Skocz do zawartości

"offroad" w subaru XV ;-)


zbyszko4x4

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Agnieszkaz napisał:

Ja nie z tych co  róż lubia :) na oponke jedna moge wydac tysiaka to chyba jest wystarczajaco nie sadzisz :) czytam to forum bo wlasnie chce go lekko uterenowic i dlatego pytam i od was sie ucze. Znalazlam ciekawa tabele ze moge zalozyc zamienniki przy feldze 17 typu 215/60 , 235/50, 245/50, 255/50 

Tu: https://www.willtheyfit.com/index.php?width=225&aspect=55&diameter=17&wheelwidth=7&offset=55&width2=225&aspect2=60&wheel_size=17&wheel_width=7&offset2=55 możesz sama sprawdzić, jak zmieni się wielkość koła przy zmianie opon na inne. 

 

215/60R17 - Matador MP72 Izzarda A/T (jest 3PMSF), General Grabber AT3 (3PMSF), Yokohama Geolandar A/T G015 (3PMSF)

235/50R17 - jest mniejsza, niż seryjna, więc uważam, że automatycznie powinnaś ten rozmiar odrzucić.

245/50R17 - jak wyżej.

255/50R17 - osobiście bałbym się założyć tak szerokie gumy do XV I. Poza tym chyba w ogóle nie ma opon w tym rozmiarze.

 

I wcześniej proponowane:

225/60R17 - Yokohama Geolandar A/T G015 (3PMSF)

235/55R17 - General Grabber AT3 (3PMSF), Yokohama Geolandar A/T G015 (3PMSF).

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

na twoim miejscu trzymałbym się od tego z daleka. To m.in geolandar g95 montowany fabrycznie w poprzednim XV czy forku . Najgorsza opona z jaką miałem do czynienia w życiu. Inni japońscy producenci SUV'ow jak Mazda czy Lexus też to montują do swoich aut ( inne modele yokohamy ale to jeden pies) . Ani to dobre na autostradzie ani w terenie. Jedyna zaleta tych opon to  że są wyjątkowo trwałe i ciężko to przebić czy uszkodzić. Te Nokiany które masz na aucie biją na łeb na szyje takiego geolandara w każdych warunkach

Suzuki puszczało fabrycznie vitarę, jimny na bridgestonach 684 h/t bodajże to się nazywało. Dało się jechać sprawnie na asfalcie, a i zimą nawet znośna była.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, radix99 napisał:

(...)215/60R17 - Matador MP72 Izzarda A/T (jest 3PMSF)(...)

 

:huh:Kupę lat temu miałem, były jak z plastiku. Ta homologacja na zimę jakoś mi nie gra, do tej pory pamiętam jak mnie woziły bokami na ubitym śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, BiP napisał:

:huh:Kupę lat temu miałem, były jak z plastiku. Ta homologacja na zimę jakoś mi nie gra, do tej pory pamiętam jak mnie woziły bokami na ubitym śniegu.

Wypisałem te, które znalazłem. Ale Matadorów bym nie kupił :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.06.2020 o 22:10, radix99 napisał:

I wcześniej proponowane:

225/60R17 - Yokohama Geolandar A/T G015 (3PMSF)

235/55R17 - General Grabber AT3 (3PMSF), Yokohama Geolandar A/T G015 (3PMSF).

Mam pytanie gdzie znajdę te oponki 225/60  gdyz dzwoniłam po sklepach i trudno je dostać ?

Edytowane przez Agnieszkaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Już byłem blisko? Bo dzisiaj ruszyłem Szarego Mnicha przy -15 stopniach C i pojechałem dopompować mu koła "sflaczałe" przez mróz. Żeby nie było wpadki to ominąłem stacje benzynowe bo kompresory pewnie nieczynne i pojechałem po prośbie do pierwszego serwisu jaki się nawinął. Akurat był to Jeep/ Suzuki/ Chrysler. Dlaczego nie Fiat?! Nie ważne, dopompowali nie wzięli grosza. Zapamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

 

Na lodzie Twój trzyma się lepiej niż inne ? 

Dlaczego ? 

 

Na pewno porównania dwóch Wranglerów są trudne, bo auta mocno się różnią przeróbkami, rozmiarem i rodzajem opon.

Robert ma KM3 37", ja mam 34" Yokohama g003 MT, oboje jednak już nie zakładamy zimówek ani AT, choć są cichsze i zimą są lepsze. Oboje z Robertem jeździmy tymi autami na co dzień i nasze żony też mają Wranglery i dużo nimi robią kilometrów. 

Tak naprawdę jeśli ktoś ma wątpliwości lub jest ciekawy powinien  udać się do salonu i się przejechać autem bądź nawet wziąć na weekend, ponieważ ocena na pewno jest i musi być subiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Standardowo jak w każdą niedzielkę wybrałem się z rodzinką do lasu i kurde - no jak ja lubię to auto. W lesie po dość głębokim i sypkim śniegu pięknie idzie. -13 temperatura, warunki idealne na spacerowanie, pełno tropów zwierzyny...

 

Raz była chwila mini-zwątpienia, bo najprawdopodobniej auto prawie zawisło, ale przód-tył + X-Mode, który chyba pierwszy raz faktycznie mi pomógł i jazda dalej. Rewelacja. 

  • Super! 7
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...