Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

A masz tester do tak starego auta? Było by super. Niby wymrugałem że to błąd komputera, ale coś mi się nie chce wierzyć, zwłaszcza ze sporo przy aucie było ostatnio robione, i może ktoś kable jakieś obluzował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spota ! Miło było ponownie wymienić się wiedzą i doświadczeniami. :)

Na sam koniec pojawił się jeszcze Zbyszek w STi z konkurencyjnego forum z kreską. :)

 

Z airbag bardzo ostrożnie. Przed majstrowaniem w instalacji obowiązkowo odpięcie aku i dopiero po minucie można się brać za rozpinanie wtyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaśne starziki jak ja jeżdżą wolno a z Szanowną Małżonką na pokładzie to już zupełnie  - dlatego mimo starań dotarłem dopiero na sam koniec :D

Pozdrawiam obecnych w czasie mojej obecności.

 

Tomasz_555 => poklikałem w necie i przypomniało mi się, że warsztat o którym rozmawialiśmy nie znajduje się już w Bytomiu.

Został przeniesiony w oklice Krakowa. Jaki ? to już nie piszę bo zaraz mnie tu zbanują ...... :angry:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GUEST napisał:

Tomasz_555 => poklikałem w necie i przypomniało mi się, że warsztat o którym rozmawialiśmy nie znajduje się już w Bytomiu.

Został przeniesiony w oklice Krakowa. Jaki ? to już nie piszę bo zaraz mnie tu zbanują ...... :angry:

Zgadza się. Też poklikałem wczoraj z ciekawości i znalazłem tę firmę. Trzeba przyznać, że niezłe cuda tam robią. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2017 o 15:05, pajac_am napisał:

Orientuje sie ktos gdzie w okolicy dostane, a moze ktos ma na zbyciu w dobrych pieniadzach:

2 arkusze blachy alu o grubosci 6-10 mm i wymiarach minimum 25x25 cm.

 

Myślę, że można by się zapytać w KBH Akord w Piekarach Śląskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Poratujcie!!!

Potrzebny na gwałt regulator napięcia albo alternator do mojego Forka 98. Na pewno podejdzie od Imprezy. Dzisiaj w nocy wyjeżdżam na daleki wypad na Ukrainę (Odessa i dalej) a tu taki numer. Mam 13,5V tylko, czyli do ładowania nie zostaje nic, a nawet podbiera z akumulatora. Może ktoś ma regulator albo alternator do sprzedania, albo po prostu do pożyczenia na tydzień.

Jakby co, to podjadę.

504844069 Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, suberet napisał:

 Poratujcie!!!

Potrzebny na gwałt regulator napięcia albo alternator do mojego Forka 98. Na pewno podejdzie od Imprezy. Dzisiaj w nocy wyjeżdżam na daleki wypad na Ukrainę (Odessa i dalej) a tu taki numer. Mam 13,5V tylko, czyli do ładowania nie zostaje nic, a nawet podbiera z akumulatora. Może ktoś ma regulator albo alternator do sprzedania, albo po prostu do pożyczenia na tydzień.

Jakby co, to podjadę.

504844069 Adam

 

Klinika Subaru Katowice :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z powrotem....., ufffff.....

Forek zrobił ok. 2500km na wiarę. Problemem okazał się nie regulator napięcia (choć z nim też coś jest nie tak, bo daje ok. 13,9V) a rozrusznik. Na zimno hulał pięknie, ale po rozgrzaniu mulił ale skutecznie - a upały w okolicach Odessy były pod 40st. Najlepsze jest to, że padł ostatecznie, kiedy po powrocie w okolice Lwowa chciałem podjechać 2 metry w garażu.

Po rozebraniu rozrusznika okazało się, że szczotki się skończyły, a druty z jednej z nich już zespawały się z komutatorem. Dzięki Bogu miałem szczotki ze sobą (woziłem je w aucie prawie rok). Demontaż, wyczyszczenie i montaż rozrusznika zajęły ok. godziny, i wszystko hula jak należy. :thumbup:

 

A Ukraina? Cóż...., Forek to idealne auto na tamte drogi. Wyjazd zwykłą osobówką, to szaleństwo. Trasa Lwów - Odessa - okolice Chersonia w delcie Dniestru, czyli Leman. Trafiły nam się takie drogi, że nasze Moonofroad to pan pikuś. A wszystko według wskazań GPS :blink:. Jazda kilka km przez bardzo błotnistą drogę, bo tak kazała pani z nawigacji, była naprawdę niesamowita. Wątpiłem, czy Forek przejedzie, ale dał radę.

Ogólnie super. Ciekawa przygoda z policją, noclegi w warunkach...., hmmm, ukraińskich. Wszystko to było w miarę bezstresowe dzięki temu, że jechało ze mną dwóch miejscowych. Bez nich tamtejsze realia są czasem nie do ogarnięcia.

No i....., przez całą moją karierę kierowcy (od 1983) nie wyprzedzałem na ciągłej, przejściach dla pieszych, czy skrzyżowaniach tyle razy, co przez te kilka dni na Ukrainie. Tam linia ciągła oznacza, że po prostu ktoś namalował na jezdni (lub jej resztkach) jakiś czasem biały pasek i tyle. Zresztą, drogi tam szerokie jak pas startowy, więc wszystko dookoła świetnie widać.

Gaz kosztuje tam ok. 12 UAH, czyli ok. 1,72zł. Pb 95 jest po ok. 23UAH, czyli po ok. 3,30zł. Kawa 1zł, tak samo kg. wielgachnego melona.

Moi przewodnicy pokazali mi kilka uroczych, pustych plaż, gdzie nocleg w dość skromnych, ale dla mnie jak najbardziej akceptowalnych warunkach kosztuje ok. 200UAH na głowę, czyli 28zł.

No i jeszcze kwestia przejść granicznych, ale to już inna historia.

Jakby kogoś coś interesowało, to chętnie odpowiem. :)

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SubaruSK napisał:


A gdzie to jest? Bo pierwsze czytam.

U nas ;)

 

Adam,

fajnie gratuluję wypadu i zazdraszczam wrażeń. Dzwoniłem do Ciebie właśnie w sprawie alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas
 
Adam,
fajnie gratuluję wypadu i zazdraszczam wrażeń. Dzwoniłem do Ciebie właśnie w sprawie alternatora

Aaaaa, także opinie o tym miejscu? Chmmm, zamknięte było jak byłem ostatnio... ale jak jest otwarte to spoko.
Adamowi to brawa za odwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paulus napisał:

Adam,

fajnie gratuluję wypadu i zazdraszczam wrażeń. Dzwoniłem do Ciebie właśnie w sprawie alternatora

Tak myślałem. Byłem już jednak na Ukrainie, a tam roaming to masakra jakaś! Wg. jednego smsa to 5zł/min, a wg. drugiego 7zł!!!

I tak do ciebie zadzwonię niedługo, bo ten alternator mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam- super z ta wyprawa, bedziemy musieli koniecznie pogadac, bo moi kierowcy tam smigaja (tylko troszke ciezszym sprzetem) i pierwsza trase wyznaczylem im przez Tarnopol i bylo tak jak opisujesz ;) na dodatek ich okradli :( (teraz jezdza przez Kijow i jest nieco lepiej)

 

Pawel- fajnie ze juz dzialacie, zamelduje sie na okresowy przegladzik instalacji ;) bo juz przed urlopem nie chcialem du.. zawracac

 

Jacek- a Ty sie kiedy w okolicy pojawisz? :D

Edytowane przez cOijN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...