Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, _akir_ napisał:

sciagnij office ze strony MS, bez klucza odpalisz go pare razy i ogarniesz sobie prace jak potrzeba :)

Można skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego dla Microsoft 365. Może akurat starczy czasu. 

@Panbenonium jakbyś potrzebował Office na dłużej, to mogę pomóc - bez żadnego kombinowania i piracenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, _akir_ napisał:

nie ma co ukrywać to sprzęt do zastosowania domowego ;) 

do biura to jednak coś mocniejszego bym proponował i wtedy to dobrze działa

ja teraz testuje TS-473A i 32GB ramu, hula aż miło

W firmie prawie jak u niektórych w domu :upside-down-face_1f643-small:

Raptem 4 biurowe komputery backupują się raz w tygodniu, każdy w inny dzień + ręczne backupy danych z 3 maszyn cnc, operacje nigdy się nie nakładają.

Pewnie skończy się na jakimś poleasingowym kompie do tej roboty, ale tym razem już nie będzie mirroringu, więc dojdzie dodatkowa przestrzeń dyskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kytutr napisał:

Można skorzystać z 30-dniowego okresu próbnego dla Microsoft 365. Może akurat starczy czasu. 

@Panbenonium jakbyś potrzebował Office na dłużej, to mogę pomóc - bez żadnego kombinowania i piracenia.

To poproszę o wytyczne na ten temat:bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wrzuć, jeśli mogę prosić @Kytutr , bo właśnie na nowym lapku skończyła się wersja 30 -dniowa. Wrzuciłem na open drive czy jak to się nazywa, online ale tam jest limit 3 plików.

Z kolei open office nie ma tych funkcji w tabelach przestawnych, które by mnie interesowały (diabeł tkwi w szczegółach) i ogólnie jakoś ciężko mi się na nim pracuje.

Do prostych zadań tak, do czegoś bardziej skomplikowanego excel>open.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dako napisał:

Mi też wrzuć, jeśli mogę prosić @Kytutr , bo właśnie na nowym lapku skończyła się wersja 30 -dniowa. Wrzuciłem na open drive czy jak to się nazywa, online ale tam jest limit 3 plików.

 

Aż takich możliwości nie mam, akurat @Panbenonium był w potrzebie, to oszacowałem, że jestem w stanie pomóc. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _akir_ napisał:

sciagnij office ze strony MS, bez klucza odpalisz go pare razy i ogarniesz sobie prace jak potrzeba :)

Dla studentów i nauczycieli Office jest za darmo, wystarczy się zarejestrować z adresem email uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się właśnie antywirus skończł a że do tej pory używałem Kasperskiego to postanowiłem nałożyć swoje sankcje na ruskich i kupiłem ESETa.

 

I tu ciekawostka - może komuś sie przyda. Dla licencji biznes oferują ładną promkę - dla licencji na 10 stanowisk 3 lata w cenie dwóch co dało ok 1,5 netto oszczędności.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, STIFF napisał:

A mi się właśnie antywirus skończł a że do tej pory używałem Kasperskiego to postanowiłem nałożyć swoje sankcje na ruskich i kupiłem ESETa.

 

I tu ciekawostka - może komuś sie przyda. Dla licencji biznes oferują ładną promkę - dla licencji na 10 stanowisk 3 lata w cenie dwóch co dało ok 1,5 netto oszczędności.

 

tak jest od zawsze na wszystkie licencje 2 lata w cenie 150% rocznej, 3 letnia w cenie 200% rocznej

zdziwić Cię może również jak "lekki" jest eset w porównaniu do Kasperskiego

(od parunastu lat jestem dystrybutorem rozwiązań Eseta/Dagmy)

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kubanow napisał:

 

tak jest od zawsze na wszystkie licencje 2 lata w cenie 150% rocznej, 3 letnia w cenie 200% rocznej

zdziwić Cię może również jak "lekki" jest eset w porównaniu do Kasperskiego

(od parunastu lat jestem dystrybutorem rozwiązań Eseta/Dagmy)

 

Hmmm, to możesz być stronniczy :OO: niemniej zapytam, co myślisz o bitdefenderze?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubanow napisał:

 

tak jest od zawsze na wszystkie licencje 2 lata w cenie 150% rocznej, 3 letnia w cenie 200% rocznej

zdziwić Cię może również jak "lekki" jest eset w porównaniu do Kasperskiego

(od parunastu lat jestem dystrybutorem rozwiązań Eseta/Dagmy)

 

No i cena na odnowienie zawsze najlepsza o tego kto sprzedał po raz pierwszy licencje ;)

34 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Hmmm, to możesz być stronniczy :OO: niemniej zapytam, co myślisz o bitdefenderze?:)

Wg mnie szału nie ma, od 6 lat sprzedałem aż 10 licencji :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESET to jednak nie ta liga co topowy Kaspersky, ale zrozumiałe że w naszym bloku politycznym chyba nikt mający na uwadze bezpieczeństwo nie będzie go używał.

Pod kątem ochrony, Kasperskiego nieznacznie przebija tylko BitDefender.

 

Co do backupów, to backup który jest online ciężko nazwać backupem. Jeśli w sieci pojawi Ci się ransomware to nie masz żadnej gwarancji że nie ma exploita na NAS'a i go nie uwali razem z komputerami. Backup musi być wg zasady 3-2-1 czyli kopia online, kopia offline robiona np. na odłączany dysk zewnętrzny, oraz nienadpisywanie aktualną kopią poprzedniej (aby jej nie uszkodzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rutra80 napisał:

ESET to jednak nie ta liga co topowy Kaspersky, ale zrozumiałe że w naszym bloku politycznym chyba nikt mający na uwadze bezpieczeństwo nie będzie go używał.

Pod kątem ochrony, Kasperskiego nieznacznie przebija tylko BitDefender.

 

Co do backupów, to backup który jest online ciężko nazwać backupem. Jeśli w sieci pojawi Ci się ransomware to nie masz żadnej gwarancji że nie ma exploita na NAS'a i go nie uwali razem z komputerami. Backup musi być wg zasady 3-2-1 czyli kopia online, kopia offline robiona np. na odłączany dysk zewnętrzny, oraz nienadpisywanie aktualną kopią poprzedniej (aby jej nie uszkodzić).

 

Szczerze to uważam, że właśnie ze względów politycznych Kaspersky jest teraz najbardziej bezpiecznym antywirusem.

Kaspersky od lat stara się odciąć od Rosji (przeniesienie praktycznie całej infrastruktury do Szwajcarii jeszcze sporo przed wojną).

Dodatkowo cały kod jest otwarty i gdyby cokolwiek się w nim wydarzyło to na pewno ktoś już by to stwierdził.

 

Obsługuję szkoły, wiele z nich do tej pory używało Kasperskiego, a teraz dostali pisma, że im nie wolno, bo Kaspersky wykrada dane.

Jest to dosyć dziwne stwierdzenie faktu, ale widać Ministerstwo Edukacji ma jakiś wybitnych informatyków.

 

Mogę się oczywiście mylić... ale Kaspersky u mnie na razie śmiga na wszystkim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prywatnego użytku Bitdefender - lekki, sprawny, bardzo wysoka skuteczność. Do firmy Symantec, mało kto ma tak dobrze zrobione centralne zarządzanie, a z firmowych rozwiązaniach to kluczowe. A Kaspersky zawsze mocno zamulał komputer, do tego zawsze koło nich było dużo negatywnego szumu. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie 20 lat używałem wszędzie Kasperskiego, będzie kilkaset maszyn i nigdy pod żadnym kątem nie zawiódł (raz gdzieś w okolicach 2007 wydali jakiś update blokujący Google, ale ogarnęli się w parę godzin). Nigdy też nie zauważyłem wpływu na wydajność (no chyba że ktoś się ogólnie męczy z 2GB RAM i mechanicznymi dyskami).

Z ciężkim sercem ale migrowałem wszystko na BitDefendery. Nawet jak coś jest otwartoźródłowe można na szybko wstrzyknąć automatyczną aktualizację której nikt nie zdąży przejrzeć. Jak właściciel jest rosyjskim oligarchą który taplał się w łaźniach ze służbami, nie można wykluczyć że podejmie jakieś działania jak będzie miał nóż na gardle. Mało prawdopodobne bo to byłby koniec korpo, ale stwierdziłem że nie ma sensu brać na siebie ryzyka gdy BD wcale gorzej nie wychodzi w testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turbo napisał:

Nie takie rzeczy leżały w otwartym sofcie latami, zanim ktoś je przypadkiem odkrył. Wiara że ktoś na bieżąco przegląda tysiące linii kodu jest dość naiwna 

Nawet niedawno była jakaś afera, gdy sfrustrowany biedą programista jakiejś popularnej otwartoźródłowej biblioteki, wypuścił aktualizację ostentacyjnie ją psującą, przez co siadło wiele korporacyjnych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, taka techniczna rzecz. Laptop Dell lattitude E 5504 ma dobrych kilka lat - często się zdarza,że przestaje działać klawiatura, albo mysz ,albo to i to. Ekran świeci, podświetlenie klawiatury też. Raz działa ,raz nie działa. Reguły nie ma ,raz po włączeniu, raz w czasie pracy. Może wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, respect napisał:

Koledzy, taka techniczna rzecz. Laptop Dell lattitude E 5504 ma dobrych kilka lat - często się zdarza,że przestaje działać klawiatura, albo mysz ,albo to i to. Ekran świeci, podświetlenie klawiatury też. Raz działa ,raz nie działa. Reguły nie ma ,raz po włączeniu, raz w czasie pracy. Może wiecie co to może być?

 

podepnij zewnętrzną klawiaturę + mysz i jak zatnie się na wbudowanych to sprawdź co się dzieje na zewnętrznych

jeśli też będą zacinać to prawdopodobnie coś z systemem

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, respect napisał:

Koledzy, taka techniczna rzecz. Laptop Dell lattitude E 5504 ma dobrych kilka lat - często się zdarza,że przestaje działać klawiatura, albo mysz ,albo to i to. Ekran świeci, podświetlenie klawiatury też. Raz działa ,raz nie działa. Reguły nie ma ,raz po włączeniu, raz w czasie pracy. Może wiecie co to może być?

Zrob Jak kolega kubanow radzi. Klawiatura w laptopie czesto bywa zalana jakims planen, byc moze trzeba bedzie ja odlaczyc przed testem z zewnetrzna.

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, respect napisał:

Zacina się cała klawiatura z myszą i mysz zewnętrzna. K.awiatury zewnętrznej na razie nie mam.

Skoro zacina się mysz zewnętrzna, to problemu upatrywałbym w systemie operacyjnym i sterownikach, ewentualnie w zdychającym podsystemie USB w laptopie. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...