Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20 lipca 2018 o 20:29, msi napisał:

Ciekawi mnie tylko czy narzekający tak na VAG czy Skodę choć raz nią jechali. Wiem że nieprzekonanych nie przekonam, ale nabyłem Superba, duże to, wygodne, mogę w ciszy jechać z prędkościami z jakimi w Legacy odpadały uszy od hałasu, itp itd. 220 koni jest, wydaje się być szybszy niż Legacy H6. Też się lubiłem pośmiać z VAGa ale warto czasem zobaczyć co konkurencja ma w ofercie :)

Przejezdzilem samochodami z kura na masce tysiące kilometrów, bo takie mam w robocie. Niestety moje odczucia są calowicie odmienne. Głośno, fotele niewygodne. Oczywiście do jazdy krótkiej ok, ale w trasę oktavia czy yeti to ostatni samochód jaki mogę polecić. Superb tylko trochę lepiej. A wysiedziec z tyłu przy ok 150 kmh się nie da. Głośno jak w mlockarni. W moim H6 o takim poziomie głośności nawet nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież główne przesłanie tego filmu to wcale nie wyciągnięcie łódki z wody ... lecz, że Subarowicze to fajni, niezawodni i zawsze pomocni ludzie, którzy wyciągną dłoń ... nawet do właściciela Skody B)

 

No bo powiedzmy szczerze FWD & MT vs. AWD & AT to jednak nie są równe warunki rywalizacji :coffee:

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, subleo napisał:

No bo powiedzmy szczerze FWD & MT vs. AWD & AT to jednak nie są równe warunki rywalizacji :coffee:

No nie są, ale... Subaru jednak dało radę :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, subleo napisał:

lecz, że Subarowicze to fajni, niezawodni i zawsze pomocni ludzie, którzy wyciągną dłoń ... nawet do właściciela Skody 

do tego wątpliwości nikt zapewne nie ma i żeby to udowodnić czy pokazać wcale nie jest potrzebne wklejanie jakich kol wiek filmów panowie i panie.

Skoda Subaru jeden pies i to i to zacne wozidła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, roch napisał:

Superb tylko trochę lepiej. A wysiedziec z tyłu przy ok 150 kmh się nie da. Głośno jak w mlockarni. W moim H6 o takim poziomie głośności nawet nie ma mowy.

Ciekawe rzeczy piszesz :) a jaki jest ten Superb którym jechałeś? Bo mi przy 150 sonometr, który wypożyczyłem specjalnie na tę okazję, pokazywał 4dB mniej w Superbie 2.0 tsi niż w Legacy H6 2007 :)

 

Ale pewnie kłamał, nie zna się ten przyrząd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam też Passata w tdi'ku i nie śmieję się ze skody. Facetowi pomogłem wyciągnąć łódź, żeby przyszpanować przed żonką i dziećmi - ludzka rzecz. A facet się cieszył i dał mi zgrzewkę piw. Skoda/Passat też ma swoje plusy.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, subleo napisał:

Ale przecież główne przesłanie tego filmu to wcale nie wyciągnięcie łódki z wody ... lecz, że Subarowicze to fajni, niezawodni i zawsze pomocni ludzie, którzy wyciągną dłoń ... nawet do właściciela Skody B)

 

No bo powiedzmy szczerze FWD & MT vs. AWD & AT to jednak nie są równe warunki rywalizacji :coffee:

 

W końcu karma wraca. To co dajesz, to też do Ciebie przyjdzie ew przyjedzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbyszek_ napisał:

Ja sam mam też Passata w tdi'ku i nie śmieję się ze skody. Facetowi pomogłem wyciągnąć łódź, żeby przyszpanować przed żonką i dziećmi - ludzka rzecz. A facet się cieszył i dał mi zgrzewkę piw. Skoda/Passat też ma swoje plusy.

Ale Skody i VW (nawet te w 1.9TDi) to mogą być całkiem fajne auta...tyle, że już się przejadły tak jak bym miał jeść codziennie moje ukochane pierogi, sam bym je sobie wtedy obrzydził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie lepsze ale też nie gorsze :) Ja rozumiem, że jesteśmy na forum Subaru, ale bez przesady, jeździłem Legacy H6 pięć lat, nawet kupiłem super ciche opony... Ale w sumie, po co ja to piszę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

3 godziny temu, msi napisał:

Ciekawe rzeczy piszesz :) a jaki jest ten Superb którym jechałeś? Bo mi przy 150 sonometr, który wypożyczyłem specjalnie na tę okazję, pokazywał 4dB mniej w Superbie 2.0 tsi niż w Legacy H6 2007 :)

 

Ale pewnie kłamał, nie zna się ten przyrząd :)

Superbem miałem okazję jechać II generacja. Nie wiem jak tam z tyłu bo jechałem z przodu:)

Jeśli chodzi o oktawki to jeździłem każdym modelem w każdej możliwej "siedzeniowej" konfiguracji. I stwierdzam po tym, że przy wyższych prędkościach, niezależnie od rocznika, nie da się z tyłu wytrzymać. Nie słychać o czym ludzie na przednich fotelach rozmawiają. Z Yeti miałem dokładnie takie same doswiadczenia.

Nie używałem nic do pomiarow:) jedynie uszy i wrażenia ogolne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...