Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, suberet napisał:

A już "najlepsze" są te na przyssawkę.  Nadają się co najwyżej do "malucha" albo innego autka, w którym szyba jest blisko. Trzeba się do nich daleko wychylać, telefon się telepie, jest tak daleko, że nic na nim nie widzę. Co jakiś czas odpadają. Ogolnie dramat.

Ram mount + podkładka pod przyssawkę przyklejona do deski rozdzielczej. Taki zestaw działa już w drugim aucie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, suberet napisał:

Przez kilka lat testowałem różne durne pomysły producentów uchwytów na telefon. Oni znają wnętrza samochodów chyba tylko ze zdjęć. A już "najlepsze" są te na przyssawkę.  Nadają się co najwyżej do "malucha" albo innego autka, w którym szyba jest blisko. Trzeba się do nich daleko wychylać, telefon się telepie, jest tak daleko, że nic na nim nie widzę. Co jakiś czas odpadają. Ogolnie dramat.

Zgadzam się w 100%, jeszcze nie znalazłem uchwytu który był by ok.

Podczas moich podróży telefon mocowany na szybie po prostu się przegrzewa i się wyłącza, inne to totalny szajs.

W forku mam uchwyt przykręcony śrubką do schowka na środku, obciachałem uchwyt mocowany do szyby:faja:

W kamperze podobnie, uchwyt mocowany na kratkę(oczywiście odpadający) przykręcony śrubką do deski na środku.

Telefony siedzą sztywno i są pod ręką.

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki bo nie chce zakłdać specjalnie tematu. O co chodzi z tym subaru, 1.8 120 km i wlot na masce? Jakis swap z BMW i sztuczny wlot?

 

P.s - Najlepszy uchwyt do telefonu to boczek w drzwiach :)

 

 

 

Screenshot_20211004-073606_Facebook.jpg

Edytowane przez makos89
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, makos89 napisał:

Pytanie z innej beczki bo nie chce zakładać specjalnie tematu.

Są bardziej odpowiednie tematy, choćby w Zakupie kontrolowanym czy od biedy Znalezione na Allegro, ebay etc.

 

8 minut temu, makos89 napisał:

O co chodzi z tym subaru, 1.8 120 km i wlot na masce? Jakis swap z BMW i sztuczny wlot?

Mitoman z 1.8 108KM który "podniósł moc stożkiem tylko na hamowni nie był" + założona maska, zderzak i dokładki z GT. Tak stawiam.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak, jak się kupuje mocowanie za 10zł i potem marudzi to się jest sobie winnym, 

 

jak pakujesz telefon za 2000zł w uchwyt i żulisz na porządny.... to nie ma słów, ale ogólnie to najlepsze rozwiązanie jakie miałem to nóżka wklejana na taśmę dwustronną do deski i trzyma się w 3 aucie któryś tam rok, zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

49 minut temu, BelegUS napisał:

Są bardziej odpowiednie tematy, choćby w Zakupie kontrolowanym czy od biedy Znalezione na Allegro, ebay etc.

 

Mitoman z 1.8 108KM który "podniósł moc stożkiem tylko na hamowni nie był" + założona maska, zderzak i dokładki z GT. Tak stawiam.

 

Ciekawe gdzie leci syf który wlatuje do kurnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mike-m napisał:

Popełniłem zmianę koloru grila, ale bezpiecznie, bo gumą. Na razie mi się bardzo podoba , a jak się znudzi, łatwo wrócę do serii72710a4fee26fc3427c43c632fe49ab7.jpg
6a117e4fe3bfae0264c9477d911fbe1f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W tym kolorze na bank lepiej, tylko wygląda trochę jakby guma siadła niezbyt równomiernie? czy to tak tylko na fotkach wygląda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makos89 napisał:

 

 

Ciekawe gdzie leci syf który wlatuje do kurnika?

mi zaden syf nie lecial za wolnossaka, teraz zreszta mam FMIC i kurnik dalej zostal, pieknie odprowadza gorące powietrze, dalej syf nie leci wiec jakas mitomania. a pod maska zwykle jest tak, czyli czysto:

 

PSX_20211003_150946.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Infra napisał:

mi zaden syf nie lecial za wolnossaka, teraz zreszta mam FMIC i kurnik dalej zostal, pieknie odprowadza gorące powietrze, dalej syf nie leci wiec jakas mitomania. a pod maska zwykle jest tak, czyli czysto:

 

PSX_20211003_150946.jpg

Zainspirowałes mnie. Też mam wolnnossaka i jak się wczytywałem w temat zmiany maski z kurnikiem to spotykałem się z opinią że to mija się z celem ze wzgledu na to ze cały syf, woda, liście i patyki bedą się dostawać pod maske. Marze o kurniku... jak to ugryźć? Ta dostawka pod maską od kurnika to oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, makos89 napisał:

 

 

Ciekawe gdzie leci syf który wlatuje do kurnika?

Zatrzymuje się na chłodnicy i trzeba od czasu do czasu przedmuchać sprężonym powietrzem lub wciągnąć odkurzaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, Turbo napisał:

Nie przypominam sobie żadnego bałaganu na intercoolerze, ale nadal kurnik nie pełniący żadnej realnej funkcji w wolnossaku to trochę wiocha 

Co kto lubi i uważa. Spojlery w 1.6 też nie pełnią realnej funkcji a są. 

 

57 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Tiaaa, woda, liście, patyki, po jakimś czasie mech a na jesień szukaj grzybów.

 

Od 2015 mam wlot na masce i żadnych syfów nigdy nie było.

 

Takie słyszałem opinie i posty na forum więc bez żartów. W wolnossaku gdzieś ten cały syf musi się rozchodzić, na intercooler to pół biedy.

Edytowane przez makos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 3 lata jeździłem z kurnikiem od twinturbo w legacy II N/A tylko że u mnie polne drogi wtedy były i pełno kurzu jak za kimś jechałem to trochę kurzu osiadło na skrzyni biegów i na podbitce od maski w okolicy spryskiwaczy ale gałęzi i liści nie uraczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, suberet napisał:

Nareszcie mam porządny i pewny uchwyt na telefon, bo te przysysane albo wieszane na kartce to porażka. 

 

IMG-20211003-WA0003.jpg

IMG-20211003-WA0005.jpg

Się śmieję ale u siebie nie wiele lepiej zrobiłem bo mam nad awaryjnymi dziurę średnicy 1 cm po montażu przegubu kulowego, który po pierwszym wjechaniu w dziurę pod ciężarem telefonu się ułamał :biglol: 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ipsx82 napisał:

Zatrzymuje się na chłodnicy i trzeba od czasu do czasu przedmuchać sprężonym powietrzem lub wciągnąć odkurzaczem.

Ale chodzi mi o ssaka który nie ma intercolera tylko zostaje dziura.

Edytowane przez makos89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, makos89 napisał:

Ale chodzi mi o ssaka który nie ma intercolera tylko zostaje dziura.

Przecież napisałem, miałem maskę od twinturbo w wolnym ssaku przez 3 lata i tylko kurz się na skrzyni i pod kolektorem zbierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...