Jump to content

"offroad" w subaru XV ;-)

Recommended Posts

5 godzin temu, Agnieszkaz napisał:

Ja nie z tych co  róż lubia :) na oponke jedna moge wydac tysiaka to chyba jest wystarczajaco nie sadzisz :) czytam to forum bo wlasnie chce go lekko uterenowic i dlatego pytam i od was sie ucze. Znalazlam ciekawa tabele ze moge zalozyc zamienniki przy feldze 17 typu 215/60 , 235/50, 245/50, 255/50 

Tu: https://www.willtheyfit.com/index.php?width=225&aspect=55&diameter=17&wheelwidth=7&offset=55&width2=225&aspect2=60&wheel_size=17&wheel_width=7&offset2=55 możesz sama sprawdzić, jak zmieni się wielkość koła przy zmianie opon na inne. 

215/60R17 - Matador MP72 Izzarda A/T (jest 3PMSF), General Grabber AT3 (3PMSF), Yokohama Geolandar A/T G015 (3PMSF)

235/50R17 - jest mniejsza, niż seryjna, więc uważam, że automatycznie powinnaś ten rozmiar odrzucić.

245/50R17 - jak wyżej.

255/50R17 - osobiście bałbym się założyć tak szerokie gumy do XV I. Poza tym chyba w ogóle nie ma opon w tym rozmiarze.

I wcześniej proponowane:

225/60R17 - Yokohama Geolandar A/T G015 (3PMSF)

235/55R17 - General Grabber AT3 (3PMSF), Yokohama Geolandar A/T G015 (3PMSF).

• Thanks 1
  • Replies 557
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pirelli Scorpion AT Plus 225/65R17 Mieszczą się, nie ocierają w żadnym miejscu, przy pełnym skręcie są "na styk". Opona mniej agresywna od BFG, całoroczna, również z homologacją zimową. Właściwoś

Wstępny proces filtrowania jest widoczny na załączonym zdjęciu

Jeśli ktoś się zastanawia, czy wejdą, czy będą ocierać, czy... Weszły, nie ocierają o nic, nawet z chlapaczami. Rozmiar 225/65/17 na fabrycznych felgach, chlapacze Rokblokz, brak liftu (na razie). 

Posted Images

1 godzinę temu, Karas napisał:

na twoim miejscu trzymałbym się od tego z daleka. To m.in geolandar g95 montowany fabrycznie w poprzednim XV czy forku . Najgorsza opona z jaką miałem do czynienia w życiu. Inni japońscy producenci SUV'ow jak Mazda czy Lexus też to montują do swoich aut ( inne modele yokohamy ale to jeden pies) . Ani to dobre na autostradzie ani w terenie. Jedyna zaleta tych opon to  że są wyjątkowo trwałe i ciężko to przebić czy uszkodzić. Te Nokiany które masz na aucie biją na łeb na szyje takiego geolandara w każdych warunkach

Suzuki puszczało fabrycznie vitarę, jimny na bridgestonach 684 h/t bodajże to się nazywało. Dało się jechać sprawnie na asfalcie, a i zimą nawet znośna była.

22 minuty temu, radix99 napisał:

(...)215/60R17 - Matador MP72 Izzarda A/T (jest 3PMSF)(...)

:huh:Kupę lat temu miałem, były jak z plastiku. Ta homologacja na zimę jakoś mi nie gra, do tej pory pamiętam jak mnie woziły bokami na ubitym śniegu.

37 minut temu, BiP napisał:

:huh:Kupę lat temu miałem, były jak z plastiku. Ta homologacja na zimę jakoś mi nie gra, do tej pory pamiętam jak mnie woziły bokami na ubitym śniegu.

Wypisałem te, które znalazłem. Ale Matadorów bym nie kupił :)

• 1 month later...

Przykro mi, ale powrócę do tematu... Wranglera. Jak widać, jednak XV ma nad nim jakąś przewagę :D

rubicon.jpg

• Like 1
  • Haha 5
  • 1 month later...

Tak będzie wyglądała TURYSTCZNO-terenowa trasa na Plejadach 2021 B)

Swoją drogą: ciekawe, ilu chłopa potrzeba do postawienia na kołach leżącego na boku XV :huh:

• Like 1
7 minut temu, radix99 napisał:

Swoją drogą: ciekawe, ilu chłopa potrzeba do postawienia na kołach leżącego na boku XV :huh:

0, prędzej się zakopie/powiesi/padnie napęd ;) 

• Thanks 1
7 godzin temu, radix99 napisał:

To auto na filmie jest stawiane przy pomocy drugiego auta.