Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.03.2019 o 12:47, lukaswoj napisał:

Czy ktoś z używających Kubuntu/KDE próbował ostatnio może dystrybucję Neon KDE ?

Tak. Ale nie pamiętam, kto.

W wątku, w którym prezentowaliśmy avatary do konkursu, pogadałem off-topicznie z innym użytkownikiem Linuksa, który używa właśnie Neona. I chwali. Ale zapomniałem imienia, a wątek ów został gdzieś ukryty przez @Aga.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam kolejny problem.
Mam kartę graficzną z dwoma wentylami. Oczywiście z regulacją obrotów. No i jeden kręci się z tym co mu temperatura dyktuje, drugi prawie cały czas chyba na maksa daje - oczywiście hałas nie z tej ziemi. Nie umiem znaleźć związku przyczynowo - skutkowego takiego zachowania. Co ciekawe jak obciążę kartę, to ten wolniejszy wentyl przyspiesza, jak robi się chłodniej to zwalnia. Drugi daje jazzu.Softem jak ręcznie zmieniam prędkość, to ten sprawny robi co trzeba, ten drugi robi co chce. Iść po najmniejszej linii oporu i wymienić drania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zodiak napisał:

No to mam kolejny problem.
Mam kartę graficzną z dwoma wentylami. Oczywiście z regulacją obrotów. No i jeden kręci się z tym co mu temperatura dyktuje, drugi prawie cały czas chyba na maksa daje - oczywiście hałas nie z tej ziemi. Nie umiem znaleźć związku przyczynowo - skutkowego takiego zachowania. Co ciekawe jak obciążę kartę, to ten wolniejszy wentyl przyspiesza, jak robi się chłodniej to zwalnia. Drugi daje jazzu.Softem jak ręcznie zmieniam prędkość, to ten sprawny robi co trzeba, ten drugi robi co chce. Iść po najmniejszej linii oporu i wymienić drania?

 

A co to za karta? Przede wszystkim bym wyczyscil na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci komp_człowieka-serwisanta w Warszawie lub Konstancinie? Powód podobny jak wyżej - o prawda super szybko jest po zmianie na SSD ale cała reszta ma swoje lata - ale ogólnie dobrze lata :) i sprawnie, tylko się grzeje/wentylator szuuumi. Pasta procek-chłodniczka alboco - nie wiem. SpeedFan pokazuje czasem 70-kilka stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wojteq02 napisał:

 

A co to za karta? Przede wszystkim bym wyczyscil na początek.

 

Karta to KFA2 GeForce GTX1060 3GB. Zaktualizowałem sterowniki, odinstalowałem program od karty (OC, sterowanie napięciami itp.), oczywiście od czyszczenia zacząłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zodiak napisał:

Karta to KFA2 GeForce GTX1060 3GB. Zaktualizowałem sterowniki, odinstalowałem program od karty (OC, sterowanie napięciami itp.), oczywiście od czyszczenia zacząłem.

 

Spróbuj wyłączyć zasilacz, odepnij i podepnij spowrotem zasilanie w karcie. Zainstaluj sobie msi afterburner i spróbuj tam ustawić te wentylatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taka zagwozdka. 

wysyłam czasem paczki korzystając przez kuriera lub inpost. Generuję dokumenty przewozowe z portalu furgonetka.pl, który tworzy je jako PDF, bez możliwości ingerencji. 

 

Żeby sobie życie ułatwić kupiłem etykiety rozmiar A4 - 4 naklejki na stronę i 3 na stronę - w zależności od tego jaki przewoźnik i sposób wysyłki. 

W pierwszym wypadku - mam etykietę umieszczaną zawsze w lewym górnym rogu. Czyli po obróceniu papieru mogę drukować raz jeszcze. Dwie naklejki  niestety pozostają puste. 

image.png 

 

Kiedy drukuję na trzy - środkowa znowu niewykorzystana. 

 

image.png 

 

Teoretycznie proste rozwiązania są najprostsze - czyli - wycinanie fragmentu PDF i przeklejanie do np. tabeli w Word - ale nie wierzę, że nie ma na to innego rozwiązania ;)

 

Czy przy samym Adobe Reader DC gdzieś są może funkcje związane ze zmianą miejsca drukowania? Szukam też w setupie drukarki (HP LasetJet 200), ale nie znajduję nic takiego.  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pierwszego układu najprościej jest wydrukować trzecią i czwartą po drugiej stronie papieru - no chyba, że jest to papier samoprzylepny.

 

Można też przeciąć papier pionowo po środku i drukować wsuwając go z lewej strony, albo ustawiając szerokość papieru w drukarce.

 

W drugim przypadku - odetnij górna naklejkę i drukuj jak na pustej kartce (kartka jest krótsza, ale drukarka powinna dać radę.

 

Jeżeli drukarka na to pozwala, to spróbuj ustawić w drukarce margines wydruku - duży lewy (na pół strony) lub duży górny (na 1/3 strony).

 

Ja mam Adobe Acrobat 7.0 Standard - nie ma w nim koniecznych w tym przypadku możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszym Adobe 9 tez nie widzę takiej opcji wyboru drukowania , a w programie hp sprawdziłem u siebie i nie pozwala zmieniać drukowania na dowolne pole, ładuje w lewy górny z automatu. Jeśli  jednak nie chcesz marnować  papieru podpisz umowe z dpd u nich da się :biglol:

 

20190423_111236.jpg

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

jeśli  jednak nie chcesz marnować  papieru podpisz umowe z dpd u nich da się 

Wiesz, do celów "domowych" to łatwiej mi korzystać przez brokera - niż podpisywać umowy ;) zresztą - Allegro też przekierowuje na ich stronę. 

 

4 godziny temu, Juan Rapru napisał:

Dla pierwszego układu najprościej jest wydrukować trzecią i czwartą po drugiej stronie papieru - no chyba, że jest to papier samoprzylepny.

o właśnie w tym tkwi cała zagwozdka tej zagadki ;) 

 

4 godziny temu, Juan Rapru napisał:

Można też przeciąć papier pionowo po środku i drukować wsuwając go z lewej strony, albo ustawiając szerokość papieru w drukarce.

a następnie lewą nogą podrapać się za prawym uchem, mamrocząc zaklęcia, jednocześnie goląc brodę ;)

 

Myślałem, że może Adobe ma nakładkę/plug-in - cokolwiek, co pozwala na jakieś mniej karkołomne zabawy. 

 

3 godziny temu, ipsx82 napisał:

W nowszym Adobe 9

Korzystam z Adobe Reader DC. 

 

Ale ale... coś mi do głowy jeszcze przyszło. Czasem otwieram taki plik bezpośrednio w rozszerzeniu Adobe pod Chrome. Może tam można... Hmmm... 

 

W ostateczności będę robił Cut&Paste. Czytniki kodów paskowych nie powinny mieć z tym problemu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zostaje kat i pasta :)

---------------------------------------------------

 

To inne pytanie - polecany "XML viewer" pod Windows 10? 

Najlepiej freeware ;) ale może być też za rozsądną  jednorazową opłatą - jeśli będzie znacząco lepszy od darmowego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 16:07, pumex1 napisał:

Żeby sobie życie ułatwić kupiłem etykiety rozmiar A4

 

Mogłeś ułatwić sobie jeszcze bardziej życie kupując rozmiar A6 :D

W dniu 23.04.2019 o 15:01, pumex1 napisał:

To inne pytanie - polecany "XML viewer" pod Windows 10?

 

IE :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

zastanawiam się nad serwerem NAS do domu, ktoś coś może polecić. Wymagania 2 dyskowy (RAID1), możliwość utworzenia kont użytkowników i wydzielenia każdemu własnej przestrzeni. W miar szybki transfer danych. Niezbyt skomplikowana obsługa. Rozważam też podpięcie do sieci i utworzenie chmury (chyba nie ma znaczenia jaki się posiada router). Możliwość tworzenia kopii zapasowej z komputera i w tym obsługa Apple Time Machine. Myślałem nad czymś QNAP, Synlogy i Asustor, chyba to są wiodący producenci i jednocześnie mający w miarę przejrzyste oprogramowanie. Nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę, czy które modele rozważyć.

Dyski chyba WD RED, czy iść w Black czy może jakiegoś innego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, radekk napisał:

zastanawiam się nad serwerem NAS do domu, ktoś coś może polecić. Wymagania 2 dyskowy (RAID1), możliwość utworzenia kont użytkowników i wydzielenia każdemu własnej przestrzeni. W miar szybki transfer danych. Niezbyt skomplikowana obsługa. Rozważam też podpięcie do sieci i utworzenie chmury (chyba nie ma znaczenia jaki się posiada router). Możliwość tworzenia kopii zapasowej z komputera i w tym obsługa Apple Time Machine. Myślałem nad czymś QNAP, Synlogy i Asustor, chyba to są wiodący producenci i jednocześnie mający w miarę przejrzyste oprogramowanie. Nie wiem na co jeszcze zwrócić uwagę, czy które modele rozważyć.

Dyski chyba WD RED, czy iść w Black czy może jakiegoś innego producenta?

 

Synology i QNAP to jedne z lepszych firm aktualnie na rynku, więc proponuje skup się na nich. Dobór modelu to już myślę kwestia indywidualna. Dyski koniecznie redy, na black nawet nie patrz (głośne i nie są przystosowane do pracy 24/7). 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, llkuba napisał:

@radekk a masz statyczne IP od dostawcy Internetu ? Przyda się jak będziesz chciał coś przejrzeć gdy nie będziesz w domu. 

 

 

nie kojarzę, ale też o tym pomyślałem. Jednak nawet jak nie to raczej nie byłoby to problemem żebym dostał stały adres.

 

4 godziny temu, wojteq02 napisał:

Synology i QNAP to jedne z lepszych firm aktualnie na rynku, więc proponuje skup sna nich. Dobór modelu to już myślę kwestia indywidualna. Dyski koniecznie redy, na black nawet nie patrz (głośne i nie są przystosowane do pracy 24/7).

a jakieś doświadczenia z tymi firmami co do ich rozwiązań, któreś może lepiej się sprawdza do zastosowań domowych. Patrzeć np na parametry Procesora czy pamięci RAM, czy raczej są to kwestie pomijalne i raczej nie dostrzegę różnicy pomiędzy 2 czy 4 rdzeniowym procesorem, czy 2 a 4 GB RAMu?

Dzięki za uwagę z dyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, llkuba napisał:

statyczne IP

 

Ważniejsze, żeby było publiczne niż statyczne. DynDNS w praktyce w zupełności wystarczy.

Edytowane przez jpol
Litrówka
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, radekk napisał:

a jakieś doświadczenia z tymi firmami co do ich rozwiązań, któreś może lepiej się sprawdza do zastosowań domowych. Patrzeć np na parametry Procesora czy pamięci RAM, czy raczej są to kwestie pomijalne i raczej nie dostrzegę różnicy pomiędzy 2 czy 4 rdzeniowym procesorem, czy 2 a 4 GB RAMu?

Wszystko to zależy czego od tego nasa oczekujesz. Jeśli ma to być proste urządzenie do backup-u to te tańsze w zupełności wystarczą. Jeśli chcesz żeby był też centrum multimedialnym to są teraz modele z wyjściem HDMI dzięki czemu podłączasz go sobie do tv i odtwarzasz co chcesz ;) Jak nie masz zamiaru stawiać baz danych czy innych bardziej skomplikowanych rzeczy to myśle że nie musisz przepłacać, wybierz coś z tych 2 firm i powinno być git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...