Skocz do zawartości

Dlaczego nie kupie Forestera :-(


lukasz_p

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chcę (i nie mogę) Dyrekcji usprawiedliwiać ale to jest problem prawie wszystkich marek samochodowych, a raczej kupujących, że w Polsce są samochody najdroższe w Europie. Z subaru jest tylko ta różnica że my jako fani tej marki (nawet czasem nie posiadając samochodów - jest to chyba jakaś choroba) chcielibyśmy zasilić grono ich właścicieli i dlatego ta różnica cenowa (według nas - biorąc pod uwagę powyższą dyskusję) jest dla nas niemiła. I to właśnie nas denerwuje - z jednej strony cena , którą uważamy za zawyżoną, a z drugiej strony niewłaściwa obsługa (to od czego się zaczął ten temat). :smile: Jeżeli chodzi o Szczecin to diler jest naprawdę OK i tylko ta cena. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.0 XC WIN Celebration, ma skórę, ma ksenosny, ma chromowane, ochronno - ozdobne dodatki, jest dostępny praktycznie "od ręki" i kosztuje na chwilę obecną trochę ponad 100 tysi. Czy to jest zła cena biorąc pod uwagę konkurencję?! Nie, nie jest. I dla mnie auto nie ma konkurencji.

 

Biorąc pod uwagę moje kilkudniowe doświadczenia autko jest rzeczywiście super, ale. W czerwcu ten sam samochód kosztował dychę drożej. No to co się nagle stało, że można było obniżyć cenę? Moim zdaniem w tej cenie rzeczywiście nie ma konkurencji i sprzedaje się pewnie świetnie, więc może jednak można trochę obniżyć cenę i sprzedawać więcej aut?

 

Chociaż sam wiem, że mi nie zawsze się opłaca obniżyć cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz_p,

 

Witam

 

Ja miałem bardzo podobne odczucia z ostatniej wizyty w salonie w Krakowie w poprzednią niedzielę. Panowie sprzedawcy (2) kompletnie mnie olali i w nie za bardzo przebranych słowach poinformowali, że sti jest "za drogie aby je mi sprzedali" !!! W związku z powyższym kupię Evo. Miałem co prawda trochę większy sentyment do subaru ale Mitsu przynajmniej chcą mi sprzedać ;(

Tak, że pozdrawiam i przenoszę się na ciemną stronę mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz_p,

 

Witam

 

Ja miałem bardzo podobne odczucia z ostatniej wizyty w salonie w Krakowie w poprzednią niedzielę. Panowie sprzedawcy (2) kompletnie mnie olali i w nie za bardzo przebranych słowach poinformowali, że sti jest "za drogie aby je mi sprzedali" !!! W związku z powyższym kupię Evo. Miałem co prawda trochę większy sentyment do subaru ale Mitsu przynajmniej chcą mi sprzedać ;(

Tak, że pozdrawiam i przenoszę się na ciemną stronę mocy ;)

 

Imfantylna ta Twoja wypowiedź, nic nie wnosząca :!: STi od dłuższego czasu już nie ma, wszystko sprzedane :!: WRX też już nie kupisz :mrgreen: A drogie to one mogą być, skoro ich nie ma :cool:

 

Pozdrawiam

Raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raju - nie zmienia to jednak faktu, ze jak widac klienci potraktowani jak dzieci, biora calkiem niedziecinne pieniadze i ida kupowac cos spod znaku 3 diamentow.

 

Swoja droga - czy to naprawde powod do radosci dealera w stosunku do potencjalnego klienta - "nie ma panie - i co mi pan zrobisz??" :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie ma panie - i co mi pan zrobisz??"

 

To może dlatego poprosilibyśmy Sz PP Dyrekcję o stworzenie ankiety, wątku o Dealerach??

 

Albo sami go stwórzmy. Są wątki "teges" i "nie teges"" to proponuje wątek "Dealer: teges- nie teges"

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie ma panie - i co mi pan zrobisz??"

 

To może dlatego poprosilibyśmy Sz PP Dyrekcję o stworzenie ankiety, wątku o Dealerach??

 

Albo sami go stwórzmy. Są wątki "teges" i "nie teges"" to proponuje wątek "Dealer: teges- nie teges"

Q

 

IMHO super pomysl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumex, trochę nie bardzo chce mi się wierzyć aby sprzedawcy w ten sposób się zachowali. "Śmierdzi" mi to trochę głupim tłumaczeniem, że wybrałem konkurencję, gdyż źle mnie potraktowano w salonie danej marki :roll: STi już nie ma, więc może był jakiś żart ze strony handlowców, który został źle odebrany. A stwerdzenie, że w takim razie to już wszystko i przenoszę się na ciemną stronę mocy...rozumiesz??

 

Pozdrawiam

Raju

 

 

PS. W przypadku zapytań dotyczących WRX, STi mam zwyczaj informowania o zbliżającej się premierze modelu Imprezy MY 08, która to w stosunku do poprzednika...ple ple ple :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak może troszke nie w temacie :roll: ale IMO wszelkiego rodzaju promocje to oszukaństwo i nabijanie w butelke wszystkich tych którzy kupili po normalnej cenie. rozumiem że ktos coś sam wytargował ale akcje typu teraz 10k tańszy to nie jest dobry pomysł. krótko mówiąc albo obniżać ceny na stałe albo wcale (nie licząc idendywidualnych negocjacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raju, ok - moze klient szuka pretekstu, zeby pojsc do konkurencji, moze jest niezdecydowany, a moze po prostu uprawia taki sport - zabawa w wizytowanie salonow :mrgreen: Ale w dwoch pierwszych przypadkach czesto jeden "falszywy ruch" i ... po ptokach - jak powiedzial lotnik opylajac las :wink:

 

Qbasko, Fido__, temat znalazl sie w dziale organizacyjnym " Wasze propozycje" i poniewaz jest duzo glosow na ten temat na pewno nie pozostal niezauwazony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak może troszke nie w temacie :roll: ale IMO wszelkiego rodzaju promocje to oszukaństwo i nabijanie w butelke wszystkich tych którzy kupili po normalnej cenie. rozumiem że ktos coś sam wytargował ale akcje typu teraz 10k tańszy to nie jest dobry pomysł. krótko mówiąc albo obniżać ceny na stałe albo wcale (nie licząc idendywidualnych negocjacji)

 

Nie było nigdy mozliwości kupna takiej wersji. Gdyby ktoś sie uparł i takie dodatki sobie zamowił (ksenony , skora , nakładki itd) to czas oczekiwania kolo 4 miesiecy i cena kolo 10 tys wyzsza.Nie mogł nikt kupic tej wersji drożej bo jej nie było. Zamówiono kilkaset sztuk w tej wersji i ustalono cene sprzedaży.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raju, ok - moze klient szuka pretekstu, zeby pojsc do konkurencji, moze jest niezdecydowany, a moze po prostu uprawia taki sport - zabawa w wizytowanie salonow

 

ja się tylko zastanawiam, czy trzeba mieć jakikolwiek pretekst do wyboru Mitsu :?: :mrgreen:

 

Swoją drogą brak możliwości kupienia WRX i STI wydaję mi się wręcz genialnym pomysłem :lol:

To już lepiej było utrzymać dłużej sprzedaż, a co miesiąc odprowadzać dobrowolnie 1/2 zysku na konto Mitsu :twisted:

Zbliżony efekt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej było utrzymać dłużej sprzedaż, a co miesiąc odprowadzać dobrowolnie 1/2 zysku na konto Mitsu

Nie tak hop siup ;) Dostępność Evo jest, powiedzmy, z lekka żenująca. Trzeba czekać a o wyborze koloru w znacznej mierze decyduje producent ;) Broni się kilku dealerów, którzy na własne konto zakupiło większość ilość tych aut.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broni się kilku dealerów, którzy na własne konto zakupiło większość ilość tych aut.

 

...i sprzedają je za takie pieniądze i z takim wyposażeniem, że nawet właściciele prawie nowych STI zamieniają :twisted:. Nie będę pokazywał palcem, o kogo mi chodzi, ale znam takie przypadki :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak może troszke nie w temacie :roll: ale IMO wszelkiego rodzaju promocje to oszukaństwo i nabijanie w butelke wszystkich tych którzy kupili po normalnej cenie. rozumiem że ktos coś sam wytargował ale akcje typu teraz 10k tańszy to nie jest dobry pomysł. krótko mówiąc albo obniżać ceny na stałe albo wcale (nie licząc idendywidualnych negocjacji)

 

Nie było nigdy mozliwości kupna takiej wersji. Gdyby ktoś sie uparł i takie dodatki sobie zamowił (ksenony , skora , nakładki itd) to czas oczekiwania kolo 4 miesiecy i cena kolo 10 tys wyzsza.Nie mogł nikt kupic tej wersji drożej bo jej nie było. Zamówiono kilkaset sztuk w tej wersji i ustalono cene sprzedaży.

AK

 

 

nie chodziło mi o jakiś konkretny przypadek, tylko tak globalnie raczej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czekać a o wyborze koloru w znacznej mierze decyduje producent

 

Jednym słowem, może być w dowolnym kolorze, pod warunkiem, że będzie to czarny :?: :mrgreen:

 

Przyznam, że wygląd Imprezy 08, skłoniła by mnie napewno do desperackiego kroku w postaci pozostawienia losowi/fabryce/komu kolwiek wyboru koloru Evo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:!: STi od dłuższego czasu już nie ma, wszystko sprzedane :!: WRX też już nie kupisz :mrgreen: A drogie to one mogą być, skoro ich nie ma :cool:

Właśnie!

Jakby ktoś przewidział wcześniej jak będzie wyglądać MY08, toby zamówił wcześniej ze 20 STi MY 07 i teraz zrobił niezły interes na koniec roku! :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś przewidział wcześniej jak będzie wyglądać MY08, toby zamówił wcześniej ze 20 STi MY 07 i teraz zrobił niezły interes na koniec roku!

Ja Ci moge sprzedac 20 szt STI MY07 i rob ten biznes :wink: .

Mówię o EU a nie US. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...