Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Kukson napisał:

Nawet Skoda oszukuje na wydechach :P

przy całej sympatii do skody, i w sumie do tego modelu, rany kota, 234 tys a w środku taka tandeta, wykończenie foteli już się odkształciło, dźwięk z głośnika, wydech fałszywy, jak dla mnie porażka po całej linii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To jest wogole nie wazne jak te samochody jezdza, wazne ze wygladaja w srodku tak samo beznadziejnie jak wczesniej. Galki w radiu sa identycznie ustawione jak w entych poprzednich edycjach tak jakby naklejali nowa obudowe na stare radio. Octavia obrzydlistwo totalne, maly bagaznik, to ja w aurisie mam wiekszy. 

 

Ogolnie ze zwyklych auto to tylko TOYOTA i to auris, nie avensis bo to takie same przeklamanie jak fabia i octavia. No ewentualnie camry ktory musi byc naprawde spory w srodku. Auris hybryda 1.8 lub nowa corrola 2.0 hybryda zamyka temat nowyxh zwyklych aut. 

 

A Niemcy powinni placic odszkodwania klientom za obcowanie w swiecie brzydoty, oraz za nazywanie aut nowymi modelami ktore wygladaja jak ich wczesniejsze stare pudla. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do subaru moze duzy...  Ale co z tego jak samochód dziadoski a subaru fajny.  

Octavia konkuruje w konkurencji  dziadoskich samochodów wiec niech ma dziadoski duzy bagaznik jak rywale,  a ma bagaznik z fabi prawie. 

99% tego forum powinno otrzymywać newslettery od skody i innych niemieckich  marek, szczegolnie tych nudnych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MateuszWwa napisał:

Octavia ... ma bagaznik z fabi prawie

aż z ciekawości sobie sprawdziłem, Fabia Hatch i Octavia Liftback 330 l kontra 590 l, Fabia i Octavia kombi 530 l i 610 l. Faktycznie żadna różnica. Mi robi różnicę czy jadąc na weekend na ryby załaduję jeszcze te 80 l spirytusu, czy tylko same wędki. A nie mając kombi tylko Octavie Lifta może bym przedłużył wyjazd nawet na 3 dni:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie , ale najdziwniejsze jest to ze bagażnik octavi na papierze jest większy niż w aurisie , a tak nie jest w rzeczywistości, a druga dziwna rzecz to ze auto szersze dluzsze większe generalnie , ma taki sam bagażnik ( na papierze) jak fabia i oczywiście tez tak nie jest  http://porownanie.katalog-samochodow.pl/samochody/?ids%5B0%5D=22010&ids%5B1%5D=21516&ids%5B2%5D=22666

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia ustawności i pytanie według jakiej normy mierzona jest pojemność u danego producenta. Wielkość samochodu nie musi mieć znaczenie na pojemność bagażnika, w jednym miejscu zabiorą w innym dodadzą. Z tego co widzę to Auris max pojemność ma sporo większą niż Fabia więc wynika z tego że w tym miejsca w kabinie jest więcej kosztem bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radekk napisał:

Z tego co widzę to Auris max pojemność ma sporo większą niż Fabia więc wynika z tego że w tym miejsca w kabinie jest więcej kosztem bagażnika.

Nie porównujmy Aurisa do Fabi :facepalm:

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem porownac, bo skoro niemcy tworza swoje dane bagaznika by na papierze lepiej wygladac  od konkurencji to chciałem te "dane " wyprostować chociaz w towarzystwie tego forum subaru, ktore bardziej jest forum skody. 

Sprawdziłem teraz z kolega, rowniez fanem skody i byl zdziwiony ze bagaznim w aurisie jest dluzszy niz w octavi combi. Sam jeszcze to sprawdzę z centymetrem bo moze dane w internecie tym razem klamia na rzecz toyoty. Ale gołym okiem widzialem te bezkresna glebie toyoty i o 10cm krotszy bagaznik octavi :)

Wiec jeszcze raz apeluje o zakup 1.8 hybrid zamiast wszelakiej skody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,  ja mam przedstawicielstwo niestety nie branzy moto.  Choc auta moglbym sprzedawać,  ale samochody,  tylko jakiejs normalnej marki a nie skody na litość boska.  Jezdzac toyota auris to juz chyba z 5 toyot sprzedalem,  bo nie raz ktos do mnie podchodzil i pytal podjarany :"Panie,  jak tam ta toyota" i zeby bylo smieszniej byli to wlasciciele waszej ukochanej skody lub innego vaga,  ktorzy nie byli dokonca zadowoleni, albo czuli niedosyt motoryzacji jezdzac tym czyms.  Oni wszyscy jarali sie tym co widza w toyocie.  Czyli ogolnie przyznawali sie jakie slabe auta kupili.  

Ogólnie skoda stoi tak dobrze w wynikach sprzedazy dzieki firmom.  W prywatnym przegrywa z toyota.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, radekk napisał:

Ale co widzą?

No coś w okolicach absolutu pewnie :mrgreen:

 

MateuszWwa, to co bys wziął z tych dwoch do swojej aktywnosci.

 

Corolla kombi 2.0hsd top spec za 152kpln  po rabatach czy leon Cupra st 300KM 4drive rownie dobrze wyposazony za 155 po rabatach.

 

Leasing 106% w Toyocie, 102% w Seacie.

Oferty bardzo porownywalne w zakupie. W eksploatacji tez o dziwo bardzo podobne do przebiegu 120tys km bo w Seacie bierzesz przedplacony  pakiet serwisowy za grosze.

Idziesz w long life, auto spokojnie to przezyje. Przeglady robisz co 30tys km. 

 

Teraz Toyota, przeglady placisz co 15tys km.

Przy mojej eksploatacji czyli ok 60tys km rocznie oznacza to ze w Toyocie jestem w serwisie raz na kwartał:blink: .

Co oszczedzisz na paliwie w corolli oddasz w duzej czesci w serwisie.

 

Bardzo mnie interesowala ta corolla hsd 2.0 ale jak skleiłem wszystko do kupy to okazuje sie ze latanie 300KM cupra 4drive bedzie mnie kosztować porownywalne pieniadze.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dirkdiggler napisał:

Bardzo mnie interesowala ta corolla hsd 2.0 ale jak skleiłem wszystko do kupy to okazuje sie ze latanie 300KM cupra 4drive bedzie mnie kosztować porownywalne pieniadze.

 

No ale teraz już wiesz, że ten niepozorny auris to tak naprawdę kultowe auto i przedmiot pożądania, a prestiż musi kosztować przecież :biglol:

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...