Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, radnor napisał:

Mam w domu mały wyciek z odpływu prysznica na piętrze, akurat nad lampą w korytarzu, i teraz nie wiem, czy dzwonić po hydraulika czy elektryka. :D

Jak masz paragon to czeka Ciebie reklamacja żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2018 o 16:10, subleo napisał:

 

Wybacz, ale nie znamy całego kontekstu sytuacji. Nie wiemy co dzieje się za nimi, czy stamtąd też nie nadciąga ściana ognia. A może jest urwisko skalne? A może ktoś w pożarze został i wezwał pomocy ... a autorzy filmu próbują autem dostać się na ratunek.

 

Naprawdę nie warto oceniać zachowańludzi nie mając pełnych danych. Czasami działania zupełnie absurdalne finalnie okazują się bardzo logiczne. Niezwykła mądrość polega często właśnie na tym, że dostrzegają ją nieliczni. 99% ludzi powie, że coś jest bez sensu ... a ten jeden będzie wiedział, że się mylą.

 

Wiele osób pewno zgodzi się ze stwierdzeniem, że gdy nadciąga pożar to trzeba uciekać, zawsze. A tu się okazuje, że czasami tak a czasami nie. Wszystko zależy od sytuacji. Gdy pożar nadciąga ze sporej odległości, gnany z dużą prędkością wiatrem a bezpieczne miejsce do ucieczki jest daleko, lepiej samemu wzniecić pożar przed sobą, wypalić sobie bezpieczne miejsce i poczekać na nim na nadejście pierwotnego pożaru.

 

 

 

 

Było to z miesiąc temu opisane, ogień zastał ojca z synem na biwaku w lesie, starali się uciec bo trudno było im się zorientować czy pomoc dotrze na czas, koniec końców WYCOFALI się na biwak i dotarła pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2018 o 08:24, suberet napisał:

Cóż....., prymitywny humor dla prymitywnych ludzi.

 

Nie do końca,bo oglądając takiego np.Abelarda Gize w standupie na temat myśliwych (za  dużo zajęcy itp.) ,to same wulgaryzmy się pojawiają,ale nie są jakoś na siłę ,czy z przypadku i jako podkreślenie  samej treści pasują bardzo dobrze ,a już nie są rażące jako coś na siłę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hemi112 napisał:

Nie do końca,bo oglądając takiego np.Abelarda Gize w standupie na temat myśliwych (za  dużo zajęcy itp.) ,to same wulgaryzmy się pojawiają,ale nie są jakoś na siłę ,czy z przypadku i jako podkreślenie  samej treści pasują bardzo dobrze ,a już nie są rażące jako coś na siłę .

 

To prawda... ten skecz jest genialny. W czwartek przychodzi do nas zdun stawiać piec... ciekawe czy każe wszystkim wyp.... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę, że trzeba tu łopatologicznie.
 
Siedzisz sobie w środku lasu na weekendzie z ojcem, nagle dochodzi do was pożar. Jedyna droga wyjazdowa wiedzie przez ogień. Masz do wyboru zaryzykować, albo siedzieć w drewnianej chatce myśliwego i czekać aż oboje spłoniecie. Masz co prawda telefon komórkowy, ale na takim zadupiu nie ma zasięgu, więc nie możesz poprosić o radę polaków z forum Subaru.

Co ty byś zrobił na ich miejscu?
No trzeba łopatologicznie, odtwórz jeszcze raz ten film. Zobacz że w momencie w którym film się zaczyna nie ma nigdzie wokoło nawet iskry.


Gdybym był zmuszony to pewnie próbowałbym przejechać, oni jeszcze nie byli zmuszeni.

natapane mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patryk Andrzej napisał:

No trzeba łopatologicznie, odtwórz jeszcze raz ten film. Zobacz że w momencie w którym film się zaczyna nie ma nigdzie wokoło nawet iskry.


Gdybym był zmuszony to pewnie próbowałbym przejechać, oni jeszcze nie byli zmuszeni.

natapane mi5
 

 

Mówisz o tej wielkiej czerwonej łunie zbliżającej się w ich stronę już od pierwszej sekundy?

Ja rozumiem, że ty byś tam siedział i bohatersko dmuchał na zbliżający się pożar, ale ja jednak obstawiam że ludzie którzy z takimi pożarami mieli pewnie kilka razy w życiu do czynienia w ich okolicy, byli na miejscu i obserwowali rozwój sytuacji, wiedzieli jednak trochę lepiej co robią niż jakiś jakiś Patryk czy inny Andrzej z Knurowa.

 

 

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mówisz o tej wielkiej czerwonej łunie zbliżającej się w ich stronę już od pierwszej sekundy?

Ja rozumiem, że ty byś tam siedział i bohatersko dmuchał na zbliżający się pożar, ale ja jednak obstawiam że ludzie którzy z takimi pożarami mieli pewnie kilka razy w życiu do czynienia w ich okolicy, byli na miejscu i obserwowali rozwój sytuacji, wiedzieli jednak trochę lepiej co robią niż jakiś jakiś Patryk czy inny Andrzej z Knurowa.
 
 
:facepalm:

natapane mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...