrobić od razu ale trzeba ciąć oryginalny kabel). 

 

Gra to o niebo lepiej nawet na fabrycznych głośnikach, tzw. hidden settings w Clarionie przetestowałem wcześniej - różnice były, bez szału. 

 

W urządzeniu ruszyła z karty SD bezproblemowo mapa Navigator Free, jak z jej skutecznością jeszcze nie wiem. CHodza także oczywiście inne produkty - instrukcja chyba zaleca Automapę.

Phonelink po kablu USB z chińskim telefonem Meizu także ruszył, nie testowałem jeszcze głębiej rozwiązania ale istnieje możliwość jazdy na googlemaps z telefonu wyświetlanej na ekranie.

 

 

 

Ja mam GMS6808 i też wszystko działa bezproblemowo. Tak jak piszesz, od razu dało się zauważyć dużo lepszą jakość dźwięku na oryginalnych głośnikach. W instrukcji polecają i tłumaczą instalację AutoMapy, ale działa chyba wszystko ;-). Próbowałem iGo. Jedynie radio trochę gorzej odbiera PR3. Podobno taka jest przypadłość tych nowych rozwiązań ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2018 o 10:40, Xtri napisał:


Hey
Moim wymaganiem bylo:
-BT
-4x50W
-zestaw głośno mówiący
-CD+MP3
-najnizsza cena w zestawieniu z jakością dźwięku

Czytając watki, opinie etc, miałem wrażenie że wiem mniej niż przed rozpoczęciem studiowania, dlatego pojechałem do Nyskiego CentrumAudio aby dotknąć, obejrzeć, poradzić się.
Pamiętam że w cenie ok 1100 był Kenwood taki sam jak mój ale z LCD z opcją pod Iphona.
Najlepiej przedzwoń i podpytaj.
Przedzwoń i podpytaj


Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka
 


Trochę przeglądałem ich sklep internetowy, podjechać spod Warszawy nie podjadę, bo trochę daleko ;) ale zadzwonię do nich to może coś mi doradzą ciekawego, dzięki!
 

W dniu 10.01.2018 o 11:10, Turbo napisał:

Nie ma szans na CarPlay w tym przedziale cenowym


Tego się spodziewałem, tym bardziej, że jest to w sumie wciąż jakaś tam nowość, jeśli chodzi o Car Audio :) 
 

W dniu 11.01.2018 o 09:39, anakinsky napisał:

Jeśli chodzi o nowy sprzęt, to raczej tak...


Dzięki za szczerość, będę musiał chyba jeszcze przemyśleć w takim razie moje inwestycje w auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2018 o 21:35, tedimy99 napisał:

Witajcie. Pacjent Sti 04r , jakość dźwięku dramatyczna więc pytanie do Kolegów co już są po wymianie fabrycznego zestawu na jakiś lepszy. A więc co trzeba wymienić i od czego zacząć aby było dużo lepiej. Byłbym wdzięczny jakby ktoś podał np.markę i model głośników , które są sprawdzone i wejdą bez przeróbki boczków drzwi oraz innych akcesoriów potrzebnych do zabiegu. Z góry dzięki.

 

Znajdź moje posty w tym temacie, przerabiałem w Hawku.

W skrócie: radio 1 DIN Alpine, schowek  z Forka SG żeby nie było dziury, wygłuszone przednie drzwi, głośniki 165 mm na dystansach, wzmacniacz, kable, mały sub w bagażniku.

 

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Wymagania/predyspozycje, jeśli chodzi o radio:
- 2DIN z dużym wyświetlaczem
- Bluetooth (najlepiej z Apple Carplay, ale przeżyję jego brak)
- zestaw głośnomówiący (nie musi być jakiejś super jakości)
- przyzwoita moc (4x45W/4x50W(?) tak jak pisałem - nie znam się za bardzo)
- cena do 800 zł, ew. do 1000 zł.



Niedawno w amazon.de było w promocji Sony xav ax100 za 245 euro, więc prawie prawie.

Sent from my BlackBerry using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ayu napisał:

 

Znajdź moje posty w tym temacie, przerabiałem w Hawku.

W skrócie: radio 1 DIN Alpine, schowek  z Forka SG żeby nie było dziury, wygłuszone przednie drzwi, głośniki 165 mm na dystansach, wzmacniacz, kable, mały sub w bagażniku.

 

Teraz mam takie takie radio i głośniki chyba seria US 

 

 

20180115_155857.thumb.jpg.4965e48347ca169ba144d377c0a3ea3a.jpg

A dla mnie wystarczającym ,jest jakość dźwięku jaką mam we foresterze SH20180115_160040.thumb.jpg.a1e7612d23c3c78265e54dc8ad8b20ad.jpg . Myślałem o zakupie takiego samego zestawu  spośród używek .Montował ktoś takie radio w Imprezie GD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tedimy99 czyli zależy Ci na czymś innym niż dobry dźwięk audio ;)

 

@piotreg kolega machnął sobie w Blobie takie coś podobne (dokładnie u nich kupił tylko starszą wersję) i działa to rewelacyjnie:

http://allegro.pl/nawigacja-android-7-1-2din-2gb-sim-4g-tel-polskie-i7050359100.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek przerabial wtyczke 8 pin z oryginalnej kamery (forester 2012) na RCA? Wyglada na to ze trzeba zmienic napiecie na 6V.

 

Tutaj temat opisany, z jakims schematem (nie mylic z podlaczeniem nowej kamery -RCA- do oryginalnego radia, takie przejsciowki sa dosc latwo dostepne):

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/2011-oem-rear-view-camera-cp635u1-hu-research-101481/


http://ae64.com/aftermarket-HU-install-parts-IF2011.htm

Note: Subaru HUs supply 6 Volt power to the OEM cameras.  The cameras operate internally at 3.3V and have a built-in voltage converter.  In most models, you should give the camera something close to 6V, to prevent the camera's converter from overheating.  However, the voltage converter in the Crosstrek's camera has been confirmed to work with an input up to 40V without any problem.

 

 

Oryginalne radio jest takie (wtyczka J901):

1138748600_1453847479.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Ayu napisał:

czyli zależy Ci na czymś innym niż dobry dźwięk audio ;)

Nie mam jakiś super wymagań , ale jakieś minimum musi spełniać . A w moim FXT którym jeżdżę na co dzień to minimum jest zachowane i w zasadzie dla mnie może być. Niestety radio z Forestera SH  ma wymiary 200x100 i niestety  nia da sie zaadoptować.

 

48 minut temu, Ayu napisał:

kolega machnął sobie w Blobie takie coś podobne (dokładnie u nich kupił tylko starszą wersję) i działa to rewelacyjnie:

http://allegro.pl/nawigacja-android-7-1-2din-2gb-sim-4g-tel-polskie-i7050359100.html

 

Wygląda fajnie , ciekawe czy głośniki zostawił seryjne? Zdjąłem dzisiaj boczek z drzwi od kierowcy i wygląda jakby poprzedni właściciel coś grzebał przy audio. Chyba ,że tak wyjechał z fabryki w co wątpię. Może ktoś z bardziej doświadczonych orientuje się co to za marka głośników i tego czegoś na zdjęciach poniżej, wywalić to ,czy spróbować zmienić tylko radio?20180117_125339.thumb.jpg.f48e587d05a34bc8f9a0b79312ea321e.jpg20180117_125346.thumb.jpg.cae8d5db3c11ac39c6031ccaa87a53cf.jpg20180117_130444.thumb.jpg.6da303d08feb7e2d5fd6c8edb4981531.jpg

Edytowane przez tedimy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...