Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o droge pytam. 

jest problem. 

po wymianie radia Blaupunkt cape town 945 - ktore dalo sie sterowac z kierownicy bez problemu na : Pioneer SPH-DA230dab, sterowanie z kierownicy nie dziala. "szpec" twierdzi ze sie nie da. ale mam podstawy by mu nie wierzyc:)

 

i pytanie jest nastepujace: czy ktos mi moze podpowiedziec co mam to zrobic zeby to radio dalo sie sterowac z kierownicy?

znalazlem w sieci cos takiego : 

https://centrumaudio.pl/adaptery-do-sterowania-z-kierownicy/2217-interfejs-adapter-do-sterowania-z-kierownicy-subaru-forester-2007-2012-ctssu0012.html

Interfejs Adapter do sterowania z kierownicy Subaru Forester 2007-2012 CTSSU001.2

albo cos jeszcze innego :

https://www.ebay.co.uk/itm/CTSSU005-2-Steering-Wheel-Stalk-Control-Adaptor-For-Subaru-Forester-2004-2007/401122413084?hash=item5d64c24a1c:g:93UAAOSwj0RbDoqg

 

s-l1600.jpg

 

ale nie rozumiem jednej rzeczy. Pioneer od tylu ma wejscie 3,5mm jack. a na powyzszych nie widze zadnego wyjscia typu jack. o co tu chodzi??

a na stronie ponizej znalazlem cos jeszcze innego. 

http://www.connects2.com/Product/ProductItem/CTPIONEERLEAD

CTPIONEERLEAD.jpg

 

gdyby mi ktos mogl to jakos naprostowac. bylbym mocno wdzieczny:)

 

ahoy!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, koleżanki,

proszę o wskazówki i uwagi dotyczące chińskich kombajnów multimedialnych do Forestera SH. Czytałem już, że koledzy @Kane66 i @piotruś wypróbowali urządzenia GMS 6808 oraz GMS 6818, lecz mnie bardziej odpowiadają modele z przyciskami. Znalazłem kilka takich, oczywiście jak to chińczyki, występują pod różnymi markami. Powtarzają się pod trzema wzorami:

1) GMS Adayo

2) V&S / Phantom

3) Navi acustic

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi,  w szczególności:

- ew. problemy z instalacją, sterowaniem z kierownicy,

- jakość dźwięku na oryginalnej instalacji głośnikowej,

- strojenie tunera radiowego (jakość odbioru),

- współpraca z kamerą cofania.

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Beavis napisał:

Koledzy, koleżanki,

proszę o wskazówki i uwagi dotyczące chińskich kombajnów multimedialnych do Forestera SH. Czytałem już, że koledzy @Kane66 i @piotruś wypróbowali urządzenia GMS 6808 oraz GMS 6818, lecz mnie bardziej odpowiadają modele z przyciskami. Znalazłem kilka takich, oczywiście jak to chińczyki, występują pod różnymi markami. Powtarzają się pod trzema wzorami:

1) GMS Adayo

2) V&S / Phantom

3) Navi acustic

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi,  w szczególności:

- ew. problemy z instalacją, sterowaniem z kierownicy,

- jakość dźwięku na oryginalnej instalacji głośnikowej,

- strojenie tunera radiowego (jakość odbioru),

- współpraca z kamerą cofania.

Dzięki! :)

 

 

Uprzedzę że nie miałem styczności z żadnych z tych które wymieniłeś ale instalowałem w Imprezie 2DIN na Androidzie, tablet nexusa w miacie a teraz leżą u mnie 7 i 8 cali i czekaja na lepsze czasy żeby trafić do mr2 i legacy. To co wrzuciłeś to trochę starsze modele. Starsze systemy, słabsze procki, gorsza rozdzielczość wyświetlacza ale jeszcze dają radę.

 

primo: nie brałbym niczego bez androida - rozumiem że nie każdy potrzebuje wodotrysków które daje android, koś może chcieć tylko jakąś mapę offline i radio/mp3 - spoko. Tylko jak nie android to Windows CE (z grubymi nakładkami producentów więc tego windowsa w zasadzie nie widać) co jest systemem w zasadzie z 1996 roku z ostatnią konkretną aktualizacją z 2010 + działa zazwyczaj z wolnymi procesorami i generalnie hardware to przepaść względem takich urządzeń z adroidem. Nie znaczy to że Androidy będa super śmiagać mimo tego że mają lepsze podsezspoły też potrafią przymulić ale nie tak jak CE.

 

dwa: Czy forester ma jakiś super unikatowy wymiar? Bo mi to wygląda na standardowe 2DIN wobec czego trochę nie musisz szukać na siłę takich z dopiskiem "Forester" (mogę się mylić w sumie to Imprezie chyba ramkę lekko musiałem spiłować.

 

trzy: kupując na allegro miej świadomość tego że po prostu kupujesz z aliexpress przez pośrednika (wszystkie te radia są z Chin). Płacisz za to dość konkretnie więc koniecznie zwróć uwagę na to:

- czas dostawy - jak jest dłóższy niż kilka dni i wynosi np. 30dni to znaczy że sprzedawca leci na całego w ch... i po prostu w Twoim imieniu zamawia Ci radio z ali

- dostawa z Polski - ewentualnie innego kraju EU - innymi słowy nie ma ryzyka nałożenia Cła i Vatu

- wsparcie techniczne w Polsce - czyli masz możliwość po zakupie zasypania pytaniami sprzedawcy i ten na nie chętnie odpowie

- gwarancja w Polsce - nie dostaniesz czegoś takiego raczej ale przynajmnije żebyś w razie czego mógł sprzęt odsesłać do sprzedawcy z allegro a nie do Chin

 

Generalnie zakup w Polsce jest mniej opłacalny ale jeżeli powyższe warunki są spełnione to przynajmniej wiesz za co dopłacasz.

 

cztery: zakupy radia na ali to też jest dobra opcja. Większe firmy mają magazyny w EU więc ja np. zamówiłem radio na ali w Niedzielę 11tego listopada (promocje na 11tego) a 13tego było już u mnie w domu. Owszem płacisz za nie trochę więcej ale masz z głowy czas wysyłki i cła/vaty. Do tego o ile kupisz od jednego z większych producentów to masz całkiem dobry support. Wchodzisz na stronkę, klikasz na czat, w ciągu minuty masz konsultanta, pytasz jak coś ustawić, podłączyć włączyć wyłączyć i On Ci wszystko tłumaczy. Nie ma tak że "kupiłes to teraz Twój problem".

 

pięć:

Cytat

- ew. problemy z instalacją, sterowaniem z kierownicy,

Nie wiem czy forek Twój ma przyciski po CAN czy rezystancyjne, jeżeli rezystancyjne to w radiu masz dwa przewody które podpinasz do dwóch które idą z kiery i "uczysz" radio który przycisk w kierownicy jest od czego. W każdym Androidzie to działa tak samo. Bywa niestety tak że np. przerzucanie utworów działa tylko w domyślnej aplikacji do odtwarzania muzyki - nie we wszystkich

 

Cytat

- jakość dźwięku na oryginalnej instalacji głośnikowej,

tu jest różnie - zazwyczaj ludzie piszą że jest lepiej niż OEM ale kto wie.

 

Cytat

- strojenie tunera radiowego (jakość odbioru),

nie obawiałbym się o to 

 

Cytat

- współpraca z kamerą cofania.

Większość jak nie wszystko obsługują ale ważne żeby radio miało sprzętowe wsparcie dla kamery cofania. Takie radia potrafią się włączać parę-parenaście sekund więc chodzi o to żeby radyjko pokazało obraz z kamery cofania nawet zanim cały system wystartuje. Samo podpięcie kamery to sygnał video + sygnał od wstecznego (wsteczny "załącza" video z kamerki.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy,

 

Chciałbym poprawić zestaw audio w moim starym OBK-u H6. Głośniki Morel 6.2 już siedzą w przednich drzwiach (wysoko oraz niskotonowe), czas na jednostkę sterującą. Myślałem nad Pioneer-em z serii FH-X (730 lub 840), ale zaczynam się skłaniać ku kombajnowi na systemie Android, bo umiejscowienie slotu 2-Din  względem kierowcy akurat w tej generacji Outbacka daje szanse na w miarę bezpieczne i łatwe sterowanie sprzętem.  Sprzęt musi mieć odtwarzacz CD , dawać możliwość jednoczesnego korzystania z Janosika, Google Maps i Tidala oraz, oczywiście, działać jako zestaw głośnomówiący. Możecie coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Yanas napisał:

Koledzy,

 

Chciałbym poprawić zestaw audio w moim starym OBK-u H6. Głośniki Morel 6.2 już siedzą w przednich drzwiach (wysoko oraz niskotonowe), czas na jednostkę sterującą. Myślałem nad Pioneer-em z serii FH-X (730 lub 840), ale zaczynam się skłaniać ku kombajnowi na systemie Android, bo umiejscowienie slotu 2-Din  względem kierowcy akurat w tej generacji Outbacka daje szanse na w miarę bezpieczne i łatwe sterowanie sprzętem.  Sprzęt musi mieć odtwarzacz CD , dawać możliwość jednoczesnego korzystania z Janosika, Google Maps i Tidala oraz, oczywiście, działać jako zestaw głośnomówiący. Możecie coś polecić?

Hmm, mogę poradzić żebyś celował raczej w popularne marki na ali czy gearbeście (Joying, Ownice itp) generalnie w takie które dużo sprzedają tego sprzętu i dają wsparcie techniczne. Zastanów się tylko czy tak bardzo potrzebujesz CD bo coraz ciężej dostać nowe radio z napędem CD. Jeżeli zależy Ci na jakości to ja bym wolał swoją kolekcję zrzucić do FLACów i w ten sposób sobie słuchać.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio montowałem koledze radio dedykowane do Volvo S60. Dał za stację kupe kasy ok 1600 pln. Radio na androidzie chyba 8 jeśli się nie mylę. Nowe oczywiście. Problem teraz ma taki że nie działa mu DVD oraz GPS, tzn ten drugi działa ale tylko parę godzin od zdjęcia zasilania z radia, później już nie znajduje satelit. Zamówił radio na Aliexpress. Także jeśli ktoś ma wydać ponad 1000 pln na radio to lepiej jakby było z Polskiej dystrybucji. Radio miało jakieś logo "belsee", mogłem się pomylić w nazwie.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszyscy wiemy jakie jest audio w OBK 2010 z navi, fabryczne. Chciałbym to wymienić, bo ani nie gra, ani navi się nadaje do niczego...

Podobno tego typu nie da się wymienić na androida 2din, bo coś nie będzie działało, albo nie współgrało...

Czy ktoś może ma wiedzę, co nie będzie i czy ewentualnie może jest szansa na cokolwiek innego , żeby grało ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cezary napisał:

Witam, wszyscy wiemy jakie jest audio w OBK 2010 z navi, fabryczne. Chciałbym to wymienić, bo ani nie gra, ani navi się nadaje do niczego...

Podobno tego typu nie da się wymienić na androida 2din, bo coś nie będzie działało, albo nie współgrało...

Czy ktoś może ma wiedzę, co nie będzie i czy ewentualnie może jest szansa na cokolwiek innego , żeby grało ?

pozdrawiam

 

bo ja wiem, coś tam dedykowanego sprzedają. Nawet takie wielkie monstra:

Tesla-style-Android7-1-6-0-Car-DVD-Playe

 

są też mniejsze ale nigdy nie zagłębiałem się za bardzo w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja dziś podczas wizyty w serwisie widziałem pięknego czarnego legasia (po 2010 r.) z taką samą stacją 2DIN jak w moim Outbacku, ale nie był to Kenwood, a Mcintosh. Ktoś się orientuje czy to jest plug&play, czy to jest samo radio, a nawi i tak kenwood. Czym się różni ta stacja oprócz lepszej jakości radia zapewne. Z chęcią bym poszukał do siebie tego bo wiem, że w H6 była taka opcja 

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macintoshe były dostępne tylko na japoński rynek. Co oferują wyczytasz w necie - ja się dokładnie nie orientowałem - celuję we wspolczesne jednostki z BT, USB, MP3.

Kupuję do swojego speca parę gratów z Japonii - jeśli Ci zależy mogę poszukać takiego radia.

 

Edit. Nie zauważyłem że to gen V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dr.elich napisał:

Macintoshe były dostępne tylko na japoński rynek. Co oferują wyczytasz w necie - ja się dokładnie nie orientowałem - celuję we wspolczesne jednostki z BT, USB, MP3.
Kupuję do swojego speca parę gratów z Japonii - jeśli Ci zależy mogę poszukać takiego radia.

Były w europejskich H6. Czy zakres fal jest taki sam? Z chęcią bym się przyłączył do zamówienia. Oczywiście wszystko jest kwestią ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Legacy gen. III i IV Audio Mcintosch były też montowane w egzemplarzach przeznaczonych na eksport do Australii a tam zakres fm jest taki sam jak w Europie. Bez problemu można kupić takie radia np. Na brytyjskim Ebayu. Brytyjczycy po sprowadzeniu auta z Japonii zamawiali radia z Australii, stąd można je kupić w UK. Można oczywiście kupić bezpośrednio z AU, ale jest problem z wysyłką do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zakupem stacji mulimedialnej do forestera SJ (rok 2015).

Czy ktoś miał styczność z podobnym sprzętem?

https://www.aliexpress.com/item/JOYING-9-2-din-car-radio-player-4GB-64GB-Android-8-1-Head-unit-For-Subaru/32909734942.html?spm=2114.search0104.3.9.7aa37729z3M8Do&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_431_10304_10307_10820_10821_10301_537_536_10843_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_53,ppcSwitch_0&algo_expid=f36d2cb1-4f73-4a36-b79e-052be69b5197-1&algo_pvid=f36d2cb1-4f73-4a36-b79e-052be69b5197&transAbTest=ae803_5

 

Mam 3 pytania:

1) Rozdzielczość 1024x600 będzie chyba za mała na 9 calach? Jaką rozdziałkę mają ori multimedia w najnowszych subarakach?

2) Czy zwykły śmiertelnik (bez doświadczenia) poradzi sobie z wyjęciem, włożeniem i co najważniejsze z podpięciem kabli? Widzę tam dużo wiązek, to jest na zasadzie plug&play? Czy trzeba jakieś wiązki zmieniać? Te kable co widzimy na aukcji to mam je w subaraku i są to oryginalne kable subaru czy też dostaje je w pakiecie z radiem i mam kabelek po kabelku podłączać sam? Jeśli ta druga opcja to czy ktoś ma doświadczenia i każdy kabelek podłączam bez problemu, w sensie ma identyczną końcówkę? Czy są z tym jakieś cyrki?

3) Na samym dole aukcji znalazłem taką informację:

If your car have factory amplifier like Bose or JBL sound system,it will no sound after you install it,you need to buy a harness adapter to decode your car factory sound system,then it will have high quality sound.

Posiadam forka XT, zatem posiadam pewnie wzmacniacz. Czy z tym będą jakieś cyrki? Co to jest "harness adapter"?

 

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi/sugestie.

 

Najlepiej to oddałbym we Wrocławiu gdzieś samochód, aby ktoś to zrobić od a do z i dał gwarancję. Może ktoś się orientuje czy są takie punkty, które sprzedadzą i zamontują dedykowaną stację multimedialną do nowego forka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa radia tej firmy aczkolwiek nie ten konkretny model

 

1) na 7calach taka rozdzielczość jest spoko. Mam też 8.8cala z 1280*480 i też jest dobrze. 9 myślę że będzie ok ale bez szału. To nie jest telefon/tablet, jednak patrzysz na to z większej odległości.

 

2) ja brałem u Nich radia uniwersalne ale z tego co widzę to przy tym dedykowanym do forka dorzucają kabel do subaru więc powinno być p&p. Wyjątkiem mogą być takie rzeczy jak; sygnał wstecznego, video od kamery cofania, przyciski z kiery. Jeżeli te sygnały idą w seryjnej wiązce do radio to poziom trudności spięcia tego razem jest nadal niski, jeżeli jednak nie i musisz ich szukać gdzieś po aucie to zaczynają się schody chociaż to nadal nie jest czarna magia.

 

3) hmmm - szczerze to nie wiem. Brzmi to tak jakby dźwięk z radia zamist iść na głośniki miał wpierw iść na wzmacniacz i z niego na poszczególne głośniki co by faktycznie wymagało jakiejś zmiany wiązki ale nie znam się na wzmacniaczach w autach więc nie pomogę za bardzo :(

 

4) szukałem kiedyś kogoś od audio we Wrocławiu ale to jakaś tragedia... może teraz jest lepiej. To takie "fachowce" z grupy tych co to "Panie kiedyś to robili, pajoniery były i grało, nie co teraz wymyślajo jakieś karamery i dźipiesy". 

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...