Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie nie dziś, ale w końcu zrobiłem porządek (no prawie, brakuje tylko jednej kieszeni..) z konsolą środkową i ogarnąłem Torque Pro. Teraz mam super wskaźniki z liczbami, które nic mi nie mówią (poza temp cieczy), ale wygląda jakby Forek miał 300+ KM, więc respekt na dzielni jest :D

 

Dodatkowo umyłem szyby specyfikiem za 18zł i szmatką za 4zł i żałuję... Żałuję, że nie szarpnąłem się 10 lat temu na taki specyfik, bo w końcu mam krystalicznie czyste szyby, 0 smug..

IMG_1073.jpg

  • Super! 8
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MrJ napisał:

W sumie nie dziś, ale w końcu zrobiłem porządek (no prawie, brakuje tylko jednej kieszeni..) z konsolą środkową i ogarnąłem Torque Pro. Teraz mam super wskaźniki z liczbami, które nic mi nie mówią (poza temp cieczy), ale wygląda jakby Forek miał 300+ KM, więc respekt na dzielni jest :D

 

Dodatkowo umyłem szyby specyfikiem za 18zł i szmatką za 4zł i żałuję... Żałuję, że nie szarpnąłem się 10 lat temu na taki specyfik, bo w końcu mam krystalicznie czyste szyby, 0 smug..

IMG_1073.jpg

Z tymi "nic nie mówiącymi liczbami" to się zgadzam :biglol:

Przycisk awaryjnych i przyciski klimy to jdmy czy sam robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Oczkoo15 napisał:

@Dankocoś dla Ciebie 

Dołączam się do prośby! Podziel się źródłem:) Wcześniej kupiłem od my friendów z Ali ale siłowniki jakby zaspawane, ani w jedną ani w drugą nie chciały się ruszyć. Dobrze, że kasę zwrócili bez odsyłania towaru:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywołany zgłaszam się do tablicy, że kolega @Bill zastosował się do (nie tylko moich:P) wskazówek, ale mocowanie do maski jest toczka w toczke :biglol: Zainteresowanych odprowadzam tutaj :)

 

 

Edyta

Tam proszę doczytać do końca wątku, bo po drodze zmieniałem sprężyny na bardziej "miękkootwierające":P Nie wiem natomiast, czy w Legacy maska przez to, że może być większa, to i ciut cięższa, a i rozstaw między śrubą maski, a błotnikiem też może być inny. Trzeba pomierzyć :)

Edytowane przez Kiwi 4ester
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Przycisk awaryjnych i przyciski klimy to jdmy czy sam robiłeś?

fabryka na rynek japoński. Ja nie mam już cierpliwości do robienia tego samemu :) Wystarczy, że na kierownicy ogarnąłem czarne przyciski we własnym zakresie (które w zasadzie teraz są bezużyteczne  bo chińskie radio ich nie obsługuje :facepalm:). Tu już bym chyba nie dał rady ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem prowizoryczne druciarstwo popsuła się spinka trzymająca żarówkę. Urwał się plastik od temperatury i starości, do którego przymocowana była spinka. Teraz nie wiem co dalej począć bo nowy reflektor tani nie jest a raczej klejenie w domowych warunkach dużo nie da. 

IMG_20211019_190226.jpg

IMG_20211019_185707.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Michall33 napisał:

Dzisiaj zrobiłem prowizoryczne druciarstwo popsuła się spinka trzymająca żarówkę. Urwał się plastik od temperatury i starości, do którego przymocowana była spinka. Teraz nie wiem co dalej począć bo nowy reflektor tani nie jest a raczej klejenie w domowych warunkach dużo nie da. 

IMG_20211019_190226.jpg

 

Pięknie wygląda, nie wiem co tu więcej chcesz poprawiać. :D
A tak poważnie to kiedyś miałem okazję wymieniać żarówki w Peu gdzie wszystko było połamane i zniszczone ze starości... żarówki nie dość, że trzymały się na słowo honoru to jeszcze nie wytrzymywały 100km ze względu na uszkodzoną instalację. Elektryk samochodowy mocno ogarnięty wszystko wymienił co się dało, pokleił punktowo co było połamane i naprawił niedziałającą elektrykę - czasami Ci magicy potrafią cuda. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Orear napisał:

Pięknie wygląda, nie wiem co tu więcej chcesz poprawiać.

Doczytałem na forum jeszcze o naprawieniu tego dodaniem dystansu z nakrętki butelki 5l pod dekiel, żeby docisnąć całość. Więc drucik i nakrętka wytrzymają :D

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michall33 napisał:

Dzisiaj zrobiłem prowizoryczne druciarstwo popsuła się spinka trzymająca żarówkę. Urwał się plastik od temperatury i starości, do którego przymocowana była spinka. Teraz nie wiem co dalej począć bo nowy reflektor tani nie jest a raczej klejenie w domowych warunkach dużo nie da. 

IMG_20211019_190226.jpg

IMG_20211019_185707.jpg

 

Prowizorki są najtrwalsze! :faja:

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, aplam13 napisał:

Dzisiaj zamontowałem drl w kierunkach takie 2w1, nagram jak działają jutro, wg mnie efekt ekstraB)

 

 

IMG_20211020_185714.jpg

Kurde, reakcji mi brakło :thumbup: i to ściąganie zderzaka do ściągnięcia lamp :facepalm:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Kurde, reakcji mi brakło :thumbup: i to ściąganie zderzaka do ściągnięcia lamp :facepalm:

To jest niestety masakra ale szybko idzie, jedna śruba się urwała od lampy, widać nie była ruszana chyba od montażu w Japonii:D

 

Zauważyłem też że jedno nadkole zaczyna pękać niestety i trzeba będzie się rozglądać za innym, jak ktoś ma to lewy przód:P

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Neutrino33 napisał:

 

Prowizorki są najtrwalsze! :faja:

 

jeśli masz kawałek pozostałego plastiku to użyj do sklejenia tego plastiku najpierw kropelki (uzyskanie właściwego kształtu), następnie dobrego kleju epoksydowego.

rozwierć do końca otwór do którego jest wkręcana śruba i wstaw coś dłuższego(wtedy naprężenia z zapinki będą rozchodziły się w innym miejscu niż pęknięcie).

 

Jeśli masz układ soczewka zwierciadło przysłona to geometria źródła światła nie jest aż tak istotna.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 21:20, MrJ napisał:

W sumie nie dziś, ale w końcu zrobiłem porządek (no prawie, brakuje tylko jednej kieszeni..) z konsolą środkową i ogarnąłem Torque Pro. Teraz mam super wskaźniki z liczbami, które nic mi nie mówią (poza temp cieczy), ale wygląda jakby Forek miał 300+ KM, więc respekt na dzielni jest :D

 

Dodatkowo umyłem szyby specyfikiem za 18zł i szmatką za 4zł i żałuję... Żałuję, że nie szarpnąłem się 10 lat temu na taki specyfik, bo w końcu mam krystalicznie czyste szyby, 0 smug..

IMG_1073.jpg

 

Napisz co stosowałeś :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neutrino33 napisał:

 

Napisz co stosowałeś :hi:

Jeśli chodzi o szybę to Shiny Garage Perfect Glass Cleaner 500ml. Myślałem jeszcze nad ADBL Hybrid Glass, ale to jak wykończę tego Shiny Garage.

Taka szmatka, jednak 6,50 zł x2 ;) Dla mnie robi mega robotę, czyste jak kryształ... 

 

Plastiki to kratki wentylatorów, przycisk awaryjnych i przyciski od nawiewów są JDM, więc tylko przełożyłem, ramkę i schowek potraktowałem papierkiem wodnym 400 i psiknąłem czarnym matem w spreju. W miarę trwałe, ale jednak łatwo to porysować.

 

Radio to chińczyk z aliexpress za jakieś 350zł. Generalnie za tą cenę spoko, ale drugi raz bym nie kupił. 

 

Daszek to daszek 2 din usdm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...