Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

https://tvn24.pl/bialystok/lubartow-dziadek-nie-poznal-swojego-wnuka-i-odebral-z-przedszkola-jego-kolege-5038843?fbclid=IwAR0YPvFJcZjqEhITN7vm2Fjop0gKUWb4mENDgnq8lX8M_hrjd2-pCLm8Tu0

 

Do fatalnej pomyłki doszło w jednym z przedszkoli w Lubartowie (Lubelskie). 80-letni mężczyzna odebrał czterolatka, sądząc, że to jego wnuk. Zabrał go do domu, nakarmił i włączył bajkę. Gdy zorientował się, że się pomylił, do drzwi zapukała policja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RedSasza napisał:

Nie zostawiła, ale zaproponowałem, żeby dzisiaj rano pojechała i wykorzystała opłaconą miejscówkę. ;)  Odmówiła... :(

W Warszawie teraz sprawdzają zdalnie czy auto ma opłacony postój. Jeździ elektryczne auto z trumną na dachu i czyta rejestracje. Jak coś nie opłacone, to przyślą podrowienia do domu lub firmy. Nie można się pomylić w numerze. Do firmy przysłali mi karę za parkowanie odczytane 3 minuty po upływie czasu. U nas płaci sie od 8:00 do 20:00

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lojszczyk napisał:

U nas płaci sie od 8:00 do 20:00

A u nas to nie jest takie proste, bo np. w Śródmieściu od 9:00 do 20:00 (7 dni w tygodniu), ale we Wrzeszczu do 17:00 (tylko dni powszednie), a w Oliwie tylko do 15:00 (tylko dni powszednie). I połap tu się człowieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, lojszczyk napisał:

W Warszawie teraz sprawdzają zdalnie czy auto ma opłacony postój. Jeździ elektryczne auto z trumną na dachu i czyta rejestracje. Jak coś nie opłacone, to przyślą podrowienia do domu lub firmy. Nie można się pomylić w numerze. Do firmy przysłali mi karę za parkowanie odczytane 3 minuty po upływie czasu. U nas płaci sie od 8:00 do 20:00

Ja w poniedziałek przykładałem kartę do parkomatu akurat w momencie jak ten "czytacz" przejeżdżał koło mojego auta, aż sobie zostawiłem kwitek "tak na jakby co" :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RedSasza napisał:

A u nas to nie jest takie proste, bo np. w Śródmieściu od 9:00 do 20:00 (7 dni w tygodniu), ale we Wrzeszczu do 17:00 (tylko dni powszednie), a w Oliwie tylko do 15:00 (tylko dni powszednie). I połap tu się człowieku...

Kiedyś jeszcze Śródmieście w tych opłatach było podzielone na Główne Miasto i Stare Miasto ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, taxus napisał:

Ja w poniedziałek przykładałem kartę do parkomatu akurat w momencie jak ten "czytacz" przejeżdżał koło mojego auta, aż sobie zostawiłem kwitek "tak na jakby co" :biglol:

"czytacz" musi przejechać 2x w ciągu 5 min (+/-) i jak za pierwszym i drugim razem nie masz opłaty to dostajesz "mandat" na 250pln a jak zapłacisz w ciągu 7 dni (czy 5 - nie pamiętam) to 170pln.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Aga napisał:

Kiedyś jeszcze Śródmieście w tych opłatach było podzielone na Główne Miasto i Stare Miasto ;)

 

w Poznaniu zawsze były strefy czerwona, żółta i zielona i w zależności od tego były stawiki, teraz zrobili że np czerwona ma i tak swoje strefy i musisz wiedzieć w której jesteś żeby wiedzieć ile zapłacić. Durne to totalnie. Płacąc online obecnie muszę iść do jakiegoś parkometru sprawdzić czy ów czerwona jest bardziej czerwieńsza od czerwonej, czy trochę mniej czerwona i wówczas zapłacić w apce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lojszczyk napisał:

W Warszawie teraz sprawdzają zdalnie czy auto ma opłacony postój. Jeździ elektryczne auto z trumną na dachu i czyta rejestracje. Jak coś nie opłacone, to przyślą podrowienia do domu lub firmy. Nie można się pomylić w numerze. Do firmy przysłali mi karę za parkowanie odczytane 3 minuty po upływie czasu. U nas płaci sie od 8:00 do 20:00

Od kiedy jest do 20, a nie do 18?

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, radekk napisał:

w Poznaniu zawsze były strefy czerwona, żółta i zielona i w zależności od tego były stawiki, teraz zrobili że np czerwona ma i tak swoje strefy i musisz wiedzieć w której jesteś żeby wiedzieć ile zapłacić. Durne to totalnie. Płacąc online obecnie muszę iść do jakiegoś parkometru sprawdzić czy ów czerwona jest bardziej czerwieńsza od czerwonej, czy trochę mniej czerwona i wówczas zapłacić w apce

 

Główne założenie jest takie, że jak masz dwie sprawy do załatwienia to zapłacisz dwa razy a nie na jednym bileciku zwiedzasz całe Stare Miasto.

 

Ponoć radni podpisali, że od 2025 roku nie wjedziesz autem z Euro 4 (o ile dobrze pamiętam) do centrum. Tylko, że  auto kupiłem przed wejściem przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Poznaniu zawsze były strefy czerwona, żółta i zielona i w zależności od tego były stawiki, teraz zrobili że np czerwona ma i tak swoje strefy i musisz wiedzieć w której jesteś żeby wiedzieć ile zapłacić. Durne to totalnie. Płacąc online obecnie muszę iść do jakiegoś parkometru sprawdzić czy ów czerwona jest bardziej czerwieńsza od czerwonej, czy trochę mniej czerwona i wówczas zapłacić w apce

A nie ma znaku z informacja przy wjeździe do danej strefy? W Krakowie są a b c i znaki przy granicach. Ale łatwo przeoczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PiotrGS napisał:

"czytacz" musi przejechać 2x w ciągu 5 min (+/-) i jak za pierwszym i drugim razem nie masz opłaty to dostajesz "mandat" na 250pln a jak zapłacisz w ciągu 7 dni (czy 5 - nie pamiętam) to 170pln.

 

Dzięki, akurat nie wiedziałem o tym. Mając abonament mieszkańca nie interesowałem się, a teraz jak próbuję sprzedać poprzednie auto zacząłem dopiero korzystać z parkomatów w mojej okolicy. 

8 godzin temu, skwaro napisał:

Od kiedy jest do 20, a nie do 18?

Od początku tego roku, przy okazji podnieśli stawki za parkowanie. Na szczęście zrezygnowali z pomysłu opłaty w soboty i 1200 zł za abonament na drugie auto pod tym samym adresem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, taxus napisał:

 

Od początku tego roku, przy okazji podnieśli stawki za parkowanie. Na szczęście zrezygnowali z pomysłu opłaty w soboty i 1200 zł za abonament na drugie auto pod tym samym adresem. 

O stawkach słyszałem, nie wiedziałem że zmienili też godziny, rzadko do centrum teraz jeżdżę, dzięki :) 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...