Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mistrz, dzisiaj się zorientowałem że odwrotnie podpiąłem węże do jednego oil catch tanka :) Naprawiłem i przejechałem się dość dynamicznie(znaczy się pełnym ogniem :)) po paru winklach i stwierdziłem że muszę iść do Wróbla na szkolenie, bo zapomniałem jak się jeździ takim potworkiem :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem prace przy naszym "Lanosie" - regulacja luzu zaworowego ze szlifowaniem szklanek (pierwsza regulacja - szlif oryginalnych jeszcze i nieruszanych do tej pory regulatorów).

Poza tym, przy tej robocie wleciał również nowy kompletny rozrząd z pompą wody oczywiście.

a.jpg.8ee265bbff221b3ef8f187cbffbf4d63.jpg

 

b.jpg.186768557626e91c3d901b803823e690.jpg

 

c.jpg.fc1ee1d23e9d67a438821511d2249571.jpg

 

d.thumb.jpg.a288c37cf6e12ab745a908e65add926e.jpg

 

W Imprezce jest zamontowana instalacja LPG więc trzeba tego wszystkiego bardziej pilnować niż w przypadku samej benzyny.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyłem prace przy naszym "Lanosie" - regulacja luzu zaworowego ze szlifowaniem szklanek (pierwsza regulacja - szlif oryginalnych jeszcze i nieruszanych do tej pory regulatorów).
Poza tym, przy tej robocie wleciał również nowy kompletny rozrząd z pompą wody oczywiście.
a.jpg.8ee265bbff221b3ef8f187cbffbf4d63.jpg
 
b.jpg.186768557626e91c3d901b803823e690.jpg
 
c.jpg.fc1ee1d23e9d67a438821511d2249571.jpg
 
d.thumb.jpg.a288c37cf6e12ab745a908e65add926e.jpg
 
W Imprezce jest zamontowana instalacja LPG więc trzeba tego wszystkiego bardziej pilnować niż w przypadku samej benzyny.
Pozdrawiam.
 
 
 
 
Że Ci się chciało bawić samemu w szlifowanie, szczególnie że ten mikrometr to do zabawy się nadaje, a nie do dokładnego mierzenia. Ja płacę 10zł za szklankę to raz, dwa kupiłem taki mikrometr dla testu i porównałem z polskim VISem podręcznikowo kalibrowanym, różnica w pomiarach dochodziła do 3 setek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzątałem i wymyłem wnętrze w Maździe, wymieniłem filtr kabinowy i oczywiście po wczorajszym pękniętym bagnecie, dzisiaj nie gaśnie podświetlenie radia, fatum jakieś :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skwaro napisał:

Że Ci się chciało bawić samemu w szlifowanie, szczególnie że ten mikrometr to do zabawy się nadaje, a nie do dokładnego mierzenia. Ja płacę 10zł za szklankę to raz, dwa kupiłem taki mikrometr dla testu i porównałem z polskim VISem podręcznikowo kalibrowanym, różnica w pomiarach dochodziła do 3 setek :)

 

A chciało mi się właśnie - lubię robić samemu takie rzeczy i mieć kontrolę nad całym procesem prac - przynajmniej w takim zakresie w jakim mogę. Poza tym może faktycznie nie są to jakieś duże pieniądze ale mimo wszystko około 100 pln-ów zostało w kieszeni za samo szlifowanie (pod warunkiem, że też miałbym to zrobione w kwocie o jakiej piszesz).

Co do samego mikrometru - rzeczywiście nie jest to przyrząd "wysokich lotów" ale sprawdzałem i wybierałem ten egzemplarz miernika dość dokładnie przed zakupem kilka lat temu. Każdą fabryczną szklankę (czy wcześniej np. płytki regulacyjne w motocyklach) mierzyłem i porównywałem z opisem grubości z jakim regulator wyszedł z fabryki i pomiary w konfrontacji z opisami pokrywały się w każdym przypadku więc przyjąłem iż ew. błędy pomiarowe są stosunkowo niewielkie i jestem w stanie je ja i silnik zaakceptować.

 

Miłej niedzieli życzę Wszystkim.

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maciek Niemy napisał:

W końcu tapicerka dostała jednolite kolory...:D

Tak, to kombi;)

2E909068-0913-444A-9085-3456602A44E7.jpeg

4FC10B95-B1D9-4A79-8FD6-A1F82315DA20.jpeg

U mnie oparcie z WRX dołączyło do siedziska :)
PS: Czy boczki z Bloba będą pasował do Hawka? W teorii drzwi są takie same, a jak w praktyce?

IMG_20200503_111705.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ewemarkam napisał:

@radek311989 Praca samodzielna?

Przymierzałem się parę razy do tylnej szyby. I odpuściłem po paru metrach zużytej folii i wielu epitetach.

Podobno przyciemnienie tylnej szyby w SF wcale nie jest takie proste, niby ścianka z akwarium a wygięta w ch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno przyciemnienie tylnej szyby w SF wcale nie jest takie proste, niby ścianka z akwarium a wygięta w ch...

No właśnie nie jest. Wziąłem się za to bo wcześniej w Corolli E12 bez problemów przyciemniłem szyby. Łącznie z tylną, i fajnie wyszll. A tutaj.... skopałem sprawę, a mając świadomość tego że lepsze wrogiem dobrego, nie chce mi sie raz jeszcze z tym walczyć

 

Jako tako mi to wyszło. Jeśli bym wiedział wcześniej że to takie wyzwanie to oddałbym to firmie. Problemem są głównie boczne w drzwiach. Bo po przyciemnieniu trzeba ładnie obciąć przy krawędzi folię. A gdy masz ramkę drzwi to w zasadzie folie wzywasz rakla pod uszczelkę i gra wszystko. Bez większej zabawy z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ewemarkam napisał:

@radek311989 Praca samodzielna?

 

Oddałem do firmy. Folia armolan - 15%, czyli 85% przyciemnione. Folia z filtrem uv, odbija promieniowanie cieplne i dzieciom w oczy nie będzie jażyło :D550zł brutto. Jestem zdania, że warto.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, radek311989 napisał:

Oddałem do firmy. Folia armolan - 15%, czyli 85% przyciemnione. Folia z filtrem uv, odbija promieniowanie cieplne i dzieciom w oczy nie będzie jażyło :D550zł brutto. Jestem zdania, że warto.

Pewnie, że warto. Mam u siebie w Legacy folię z filtrem uv i latem pasażerowie z tyłu twierdzą, że rzeczywiście inaczej, przyjemniej i jakby mentalnie chłodniej bo blacha i tak się przecież nagrzewa i swoje oddaje. Ale oczy najważniejsze, szczególnie najmłodszych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Orear napisał:

Pewnie, że warto. Mam u siebie w Legacy folię z filtrem uv i latem pasażerowie z tyłu twierdzą, że rzeczywiście inaczej, przyjemniej i jakby mentalnie chłodniej bo blacha i tak się przecież nagrzewa i swoje oddaje. Ale oczy najważniejsze, szczególnie najmłodszych. ;)

 

A czy ktoś z Was przyklejał folię na szyberdach? Jak ostatnio słońce zaświeciło to przypomniało mi się, że coś takiego gdzieś czytałem i podobno robi to robotę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, radek311989 napisał:

@Orear teraz się zastanawiam czy możnaby na przód taką dać, tylko żeby nic nie przyciemniało, a miało właściwości na UV i promieniowanie cieplne.

 

Ja mam folię na przednich bocznych, najmniej przyciemniającą jaka jest na rynku ale i tak nie jest to legalne i nie przejdzie przeglądu. Jak na razie policja się nie czepiła, słońce znacznie mniej przeszkadza. Jak masz ciemniejsze folie z tyłu a na przednich minimalne przyciemnienie to jest to prawie nie zauważalne z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...