Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Posmarowałem silikonowym w psiukaczu- nie narzekam, choć pewnie tęgie głowy chemii/ mechaniki zalecą smar z woskowiny z ucha jednorożca zbierany przy pełni księżyca. Ten sam silikonowy baaardzo pomógł przy mechanizmie szyberdachu- chodzi 2 razy szybciej

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, maty, głośniki itd prawda ale moje audio zaczęło porządnie grać po wymianie końcówki mocy na mosfetach. Oczywiście wszystko pasuje P&P, a różnica jest znaczna. Do tego Hertz DSK i między serią w imprezie a Foresterem jest przepaść.

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.12.2016 o 17:24, Malyboss napisał:

Ktoś pisał coś wcześniej o takim wynalazku jak "Bosion" - jakieś opinie? Warto założyć?

 

Dnia 26.12.2016 o 17:42, recki napisał:

To byłem ja ale na razie byłem chyba jedyny odważny. Ja jestem

bardzo zadowolony. W mal zapraszam,na wizję lokalną (kkow, Wieliczka)

 

Tydzień temu miałem możliwość w końcu spotkać się w Wieliczce z forumowiczem @recki - żeby spokojnie pogadać i obadać możliwość stacji, o której mowa jak wyżej - czyli " Bosion ".

Po obadaniu myślę, że też się na nią zdecyduję, bo stosunek jej możliwości do ceny jest naprawdę imponujący.

To, co dla mnie było najbardziej istotne - czyli jakość dźwięku - moim zdaniem - naprawdę bez zarzutu. Możliwości korekcji i zmiany ustawień jest również co niemiara :) 

Nawigacja działa poprawnie i płynnie. Samo wykonanie - też na przyzwoitym poziomie. Ekran ładny, kontrastowy, wyraźny. Dotyk - bez zarzutu.

Jedyne czego bym się czepił, to zbyt powolne "wstawanie" po włączeniu zapłonu - ale idzie, myślę przywyknąć :) 

Aha - dość istotne jest, a jakim procku to radio jest zbudowane, bo śledząc oferty okazuje się, że bywa zbudowane na różnych.

To radyjko, które ja obczajałem, miało procek MST786 QuadCore. 

Według mnie - warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, w sobotę odbieram autko. Pierwsze Subaru.

Miał być outback, niestety wsiadłam do XT... 

Ze względu na audio wybrałam platinum, a dopiero teraz poczytałam forum.

Na jazdę próbną zabrałam swoje CD, ale było tyle innych emocji. Zauważyłam tylko brak zmieniarki.

Audio jest dla mnie bardzo ważne, jeżdżę tylko w długie trasy, sporadycznie do 30 km. Do sklepu chodzę.

Nie wymagam boskiego odsłuchu,  choć w odpowiednich warunkach słyszę różnicę po zmianie tylko kabli. Bardzo liczyłam na głośniki Harman Kardon. Nie jestem w stanie przekopać się przez cały wątek, wpisy dotyczą głównie fabrycznych głośników, stąd moja ogromna prośba o opinię do użytkowników z w/w głośnikami i audio.

Czy w foresterze na tym sprzęcie da się słuchać muzyki? 

Jeśli nie , to czy głośniki są jednak do wymiany, czy wystarczą inne przeróbki, np. wygłuszenie drzwi?

Czy ktoś już to zrobił i jest zadowolony z efektu (muzyka od dawnej przez jazz po Toola?)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pyretta Blaze, Bardzo dobry wybór autka na trasy na każde warunki drogowe. Forester będzie Ci wiernym towarzyszem w podróży i Twoja miłość do niego będzie bezgraniczna i aż do tego stopnia że wybaczysz mu Jego nie audiofilskie nagłośnienie. Też należę do osób które słyszą kable i w kwestii nagłośnienia jest tutaj trochę do zrobienia. Nie żeby było beznadzejnie, bo znam ludzi którym to co jest w zupełności wystarcza, ale przede wszystkim należy pogonić te głośniki właśnie. No Focal'e to nie są.. Audiofilskie kredo sprowadza się do tego aby słyszeć muzykę a nie głośniki a tu mamy sytuację gdzie ten dźwięk jest gdzieś tam... Jeśli jesteś wymagająca w kwestii nagłośnienia to spece od car audio przyjdą Ci z pomocą. Też planuję gruntowną modernizację audio w moim Reksiu.

Poza tym nie znajdziesz leprzego i tak dzielnego SUVa w tej cenie. W wyższej też nie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena tego pożal się Boże "telewizorka" nie wróży audiofilskich uniesień. Żeby toto chociaż wyjście cyfrowe miało to można by zewnętrzny DAC zaaplikować. Jedyna funkcjonalność to wizjer dla kamery cofania. Smarfony maja teraz 8śmio rdzeniowe procesory i ekrany UltraHD. W kwestii funkcjonalności, dostępu do Internetu, nawigacji wgniatają w ziemię wszystkie rozwiązania stosowane w autach. Wszystkie. Jeśli chodzi o audio to najlepiej zlecić to fachmanom od audio. 30000 wystarczy na ładny odbiór w aucie.

No może przesadziłem. Zbyt duża ingerencja zaniży nam funkcjonalność auta. Dociąży go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedziawszy wszystko, nawet ten "telewizorek" będzie lepszym rozwiązaniem niż obecne radyjko. Nie widzę jednak opini mówiących ile ten gms czasu potrzebuje na włączenie. Do rozbudowy chciałem zaciągnąć jeszcze wygłuszenie drzwi przednich, montaż dystansów oraz odseparowanego zestawu typu morel tempo ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, carlo.dragalicho napisał:

Prawdę powiedziawszy wszystko, nawet ten "telewizorek" będzie lepszym rozwiązaniem niż obecne radyjko. Nie widzę jednak opini mówiących ile ten gms czasu potrzebuje na włączenie. Do rozbudowy chciałem zaciągnąć jeszcze wygłuszenie drzwi przednich, montaż dystansów oraz odseparowanego zestawu typu morel tempo ... 

 

Pozdrowienia od sąsiada z Trzebini :)

Myślałem nad GMS, nie pamiętam dokładnie którym modelem ale wybrałem seryjnego Kenwooda bo u mnie dokłada on kilka opcji związanych z samochodem jak chociażby przebiegi:)

GMSy do demonów prędkości nie należą. Nie są to też sprzęty audiofilskie ale na pewno są lepsze od mojego Kenwooda :)

Słyszałem, że się mocno grzeją i potrafią spalić. Na plus to rozpoznawanie sygnałów sterowania z kierownicy a któryś model był nawet dedykowany do Subaru/Forestera.

 

Wygłuszenie drzwi jest nawet ważniejsze niż wymiana głośników. Zamiast modelu morel tempo polecam "ultra tempo" bo różnica w cenie niewielka a przepaść w jakości spora.

Morel Tempo kosztują około 650zł a do kupienia na Allegro są zestawy Morel Ultra Tempo + maty Dynamat za 1000zł.

 

Zdecydowanie najbardziej opłaca się kupić taki zestaw za 1000zł bo masz dużo lepsze głośniki i maty z najwyższej półki, które prawie wystarczają na wygłuszenie przednich drzwi.

Ja tak mam zrobione u siebie i jestem zadowolony z wszystkiego poza jakością stacji Kenwooda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te morele tempo ultra i wszystko wskazuje na to, że jest to bdb wybór, choć dość znacznie podwyższa budżet. Chciałem zmieścić się w 700 z głośnikami... nie wiem czy teraz znajdę jakąś alternatywę. Znalazłem za 999 zestaw z 5 matami dynamat i nie wiem czy tyle mat styknie??


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 
Pozdrowienia od sąsiada z Trzebini
Myślałem nad GMS, nie pamiętam dokładnie którym modelem ale wybrałem seryjnego Kenwooda bo u mnie dokłada on kilka opcji związanych z samochodem jak chociażby przebiegi:)
GMSy do demonów prędkości nie należą. Nie są to też sprzęty audiofilskie ale na pewno są lepsze od mojego Kenwooda
Słyszałem, że się mocno grzeją i potrafią spalić. Na plus to rozpoznawanie sygnałów sterowania z kierownicy a któryś model był nawet dedykowany do Subaru/Forestera.
 
Wygłuszenie drzwi jest nawet ważniejsze niż wymiana głośników. Zamiast modelu morel tempo polecam "ultra tempo" bo różnica w cenie niewielka a przepaść w jakości spora.
Morel Tempo kosztują około 650zł a do kupienia na Allegro są zestawy Morel Ultra Tempo + maty Dynamat za 1000zł.
 
Zdecydowanie najbardziej opłaca się kupić taki zestaw za 1000zł bo masz dużo lepsze głośniki i maty z najwyższej półki, które prawie wystarczają na wygłuszenie przednich drzwi.
Ja tak mam zrobione u siebie i jestem zadowolony z wszystkiego poza jakością stacji Kenwooda

Czy wymieniałeś kable, masz puszczone przez wzmacniacz??


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carlo.dragalicho napisał:

Patrzę na te morele tempo ultra i wszystko wskazuje na to, że jest to bdb wybór, choć dość znacznie podwyższa budżet. Chciałem zmieścić się w 700 z głośnikami... nie wiem czy teraz znajdę jakąś alternatywę. Znalazłem za 999 zestaw z 5 matami dynamat i nie wiem czy tyle mat styknie?


Czy wymieniałeś kable, masz puszczone przez wzmacniacz??

 

Ultra Tempo ma już potężny magnes neodymowy. Miałem w ręce i różnica jest spora :) Ultra Tempo to już kawał głośnika.

Budżetu wcale tak nie podwyższa, bo jakbyś chciał kupić 5 mat Dynamat xtreme to musiałbyś zapłacić 450-500zł w zależności od wielkości bo są średnie i duże. Za ten 1000zł to naprawdę konkret promocja bo odliczając maty same głośniki wychodzą ~550zł :) Maty Dynamat to już górna półka. Bardzo lekkie, nic się nie odkleja na słońcu. Tanie maty są ciężkie, słyszałem o opadających drzwiach nawet.

Na wygłuszenie pary przednich drzwi wychodzi właśnie 4-5mat.

Kable wymieniałem, puściłem wszystko przez wzmacniacz z pociągniętym zasilaniem bezpośrednio z aku i założonym bezpiecznikiem.

Odradzam zakupy na allegro u użyszkodnika Asiek_122 z Zakopanego. Robiłem zakupy u nich w sklepie stacjonarnym i delikatnie mówiąc jestem bardzo niezadowolony :) Już pomijam fakt, że odniosłem wrażenie jakoby właściciel gardził Subaru a jeździ "Hondom". Dużo złych rad i nietrafionych zakupów.

Za to dużo dobrych rad spotkało mnie w Krakowie na Zakopiance koło Orlenu, na allegro carsoundsystem. Warto pojechać, pogadać i pooglądać też na żywo to wszystko.

 

Do wygłuszania będziesz potrzebował jeszcze piankę samoprzylepną na boczki drzwi. Dystanse do Subaru chyba są nie do kupienia. Trzeba rzeźbić w uniwersalnych MDF. Tweetery Morel też są konkretne i trzeba rzeźbić aby powiększyć pod nie mocowanie w miejscu seryjnych.

 

U mnie jeszcze w tylnych drzwiach miałem Morele ale je zdemontowałem i sprzedałem bo jednak scena ma być z przodu. Zamiast tylnych głośników kupiłem subwoofer skrzynkę JL do bagażnika i w przyszłości również będę się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ultra Tempo ma już potężny magnes neodymowy. Miałem w ręce i różnica jest spora Ultra Tempo to już kawał głośnika.
Budżetu wcale tak nie podwyższa, bo jakbyś chciał kupić 5 mat Dynamat xtreme to musiałbyś zapłacić 450-500zł w zależności od wielkości bo są średnie i duże. Za ten 1000zł to naprawdę konkret promocja bo odliczając maty same głośniki wychodzą ~550zł Maty Dynamat to już górna półka. Bardzo lekkie, nic się nie odkleja na słońcu. Tanie maty są ciężkie, słyszałem o opadających drzwiach nawet.
Na wygłuszenie pary przednich drzwi wychodzi właśnie 4-5mat.
Kable wymieniałem, puściłem wszystko przez wzmacniacz z pociągniętym zasilaniem bezpośrednio z aku i założonym bezpiecznikiem.
Odradzam zakupy na allegro u użyszkodnika Asiek_122 z Zakopanego. Robiłem zakupy u nich w sklepie stacjonarnym i delikatnie mówiąc jestem bardzo niezadowolony Już pomijam fakt, że odniosłem wrażenie jakoby właściciel gardził Subaru a jeździ "Hondom". Dużo złych rad i nietrafionych zakupów.
Za to dużo dobrych rad spotkało mnie w Krakowie na Zakopiance koło Orlenu, na allegro carsoundsystem. Warto pojechać, pogadać i pooglądać też na żywo to wszystko.
 
Do wygłuszania będziesz potrzebował jeszcze piankę samoprzylepną na boczki drzwi. Dystanse do Subaru chyba są nie do kupienia. Trzeba rzeźbić w uniwersalnych MDF. Tweetery Morel też są konkretne i trzeba rzeźbić aby powiększyć pod nie mocowanie w miejscu seryjnych.
 
U mnie jeszcze w tylnych drzwiach miałem Morele ale je zdemontowałem i sprzedałem bo jednak scena ma być z przodu. Zamiast tylnych głośników kupiłem subwoofer skrzynkę JL do bagażnika i w przyszłości również będę się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu.

Suuper. Dzieki za te rady i wlasciwie juz wiem ze nie ma co szukac już innych atrakcji tylko skupić sie wlasnie na tych Morelkach. Moje ost pytanie: sam robiłeś sobie zabudowę ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, carlo.dragalicho napisał:


Suuper. Dzieki za te rady i wlasciwie juz wiem ze nie ma co szukac już innych atrakcji tylko skupić sie wlasnie na tych Morelkach. Moje ost pytanie: sam robiłeś sobie zabudowę ?
 

 

Nie no jedź do dobrego salonu Car Audio, np. do tego na Zakopiance. Jak ja tam byłem to Pan sprzedawca, nie wiem może to był właściciel? pokazał mi jego zrobione audio w vw scirocco. W miarę dobrze wyposażony był też na 29go Listopada ale tam już nie było z kim pogadać. Może wymyślisz coś innego a może utwierdzą Cię w przekonaniu, że ta promocja na Morelki zostawia w tyle konkurencje:)

Ja z tych Moreli jestem bardzo zadowolony ale jak to mówią dobre jest wrogiem lepszego czy jakoś tak :D Widziałem też gdzieś w podobnych promocjach z matami Focale i też w podobnej cenie ~1000zł ale nie wiem jak one się mają do Moreli.

Wygłuszenie drzwi robiłem sam. Trochę roboty przy tym było. Ja jeszcze wymieniałem zmieniarkę Clariona na Navi Kenwooda i sam musiałem dorabiać całą wiązkę.

Jedynie co zleciłem fachowcowi to:

- przykręcenie wzmacniacza pod siedzeniem, bo nie wiedziałem które miejsce i na jakiej wysokości aby miał chłodzenie a równocześnie nie przeszkadzał

- podciągnięcie zasilania z akumulatora i założenie bezpiecznika żeby nie było pożaru w przyszłości od jakiegoś zwarcia :)

- kilka nowych przewodów do głośników bo nie wiedziałem którędy najlepiej przeciągnąć do drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić głośniki w S-turbo, które sie nadają do D. Mam wygłuszoone drzwi, radio też właśnie kupiłem dobre (jvc kd-r801).

Czy ktoś kojarzy, jak grają takie od nowszego Forka?

http://allegro.pl/glosniki-przednie-subaru-forester-08-12-i5987068641.html

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.09.2017 o 14:53, Fala napisał:

Czy ktoś kojarzy, jak grają takie od nowszego Forka?

 

Na pewno nie będzie to nic dobrego. Odpuść.

Jak masz wytłumione drzwi i wymienione radio, to dołóż dwie stówy i za to kupisz już przyzwoity produkt, który jakoś tam sensownie zadziała, a nie kolejny paździerz.

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W turbodxiadku miałem DLSy i hralo ;) lepiej niż harman kardon w 14' OBKu. Tyle, że ja przez swoją robotę tłumaczeniową w sluchawkach powoli przestaję słyszeć wysokie soprany i chyba 1200 w głośniki już mnie nie rajcuje ;)

Czy zarówno z przodu, jak i z tyłu w Forku SF są głośniki 16/16,5cm?

Czy 16 przód i 12 tył? Z tyłu jest miejsce żeby zainstalować 16cm z dystansami?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne Grono, mam szybkie pytanie i serdeczną prośbę.

Dotyczy radioodtwarzacza 2 DIN Kenwood GX806EF2 montowanego w Foresterze SG.

Czy ktoś dysponuje informacją / zdjęciem, czy wiązka przewodów zakończona kostką wpinaną do tego radioodtwarzacza jak na zdjęciu poniżej, ma jeszcze po drodze jakieś złącza / kostki?

Z tego co pamiętam, to chyba po drodze jest jeszcze jakieś złącze.

Czy ktoś dysponuje zdjęciem tych kostek / złącz i mógłby je tutaj zamieścić?

Chodzi mi o to, czy za kością (którą wkłada się do radia) nie ma dodatkowego łączenia.

Pomoże ktoś?

 

59b9afcc54492_KenwoodGX806EF2-2.JPG.c0f63b26760e97b1eb575c26f2c13331.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzę że kolega radio zmienia? Czy na to co myślę że mi się wydaje że myślę? Pasuje do ramki? Jakby cos to przelotka że złączki Subaru aktualna- leży i łapie kurs w garażu

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, recki napisał:

Ooo widzę że kolega radio zmienia?emoji3.png Czy na to co myślę że mi się wydaje że myślę? 

 

Tak, dokładnie na to, co myślisz ;)  

A z tą wiązką i złączami to pytam, żeby się przygotować i żeby po drodze nie było jakichś niespodzianek.

Tak więc - jak to jest - jest jeszcze po drodze jakieś złącze czy nie?

 

5 godzin temu, recki napisał:

Jakby cos to przelotka że złączki Subaru aktualna- leży i łapie kurs w garażu

 

@recki - PW.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Malyboss napisał:

Szanowne Grono, mam szybkie pytanie i serdeczną prośbę.

Dotyczy radioodtwarzacza 2 DIN Kenwood GX806EF2 montowanego w Foresterze SG.

Czy ktoś dysponuje informacją / zdjęciem, czy wiązka przewodów zakończona kostką wpinaną do tego radioodtwarzacza jak na zdjęciu poniżej, ma jeszcze po drodze jakieś złącza / kostki?

Z tego co pamiętam, to chyba po drodze jest jeszcze jakieś złącze.

Czy ktoś dysponuje zdjęciem tych kostek / złącz i mógłby je tutaj zamieścić?

Chodzi mi o to, czy za kością (którą wkłada się do radia) nie ma dodatkowego łączenia.

Pomoże ktoś?

 

59b9afcc54492_KenwoodGX806EF2-2.JPG.c0f63b26760e97b1eb575c26f2c13331.JPG

Z tego co pamiętam to biała kostka odpowiada za zasilanie, czarna duża za łączność z nawigacją (dźwięk), czarna mała sterowanie z kierownicy. Dodatkowego łącznia nie ma. Potrzebne są przejściówki ze złączy Subaru na złącza nowego sprzętu. U mnie potrzebna była przejściówka Subaru na  ISO oraz przejściówka do sterowania z kierownicy. Po wymianie straciłem możliwość podgłaśniania z kierownicy (reszta funkcji działa) oraz głos z fabrycznej navi. Ale i tak było warto.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Daniel Janus napisał:

Z tego co pamiętam to biała kostka odpowiada za zasilanie, czarna duża za łączność z nawigacją (dźwięk), czarna mała sterowanie z kierownicy. Dodatkowego łącznia nie ma.

 

Dzięki serdeczne za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, odswieze bo przelecialem ostatnie 5 stron i w sumie nie ma nic konkretnego na moj temat. Posiadam radio fabryczne Kenwooda w Legacy MY06, w lecie zamontowalem na przod Focal R-165S2 i wygluszenie STP, teraz chcialbym dodac wzmacniacz, brac wzmacniacz 4 kanalowy czy podpinac tylko przod glosniki do wzmacniacza?(tyl jest OEM i gra na razie bo dzieci cos tam sluchaja), czy wzmacniacz Crunch GTI2200 2x110RMS/4 ohm wystarczy?(ogolnie ciemny jestem co do producentow i podalem jaki sie trafil z gogle), jakie kable zastosowac do glosników? 

Edytowane przez Koniu0739
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...