Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

 
Tak trzymać! My ludzie prości i zwykli musimy brać sprawy w swoje ręce. Zawsze uważałem się za antykomunistę ale rusofila, teraz jednak niech spadają na drzewo i zrobią porządek u siebie w kraju. A dopóki nie będą mieli jaj by wymieść brudy we własnym kraju (bynajmniej nie pod dywan) nie mają moim zdaniem prawa wstępu do cywilizowanego świata i korzystania z jego dobrodziejstwa.
@skwaro znowu mi się trafiło, że w odpowiedzi na twój akurat post odjechałem...do ciebie nic nie mam jakby co.
Niech mnie zbanują, nazwą barbarzyńcą, ale dopóki nie zobaczę jak "całej tej wierchuszce", włączając w to oligarchów, obcinają głowy to nie uwierzę, że sprawa została odpowiednio załatwiona.
Putin nie pojawił się  znikąd jest efektem "niedokończonych" spraw, tak jak i reszta jego kolegów.
русские! Иди на хуй!
Niby tak, ale na tej samej zasadzie nie powinni nas nie wpuszczać do UE.

Trzeba pamiętać że Putin to nie Rosja. Tam też są normalni ludzie.



Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, coocer napisał:

Niby tak, ale na tej samej zasadzie nie powinni nas nie wpuszczać do UE.

Trzeba pamiętać że Putin to nie Rosja. Tam też są normalni ludzie.

 

Może gdyby postawili takie warunki, które mam nadzieję ostatecznie i z premedytacją byłyby wypełnione to nie mielibyśmy wielu obecnych problemów. Ale mocno pachniał im rynek zbytu i zdruzgotana, bezbronna gospodarka.

Ja wiem, że tam są normalni ludzie. Ja tam byłem. Wódkę z nimi piłem. Ja ich lubię...ale muszą zrobić porządek u siebie sami, w przeciwnym razie ten chory układ będzie się odradzał...bo to jest stworzony system powiązań i układów. To jest jak węzeł gordyjski i tak samo należy z nim postąpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, coocer napisał:

Trzeba pamiętać że Putin to nie Rosja. Tam też są normalni ludzie. 

Dopóki nie zacznie się z nimi rozmawiać o historii. Nawet u tych normalnych cała wiedza w tym temacie pochodzi z propagandy z czasów komuny.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, coocer napisał:

Trzeba pamiętać że Putin to nie Rosja. Tam też są normalni ludzie.

 

Tak, ale często ci normalni ludzie nie mają zielonego pojęcia co się dzieje, bo jedyne do czego mają dostęp to putinowska propaganda.

Dlatego moim skromnym zdaniem rosja powinna dostać całkowitego bana w komitecie olimpijskim, w FIA, FIFA, FIS, etc.

Dodatkowo zakaz lotów dla osób z rosyjskim paszportem we wszystkich liniach lotniczych - z tego co pamiętam rosjanie lubili podróżować po świecie..

I wtedy może by dotarło do tych normalnych ludzi, że coś tam u nich nie gra i może coś by się ruszyło od wewnątrz - a tego putin i spółka pewnie by się bardziej wystraszyli niż jakichś tam śmiesznych zachodnich sankcji.

 

PS.

Oczywiście tak samo w przypadku białorusi i tego klauna łukaszenki.

 

Edytowane przez czekker
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 2014 do warszawskiego oddziału irlandzkiej firmy, w której wtedy pracowałem przyjechał kolega z oddziału z Moskwy. Światowy człowiek, jeździł po Europie, ma 30 lat, ale Polski całkiem nie znał, był oszołomiony że nawet rozumie język polski a nawet ludzie rozumieli jego co prostsze zwroty. Opowiadał że Polska okupowała Moskwę przed wiekami, o Pożarskim, tak ich uczyli. Niewiele o 2 wojnie. Dźwięk hamujących tramwajów kojarzył mu się z wyrzutniami rakiet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, coocer napisał:

Trzeba pamiętać że Putin to nie Rosja. Tam też są normalni ludzie.

To jak ci normalni ludzie zrobią u siebie porządek to będziemy ich traktować normalnie. Wybacz ale takie oczyszczanie narodu z winy swoich liderów do mnie nie przemawia. Ten naród jest spaczony i musi płacić za swoje winy - nawet jeśłi jeden z drugim są przeciw.

Ta swołocz zamordowała mojego pradziadka w Starobielsku, posadziła 4 kolejne pokolenia mojej rodziny na Sybirze, doprowadziła do zagłady Warszawy stojąc na drugim brzegu i się patrząc, ojca internowała. To tak w skrócie - ruski naród może jest fajny do picia wódki ale to tępe szmaty dające wodzić się za nos bo mają to we krwi - i póki się nie opamiętają, nie wezmą swoich losów we własne ręce to nie będę miał dla nich ani odrobiny szacunku. Tak - przemawia przeze mnie osobista nienawiść i pamięć. I długo - bardzo długo będą musieli pracować żeby to zmienić.

  • Lajk 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, czekker napisał:

Tak, ale często ci normalni ludzie nie mają zielonego pojęcia co się dzieje, bo jedyne do czego mają dostęp to putinowska propaganda.

Zryte mózgi mają strasznie. Dzisiejsza rozmowa z Rosjaninem przy porannej kawie.

Jak USA rozwalały Irak, albo inne kraje to nikt na nich sankcji nie nakładał, a jak my bronimy Donbasu to wszyscy nas atakują. Po czym pokazał mi na telefonie propagandowy filmik gdzie były zdjęcia zapłakanych dzieci na przemian ze strzelającymi GRADami w tle piosenka po rosyjsku i mówi: widzisz tak Ukraińcy od lat traktują Donbas.

Także ten = zryte berety mają i już. :ph34r:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, suberet napisał:

Dopóki nie zacznie się z nimi rozmawiać o historii. Nawet u tych normalnych cała wiedza w tym temacie pochodzi z propagandy z czasów komuny.

To całkiem podobnie jak na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, _ONE_ napisał:

To całkiem podobnie jak na zachodzie.

Tyle, że ci z zachodu prędzej przyznają się do niewiedzy w temacie i nie eskalują rozmowy. Ruscy popadają wręcz w złość i są gotowi bronić do krwi ich (czyt. bolszewickiej) wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, suberet napisał:

Tyle, że ci z zachodu prędzej przyznają się do niewiedzy w temacie i nie eskalują rozmowy. Ruscy popadają wręcz w złość i są gotowi bronić do krwi ich (czyt. bolszewickiej) wersji.

To jakichś dziwnych Rosjan znacie. W ich kraju rządzi mafia, ale obywatele starali się i starają podnieść głowę, tyle że czasem ją tracą. Politkowska, Nawalny, Stowarzyszenie Memoriał, i szereg innych organizacji których aktywiści są brutalnie pacyfikowani. W przygranicznym Kaliningradzie trwają protesty przeciw inwazji, dziesiątki jeśli nie setki obywateli zostało zatrzymanych. Niestety, obecna władza jest silna, bo tzw. Zachód uważa że tanie surowce uspokajają moralność. Przecież od razu było widać, że budowa różnego rodzaju Nord Streamów jest przedpolem do przesunięcia linii wspływów i raczcie zauważyć, że Polska raczej jest typowana jako kraj do "odcięcia" i szantażu. Ale Niemcy i Francuzi siedzący w radach nadzorczych rosyjskich spółek mieli to gdzieś. Włochów interesowało jeszcze w czwartek czy eksport torebek Gucciego do Moskwy będzie zachowany. Może cieszy trochę zmiana władzy w DE, być może "zdziwiony" Macron i reszta zrozumie co się tak naprawdę dzieje. BTW - nie jest moim zamiarem jakiekolwiek usprawiedliwianie Rosji, bo wchodząc od Północy złamali wszelkie granice, jednak gdy rok temu nasi "sojusznicy" w postaci Turcji i Azerbejdżanu wyrzynali Ormian w Karabachu (straty samych wojsk szacuje się na ponad 10 tys.) cały tzw. Zachód (poza Francją) siedział cicho, a dopełnieniem żenady był fakt, iż jedyne kilkanaście głosów w Europarlamencie przeciw uchwale o uwolnienie ormiańskich jeńców pochodziło z PIS-u. O bombardowaniu Serbii w 2000 r. już nie piszę, ale to przecież też był środek Europy, "przypadkowo" zbombardowana Ambasada Chin, i przypadkowo zbombardowany most w Grdelicy razem z pociągiem pełnym pasażerów. 

 

Ale aby rozluźnić atmosferę uprzejmie informuję iż jutro pierwsza grupa dzieciaków - uciekinierów z Ukrainy jedzie do parku wodnego, potem na dobry obiad i lody, może się uda mi się to w większej skali ogarnąć...

  • Super! 1
  • Lajk 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...