Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjeżdżam na poligon na 2 tyg więc w końcu jest czas na zrobienie auta ,czyli reperaturki plus ogarnięcie wszelakich ognisk itd.

Świnia przed oddaniem jak na 20 latka pikna ( szukałem zdrowej i taką znalazłem) ,biorąc pod uwagę, że jest tylko to co widać :)

ruda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2019 o 22:04, yaroz napisał:

Chlapacze kupne, czy robione?

@yaroz zapraszam do mojego wątku w Nasze Subaru, ale żeby i tu zostało: W sprawie chlapaczy rozmawiałem z autorem tego produktu i mam zgodę na przekazanie kontaktu: 668444222 Krzysztof (dawniej na forum GGTECH). Zachęcam do zakupu. Jakby ktoś miał jakieś pytania w sprawie montażu etc. chętnie odpowiem na wszystkie pytania, ew pomogę przy montażu  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie chwalić i nie zapeszać po ostatnim wydymaniu mnie, bo dopiero jutro ma przyjechać ale nie mogę wytrzymać i dzielę się z bracią subarową szczęściem, hehe. Nowa Subarynka w rodzinie, będzie na części do sprzedania - ja wyjmuję serduszko i może parę gratów do hamulców :) Legacy 2.0 twinscroll turbo :)

 

twinscroll legacy.jpg

  • Super! 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rosaskc napisał:

Nie będzie problemu, żeby przełożyć? Jesli nie, to pięknie będzie Forek podawać :thumbup: Na tych felgach też nieźle by wyglądał ;)

Problemy zawsze jakieś są, ale przekładka będzie raczej bezbolesna. Fabrycznie 260 koni ale będzie ok 300 jak dobrze pójdzie. Felgi chcę też przejąć ale zobaczę jak z ET, może nie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Infra napisał:

Miałem się nie chwalić i nie zapeszać po ostatnim wydymaniu mnie, bo dopiero jutro ma przyjechać ale nie mogę wytrzymać i dzielę się z bracią subarową szczęściem, hehe. Nowa Subarynka w rodzinie, będzie na części do sprzedania - ja wyjmuję serduszko i może parę gratów do hamulców :) Legacy 2.0 twinscroll turbo :)

 

 

 

Co oznacza "twinscroll turbo" ??? :drool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bikeman1 napisał:

 

Co oznacza "twinscroll turbo" ??? :drool:

To oznacza że turbo ma dwa kanały wydechowe zamiast jednego. Dwa cylindry zasilają jeden kanał, drugie dwa drugi kanał. Pulsy wysokiego ciśnienia są dalej od siebie* dzięki czemu można dać inną geometrię turbiny która jest efektywniejsza w dole bez utraty góry. Czyli innymi słowy masz mniejszą turbo dziurę i wcześniejsze wstawanie turbiny - a poświęcając nieco tego dodatku można dać jeszcze większe turbo :D

 

* Większy odstęp pomiędzy pulsami spalin daje więcej czasu na użycie ciśnienia - dodatkowo kanały spalinowe są zwężone dzięki czemu ciśnienie nie ucieka od razu a utrzymuje się dłużej tworząc niejako "bufor", Efekt jest taki że turbo jest zasilane efektywniej. Takie turbo jest droższe w produkcji i wymaga lepszej jakości materiałów - przez co jest sporo droższe a co za tym idzie rzadko się je używa w autach.

Edytowane przez Michał Guz
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 21:28, hemi112 napisał:

Wyjeżdżam na poligon na 2 tyg więc w końcu jest czas na zrobienie auta ,czyli reperaturki plus ogarnięcie wszelakich ognisk itd.

Świnia przed oddaniem jak na 20 latka pikna ( szukałem zdrowej i taką znalazłem) ,biorąc pod uwagę, że jest tylko to co widać :)

ruda.jpg

Jak włożysz rękę jak najgłębiej w górę wzdłuż wnęki amortyzatora prawdopodobnie znajdziesz tam ogromną dziurę. W obu nadkolach.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Infra napisał:

Wczoraj przyjechał Legaś, także prezentuję już oficjalnie nowe serduszko Czarnej Świnki: EJ20X :) Prace się zaczęły, trzymajcie kciuki.

 

twinscrollflat4.jpg

Osz Ty! A myślałem że zdążę być pierwszy na forum z twinscrollowym forkiem :P No ale nie ma co gadać, fajny setup z tego będzie, jak już zrobię swojego trzeba będzie porównać :D

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koziolek napisał:

Patrząc na te rudo/musztardowe coś w okolicach korka test bym zrobił.;)

To rudo/musztardowe coś jest na całej fotce bo Infra przesadził z suwakiem od HDRa w apce do obróbki zdjęć :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...