Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi


To akurat najlepsze danie kuchni holenderskiej.
Słyszałem natomiast o frytkach z octem...


Ze Angole jedzą frytki z octem? Ale jakim. My Polacy wyobrażamy sobie taki biały ocet spirytusowy, inne mniej znany.
Chodzi zaś o ocet balsamiczny - i sam próbowałem - pokropić lekko frytki i dodaje zapachu i smaku, smakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frytki z octem spoko są. Mieszkając w Ęglandzie żarłem jak zły. Jakimś zdaje się balsamicznym coś z 6% polewają. Mają też chrispsy (chipsy akurat to u nich nazwa frytek) o smaku octowym firma Walker u nich wiodącą marką. Też dobre ale po jakich 3 paczkach język drętwieje i trzeba pauzę zrobić :) U śniadego pana za to można było dostać fryty z sosem coś a'la curry który pan na miejscu w wielkim kotle ze świeżych składników pichcił - niebo w gębie :P No i u nich te fryty dość grubo cięte dają.

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w ogóle wszystkie wyrafinowane "sosy" (jaki polski odpowiednik? Przyprawa w płynie?) angolskie to octem jadą. Worcestershire słynny - wyszło im coś, bo w piwnicy zgniło parę konfitur i sosów i przypraw, szczury rozmemlaly i cymes, wielka sztuka, brunatna mętna rzadka breja. Też octowata. Jak i plum chutney, tylko to drugie gęste.

Za to uwielbiam marmite! Ten normalny drożdżowy, bo ostatnio pojawił się orzechowy... Nutella?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Knurek1111 napisał:

A co do pizzy, dla mnie mistrzostwem jest pizza spaghetti (czyli drugie na pierwszym) serwowana czasem na południu Niemiec. Wyobrazić sobie jest mi trudno.

ja już widziałem gdzieś pizzę ze spaghetti i frytkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy ocet balsamiczny to nie Anglicy tylko Włosi z Modeny robią i jest pyszny. Im dłużej dojrzewa tym lepiej, ale i swoje kosztuje niestety

Ocet tak, jedzą ale nie robią. na Wyspach Brytyjskich nie wyszedłby żaden subtelny zapach. Pewnie próbowali zrobić balsamiczny i wyszedł im Worcestershire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jkarp napisał:


Ocet tak, jedzą ale nie robią. na Wyspach Brytyjskich nie wyszedłby żaden subtelny zapach. Pewnie próbowali zrobić balsamiczny i wyszedł im Worcestershire.
 

Nie, Worcestershire jest na bazie anchois, ocet balsamiczny robi się z winogron podobnie jak wino. To zupełnie różne tematy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawych połączeń, to w Kanadzie piłem kilka razy sok Clamato, jest robiony z pomidorów i BULIONU Z MAŁŻ 

 

Ale to nie wszystko, w Calgary wymyślili ciekawego drinka z tym sokiem. Klasycznie wódka, sok i kiszony ogórek.

Dobrze wchodzi ;) 

Nawet do PL zabrałem z 5 l. tego soku. Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kulinarno-angielskich to nic nie przebije ich śniadania :D jajo sadzone, kiełbaska, boczek, pieczarki, mini placek ziemniaczany, fasolka w sosie i tost z głębokiego oleju (tudzież tłuszczu)... Samo zdrowie :biglol: pierwsze trzy takie mogły się skończyć za burtą, a teraz to jest podstawą "zdrowego żywienia" :upside-down-face_1f643-small:

 

Tak poza tym... Trochę czarnego humoru :evil2: Co by powiedział bocian jakby usłyszał SBD? 

IMG_20210326_234853.thumb.jpg.a99dc30ade80fb576e91ff77ccf8112c.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kiwi 4ester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos musztardy... spróbujcie, zamiast sosu pomidorowego, musztardą (koniecznie) miodową posmarować ciasto na pizzę. Jakiś czas temu żona zrobiła eksperyment i  teraz w szafce z zapasami zawsze stoi kilka słoików musztardy miodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...