Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

A propos kosztów energii, dzisiaj przyszła e-faktura za prąd i podczas rozmowy "od słowa do słowa" z kolegą w pokoju, doszliśmy do wniosku, że u tego samego operatora (Energa) płacimy inne stawki za prąd: ja w taryfie "Urzędowej" G11 mam stawkę 0,4081 PLN/kWh, a kolega w taryfie "Komercyjnej" G11K płaci 0,6576 pln/kWh. 

Okazuje się, że można zmienić taryfę z Komercyjnej na Urzędową i summa summarum ..... teraz kolega wisi mi dobrą whiskey  :thumbup:

 

Sprawdźcie sobie czy Wasi operatorzy nie stosują podobnych sztuczek w cenniku .... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Blixten napisał(a):

A propos kosztów energii, dzisiaj przyszła e-faktura za prąd i podczas rozmowy "od słowa do słowa" z kolegą w pokoju, doszliśmy do wniosku, że u tego samego operatora (Energa) płacimy inne stawki za prąd: ja w taryfie "Urzędowej" G11 mam stawkę 0,4081 PLN/kWh, a kolega w taryfie "Komercyjnej" G11K płaci 0,6576 pln/kWh. 

Okazuje się, że można zmienić taryfę z Komercyjnej na Urzędową i summa summarum ..... teraz kolega wisi mi dobrą whiskey  :thumbup:

 

Sprawdźcie sobie czy Wasi operatorzy nie stosują podobnych sztuczek w cenniku .... 

 

 

To nie jest taryfa tylko oferta "promocyjna" na G11. Jak się dał naciągnąć operatorowi to miał taką, z tego co pamiętam one były podpisywane na jakiś okres i dopiero po jego upływie można było zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leto napisał(a):

Jeżeli to jest prawda, to jest gruba afera.

 

W tym panstwie i z tym rządem afera goni aferę i nic z tego nie wynika. Niestety. W zasadzie w każdym obszarze działania państwa jest mnóstwo afer. Poprzednie rządy zatapiały sprawy bardzo drobne i błahe w porównaniu do tego co teraz się dzieje. Klucz utrzymania się u władzy jest jeden - rozdawnictwo. 

Póki są "HELICOPTER MONEY" dla ludu to i poparcie stabilne. Pamietajmy również że helicopter money, to nie tylko dopłaty bezpośrednie, różne 500+, tarcze antycovidowe, ale również np wakacje kredytowe.  Nie chciałbym pożyczyć sąsiadowi pieniędzy umawiając się na miesięczną ratę, w sytuacji w której potem rząd uchwala że sąsiad może mi 4 miesiące w roku nie oddawać i to w momencie gdy pieniądze tracą na wartości dzień w dzień w przerażającym tempie.   

Rozdawnictwo trwa w najlepsze, to i poparcie nie szybuje w dół. Afery mają małe znaczenie. Jak widać kosztami rozdawnictwa obarczono nie tylko budżet, czy agencje pozabudżetowe - ale nawet prywatnych przedsiębiorców - czyli w tym wypadku banki. Co uchwalą później? Zabór nieruchomości jak masz więcej niż 2? Potęzny podatek katastralny (tego akurat pewnie nie bo ludzie z PiSu też są umoczeni w nieruchy)? PRL przewrócił się jak stał się całkowicie niewydolny gospodarczo i z obecną władzą też tak będzie - niestety nie żadne afery, tylko realny głód lub utrata nieruchomości skłonią ludzi do zmiany myślenia.

A rząd robi wszystko żeby do tego nie doszło, kosztem większości społeczeństwa, kosztem rozwoju, zadłuzania przyszłych pokoleń, kosztem wielu innych bolesnych zabiegów.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maciek323 napisał(a):

Zabór nieruchomości jak masz więcej niż 2? Potęzny podatek katastralny (tego akurat pewnie nie bo ludzie z PiSu też są umoczeni w nieruchy)?

 

Nie sądzę żeby (jakikolwiek rząd) miał wprowadzić podatek katastralny za pierwsze mieszkanie. 

Za któreś kolejne może miałoby jakiś sens, ale nie za pierwsze.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dottoree napisał(a):

To samo z paliwami, może być chyba 15%, a będzie 23% :biglol:

Tylko jedno ciśnie sie na usta,s:censored:y :evil: Wspominałem o tym przekręcie kilka stron wcześniej tutaj albo w innym wątku.Nikt w tych cholernych mediach nie ma na tyle jaj żeby to walnąć jako news dnia w głownym wydaniu,chociaż ludzie i tak będą mieli to w d...e

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, olo11 napisał(a):

Nikt w tych cholernych mediach nie ma na tyle jaj żeby to walnąć jako news dnia w głownym wydaniu

ale ci co oglądaja TVN i tak to wiedzą, w TVP1 powiedzą, że przez Tuska nie da się obniżyć vatu a w Polsacie zrobią ranking najlepszych hot-dogów na stacjach benzynowych

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Panbenonium napisał(a):

Ale jaka to afera, podnoszą, bo mogą i tyle. Z czegoś budżet musi być utrzymywany, to oczywiste.

Nie budżet tylko budżetówka. Budżet się utrzyma sam. "wystarczy nie kraść", że zacytuję wybitną konsumentkę pieniędzy z budżetów państw ale jej się należało.

 

To przeczytajcie

„Bardzo się zdziwiłem”. Glapiński mówi o cenie chleba i masła - Biznes w INTERIA.PL

przyda się szczególnie cierpiącym na obstrukcję.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaca68 napisał(a):

Można wyczarterować i na Zalew wpłynąć. Przekopem. :yahoo:

A po tem wrócić na Zatokę i ponownie wpłynąć na Zalew i jeszcze raz na Zatokę, obserwując licznik przepłynięć. Gdy się to znudzi, po n-tym razie, można poprosić jakiegoś rybaka żeby podholował do toru wodnego omijając płycizny a stamtąd to już i do... Gdańska można jechać.

 

Chociaż... Jeżeli tak jak kiedyś stawy zostały zdjęte na zimę to formalnie Zalew Wiślany jest nieżeglowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Panbenonium napisał(a):

Ale jaka to afera, podnoszą, bo mogą i tyle. Z czegoś budżet musi być utrzymywany, to oczywiste.

Zdaje się, że nie tak dawno bardzo mocno piętnowałeś dokładnie taką samą postawę wśród przedsiębiorców ;)

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Panbenonium napisał(a):

U nimca LPG był przez cały rok w okolicach 1 euro

Najniższa krajowa netto 2022 to 2 363,56 zł

 

Najniższa krajowa netto 2022 w DE to 1512 EUR

 

W PL LPG średnio 3,10 PLN w DE 1 EUR

 

2363/3,10 = 762,25 litrów

1512/1 = 1512 litrów

11 godzin temu, Panbenonium napisał(a):

więc my i tak sie wybronilismy długo.

Na pewno nam Niemcy zazdroszczą...

  • Super! 3
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża paliwowa w Niemczech ma dużo większe koszty niż w PL. Koszty pracy x3 tyle co u nas. Koszty dzierżawy, dystrybucji, marketingu.. etc. Są dużo większe na zachodzie, wydaje się to oczywiste ale chyba nie każdy sobie z tego zdaje sprawę.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...