Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem olej w silniku i filtry.:faja: Ten filtr kabinowy w niebieskim opakowaniu nie pasował:( (kolega przy zamawianiu pomylił się), prawidłowy to Filtron K1083. Układ kierowniczy też doczekał się zmiany płynu na nowy (metodą dynamiczną). PA310293.thumb.JPG.9d4739851dcf45df7ce792e470d7d62f.JPG

                     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zamierzasz zimą na nich jeździć?

 

Taptane Tapatalkiem

 

Zamierzam sprawdzić te opony w zimę, nie koniecznie jeździć. Legacy będzie uzbrojone w WR D4, więc będę miał czym bezpiecznie poruszać się w okresie zimowym. A co do BFG AT chce wyrobić sobie własną opinię na temat tej opony jako wielosezonowej.

W latach 2008-2012 używałem BFG AT na Terrano w zimę i byłem zadowolony. Opona była już dosyć mocno zużyta i nie miała oznaczenia 3PMSF. Później kupiłem General Grabber AT które na zimę się nie nadawały.

Jestem ciekaw jak nowe BFG AT z "śnieżynka na tle trzech szczytów" będzie sobie radziło w zimę.

.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy efektów, jeździłem na poprzedniej generacji BF zimą, na mokrym asfalcie hamowanie było słabe, na lodzie praktycznie każde dotknięcie hamulca blokowało koła.

Ja właśnie zdjąłem Toyo Open Country AT, pomimo że śnieżynkę posiadają, szkoda kusić losu i założyłem jak co roku nalewki PROFIL.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona z wysokim bieżnikiem będzie zawsze gorzej wypadać na asfalcie...

 

Mam nadzieje że nie będziesz miał problemów z nalewkami. nalewki mają prócz kilku wad posiadają również zalety, ale nie jestem zwolennikiem zakładania tego typu opon zwłaszcza kiedy jeździmy szybko...

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koziolek napisał:

założyłem jak co roku nalewki PROFIL.

A jaki konkretnie model i rozmiar? Pisząc jak co roku rozumiem, że już na nich jeździłeś? Dobrze się sprawują? Nie było problemu z wyważeniem? 

W Terrano miałem nalewki Globgum (kopia SIMEX) 33" i nie dało się tego wyważyć. Na oko było widać, że opona bije.

27 minut temu, SubaruLPG napisał:

właszcza kiedy jeździmy szybko...

Nie wiem jak koziołek, ale ja raczej jeżdżę jak emeryt, który czasem lubi wjechać tam gdzie inni nie wjeżdżają, więc może takie bieżnikowane opony nie były by głupim pomysłem. 

 

PS. Nie pamiętam jak to było podczas wyważania BFG AT w większych rozmiarach, ale wczoraj wskazania wahały się między 15-35g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SubaruLPG napisał:

Mam nadzieje że nie będziesz miał problemów z nalewkami. nalewki mają prócz kilku wad posiadają również zalety, ale nie jestem zwolennikiem zakładania tego typu opon zwłaszcza kiedy jeździmy szybko...

 

30 minut temu, xkorespondent napisał:

Nie wiem jak koziołek, ale ja raczej jeżdżę jak emeryt, który czasem lubi wjechać tam gdzie inni nie wjeżdżają, więc może takie bieżnikowane opony nie były by głupim pomysłem. 

Od 5 sezonów jeżdżę tylko na nalewkach firmy PROFIL(mowa tylko o oponach zimowych), żadnych innych nie stosowałem.

Dwa komplety WINTERMAXX w rozmiarze 205/50/17 pałowane bez umiaru wrx'em, teraz kupiłem SNOW PRO 790 w rozmiarze 215/55/17 do forka.

 

Nigdy nie miałem problemów z wyważeniem, na pierwsze komplety naklejałem max 40-50 gram na koło, wczoraj ze względu na stan felg (dwie są skopane)na dwa koła musiałem nakleić 90 gram.

Opony eksploatuję extremalnie, bo jak jest okazja to lubię polatać bokami wszędzie gdzie się da, szczególnie jak zrobimy tor na jeziorze i kolec za dobrze 'trzyma',  wtedy zakładam zimówki i boki z prędkościami powyżej 120-140 km/h.

 

Edytowane przez koziolek
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed/po
Całość 5 godzin roboty...
f111cd206e55e95d55a7d908ec1a0f32.jpg
9dd0843dfd4328cb2f284f8664c7730e.jpg

Wysłane z mojego mądrego telefonu

  • Super! 7
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Subary napisał:

Dołożyłem spojler.

Może to być strzał w stopę na kolejnej subariadzie..

 

BURST20191109092543583_COVER.jpg

BURST20191109092531871_COVER.jpg

 

Pięknie się prezentuje. Niemniej faktycznie w teren to montaż dolnego przedniego spoilera to zły pomysł.  Czas jednak pokaże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Giresse napisał:

Forek dostał trochę intymności:) Folia Solar Screen Black Plus C 85.

IMG_0936.jpg

IMG_0938.jpg

IMG_0939.jpg

Elegancko wygląda:ok:

BTW, nie jechałeś w środę ok 14 od strony Giebułtowa na Kraków? Bo bardzo podobnego forka wyprzedzałem? Jak tak to pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...