Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, ewemarkam napisał:

Jaki wosk? Używam od dłuższego czasu collonite 476. Utrzymuje się zależnie od miejsca (drzwi, maska itp) od 3-6 miesięcy (samochód garażowany)

Ja leniwy jestem i zazwyczaj mi się nie chce docierać, wolę częściej położyć, teraz używałem farecla G3 wax, ładnie pachnie i nie maże się, utrzymuje się do 2 msc. o dziwo, collonite bardzo fajny polecam jak najbardziej jeden z lepszych oraz jest jeszcze soft 99 ten niby japońskiB) natomiast polecam K2 sigma taki żel do opon i plastików, nad wyraz ładny efekt i długo się trzyma, a do tego cena śmieszna, używałem droższych i niby lepszych a różnicy nie zauważyłem;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu korzystając z tego, że szyberdach w moim forku nie działa (co jest dosyć popularne :D) zabudowałem sobie pilot do otwierania bramy wykorzystując do tego właśnie przyciski do otwierania szyberdachu. Operacja nie jest trudna wystarczy rozebrać pilot i dolutować dwa kabelki do miejsca gdzie jest przycisk oraz jakoś je wypuścić na zewnątrz. Na końce przewodów dobrze jest dać żeńskie wsuwki aby dobrze trzymały się w pinach od wtyczki. Później trzeba ściągnąć ten plastik gdzie są przyciski szyberdachu i schowki na okulary, odpiąć wtyczkę i wpiąć w odpowiednie piny nasze wsuwki. Później wystarczy jakoś w miarę poukładać kabelki, schować gdzieś pilot i złożyć wszystko do kupy. Ja zakładałem dwa piloty i z tego co pamiętam używałem dwóch zewnętrznych pinów i środkowego ale głowy nie dam :D.  Działa to jak na filmiku może się komuś przyda 

IMG_20200417_141210.jpg

IMG_20200417_141518.jpg

IMG_20191114_121612.jpg

Edytowane przez Robster
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałam alternator po czyszczeniu i wymianie łozysk.
BTW czy macie doświadczenia z malowaniem plastidipem plastiku? Chodzi mi o atrapę chłodnicy. Miałem tylko założyć znaczek, ale stwierdziłem, że pomaluję. Czy inne spraye np. Motip czymś się różnią od plastidipa?
alt.thumb.jpg.0771bbc8bc6ce3798cfbba0123f39af4.jpg

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez raci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u kolegi w passacie B6. Malował chyba 4 warstwami grill właśnie. Po pół roku i tak widać było odpryski. Moim zdaniem to badziew. Ale@Panzerpferd malował ostatnio grill u Siebie. Zdjęcia chyba są w dziale Forester "szybkie pytanie". Przegladnij temat. Tam poszła jakaś farbą strukturalna.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem przekonany co do koloru, także najbardziej interesuje mnie to, czy bez problemu usunę tak, żeby wrócić do oryginału.

Druga sprawa, taki Motip jest prawie 2x tańszy od plastidipa a niby robią to samo, czy jest jakaś różnica zauważalna między nimi?

@Panzerpferd malował najpierw strukturą do plastiku a później na to lakier, też bym tak zrobił, ale wtedy już tego nie zdejmę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, raci napisał:

No właśnie nie jestem przekonany co do koloru, także najbardziej interesuje mnie to, czy bez problemu usunę tak, żeby wrócić do oryginału.

Druga sprawa, taki Motip jest prawie 2x tańszy od plastidipa a niby robią to samo, czy jest jakaś różnica zauważalna między nimi?

@Panzerpferd malował najpierw strukturą do plastiku a później na to lakier, też bym tak zrobił, ale wtedy już tego nie zdejmę ;)

Weź K2 Colorflex, w miarę trwałe i jak dasz więcej warstw to łatwo później usunąć a nie jest bardzo drogi w stosunku do innych tego typu, ja robiłem nim konsolę środkową i od chyba grudnia nie ma śladu zużycia, zobacz w moim wątku jak wyszło, robiłem czarnym matem;)

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, raci napisał:

No właśnie nie jestem przekonany co do koloru, także najbardziej interesuje mnie to, czy bez problemu usunę tak, żeby wrócić do oryginału.

 


Ja robiłem grill czarnym plastidipem, nałożyłem 5-6 warstw, już nie pamiętam. Po 2 latach pojawił się jeden odprysk, ale myślę że wynikający z jakiegoś kamienia, nie trwałości. Teraz minęło 4 albo 5 lat i doszły może ze 2-3 malutkie prześwity.

  • Super! 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2020 o 19:10, raci napisał:

Zamontowałam alternator po czyszczeniu i wymianie łozysk.
BTW czy macie doświadczenia z malowaniem plastidipem plastiku? Chodzi mi o atrapę chłodnicy. Miałem tylko założyć znaczek, ale stwierdziłem, że pomaluję. Czy inne spraye np. Motip czymś się różnią od plastidipa?
alt.thumb.jpg.0771bbc8bc6ce3798cfbba0123f39af4.jpg

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Malowalem plastidipem grill w legacy iv (polift), ponad 2 lata temu.

 

Trzyma się bez ubytków do dnia dzisiejszego,)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, aplam13 napisał:

Wstępnie wygłuszyłem pianką klapę bagażnika, jutro test ciekawe czy będzie różnica:P

Mam wygłuszone pianką plastiki klapy ale chyba sama klapa lata na zawiasach jak się jedzie po dziurach, denerwuje mnie to. Muszę ściągnąć wszystkie plastiki klapy i zrobić testdrive.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, yaroz napisał:

Mam wygłuszone pianką plastiki klapy ale chyba sama klapa lata na zawiasach jak się jedzie po dziurach, denerwuje mnie to. Muszę ściągnąć wszystkie plastiki klapy i zrobić testdrive.

O tym nie pomyślałem, dobry pomysł, też będę musiał to sprawdzić:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MDsuperstar napisał:

Umyłem i przy okazji polecam ADBL Vampire Liquid do mycia felg.

Bardzo dobra wydajność i świetnie doczyszcza.

 

Niby wydajny, ale dołączony spryskiwacz nie za bardzo rozpyla, a bardziej strumieniem psika i trzeba go dużo zużyć żeby całe felgi pokryć. Próbowałem już kilku i chyba jest po prostu za gęsty :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się wreszcie wziąłem na malowaniem zacisków i bębnów. Wczoraj co prawda poszedł podkład. Dziś właściwy kolor. Wybrałem niebieski :) pierwsze wrażenie jakoś tak dziwnie nie pasuje. Ale jak wysechł trochę ściemniał. I jest git:)fd1943078d533cf9994107728822ae6f.jpg4e2fb9fa731b3803c55ee1c3052f139d.jpg28e8b9ff2fb006205a361495183fe29b.jpgff739c72656766cc12d19c51ddc092e2.jpgeec7a12233ded1a8f400871c3a4934d8.jpgf246799f7a470441d8cf5cdeebde3ec9.jpgcea04be4cb19f951e3690ea51af5a520.jpg

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aplam13 napisał:
41 minut temu, jacekw napisał:

odświeżyłem plastik podszybia i nakładkę na zderzak z tyłu

Czego używałeś?;)

 

Dostałem na gwiazdkę parę specyfików do auta i wczoraj przypadkiem je znalazłem ;) To chyba akurat było sonaxa. Na pewno wyglądają lepiej niż przed, choć żaden ze mnie artysta detailingowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...