Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, LosioDriver napisał(a):

Albo Pro :D Ogólnie pytanie ile chcesz wydać. O ile w grach, montażu filmów itp można odczuć różnicę, to jeżeli chcesz ten dysk do przechowywania danych to wszystko będzie dobre.

Nie gram i nie montuję filmów, zaczęło mi brakować miejsca na dane. Dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Dell Precison stacja robocza.

 

Wyłącza się po kilku sekundach od uruchomienia. Naciskam przycisk, na moment odpalają się wiatraki i gaśnie. Pomaga (nie zawsze za pierwszym razem), odłączenie kabla zasilającego, naciśnięcie i przytrzymanie przycisku power przez około 15 sekund, podłączenie kabla, ponowne wciśniecie power. Jak wspomniałem czasem zaskoczy za pierwszym razem, czasem za 3-4. Jak już się włączy to pracuje normalnie. Reset biosu, nowa bateria biosu nie pomagają. 

 

Jeżeli z poziomu windows wywołam funkcję uruchom ponownie to się włączy. Jeżeli wywołam wyłącz, a potem uruchomię "z przycisku" to już nie.

 

Spotkał się ktoś z Was z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek dziękuję @LosioDriver oraz @czekker za dotychczasową pomoc!
Dysk kupiłem, zamontowałem i wydawałoby się, że wszystko będzie dobrze, ale... system nie widzi dysku (albo mi go nie pokazuje).
W BIOS-ie dysk jest widoczny i oznaczony jako HDD1.
W menedżerze urządzeń w Windowsie również dysk jest widoczny i we właściwościach ma status "urządzenie działa poprawnie", natomiast w zakładce 'Zadania' występuje tajemniczy komunikat "Nie zmigrowano urządzenia". Czy czegoś nie zrobiłem? Może coś jeszcze muszę gdzieś włączyć? Jakąś partycję utworzyć, nadać nazwę D:/? 

 

Edit: Dziękuję, pogooglałem, obejrzałem tutorial na YT, poklikałem i mam :) Raz jeszcze dzięki za Waszą pomoc :)

Edytowane przez sartek
już działa :)
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2023 o 18:20, Sebastian32 napisał(a):

Pacjent Dell Precison stacja robocza.

 

Wyłącza się po kilku sekundach od uruchomienia. Naciskam przycisk, na moment odpalają się wiatraki i gaśnie. Pomaga (nie zawsze za pierwszym razem), odłączenie kabla zasilającego, naciśnięcie i przytrzymanie przycisku power przez około 15 sekund, podłączenie kabla, ponowne wciśniecie power. Jak wspomniałem czasem zaskoczy za pierwszym razem, czasem za 3-4. Jak już się włączy to pracuje normalnie. Reset biosu, nowa bateria biosu nie pomagają. 

 

Jeżeli z poziomu windows wywołam funkcję uruchom ponownie to się włączy. Jeżeli wywołam wyłącz, a potem uruchomię "z przycisku" to już nie.

 

Spotkał się ktoś z Was z tym problemem?

Najprawdopodobniej zasilacz. Doraźnie możesz spróbować wyłączyć poniższą opcję. W BIOS poszukaj też ustawień związanych z sleep states S3 itd.image.thumb.png.19cabb154366fedf5be5e18a3c553861.png

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wymieniał baterię w Apple Watch i może polecić jakiś serwis. Parę lat już ma więc serwis w postaci wymiany urządzenia za ok 2k, myślę, że mija się z celem bo wtedy lepiej wziąć nowy model :) Także jeśli ktoś gdzieś robił wymianę i może polecić to chętnie poznam gdzie. Serwisów widzę sporo, ale opinii jak na lekarstwo (i tak liczę się, z utratą wodoszczelności).

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kamul napisał(a):

Może ktoś wymieniał baterię w Apple Watch i może polecić jakiś serwis. Parę lat już ma więc serwis w postaci wymiany urządzenia za ok 2k, myślę, że mija się z celem bo wtedy lepiej wziąć nowy model :) Także jeśli ktoś gdzieś robił wymianę i może polecić to chętnie poznam gdzie. Serwisów widzę sporo, ale opinii jak na lekarstwo (i tak liczę się, z utratą wodoszczelności).

zapytaj sie w zbitejszybce czy ogarną (kiedys u nich robiłem iPhona i nie bylo problemu)

ewentualnie jak masz zdolności manualne to możesz sam wymienic baterie :) https://www.apple.com/pl/newsroom/2022/12/apple-launches-self-service-repair-in-europe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamul napisał(a):

Może ktoś wymieniał baterię w Apple Watch i może polecić jakiś serwis. Parę lat już ma więc serwis w postaci wymiany urządzenia za ok 2k, myślę, że mija się z celem bo wtedy lepiej wziąć nowy model :) Także jeśli ktoś gdzieś robił wymianę i może polecić to chętnie poznam gdzie. Serwisów widzę sporo, ale opinii jak na lekarstwo (i tak liczę się, z utratą wodoszczelności).


W Gdansku moge polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _akir_ napisał(a):

zapytaj sie w zbitejszybce czy ogarną (kiedys u nich robiłem iPhona i nie bylo problemu)

ewentualnie jak masz zdolności manualne to możesz sam wymienic baterie :) https://www.apple.com/pl/newsroom/2022/12/apple-launches-self-service-repair-in-europe/

Nie obsługują Apple watcha :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2023 o 19:41, rutra80 napisał(a):

Najprawdopodobniej zasilacz. Doraźnie możesz spróbować wyłączyć poniższą opcję. W BIOS poszukaj też ustawień związanych z sleep states S3 itd.

 

W dniu 4.10.2023 o 11:10, Kytutr napisał(a):

@Sebastian32 Jak stary jest pacjent? Może ktoś znający się na elektronice potwierdzi, albo zaprzeczy, moje przypuszczenie, że to może być kwestia stanu kondensatorów na płycie głównej?

 

Sprawa chyba rozwiązana - taką mam przynajmniej nadzieję. Kupiłem drugi prawie identyczny komputer Dell Precision 690. Z lepszym procesorem, większą ilością pamięci RAM , ale gorszą kartą graficzną za to z Win 7Pro z migracją na 10. Cena 350 zł brutto :)   Zrobiłem to po to , aby przełożyć dysk z system z komputera który się nie włączał. Potrzebuję codziennie komputera z systemem XP Pro. No więc przełozyłem, odpalam i działa od pierwszego strzała. Ok czyli nie dysk. Jak już działał to wyczyściłem wszystko w starym , odkurzyłem, wymieniłem baterię, dałem nową pastę między procesor a radiator i wpiąłem do niego dysk z nowego 690. Włączam i działa.

Teraz uwaga, żeby się nie pogubić. Z powrotem przełozyłem stary dysk do starego komputera, ale podłączyłem bezpośrednio do gniazdka z pominięciem UPS , włączam i działa. Kilka prób włącz/wyłącz i działa. Czyli wszystko ok i został mi drugi (nowy )Dell Precision 690. Na tym starym z Win XP Pro planuje dołożyć drugi procek (10 zł) + radiator  i tyle. Ramu nie dołoże bo XP nie zobaczy więcej jak 4 GB. Mam tam Nvidie fx 3800. Wystarczy.

Ten drugi nowy doposażę w drugi procek, dobre GPU, dowale na max ramu, założe adapter pci-e na nvme x4 dysk i zrobię sobie gamingowy komputer do starych gierek.

  • Zdrówko! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taki temat... długo opisany. 

Wynajmuję mieszkanie, w budynku znajdują się dwa AP WiFi, plus w moim mieszkaniu mam jeszcze kabla ze ściany (raczej wyprowadzony z jednego AP bo nazwa sieci jest identyczna jak nazwa hotspota).

Zasięg WiFi w moim mieszkaniu jest mega słaby z obu hotspotów, dodatkowo odnoszę wrażenie, że ilość podłączonych do sieci urządzeń przewyższa możliwości AP bo randomowo wyrzuca mi z sieci telefon czy laptop.

Trochę nie chcę robić z tego afery bo domyślam się, że musiałbym zmusić gospodarzy do wymiany tych AP na lepsze/mocniejsze. A przecież internet ze ściany mam. 

Brakiem WiFi ratuję się w ten sposób, że podłączam kabel do laptopa i uruchamiam hotspot. Ale trochę mnie męczy to rozwiązanie bo kiedy nie korzystam z laptopa to nie ma WiFi, a nie chcę żeby on chodził cały czas i marnował energię. Dodatkowo mam też PC do gier i kiedy chcę na nim coś porobić to przepinam tę biedną RJ45 wielokrotnie między jednym komputerem, a drugim. 

Moje pytanie - czy mogę sobie do tego kabla ze ściany wpiąć normalny router (jakiś tp-link czy coś) i zrobić lokalny hotspot dla mojego mieszkanka oraz wyprowadzić z niego przewód do peceta?

Mam taki router, leży i się kurzy, ale działa. Natomiast kiedy podłączyłem go i zrobiłem jakąś tam podstawową konfigurację to hotspot się pojawił, ale dostępu do internetu na nim nie ma. ;/ Kompletnie się na tym nie znam i nie chcę też czegoś zepsuć, żeby się gospodarze nie obrazili. :biglol: 

Pamiętam też, że w akademiku na studiach próbowaliąmy zrobić coś takiego i okazało się, że sieć jest zabezpieczona przed takimi cwaniakami i gniazdko się blokowało, trzeba było chodzić do administratorów i prosić o odblokowanie - wtedy się dowiedziałem, że mają taką sprytną blokadę dla cwanych studenciaków. :D

Ktoś, coś? Czy muszę gadać z gospodarzem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprostrzy tp-link powinien rozwiazac temat

podpinasz rj45 do WANu ustawiasz DHCP na tym porcie (dla pewnosci sklonuj MACa PC na ktorym po podpieciu masz internet), konfigurujesz siec WIFI jak ci pasuje a na lokalna siec ustaw inna adresacje niz masz na WAN

powinno wszystko smigac 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możesz. Na dwa sposoby, zachować to że jesteście w ten samej sieci, ma to znaczenie przy usługach jak ma Netia (telewizja). Ustaw na nim adres taki jak w sieci tzn z tej samej rodziny, wyłącz DHCP, i ten kabel ze ściany wepnij do portu LAN. Wtedy będziecie w tej samej sieci. I np j/w telewizja w Netii będzie działać jak są dwa lub więcej dekodery a jeden u Ciebie.

Albo zrobić sobie swoją sieć na tym kablu, wtedy wpinasz kabel ze ściany w port WAN, w ustawieniach połączenia z internetem ustawiasz DHCP. I reszta wedle własnego uznania, własną nazwa sieci wifi itd.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, _akir_ napisał(a):

a co jako główny router ?

bo ten tplink to tylko repeater

No shit Sherlock :) Główny jest Archer AX73, chcę na jego bazie zrobić mesha. Pytam czy ktoś testował ten model repeatera, bo przy niektórych modelach w meshu komunikacja między urządzeniami potrafi siać po pasmie i starsze urządzenia nie działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skwaro napisał(a):

No shit Sherlock :) Główny jest Archer AX73, chcę na jego bazie zrobić mesha. Pytam czy ktoś testował ten model repeatera, bo przy niektórych modelach w meshu komunikacja między urządzeniami potrafi siać po pasmie i starsze urządzenia nie działają. 

Wiesz wole dopytać :) Bo ostatnio dzwonił do mnie znajomy co nakupił wzmacniaczy i mu coś nie działa (w sklepie powiedzieli że nie musi mieć routera :biglol:)

z tego co się zorientowałem to jedno i drugie jest ze sobą kompatybilne, ważne żeby firmware był najnowszy

ja osobiscie testowałem wersje RE505X i tutaj stare sprzęty działają bez problemu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _akir_ napisał(a):

Wiesz wole dopytać :) Bo ostatnio dzwonił do mnie znajomy co nakupił wzmacniaczy i mu coś nie działa (w sklepie powiedzieli że nie musi mieć routera :biglol:)

z tego co się zorientowałem to jedno i drugie jest ze sobą kompatybilne, ważne żeby firmware był najnowszy

ja osobiscie testowałem wersje RE505X i tutaj stare sprzęty działają bez problemu

Super, dzięki. Skoro wolniejsza wersja działa to raczej powinno być ok. Testowałem mesha Xiaomi na routerach kolegi i średnio to działało. A na Ubiquiti, które wiem że działa zawsze, (bo trochę przy nim dłubalem) trochę szkoda mi kasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skwaro napisał(a):

Super, dzięki. Skoro wolniejsza wersja działa to raczej powinno być ok. Testowałem mesha Xiaomi na routerach kolegi i średnio to działało. A na Ubiquiti, które wiem że działa zawsze, (bo trochę przy nim dłubalem) trochę szkoda mi kasy :)

X dla mnie to siano na ktore szkoda kasy, Ubi zawsze na propsie - sam uzywam u Siebie i teraz planuje zmienić CocaCole na nowsze AP :) 

Zawsze mozesz zwrocic RX jesli nie bedzie dzialac tak jak oczekujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem mesh-a linksysem, ale "gamingowcy" mi żyć nie dali i skończyło się na powerline. Główna przyczyna to mikrofalówka. Człowiek sobie nawet nie mógł niczego po ludzku odgrzać :lol: bo kończyło się atakiem "gamingowców"

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...