Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, eddie_gt4 napisał:

Nie wiedziałem czy nie dać tego do rozluźnienia atmosfery... :P

 

 

FB_IMG_1621614679628.jpg

Co to? Nie mów, że to dzieje się naprawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no, jak nie maja ladnych lakierow w gamie to ludzie kombinują. Widziałem octavie rs... Taka sama dziadoska biel jak u mnie w scali... Przecież to wyglada jakby Czesiek pomalował jedynką sciany. 

Fajne kolory to niestety dopiero w markach premium sie zaczynają. Ja tez nie mialem wielkiego pola do popisu.... dlatego tez oklejam swoja białą perłę metalic w inny kolor. :)

 

Dawno nie było wad to będą - esp czy abs nie wiem co to sie załącza ale umyslnie destabiluzuje auto na mokrym. Ostatnio zwolnilem przy hamowałem i w momencie kiedy juz zwolnilem tak jak chcialem auto zalaczylo jeszcze system. Tak zeby podk.r..c  czlowieka. Dobrze ze nie hamuje w zakręcie. Systemy skody sa tak nieprzewidywalne ze auta nie powinny byc dopuszczone do ruchu lub sprzedawane z tymi systemami. 

 

Ale naprawdę asystent pasa ruchu to hit nieudolności. Oczywiście kierownice nalezy trzymać zawsze pewnie i mocno, piszę czyli żyje umiem zareagowac na jej niespodzianki. Mianowicie jade sobie zwykła droga z ostroleki na Myszyniec i zapomnialem wyłączyc a robie to prawie zawsze asystenta pasa ruchu, i tak jade, jade normalnie z 60 80kmh delikatnie trzymam kierownice i widze tira ktory juz delikatnie kieruje sie na moj pas tj przekracza os jezdni wiec ja tez widząc co się dzieje ze trzeba mu zjechać nie kręcę nic tylko jade dalej prosto(droga skrecala) zeby wjechać troche na pobocze i sie z nim nie zderzyć - i nagle odbicie kierownicy pod tira, oczywiście sobie zareagowałem, ale dajmy na to bedzir ktos bardziej niedoświadczony albo reka sie zeslizgnie czy cokolwiek to system skieruje Cie pod auto ktore wjechało na Twoj pas. Te auta sa do śmieci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MateuszWwa napisał:

Systemy skody sa tak nieprzewidywalne ze auta nie powinny byc dopuszczone do ruchu lub sprzedawane z tymi systemami.

na szczęście mamy wielu znakomitych kierowców w naszym kraju i dzięki temu jeszcze nie doszło to tylu poważnych wypadków:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smieszki, śmieszki ale zalet skody nikt nie wymienil przez tysiace stron tego wątku :) bo nie ma, w tej cenie mozna kupic lepsze auta - pezoty, fordy, hjundaje whatever...

Po co kupować cos co jest z zalozenia niedorobione? . A ekran dotykowy lapie zawiechy nawet na testach na yt. 

Haha i jeszcze zaplacic w salonie za takie systemy które utrudniaja życie. Auto powinno byc kojące, relaksacyjne,  a nie wprowadzajace w stan nawet chwilowego napięcia. 

Nadal pracuje na LS a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgrzeszyłem... byłem dzisiaj u SKODY. 

 

VW leży i kwiczy, w salonie pustki, w Skodzie nie można się dopchać do sprzedawców. Nie wiedziałem o co chodzi do póki nie wsiadłem do nowej Octavii. 

 

Z opisów na forum spodziewałem się padaki, podjechałem z ciekawości a tam niesamowite zaskoczenie in plus. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

Zgrzeszyłem... byłem dzisiaj u SKODY. 

 

VW leży i kwiczy, w salonie pustki, w Skodzie nie można się dopchać do sprzedawców. Nie wiedziałem o co chodzi do póki nie wsiadłem do nowej Octavii. 

 

Z opisów na forum spodziewałem się padaki, podjechałem z ciekawości a tam niesamowite zaskoczenie in plus. 

 

Ja czekam na Genesis G70 shooting brake

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj na Bukowskiej w Poznaniu widziałem jak gość z corolli pomagał lasce z rapida! oba auta białe, typowi przedstawiciele handlowi. a z drugiej strony ulicy z politowaniem wypisanym na twarzy stał gość oparty o swoje camry i przyglądał się temu! Mateusz nie było Cię w Poznaniu?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fulcrum napisał:

a ja wczoraj na Bukowskiej w Poznaniu widziałem jak gość z corolli pomagał lasce z rapida! oba auta białe, typowi przedstawiciele handlowi. a z drugiej strony ulicy z politowaniem wypisanym na twarzy stał gość oparty o swoje camry i przyglądał się temu! Mateusz nie było Cię w Poznaniu?

Nie, bylem ale skoda... 

 

Chojny   masz racje, jest tylko mondeo i peugeot.. No i volvo merc bmw i grupa vag... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego. :p oprocz petrolheada ludzie boja sie wciskac pedal gazu i final jest taki ze jechalem z wlaczonym lewym kierunkiem 400km z nad morza do domu. Zero zużycia oleju, paliwa 11, zero spadku mocy a kazde przyspieszenie od 140 od 100 czasami to pedal w podloge. W subaru stresowalbym sie o oliwe a tu enterprise :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MateuszWwa napisał:

oprocz petrolheada ludzie boja sie wciskac pedal gazu

wczoraj widziałem jak pan pchał samochód, pewnie to ten co się boi wciskać pedał gazu:D

 

14 minut temu, MateuszWwa napisał:

jechalem z wlaczonym lewym kierunkiem 400km z nad morza do domu

no patrz a w Skodzie masz kontrolkę więc widzisz że masz włączony, a nawet jak nie zauważysz to przy zmianie kierunku sam się wyłączy:mrgreen:

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 on ogolnie w takiej jezdzie pali, natomiast wiadomo dojazd do wsi itd i czasem wleczenie sie za kimś. Ale ogolem tak zadowolony jestem bardzo , bo jadac sprawnie ale do 140 zrobię 6 -6.5 a palujac jak chce i ile chce wciagnie 12. Dokladnie pokazal dzisiaj na koniec 10.7 pod domem. Rewelacja. Dynamika lepsza niz w h6, natomiast trakcji subaru nie wiem co mogloby przebić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2021 o 23:01, MateuszWwa napisał:

A ekran dotykowy lapie zawiechy nawet na testach na yt. 

Jak słucham kolegów z pracy, którzy już mają wymienione O3FL na O4 to nie chcę nowego auta...

 

Reguła jest taka, że kupowane są w firmie O4 Style z 2.0 TDI 150KM DSG7. Powiem to teraz bez żartów. Jeden z kolegów zaznacza w kalendarzu "X" dni kiedy w tym aucie wszystko działa. Auto dostał w grudniu 2020. Od stycznia zaczął zaznaczać. Autem jeździ praktycznie codziennie. Ma tylko ponad 20 iksów przez ponad pół roku... Trzy razy już nowy soft wgrywali. Raz nie działa tempomat, raz czujniki parkowania, raz keyless, raz wyświetlacz się nie włącza i tak w kółko... Masakra.

 

Zapytano się mnie czy mają mi zmienić auto (a mamy tylko skody). Powiedziałem, że jak wejdzie FL. Może do tej pory ogarną ten burdel.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepszego patentu niż Opel FlexFix jeszcze nikt nie wymyślił =>

 

FlexFix.jpg

W wielu modelach to występowało tj. od Adama po Zafirę. Do 4 rowerów można zapakować. Jak ktoś nie ma miejsca na platformę to jest to super rozwiązanie. Pewnie mniej to waży niż pełnowymiarowe koło zapasowe...

Edytowane przez NonPhixion
  • Dzięki! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...