Skocz do zawartości

"offroad" w subaru XV ;-)


zbyszko4x4

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, mechanik napisał:

Cisza w tym wątku się zrobiła. 

Ktoś jednak jeździ w offradzie w Subaru XV, jak w tytule?

Ktoś popełnił lift, dał większe koła? 

Wrzućcie jakieś foty.

Na początku była mowa o wyciągarce, lifcie... a tym czasem wątek umiera.. ;)

 

wszyscy kupiliśmy wranglery i na fora wranglerskie się przenieśliśmy, temat można zamknąć byku

Edytowane przez bmbm
  • Haha 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, RedSasza napisał:

Albo Dżipy. ;)

 

 

Np. Czirokaski. ;) 

Sorka, ale taczką jakim jest wrangler, nie uśmiecha mi sie jeździć tras typu Rumunia czy Chorwacja. Klocek o aerodynamice kiosku.

A te nowe, to już w ogóle zbudowane z ciastoliny, gną sie od samego podjazdu pod krawężnik.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

 

Np. Czirokaski. ;) 

Sorka, ale taczką jakim jest wrangler, nie uśmiecha mi sie jeździć tras typu Rumunia czy Chorwacja. Klocek o aerodynamice kiosku.

A te nowe, to już w ogóle zbudowane z ciastoliny, gną sie od samego podjazdu pod krawężnik.

 

I zawiasy w drzwiach trzeba wymieniać bo gniją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj zajrzałem do ostatnich Plejad a tam na ostatniej stronie reklama Geolandarów A/T 015. No, skoro w tym miejscu reklama to te są najlepsze?

Bardzo łagodne gumy, dla SUV jak znalazł. Podobno dobre zimą. Mają homologację TPMSF (śnieżynka na tle trzech szczytów). Ja mam też Cooper Discoverer AT3 4S - jeszcze lepszy AT. Rozważam założenie na dalekie trasy  - Albania, Chorwacja, Maroko itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RedSasza napisał:

Albo Dżipy. ;)

Coś tam „dłubali” @keyman i @radix99, ale milczą, jak zaklęci…

@keyman kiedys pojawiał się na pomorskich szlakach, nawet spotkał się z jednym z moich Wrangli (żona za kierą akurat). Dzień dziecka w terenie o ile pamiętam.

Ale były w wątku pomysły na lifty, ludzie wspominali o wyciągarkach. Warto sie pochwalic po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2022 o 18:38, RedSasza napisał:

Albo Dżipy. ;)

Coś tam „dłubali” @keyman i @radix99, ale milczą, jak zaklęci…

No, dłubali, dłubali i wydłubali. Jakoś temat utknął w pół drogi i tyle. Koła i minilift, parę estetycznych drobiazgów i już ;) Ofrołd pełnom gembom B)

 

 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę na YouTube że Świniopas utrzymał tradycję, acz zrobił się kameralny - też fajnie.Jimny pięknie się prezentuje, petarda, tylko trzeba lift, koła większe dać choćby 33" i nie do zatrzymania.

@_akir_ widzę że przeszedłeś na właściwą stronę mocy :thumbup:

Czyj ten piękny Jimny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 02:31, mechanik napisał:

@keyman kiedys pojawiał się na pomorskich szlakach, nawet spotkał się z jednym z moich Wrangli (żona za kierą akurat). Dzień dziecka w terenie o ile pamiętam.

Ale były w wątku pomysły na lifty, ludzie wspominali o wyciągarkach. Warto sie pochwalic po prostu.

Wszystko prawda. Pomysł na lift u nas też był (ironman), ale zostajemy przy serii. Wydatek duży, auto zmodyfikowane, a przy tych zwisach z przodu i z tyłu zysk mały.

ATki cały czas są na aucie, tyle że służą głównie do tłumienia 3miejskich dziur ;p W terenie nie byliśmy dawno... rok temu wjechała konserwacja podwozia i auto błota nie widziało.

 

1 godzinę temu, mechanik napisał:

Widzę na YouTube że Świniopas utrzymał tradycję, acz zrobił się kameralny - też fajnie.Jimny pięknie się prezentuje, petarda, tylko trzeba lift, koła większe dać choćby 33" i nie do zatrzymania.

@_akir_ widzę że przeszedłeś na właściwą stronę mocy :thumbup:

Czyj ten piękny Jimny?

Świniopas żyje w podziemiu forum ;) , a piękny Jimny jest pewnej pięknej Pani.

 

Pozdrowiania

Edytowane przez keyman
  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keyman napisał:

Świniopas żyje w podziemiu forum

:thumbup:

2 godziny temu, keyman napisał:

piękny Jimny jest pewnej pięknej Pani.

Domyśliłem się @instancja_wyższa;)

Jednakowoż w kolumnie Świniopsa coraz więcej terenówek. Może i Ty przejdziesz na tą stronę;)

Również pozdrawiam. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mechanik napisał:

Widzę na YouTube że Świniopas utrzymał tradycję, acz zrobił się kameralny - też fajnie.Jimny pięknie się prezentuje, petarda, tylko trzeba lift, koła większe dać choćby 33" i nie do zatrzymania.

@_akir_ widzę że przeszedłeś na właściwą stronę mocy :thumbup:

Czyj ten piękny Jimny?

Jimny doczekał się paru gadżetów OME. Jest nieco w górze, ale leciutko. Kupiony jako wyciągarka do Smoczycy (!) :lol:

Wiele rzeczy jest w planach. Na razie musi być autem uniwersalnym. 
Teraz w Albanii spisał się pięknie.

Rozmarzony lokals nazwał go „little Hummer” czym rozczulił mnie strasznie :)

 

  • Super! 3
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, instancja_wyższa napisał:

Teraz w Albanii spisał się pięknie.

A w drodze do i z Albanii? Interesuje mnie, jak to jeździ poza swoim naturalnym środowiskiem. Na długich trasach dojazdowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RedSasza napisał:

A w drodze do i z Albanii? Interesuje mnie, jak to jeździ poza swoim naturalnym środowiskiem. Na długich trasach dojazdowych. :)

W drodze do Albanii raczej boczne drogi. Nie jest to auto autostradowe. Najlepsza prędkość 90-100: najlepszy komfort jazdy i spalanie. Na autostradzie utrzymywałam jakieś 110 i było już głośniej. Bez problemu i 140, wyprzedzić się da, ale cicho nie jest. A w baku robi się wirek. Przy wietrze autem buja dość mocno, dlatego zmieniałam oryginalne amortyzatory i sprężyny na OME ( są sztywniejsze plus lift 4 cm).

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani @instancja_wyższa nie jest wiarygodna w zeznaniach :OO::

 

 

@Aga w wątku:

sugerowała już by może dyskusję odnośnie Suzuki gdzieś przenieść...

@pumex1 również powyżej wypowiedział się w podobnym tonie.

 

Nie wiem jak Jepeły ale może dało by się gdzieś w OT faktycznie stworzyć wątek dotyczący Jimny...

Wiem, że to forum Subaru niemniej jednak jak widzę niektóre osoby z subarowego środowiska dopytują się od czasu do czasu o Jimny.

Tu na forum są co najmniej trzy osoby posiadające to auto: @instancja_wyższa, @inanitas, @Czarne_Koronkowe i myślę, że chętnie się podzielą spostrzeżeniami i doświadczeniami dotyczącymi Suzuki Jimny.

 

By być w temacie wątku to @LaBus w swoim XV ma mcPersony od IronMana co dało mu ponad 30 cm prześwitu.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arkadio napisał:

sugerowała już by może dyskusję odnośnie Suzuki gdzieś przenieść...

@pumex1 również powyżej wypowiedział się w podobnym tonie.

Gdyż ponieważ jest to forum Subaru, a dyskusja o XV i offroad toczy się dziwnym zwyczajem w dziale technicznym. Otrzymaliśmy zgłoszenia o OT, stąd i reakcja, że wyraźnie Forumowicze chcą w tym akurat temacie skupić się na XV. 

Zatem zwyczajnie temat offroadowy w OT i hulaj dusza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, _akir_ napisał:

@pumex1 a nie łatwiej przenieść ten wątek do OT ? :)

Jeżeli uczestnicy dyskusji tak zadecydują to oczywiście, że to nie problem. Po prostu nie chcę wyjmować dyskusji o XV i wrzucać - nawet na ogólny - bez Waszej zgody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pumex1 napisał:

Na pewno nie posiadacze Wranglerów ;)

Czyli albo posiadacze Dżimniaków, albo, w co nie chce mi się wierzyć, bo przecież jesteśmy braćmi, posiadacze XV. ;) 
Nie chce mi się wierzyć także dlatego, że ten temat jest martwy. Prawdopodobnie dlatego, że ofrołd pasuje do XV, jak świni siodło. Nikt tego nie robi. Więc, tak sobie myślę, że mamy do czynienia z syndromem psa ogrodnika.

A przecież my tu sobie tylko opowieściami o Wranglerach i Dżimniakach zabijamy czas w oczekiwaniu na Godota. ;)
 

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...