Skocz do zawartości

Co zamiast Outbacka?


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Michał W. napisał(a):

Cross jest spoko, zwłaszcza cena bardzo zachęcająca w promocji. Niestety testowy Platinum całokształtem kusi, zwłaszcza okno choć małe i Harmann, który miło mnie zaskoczył. Skóra, kamerki, pamięć fotela czy składane lusterka (po zamknięciu) też nie zaszkodzą, pytanie tylko czy dopłacać do tych luksusów prawie 30 tyś. Gdybym dostał do testów Crossa to wybór byłby dokonany na jego korzyść a tak namącili mi w głowie. :upside-down-face_1f643-small:

To może demo ?

Co prawda rocznik 22, ale modelowo już chyba 23, przebieg symboliczny, a nie tak dużo droższy od Crossa.
 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/subaru-outback-subaru-outback-2-5i-platinum-ID6FvBb6.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, McSudi napisał(a):

To może demo ?

Co prawda rocznik 22, ale modelowo już chyba 23, przebieg symboliczny, a nie tak dużo droższy od Crossa.
 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/subaru-outback-subaru-outback-2-5i-platinum-ID6FvBb6.html

 

Ładny tylko czemu zaznaczony że uszkodzony?

IMG_0616.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blixten napisał(a):

A B&W miałeś/masz w którymś z nich ? 

Teraz mam w XC90, natomiast wcześniej zwykłe audio i Harman Kardon. 

Ogólnie B&W jest super, ale Harman też dawał radę. Myślę, że jest to taki dobry złoty środek.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dirkdiggler napisał(a):

Ja bym brał dzisiaj białego crossa, audio zlecił jakieś ogarnietej firmie za jakiś czas wraz z wygłuszeniem drzwi i da to napewno lepszy efekt niż fabryczny harman

Fakt, biały Cross fajnie wygląda z czarnymi wstawkami, ale niestety w tym kolorze najbardziej widać nadkola, których nieregularny kształt mi się osobiście nie za bardzo podoba. Czarny kolor rozwiązuje ten "problem,", ale wtedy z kolei jak dla mnie za dużo czarnego, chyba że felgi wziąć z platinium i wtedy byłoby ok. Ewentualnie sprawdzić, czy pasują nadkola z Outbacka wersji US przed liftingiem.

 

Brakiem Harmana faktycznie bym się nie przejmował, bo można poprawić w warsztacie audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bardzo zdeterminowanych zawsze można poszukać Crossa z H/K, oknem, kamerami i lusterkami gdzieś w Europie. Subaru ma politykę, że nie można dokładnie tej samej specyfikacji sprzedawać w rożnej cenie w EU, więc pomiędzy krajami są drobne różnice. Zobacz np. W DE. Może ci takiego nawet ściągną, tylko pytanie czy utrzymają „promocje” na akcyzę. Z STI tak było, że najwyższa wersja w PL nie miała skrzydła i można było na życzenie zamówić skrzydło jako auto z DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei decydując się na OBK uznałem, że w wersji bazowej jest wszystko i nie ma sensu dopłacać. Ale niestety nie było - brązowego koloru (jak auto brzydkie to chociaż niech kolor ma jakiś :D ) Więc zamówiłem Active. Jedyne czego brakuje z Platinium to pamięci fotela kierowcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bardzo chcialem Outbacka, po 3 Toyotach i 2 Hondach upatrzylem sobie Outbacka Cross, i....ostatecznie bedzie nowa Honda CRV.

 

To co spowodowalo zmiane, to generalnie poziom obslugi sprzedawcow w Gdansku i Warszawie. Nie chce opisywac jakichs szczegolow, ale elastycznosc organizacyjna, kultura kontaktu telefonicznego i ogolnie bardzo wywyzszajaca postawa wzgledem klienta - stanowia przepasc wzgledem obslugi, ktora mam w Toyocie i Hondzie. 

 

Podkreslam - wielka szkoda bo auto jest ciekawe, ma fajny odbior na swiecie, jest z japonskiej stajni.

 

Szerokiej, bezpiecznej i bezawaryjnej drogi dla Szanownych Forumowiczow!

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, gopiotrek napisał(a):

To co spowodowalo zmiane, to generalnie poziom obslugi sprzedawcow w Gdansku i Warszawie. Nie chce opisywac jakichs szczegolow, ale elastycznosc organizacyjna, kultura kontaktu telefonicznego i ogolnie bardzo wywyzszajaca postawa wzgledem klienta - stanowia przepasc wzgledem obslugi, ktora mam w Toyocie i Hondzie. 

Przykro czytać, ale rezygnować z auta które się chciało kupić, z powodu jakichś ludzi? A potem męczyć się kolejnym masowym SUVem zamiast cieszyć Outbackiem? Szanuję wybór i decyzję gdzie zostawiasz swoją kasę - sam jednak bym kupił to co mi się podoba, po prostu w innym salonie. Szerokości! 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał(a):

sam jednak bym kupił to co mi się podoba

 

 

Wiekszosc sasiadow z osiedla ma toyoty

Dziwnie wyglada kilka ravek na malej ulicy a jak jest grillowe piwko to kilkanascie

Dwiescie metrow dalej za torem jest serwis toyoty o bardzo dobrej opinii i tak to tutaj dziala    :mrgreen:

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, aflinta napisał(a):

Przykro czytać, ale rezygnować z auta które się chciało kupić, z powodu jakichś ludzi? A potem męczyć się kolejnym masowym SUVem zamiast cieszyć Outbackiem? Szanuję wybór i decyzję gdzie zostawiasz swoją kasę - sam jednak bym kupił to co mi się podoba, po prostu w innym salonie. Szerokości! 

 

Ano przykro, ale przecież taka ocena to nie jest żadna nowość, jeśli chodzi o Gdańsk. 

I jeszcze to podejście, że jak coś jest słabego w jednym salonie czy serwisie, to należy robić wycieczki po całym kraju ?? 

 

Mimo podobnych doświadczeń co kolega - również nie takiej kultury handlowej jakiej bym oczekiwał - kupiłem Subaru bo chciałem, a potem niestety doświadczyłem podobnego poziomu jeśli chodzi o serwis. 

Chcąc być uczciwym, jedynie Kierownik Serwisu zasługuje na dobrą ocenę, bo widać, że naprawdę się stara, ale jednak jego mechanicy potrafią zniechęcić do ASO i pozostawić ogólne złe wrażenie. 

 

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blixten napisał(a):

I jeszcze to podejście, że jak coś jest słabego w jednym salonie czy serwisie, to należy robić wycieczki po całym kraju ?? 

Zdecydowanie nie. Ale skoro był już w Warszawie... to tam są cztery salony. Wszystkie takie słabe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aflinta napisał(a):

Brzmi jak historia posiadaczy Alfy Romeo

 

 

To nie ta bajka  ;)

Serwis to nie tylko usterki ale najprostsza dbalosc o nabywce, pamietanie o przegladach, bezplatne odbieranie i oddanie auta po przegladzie, bezplatna wymiana kol, zapraszanie na nowosci itd

Robia to poprostu dobrze a ludzie glosuja portfelem

 

tapatalked

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FOR CVT napisał(a):

bezplatne odbieranie i oddanie auta po przegladzie, bezplatna wymiana kol, zapraszanie na nowosci itd

Nic nie jest bezpłatne, wszystko jest w cenie, tyle że w innej pozycji specyfikacji, ale tak jak mówisz - ważna jest atmosfera, żeby klient poczuł się w pełni zaopiekowany. 

Na tym to polega, a pozostawienie klienta z problemem, kończy się jego odejściem do innej serwisu, marki ...  

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał(a):

 

Mimo podobnych doświadczeń co kolega - również nie takiej kultury handlowej jakiej bym oczekiwał - kupiłem Subaru bo chciałem, a potem niestety doświadczyłem podobnego poziomu jeśli chodzi o serwis. 

 

 

 

O to wlasnie chodzi, takie tez byly moje kolejne obawy - ze przelozy sie to na cala obsluge posprzedazna, serwis, ewentualne reklamacje, poprawki, aktualizacje etc.

Fajnie jak auta daja nam pozytywne emocje (i tak jest z Subaru na swiecie), bezproblematyczne i przewidywalne uzytkowanie, bezpieczenstwo; gorzej jak trzeba sie spalac emocjonalnie na plytkich sprawach.

Dla mnie szkoda energii, czasu i zycia - w tym samym czasie- jako alternatywa jestem te 300 km blizej na narty, rower, deske, grzyby itd itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Blixten napisał(a):

Pewnie nie, ale moim skromnym, poziom w autoryzowanych salonach i serwisach powinien być równie zadawalający  .... wszędzie 

;) 

Odnośnie Gdańska to podzielam zdanie dotyczące salonu. Ja kupowałem auto w Warszawie, ostatnio rozmawiałem z posiadaczem forka który nabył swe auto w pobliskiej Bydgoszczy. Ale muszę uczciwie przyznać że z serwisem mam dobre doświadczenia. Nominalnie to nieco drożej wychodziło mnie serwisowanie Skody vis a vis Subaru, atmosfera w części serwisowej (położonej w pewnym oddaleniu od "salonu") jest znacznie lepsza. Generalnie dałbym im wysoką notę gdyby nie permanentny brak aut zastępczych, zawsze już jest "wydane". Poza tym nie mam zastrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 10:30, Blixten napisał(a):

Pewnie nie, ale moim skromnym, poziom w autoryzowanych salonach i serwisach powinien być równie zadawalający  .... wszędzie 

;) 

Polecam ASO Technotop Lublin/Konopnica. Kupowałem tam Black Bandit i do tej pory serwisuję. Podejście do klienta mega pozytywne zarówno sprzedaż jak i serwis. Fajna atmosfera i ludzie. Spróbujcie bo warto :thumbup:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kriskristoffers napisał(a):

Polecam ASO Technotop Lublin/Konopnica. Kupowałem tam Black Bandit i do tej pory serwisuję. Podejście do klienta mega pozytywne zarówno sprzedaż jak i serwis. Fajna atmosfera i ludzie. Spróbujcie bo warto :thumbup:

 

Ja też mogę polecić, co prawda nie jestem klientem ale kiedy byłem na etapie szukania swojego Legacy Panowie prześwietlili jeden egzemplarz tak dokładnie, że aż sam sprzedawca był zaskoczony jakie kwiatki wyszły. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 08:52, gopiotrek napisał(a):

No ja bardzo chcialem Outbacka, po 3 Toyotach i 2 Hondach upatrzylem sobie Outbacka Cross, i....ostatecznie bedzie nowa Honda CRV.

 

To co spowodowalo zmiane, to generalnie poziom obslugi sprzedawcow w Gdansku i Warszawie. Nie chce opisywac jakichs szczegolow, ale elastycznosc organizacyjna, kultura kontaktu telefonicznego i ogolnie bardzo wywyzszajaca postawa wzgledem klienta - stanowia przepasc wzgledem obslugi, ktora mam w Toyocie i Hondzie. 

 

Podkreslam - wielka szkoda bo auto jest ciekawe, ma fajny odbior na swiecie, jest z japonskiej stajni.

 

Szerokiej, bezpiecznej i bezawaryjnej drogi dla Szanownych Forumowiczow!


To u mnie było podobnie, tyle że z Volvo w Szczecinie. Do tego doszedł brak dostępności V60CC.

W Subaru (Polmotor) od razu Pan Bartosz się nami zaopiekował. Serwis też daje radę. Czasem tylko trudno się dodzwonić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas szukam następcy dla rozbitego niedawno Forestera i tak jak już pisałem nowy Outback jest dla mnie z natury rzeczy autem niemal idealnym (przed Forkiem też był Outback tylko IV generacji ;)) ale jako, że w tygodniu głównie użytkuje to auto żona, sporo we wrocławskich korkach (do których teoretycznie mamy Toyotę Yaris :upside-down-face_1f643-small:) i ona formalnie je kupuje to wsłuchuję się w jej potrzeby i gusta przy wyborze. I tak owa małżonka twierdzi, że mimo iż kocha Subaru to podoba jej się Mini Countryman (w naszym budżecie wersja wypas 306 KM), nam obojgu chodzi też po głowie Stelvio (po lifcie 280 KM - na plus poza oczywistymi walorami 5 lat gwarancji) i ze względu na urodę ogólną, długą gwarancję (5 lat) oraz najlepsze warunki leasingowe Cupra Formentor (raczej 190 MK niż 300 KM). Żadnym z nich poza Outbackiem nie udało nam się jeszcze pojeździć (jesteśmy tylko po kontakcie mailowo - telefonicznym w sprawie konkretnych egzemplarzy na terenie kraju) z powodu wyjątkowego braku czasu w ostatnich tygodniach, ciekaw jestem Waszych sugestii w temacie wyżej wymienionych modeli?

Pewnie i tak skończymy w Outbacku ale ...

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...