Skocz do zawartości

Dlaczego nie kupie Forestera :-(


lukasz_p

Rekomendowane odpowiedzi

Takie trochę "proste" wytłumaczenie.

Ale bardzo prawdziwe, nie ma jednoznacznego i pewnego przelicznika pomiędzy ilością sprzedanych i serwisowanych aut, oprócz dość ogólnego stwierdzenia, że im więcej tym więcej ;):mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 521
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Takie trochę "proste" wytłumaczenie.

Ale bardzo prawdziwe, nie ma jednoznacznego i pewnego przelicznika pomiędzy ilością sprzedanych i serwisowanych aut, oprócz dość ogólnego stwierdzenia, że im więcej tym więcej ;):mrgreen:

Pozdrawiam

 

Wydaje mi się, że jest jeszcze jedna zależność, która mogłaby powiększyć obroty na serwisie. Wszyscy, którzy jeżdżą, lub sprowadzają auta z zagranicy przede wszystkim szukają serwisów tzw nieautoryzowanych i to z wielu powodów. Często na formum są pytania typu "gdzie naprwię to i to...". Gdyby jednak sprzedawać auta taniej, a można, to większa ilość użytkowników trafiałaby do Waszych serwisów, bo zobaczyliby, że ten serwis nie gryzie i nie jest tak drogi jak mówią w porównaniu z innymi markami. W końcu każdy byłby przywiązany na 3 lata, nie? Te przysłowiowe opony odbiłby sobie serwis po 15 tys km.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę "proste" wytłumaczenie.

Ale bardzo prawdziwe, nie ma jednoznacznego i pewnego przelicznika pomiędzy ilością sprzedanych i serwisowanych aut, oprócz dość ogólnego stwierdzenia, że im więcej tym więcej ;):mrgreen:

Pozdrawiam

 

Wydaje mi się, że jest jeszcze jedna zależność, która mogłaby powiększyć obroty na serwisie. Wszyscy, którzy jeżdżą, lub sprowadzają auta z zagranicy przede wszystkim szukają serwisów tzw nieautoryzowanych i to z wielu powodów. Często na formum są pytania typu "gdzie naprwię to i to...". Gdyby jednak sprzedawać auta taniej, a można, to większa ilość użytkowników trafiałaby do Waszych serwisów, bo zobaczyliby, że ten serwis nie gryzie i nie jest tak drogi jak mówią w porównaniu z innymi markami. W końcu każdy byłby przywiązany na 3 lata, nie? Te przysłowiowe opony odbiłby sobie serwis po 15 tys km.

pozdrawiam

\

 

ojejkoo, sorry, ale ta wypowiedź jest bez sensu. Co znaczy taniej? Do jakiego poziomu należy się zniżyć? Czemu ma to pomóc? Co ma poprawić? O ile więcej klientów będzie w serwisie? Klientów będzie praktrycznie zawsze tyle samo na serwisie, co sprzedanych aut. W naszym przypadku jest ich nawet więcej!! Może nie przemawia przeze mnie skromność, ale zdrowe podejście do sprawy. Forester 2.0 XC WIN Celebration, ma skórę, ma ksenosny, ma chromowane, ochronno - ozdobne dodatki, jest dostępny praktycznie "od ręki" i kosztuje na chwilę obecną trochę ponad 100 tysi. Czy to jest zła cena biorąc pod uwagę konkurencję?! Nie, nie jest. I dla mnie auto nie ma konkurencji. Wiem, że klienci wiedzą jednak swoje i znają konkurencję. Forestery się sprzedają. Inne modele również. Zgadzam się Outback 2.5 powinien być tańszy. Narazie nie może być. Akcyza. Marka się rozwija a Wy, drodzy Panowie, i Panie oczywiście, nie wnosicie nic, żeby Tu, na Forum, wspólnie wpłynąć na image marki. Narzekacie, a nie znajdujecie złotych środków. Taki charakter ma wiele wypowiedzi w tym wątku. Nie wszyscy!

Ojejkoo, powtarzam, nie masz racji. Ceny samochodów nowych, nie mają nic do ilości klientów na serwisie!!

 

PS. Mając auto na gwarancji, raczej nie szukasz nieautoryzowanych serwisów :mrgreen:

PS2. Jakim sukcesem jest, kiedy auta pogwarancyjne witają systematycznie na okresowe przeglądy :cool:

PS3. Zawsze jest nad czym pracować. Przecież "trzeba całego życia, żeby nauczyć się żyć"

 

Pozdrawiam

Raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ojejkoo, sorry, ale ta wypowiedź jest bez sensu. Co znaczy taniej? Do jakiego poziomu należy się zniżyć? Czemu ma to pomóc? Co ma poprawić? O ile więcej klientów będzie w serwisie? Klientów będzie praktrycznie zawsze tyle samo na serwisie, co sprzedanych aut. W naszym przypadku jest ich nawet więcej!!

 

Do poziomu innych krajów, tzn chociaż do połowy dystansu do Litwy czy Estonii, lub do poziomu Niemiec po upuście. Zawsze najlepszym sposobem jest danie satysfakcji klientowi (czyli upustu) który nie koniecznie musi być fanatykiem Subaru (czyt. kupującym za 100% ceny). Klientów serwisu byłoby więcej tyle że to nie kwestia tygodni, ale lat. Większość, bo nie wszyscy, którzy kupują poza granicami kraju raczej trzymają się z daleka ASO.

 

Może nie przemawia przeze mnie skromność, ale zdrowe podejście do sprawy. Forester 2.0 XC WIN Celebration, ma skórę, ma ksenosny, ma chromowane, ochronno - ozdobne dodatki, jest dostępny praktycznie "od ręki" i kosztuje na chwilę obecną trochę ponad 100 tysi. Czy to jest zła cena biorąc pod uwagę konkurencję?! Nie, nie jest. I dla mnie auto nie ma konkurencji. Wiem, że klienci wiedzą jednak swoje i znają konkurencję. Forestery się sprzedają. Inne modele również. Zgadzam się Outback 2.5 powinien być tańszy. Narazie nie może być. Akcyza. Marka się rozwija a Wy, drodzy Panowie, i Panie oczywiście, nie wnosicie nic, żeby Tu, na Forum, wspólnie wpłynąć na image marki. Narzekacie, a nie znajdujecie złotych środków. Taki charakter ma wiele wypowiedzi w tym wątku. Nie wszyscy!

raju, z uporem maniaka powiem, że cena może być ok, ale gdy gdzieś jest sporo niższa to mówisz klientowi: Dałeś się naciągnąć. Spowodujcie podwyżkę w Pribaltice, spowodujcie, że Niemcy przestaną dawać rabaty i temat zniknie :mrgreen:

 

PS. Mając auto na gwarancji, raczej nie szukasz nieautoryzowanych serwisów :mrgreen:

PS2. Jakim sukcesem jest, kiedy auta pogwarancyjne witają systematycznie na okresowe przeglądy :cool:

PS3. Zawsze jest nad czym pracować. Przecież "trzeba całego życia, żeby nauczyć się żyć"

 

1.Z USA nie mają gwarancji

2.zgadzam się i byłoby ich więcej

3.ale można też korzystać z doświadczeń tych co zaczęli szybciej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.0 XC WIN Celebration, ma skórę, ma ksenosny, ma chromowane, ochronno - ozdobne dodatki, jest dostępny praktycznie "od ręki" i kosztuje na chwilę obecną trochę ponad 100 tysi. Czy to jest zła cena biorąc pod uwagę konkurencję?!

Bomba i jeszcze lakier metalik w cenie.

Tylko za tę samą kwotę możesz mieć 2,5 XT. Owszem bez japońskiej skóry :sad: , ale przecież Subaru kupuje się dla silnika i napędu. Prawda :roll: ?

Serd,

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.0 XC WIN Celebration, ma skórę, ma ksenosny, ma chromowane, ochronno - ozdobne dodatki, jest dostępny praktycznie "od ręki" i kosztuje na chwilę obecną trochę ponad 100 tysi. Czy to jest zła cena biorąc pod uwagę konkurencję?!

Bomba i jeszcze lakier metalik w cenie.

Tylko za tę samą kwotę możesz mieć 2,5 XT. Owszem bez japońskiej skóry :sad: , ale przecież Subaru kupuje się dla silnika i napędu. Prawda :roll: ?

Serd,

Q

 

 

Oj chyba nie. Sprawdź cennik.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejkoo -- na temat różnic cen w Polsce i w innych krajach Europy było milion razy.

Prawdą jest, że mamy najwyższe ceny ale w części spowodowane jest to 3,5% oraz 14 % cłem oraz najwyższym Vatem w EU. Do tego nie można odliczyć VAT od zakupu auta co w innych krajach jest możliwe. Ma to diametralny wpływ na ceny odsprzedaży używanych aut.

 

Proponuję, żebyś wziął cenę netto w Niemczej +3% ( lub 14% ) + 22% i zobaczysz co Ci wyjdzie.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie. Sprawdź cennik.

Oj chyba sprawdziłem, doooooobrze to sprawdziłem 20 marca br.

Jeśli stoi na placu w ..... to cena jest poniżej 30 (ze wszystkim).

No chyba, że coś się zmieniło od tego czasu, ale z tego wątku raczej to nie wynika.

 

Serd,

Q

 

P.S.

I rok produkcji jest 2007, coby zaraz nie było, że staroć :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie. Sprawdź cennik.

Oj chyba sprawdziłem, doooooobrze to sprawdziłem 20 marca br.

Jeśli stoi na placu w ..... to cena jest poniżej 30 (ze wszystkim).

No chyba, że coś się zmieniło od tego czasu, ale z tego wątku raczej to nie wynika.

 

Serd,

Q

 

P.S.

I rok produkcji jest 2007, coby zaraz nie było, że staroć :smile: .

 

Ma na myśli ASO w PL ? 30k euro za 2.5 XT ? :shock: Jesłi to prawda i jest to "normalne" auto to jestem w szoku

 

PS. W cenniku jest ok. 35k euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejkoo -- na temat różnic cen w Polsce i w innych krajach Europy było milion razy.

Prawdą jest, że mamy najwyższe ceny ale w części spowodowane jest to 3,5% oraz 14 % cłem oraz najwyższym Vatem w EU. Do tego nie można odliczyć VAT od zakupu auta co w innych krajach jest możliwe. Ma to diametralny wpływ na ceny odsprzedaży używanych aut.

 

Proponuję, żebyś wziął cenę netto w Niemczej +3% ( lub 14% ) + 22% i zobaczysz co Ci wyjdzie.

 

pzdr.

 

Zgadzam się, liczyłem i cena jest jak mówisz, tylko czy broker robi coś niezgodnie z prawem, że u niego (łącznie z jego prowizją) OBK 3.0 kosztuje 9tys EUR taniej? Nie, zwyczajnie ktoś :shock: narzuca wyższą marżę. I to nie podatki. Bo broker też dolicza wszystkie procenty, które podałeś. Wiem, że temat był wałkowany i szkoda, że nie ma konstruktywnych wniosków, tylko "U nas tak jest i koniec".

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejko.

Jak bys zamówił u brokera dwa i jednego sprzedał ( dajac duzy rabat i opony) to ten pierwszy wyszedłby Ci jeszcze taniej niz cena u brokera :!: :mrgreen:

Aż boje sie pomysleć jaka byłaby cena tego pierwszego gdybys kupił u tego brokera 3 , 4 , ..........a moze wiecej :shock: :mrgreen::mrgreen:

AK

ps.prosze sie nie obrazac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejko.

Jak bys zamówił u brokera dwa i jednego sprzedał ( dajac duzy rabat i opony) to ten pierwszy wyszedłby Ci jeszcze taniej niz cena u brokera :!: :mrgreen:

Aż boje sie pomysleć jaka byłaby cena tego pierwszego gdybys kupił u tego brokera 3 , 4 , ..........a moze wiecej :shock: :mrgreen::mrgreen:

AK

ps.prosze sie nie obrazac :mrgreen:

 

Nieźle obmyślone, to kiedy zaczynamy? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma na myśli ASO w PL ? 30k euro za 2.5 XT ?

 

ASO tak, w PL nie.

Jak najbardziej normalne i z europejską gwarancją.

Właśnie dlatego ojejkoo, się tak irytuje. Nie warto przecież Sz PP Dealerzy cały czas podkreślają, że nikogo do niczego nie zmuszają.

A to my wybieramy sklep, a nie sprzedawcy.

Serd,

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku ojejkoo, uparłeś się!?

Od kilkudziesięciu postów tłumaczysz Andrzejowi i Subarycie, że powinni sprzedawać taniej to by więcej zarobili, a oni Ci tłumaczą, że wcale nie chcą. Misję jakąś masz?

Nie żyjemy w Turcji, że wypada się targować. Jak wchodzę do sklepu i cena mi nie pasuje to idę do innego, a nie robię awanturę.

Andrzej Koper i Subaryta się na Ciebie nie obrażają ,że chcesz kupić taniej auto gdzie indziej, więc Ty się na nich nie obrażaj, że nie chcą Ci sprzedać taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejkoo, Szef jest na rybach a ja w pracy. Nie rozwinę się już bardziej. Powiedziałem już swoje. Gadanie w kółko o tym samym.

 

Vibiwit, piona chłopie za tą wypowiedź :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Raju

 

PS. Qbasko, Forester 2.5 XT 000 34.400 euro brutto wyjściowo. I jedyne tego typu auto na rynku z tak mocnym motorem pod maską. :mrgreen: Cena sama w sobie jest dobrze skalkulowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejku ojejkoo, uparłeś się!?

Od kilkudziesięciu postów tłumaczysz Andrzejowi i Subarycie, że powinni sprzedawać taniej to by więcej zarobili, a oni Ci tłumaczą, że wcale nie chcą. Misję jakąś masz?

Nie żyjemy w Turcji, że wypada się targować. Jak wchodzę do sklepu i cena mi nie pasuje to idę do innego, a nie robię awanturę.

Andrzej Koper i Subaryta się na Ciebie nie obrażają ,że chcesz kupić taniej auto gdzie indziej, więc Ty się na nich nie obrażaj, że nie chcą Ci sprzedać taniej.

 

Tak, mam misję, żeby wytłumaczyć Panom, że pieniądze, które tracą na reklamę marki z własnej kieszeni (nie ważne czy to benzyna na jazdy próbne, czy gazeta czy TV3) w rzeczywistości pracują na dilerów zagranicznych.

 

Poza tym właśnie sobie przypomniałem, że Zdanowicz się ogłasza w TV, że daje 7% upustu na Forki :shock: To co, czasem można, a czasem nie??? Fajnie się czuje ten klient co kupił miesiąc temu. :razz: Czy coś pęka? Czy to przypadek? czy na "niszowe" auto daje się upusty?

 

Nie robię awantury, jak piszesz tylko dyskutuję, a jeśli temat jest ciężki to dyskusja też :razz:. Odnośnie innych sklepów to skazany jestem na jedno polskie ASO bo do najbliższych ponad 300km, więc nie mów mi, że sklep tak prosto zmienić, skoro ten niewybrany miałby mi auto serwisować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.nie brały (ryby )

Było do przewidzenia - odkąd jednego Rybę CBA posadziło za dawanie, inne ryby się boją nawet brać.

 

Tak, mam misję, żeby wytłumaczyć Panom, że pieniądze, które tracą na reklamę marki z własnej kieszeni (nie ważne czy to benzyna na jazdy próbne, czy gazeta czy TV3) w rzeczywistości pracują na dilerów zagranicznych.

Andrzej, dużo ci zagraniczni dilerzy Wam odpalają, że się Wam taki biznes kalkuluje...? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejko ja nie daje 7% upustu na Forki a cena do zaplacenia jest podobna :shock: :mrgreen:

Ty masz misje , koalicja ma misje a życie sobie plynie.... :cool:

AK

ps.nie brały (ryby :!: )

 

A ja jadę na grzyby lekko przepłaconym autkiem. Ale niszowym. Narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojejko ja nie daje 7% upustu na Forki a cena do zaplacenia jest podobna :shock: :mrgreen:

Ty masz misje , koalicja ma misje a życie sobie plynie.... :cool:

AK

ps.nie brały (ryby :!: )

 

A ja jadę na grzyby lekko przepłaconym autkiem. Ale niszowym. Narazie.

 

Jedz. Prywatnie Ci powiem że najtaniej kupisz Subaru w Japonii . Musisz "powiedziec" że wywozisz , żeby w cenie nie bylo ubezpieczenia i tablic rejestracyjnych (bo sa) i miejscowwego podatku wtedy cena -"malina" :mrgreen: Wystarczy tylko rozpoczac pertraktacje z przewoznikiem i za 6 tygodni masz autow jakimś kraju nie nalezacym do UE ( bo jak powiesz że wywozisz do UE to CI nie sprzedadzą :!: ) a stamtad to juz rzut beretem i jestes w domu z najtanszym z mozliwych Subaru.Żeby uniknąć przekładki kierownicy emigrujesz do Anglii i tam masz pewnosc ze nigdzie i nikt nie kupił taniej :cool:

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbasko, Forester 2.5 XT 000 34.400 euro brutto wyjściowo. I jedyne tego typu auto na rynku z tak mocnym motorem pod maską. Cena sama w sobie jest dobrze skalkulowana.

Taaaaaak pięknie jeździ i jedyne w swoim rodzaju.

Ostatnio Pan w M6 nie mógł mi za daleko odjechać i trochę bardzo go to złościło.

Ale z tą dobrze skalkulowaną ceną to bym sie już tak nie wychylał.

Ja mam na fakturze zakupu 19 600 € i po dodaniu wszystkich danin nijak nie wyszło 34 400 :lol:

Ale zgadzam się, że każdy kupuje tam gdzie chce i nie warto sie z tego powodu irytować.

Serd,Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na fakturze zakupu 19 600 € i po dodaniu wszystkich danin nijak nie wyszło 34 400

 

U nas też nie wychodzi, chociaż jak się dobrze trafi :cool:

 

A jeśli możesz, to powiedz za ile, czy nowy, jak nie, to jaki przebieg, od kiedy gwarancja itp. :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...