Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

@Tinuviel, jak oceniasz te swoje radia pod kątem tej firmy? Spełniły oczekiwania? Podłączyłeś w swoim przypadku wszystko bez problemu? Gdybyś dzisiaj miał kupować stacje multimedialną, padłoby na tą samą tej samej firmy? Czy może rozglądałbyś się za czymś innym?

 

I jeszcze jedno - na co zwrócić uwage przy zakupie? Wersja androida to na pewno. Pytanie Czy 4GB ram styknie do używania w tym samym momencie maps google, yanosika, spotify/radia?

Edytowane przez gniechus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gniechus napisał:

@Tinuviel, jak oceniasz te swoje radia pod kątem tej firmy? Spełniły oczekiwania? Podłączyłeś w swoim przypadku wszystko bez problemu? Gdybyś dzisiaj miał kupować stacje multimedialną, padłoby na tą samą tej samej firmy? Czy może rozglądałbyś się za czymś innym?

 

I jeszcze jedno - na co zwrócić uwage przy zakupie? Wersja androida to na pewno. Pytanie Czy 4GB ram styknie do używania w tym samym momencie maps google, yanosika, spotify/radia?

 

 

Moim zdaniem trzeba sobie ustawić oczekiwania odnośnie takiego sprzętu na odpowiednim poziomie. To jest chińczyk z androidem. Fakt - robią co mogą ale pewnych rzeczy nie przeskoczą. Nie oczekiwałbym jakości dźwięku która na seryjnych głośnikach rozsadzi mi czaszkę czy oleda 4k czy super błyskawicznego interface-u.

 

Nie mniej jednak ja jestem zadowolony z tych wynalazków - szczególnie w Legacy. 

 

Cytat

jak oceniasz te swoje radia pod kątem tej firmy?

To jest jedna z najlepszych firm która robi takie radia, miałem kiedyś w imprezie androida innej firmy i był faktycznie trochę gorszy - szczególnie jeżeli chodzi o dostępność/kompatybilność z appkami z marketu czy czas uruchamiania.

 

Cytat

Spełniły oczekiwania?

Spełnia:

- spotify, googlemaps, yanosik, torque - wszystko śmiga

- Działa podzielenie ekranu więc mogę mieć muzykę z jednej a mapy z drugiej strony.

- Wyświetlacz jest fajny i czytelny i dobrze reaguje na dotyk.

- Bardzo szybko się uruchamia.

- Jakość dźwięku w mej ocenie taka sama jak na seryjnym radio z Legacy (ale np. w MR2 o dziwo wydaje mi się że gra lepiej niż seryjne).

- GPS szybko łapie i nie gubi sygnału.

- kamera cofania śmiga (jakość słaba ale to już wina kamery a nie radia)

- kamera do rejestracji przodu (po USB) śmiga. 

- takie drobiazgi jak np. automatycznie ściszanie muzyki gdy google maps gada gdzie skręcić.

- google play - normalny market, masa apek, dobra kompatybilność.

 

Tak sobie:

- przyciski do sterowania muzyką działają ale przerzucanie piosenek przód/tył tylko z ich domyślnym odtwarzaczem. Nie działa to w spotify - podobno dziełało kiedyś więc albo zrobią udpate softu albo trzeba sobie zainstalować odpowiednią/lekko starszą wersję spotify. Głośność i mute działa w każdej apce.

- wydajność - mogłoby być szybciej. Nie jest irytująco wolno ale google maps trochę trawi zanim wstuka się adres. Samo nawigowanie już w pełni płynne.

- brak czujnika światła; ekran nie ściemnia się sam jak to jest w telefonach, trzeba go ściemniać samemu. Nie jest to bardzo uciążliwe, nie mniej jednak moim zdaniem minimalna jasność mogłaby być trochę ciemniejsza. Niby nie razi w nocy ale trochę ciemniej by się przydało.

 

Nie spełnia:

- kupiłem modem 4G (w Polsce -nie od Joying) na USB i ten nie działa z radiem. Nie bardzo da się doinstalować jakieś sterowniki do tego bo nie ma roota. Sama firma kiedyś sprzedawała ale już nie sprzedaje tych modemów i nie wiem dlaczego. Jakieś 3G podobno działają ale już mi się nie chciało szukać więć kupiłem modem 4G wifi, wsadziłem do schowka, podłączyłem do ładowania na stałe i tak karmię radio internetem - działa bezproblemowo.


 

Cytat

 

Podłączyłeś w swoim przypadku wszystko bez problemu?


 

 

W Legacy IV to jest jedna wielka rzeźba z jakimkolwiek radiem ale pomijając ten fakt to podpięcie samego radio tak żeby grało to żaden problem. Ja musiał tylko dokupić wiązkę ISO do subaru (pełno tego na allegro za grosze) i tak podłączyć radio. Sygnał wstecznego czy sygnał z przycisków musiałem wydłubać niestety samemu z różnych miejsc bo nie ma ich w wiązce która idzie do radia. 

 

Cytat

Gdybyś dzisiaj miał kupować stacje multimedialną, padłoby na tą samą tej samej firmy?

 

Raczej tak - może bym spróbował radia jakiegoś innego "markoweg" z chin ale to z czystej ciekawości.

 

Cytat

Czy może rozglądałbyś się za czymś innym?

 

Raczej tylko Android i raczej tylko z tych popolarnych/większych/"markowych" chińczyków.

 

Cytat

I jeszcze jedno - na co zwrócić uwage przy zakupie? Wersja androida to na pewno. Pytanie Czy 4GB ram styknie do używania w tym samym momencie maps google, yanosika, spotify/radia?

 

Moim zdaniem 4GB starczy do tego wszystkiego - tak jak pisałem google maps trochę laguje na początku ale wszystko razem odpalone nie zamula. Nigdy nie miałem tak żeby się to radio zwiesiło czy żeby mi jakaś apka umarła.

Zwróć uwagę na to jak neta podepniesz (tak jak pisałem z 4G po USB jest problem), niektóre najnowsze ich radia mają już slota na kartę SIM. Fajną opcją w Joying jest zamówienie z magazynu w Uni. Jest drożej ale do mnie paczka szła chyba 3dni i nie martwisz się o cła/vaty. 

 

W Twoim przypadku nie wiem trochę jak ma się rzecz z przyciskami od kiery, modułem CAN czy wspomnianym już wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowy opis!

Co do neta to wyobrażałem sobie to tak, że podpinam komórkę używając android auto (AA) - jeśli dobrze rozumiem to po podpięciu telefony przez tą apkę net idzie z komórki. Korzystałeś ze stacji multimedialnej w ten sposób?

Jedyny benefit podpinania modemu pod stację jest taki, że nie musisz za każdym razem jak wsiadasz do samochodu wpinać telefonu kablem do radia.

Chociaż czekaj, chyba jest jeszcze coś: podpinając telefon przez AA jestem ograniczony tylko do apek, które chodzą na android auto. Maps google i spotify na pewno działają. Nie wiem jak z yanosikiem... No i nie wiem jak równolegle z radiem jest...

 

Może znajdziemy jakiś czas, aby się spotkać i obgadać temat? Zaprezentowałbyś mi tą stację, jestem ciekawy jak to działa i przed zakupem chcę jasno rozrysować wady i zalety każdego rozwiązania, żeby półtora tysiaka nie wtopić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja się podepnę pod temat, planuję zmianę seryjnego radia na stację android, ale czy ono pociągnie taką kombinację:

- google maps na 1/2 ekranu
- yanosik (działanie w tle tylko komunikaty)
- grające radio
- cały czas obraz z kamery cofania zamontowanej z tyłu przyczepy (ale to tylko jak jadę z przyczepą kempingowa, chcę wiedzieć cały czas co się za mną dzieje) na 1/2 ekranu
- telefon sparowany po bt do rozmów
- internet z routera lub modemu
jest to do udźwignięcia przy tych parametrach radia, czy oczekuję czegoś niemożliwego jeszcze? taka kombinacja nie będzie często, w 98% czasu to będzie tylko janosik, radio i sparowanie tel do rozmów, tu myślę nie powinno być problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, zygi82 napisał:

to i ja się podepnę pod temat, planuję zmianę seryjnego radia na stację android, ale czy ono pociągnie taką kombinację:

- google maps na 1/2 ekranu
- yanosik (działanie w tle tylko komunikaty)
- grające radio
- cały czas obraz z kamery cofania zamontowanej z tyłu przyczepy (ale to tylko jak jadę z przyczepą kempingowa, chcę wiedzieć cały czas co się za mną dzieje) na 1/2 ekranu
- telefon sparowany po bt do rozmów
- internet z routera lub modemu
jest to do udźwignięcia przy tych parametrach radia, czy oczekuję czegoś niemożliwego jeszcze? taka kombinacja nie będzie często, w 98% czasu to będzie tylko janosik, radio i sparowanie tel do rozmów, tu myślę nie powinno być problemu

Do 3 aplikacji jest już potrzebne 4 GB ram ???  Ej chłopaki.... bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawiłem się systemem z 2 GB ramu i wszystko działało płynnie..

W zawiązku z tym nawet sobie taki zamówiłem :-)  Jak dojdzie i zainstaluję to zdam relację..

Ale fabryczny system w OBK tez jest wolny :-) a funkcjonalność.... no niezaspecjalna :-)  ( mi np przestaje w ujemnych temperaturach działać GPS )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, blejzu napisał:

A zamiast radia z Androidem nie lepiej kupic cos co wspiera Android Auto i wsadzic w ramke 2DIN? Mialem tak zrobione radio AVH-Z5100DAB Pioneera w OBK 2010.

może i lepiej

ale dopasowanie ramki pod OBK 2015-2017 nie jest takie proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gniechus napisał:

Dzięki za szczegółowy opis!

Co do neta to wyobrażałem sobie to tak, że podpinam komórkę używając android auto (AA) - jeśli dobrze rozumiem to po podpięciu telefony przez tą apkę net idzie z komórki. Korzystałeś ze stacji multimedialnej w ten sposób?

Jedyny benefit podpinania modemu pod stację jest taki, że nie musisz za każdym razem jak wsiadasz do samochodu wpinać telefonu kablem do radia.

Chociaż czekaj, chyba jest jeszcze coś: podpinając telefon przez AA jestem ograniczony tylko do apek, które chodzą na android auto. Maps google i spotify na pewno działają. Nie wiem jak z yanosikiem... No i nie wiem jak równolegle z radiem jest...

 

Może znajdziemy jakiś czas, aby się spotkać i obgadać temat? Zaprezentowałbyś mi tą stację, jestem ciekawy jak to działa i przed zakupem chcę jasno rozrysować wady i zalety każdego rozwiązania, żeby półtora tysiaka nie wtopić.

 

Ja nie korzystam z android auto. Aplikacje są natywnie zainstalowane w samym radiu. Niestety nie wiem jak to w praktyce działa. 

 

Jak chcesz to wpadnij -  zobaczysz jak to działa i czy Ci pasuje czy nie. W Legacy mam niestety USB gdzieś pod deską rozdzielczą ale w MR2 da się je wydłubać w miarę bezboleśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Przepraszam jeżeli w złym miejscu otwieram temat ale nie znalazłem dedykowanej.

 

Zna ktoś audio system hx 165 sq evo 2 te głośniki?

 

Warto czy nie? Jakie alternatywy i dlaczego?

 

Chce wygłuszenie drzwi i podpiąć je pod fabryczne radio z dvd w legacy IV.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 07:13, Mushroomadness napisał:

 

Cześć,

 

Przepraszam jeżeli w złym miejscu otwieram temat ale nie znalazłem dedykowanej.

 

Zna ktoś audio system hx 165 sq evo 2 te głośniki?

 

Warto czy nie? Jakie alternatywy i dlaczego?

 

Chce wygłuszenie drzwi i podpiąć je pod fabryczne radio z dvd w legacy IV.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Używałem Focal 165KRX3 z zasileniem Audison 5.1 + dwie skrzynie z Focal 27V2

Wg mnie nie trzeba szukać nic lepszego:D Czysty, mocny dźwięk, wstydu nie ma;-)

krx mam wbudowane w słupki A, jeżeli jesteś zainteresowany mogę sprzedać cały zestaw wraz z odpowiednim okablowaniem 

Edytowane przez vexus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vexus napisał:

165 mam wbudowane w słupki A, jeżeli jesteś zainteresowany mogę sprzedać cały zestaw wraz z odpowiednim okablowaniem 

Pokaż jak wygląda 165 wbudowane w słupek A bo moja wyobraźnia nie ogarnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mushroomadness napisał:

 

Cześć,

 

Przepraszam jeżeli w złym miejscu otwieram temat ale nie znalazłem dedykowanej.

 

Zna ktoś audio system hx 165 sq evo 2 te głośniki?

 

Warto czy nie? Jakie alternatywy i dlaczego?

 

Chce wygłuszenie drzwi i podpiąć je pod fabryczne radio z dvd w legacy IV.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Mam pewne wątpliwości czy seryjne radio da radę tym głośnikom, raczej bym je widział podpięte pod zewnętrzny wzmacniacz.

Może rozważ zestaw Proa Simlex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartosz-B napisał:

Pokaż jak wygląda 165 wbudowane w słupek A bo moja wyobraźnia nie ogarnia

Moja pomyłka:facepalm:, w słupkach są 3krx3, 165 oczywiście w drzwiach, tak wygląda słupek

 

20190203_210230.jpg

Edytowane przez vexus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku taki zestaw Audio System M165EVO.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7481336472

Głośniki są 3ohm, ponoć dobrze grają pod samym radiem. Na YouTube są polskie filmiki z montażu w różnych autach. Nawet nieźle to gra. Ma ktoś może u siebie taki zestaw i może się podzielić wrażeniami?

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yaroz napisał:

Mam na oku taki zestaw Audio System M165EVO.

 

3 godziny temu, yaroz napisał:

Głośniki są 3ohm, ponoć dobrze grają pod samym radiem. Na YouTube są polskie filmiki z montażu w różnych autach. Nawet nieźle to gra. Ma ktoś może u siebie taki zestaw i może się podzielić wrażeniami?

 

Już kiedyś napisałem w tym wątku nieco informacji o montażu w swoim Foresterze SG 2007 zestawu Audio System M165. Nie wiem jednak, czym różni się zestaw M165EVO którym jesteś zainteresowany - od mojego zestawu M165, cena jest identyczna, podobnie jak i cała reszta - tylko kolor membrany jest inny - w M165EVO jest szary, a u mnie w M165 - czarny. To chyba jedyna różnica - jeśli się mylę, to niech mnie ktoś "podprostuje" :) A co do wrażeń - świetny zestaw, brać i zakładać. Po około 1,5 roku użytkowania wszystko gada nadal, jak trzeba. Zero problemów. I ze względu na to, że jestem dość wymagający w temacie audio - celowo testowałem ten zestaw w różnych warunkach, głośnościach, temperaturach, ustawieniach korektora, etc. - i napiszę, że za tą kasę - w 100% spełnił moje oczekiwania. Oczywiście na bank trzeba zrobić wytłumienie drzwi, i zmienić fabryczny radioodtwarzacz (u mnie akurat był OEM 2 DIN). Ale nawet po zmianie samych głośników i wytłumieniu drzwi - bez tymczasowej zmiany radioodtwarzacza - różnica w dźwięku była powalająca. Zauważyłem też, że - chyba, że to tylko moje indywidualne wrażenie - dźwięk nabiera "plastyczności" po pewnym czasie użytkowania - albo po prostu się przyzwyczaiłem, nie wiem. Ale - jak już napisałem wcześniej - za tą kasę - zestawowi M165 trudno cokolwiek zarzucić. IMO - warto :) 

 

1954136079_01Wytumianie-DrzwiPrzednieLeweSTP.thumb.jpg.629c632848a68eee4389fc36313b2912.jpg

1922939005_Goniki1.JPG.f036cae42eea48bfe34f8c8950759afd.JPG

1279287046_Goniki2.JPG.a12512b257f890beeea7157357966397.JPG

 

Edytowane przez Malyboss
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2019 o 08:37, yaroz napisał:

Tweetki chowają się bez problemu pod zaślepki?

 

O dziwo - tak, wchodzą idealnie. Niemal jak "szyte na miarę" :) 

Przykleiłem je na taśmę dwustronną 3M, docisnąłem zaślepką, która wchodzi na nie dość ciasno - i jest glanc, lepiej nie trzeba  :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - kupiłem radio Pioneer MVH-A200VBT, czekam jeszcze na przejściówkę i pewnie w weekend będę montował - pierwszy raz będę zmieniał radio, więc może się uda.

Jestem ciekaw jak to radio będzie grać w tym budżecie (619 zł) - opinie ma dobre, może ktoś z forum użytkuje ten model? Wymieniam, bo to co mam jest dość stare i generalnie działa słabo (poprzedni właściciel zamontował jakieś Sony 1-din + półeczkę pod spodem + wzmacniacz i sub w bagażniku).

Patrzyłem też na chińczyki, ale jakoś wolałem wziąć radio markowe, mimo, że nie ma nawigacji (używam sporadycznie stąd taka decyzja). Płyt też nie obsługuje, ale nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem czegoś na płytach - albo bluetooth albo AUX.

Radio wygląda na niezłe także jak już będzie w aucie to wrzucę fotki i dam znać jak to hula. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wymianą audio u siebie, z fabrycznej 1 Din na stacje 2 Din (Impreza Hawk), Znalazłem w Krakowie firmę zajmującą się profesjonalnie tymi rzeczami. Moje pytanie...czy wytłumienie tylko drzwi da zadowalający już efekt, czy muszę wytłumiać całe auto. Wolałbym tego uniknąć bo koszty powalające. Za same drzwi (przód i tył) 1500 zł. Polecili mi tez audio GMS 7751. Ktoś ma doświadczenie z tą marką?

Z założenia chciałbym audio, które dało by się sprzężyć z dwoma iphonami, czytało CD, nawigacja, kamera przód

Edytowane przez Sen123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wytłumić drzwi żeby ci dobrze grało?? Jeżeli tak to kup matę butylową 2,5 mm lub 2 mm i piankę kauczukową 6 mm i zrób to sam, za materiał dasz ok. 500 zł i tysiak zostanie w kieszeni lub na wytłumienie podłogi i bagażnika, a może jeszcze ci zostanie zostanie. Materiał kupisz na bitmat.pl. Ja teraz kupiłem matę butylową 2 mm -3,5 m2 i piankę 9 mm-ok 2,5 m2 na podłogę pod tylnym siedzeniem i bagażnik i wydałem na to 334 zł. A co do sposobu wytłumiania wszystkie informację znajdziesz na bitmat.pl.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry, przerabiał ktoś może temat z OBK II? Jakieś markowe radio 2DIN koniecznie z bluetooth(najlepiej już wbudowany mikrofon w radiu, bo nie chce się bawić z ciąganiem kabla do słupka) i dotykowe. Spodobał mi się Pioneer AVH-G210BT, ale producent mi wysłał wymiary i raczej mi nie wejdzie bez przerabiania 

Edytowane przez Michał Borek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...