Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Oczkoo15 napisał:

Fajne felgi ;) Tecnomagnesio?

 

Dzięki! Tak, Tecnomagnesio kupione jeszcze przez szwajcarskiego właściciela...fakturę przechował polski właściciel i przekazał mi ją wraz z samochodem.

 

46 minut temu, Infra napisał:

Oddałem na detailing a później pod koc. Słodkich snów.

 

 

PSX_20211012_204442lol.jpg

IMG_20211012_204403.jpg

 

Sen zimowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tinuviel napisał:

 

Tylko musi się mieć czego trzymać :D jakieś rude punkciki tam widac na zdjęciu :(

Pod tymi zaślepkami z lewej faktycznie ruda, musze się tym zająć niebawem. Ale u góry jest elegancko. Ściągałem poduszki to też było ok. 

Edytowane przez makos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem obejrzeć częściowo już rozebrany silnik. Niestety poprzedni właściciele/ich mechanicy się nie popisali. :( pomijając już fakt całkowitego zawalenia nagarem - długo musiał brać olej przed moim kupnem - to głównym problemem jest obecnie śruba mocująca głowice.

 

Według mojego mechanika prawdopodobnie przy poprzednim składaniu (90k temu, uszczelka pod głowicą) musieli nie przesmarować śrub olejem. Efektem jest zerwanie główki. Odkręcić się ją da, ale jest ryzyko, że na końcu jest "przyklejony" kawałek aluminium, który może rozorać gwint na całej długości. Spotkał się już z czymś takim i dziś ma spróbować rozwiercić śrubę. Trzymajcie kciuki. ;)

 

Prócz tego oczywiście tłoki do wymiany. Z dwóch wyjętych do wczorajszego wieczoru, jeden miał wyczuwalne rysy na boku.

 

2.5 SOHC, 165 koni, obecnie 270k przebiegu, za moich czasów na Millersie Trident 5W30 C3 brał 1l/1000km. Nie kopcił, trzymał moc odkąd go kupiłem. Stabilnie trzymał temperaturę w każdych warunkach. Uszczelki głowic po demontażu wyglądały dobrze.

 

20211013_185106.thumb.jpg.1999c6d263bea8674a5e015358806b54.jpg

Edytowane przez halvaekiu
  • Smutny 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobite :dance:

IMG_20211015_100706.thumb.jpg.40786962f0bce547f7f60d4909c3ab99.jpg

 

Niemniej moment, gdy pani spytała o pełnomocnictwo delikatnie mnie zmroziło. Ja się pytam po co? Skoro już jestem wkle...

"Mamy w systemie, jest w porządku".

Jak mi kamień spadł z serca, to aż po pokoju się wszyscy rozejrzeli :biglol:

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, koziolek napisał:

Widzi w systemie i zadaje pytanie z dupy:facepalm:

Urzędasy muszą czerpać nie lada przyjemność z każdego upodlenia petenta.:toobad:

 

Kolejny "petent" miał mniej szczęścia, bo samo załatwienie sprawy przez współwłaściciela nie upoważnia do załatwiania spraw w WK przez współwłaściciela bez pełnomocnictwa właściciela lub jego fizycznej obecności :facepalm: Cizus, aż mi wyszedł bełkot urzędowy z tego :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Kolejny "petent" miał mniej szczęścia, bo samo załatwienie sprawy przez współwłaściciela nie upoważnia do załatwiania spraw w WK przez współwłaściciela bez pełnomocnictwa właściciela lub jego fizycznej obecności :facepalm: Cizus, aż mi wyszedł bełkot urzędowy z tego :biglol:

Noo, bełkot jak ta lala. Aplikuj na urzędasa:OO:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, koziolek napisał:

Urzędasy muszą czerpać nie lada przyjemność z każdego upodlenia petenta.:toobad:

 

Czemu upodlenia? Może to urzędas-żartowniś i chciał naszego Kiwi-ego np poderwać w ten sposób /Jeśli była to kobieta/  albo nastroić pozytywnie na resztę weekendu :D

Nie wiem czy byłeś kiedyś z drugiej strony ale uwierz, że 'petenci' wcale nie są lepsi pod względem upierdliwości

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Kolejny "petent" miał mniej szczęścia, bo samo załatwienie sprawy przez współwłaściciela nie upoważnia do załatwiania spraw w WK przez współwłaściciela bez pełnomocnictwa właściciela lub jego fizycznej obecności :facepalm: Cizus, aż mi wyszedł bełkot urzędowy z tego :biglol:

Swego czasu byliśmy z kolegą zarejestrować motocykle on swój, ja swój. Pani w okienku przy którym stał już mój kolega, nagle obficie kichnęła. A że kolega żartowniś, to mówi Jej "Na szczęście", kobita pyta czemu, na szczęście? Na to On, "Na szczęście, że pani nosa nie urwało!" Jak jej koleżanki się rozchichotały, a i petenci przy okienkach też! Ale spojrzenie kobitki uświadomiło mu, że raczej nie fortunnie jej życzył tego szczęścia. I tak było, jeszcze drugiego dnia ganiała Go z papierkami. :P

Edytowane przez MacGregor
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RedSasza napisał:

Czyli jest tak: 150KM + 5KM + emblemat STI, to się równa, hm… Ile to się równa? I czy momentu też przybywa? ;)

Momentu nigdy nie brakuje, zawsze jest moment na chwilę... zadumy :biglol: niemniej nakładki spoko :ok:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...