Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kristofor napisał:

Bez przesady. Aktualnie konkurencja dla Outbacka - Superb Scout w TDI, przyspiesza o 1,5 sek. szybciej do 100 km/h na wyprzedaży rocznika już za 206 tys. zł. po uwzględnieniu rabatu. To jest ok. 30 tys. różnicy, a wyposażone jeszcze słabiej niż Subaru. Skoda stała się bardzo drogą marką, no chyba że mówimy o kupnie skody Scali z silnikiem 1.0 TSI, ale po doposażeniu też 100k trzeba wydać. 

 

Gdzie Ty to znalazłeś ? W konfiguratorze bazowa wersja Superba Scouta TDI 171kPLN, zaś 280PS benzyna 175 kPLN. Jeśli diler wystawia za 206 kPLN 2019 to bardzo chętnie chciałbym zobaczyć tę ofertę bo jestem przekonany, że to wersje mocno doposażone.

Co do ceny to pamiętajmy, że na przestrzeni 100 kkm w Skodzie mamy przeglądy pakietowe (3 lub 6 w zależności czy ktoś wierzy w LongLife) za 299 PLN a w Subaru 6 za circa 2 kPLN co daje 10 kPLN różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RoadRunner napisał:

Gdzie Ty to znalazłeś ? W konfiguratorze bazowa wersja Superba Scouta TDI 171kPLN, zaś 280PS benzyna 175 kPLN. Jeśli diler wystawia za 206 kPLN 2019 to bardzo chętnie chciałbym zobaczyć tę ofertę bo jestem przekonany, że to wersje mocno doposażone.

Co do ceny to pamiętajmy, że na przestrzeni 100 kkm w Skodzie mamy przeglądy pakietowe (3 lub 6 w zależności czy ktoś wierzy w LongLife) za 299 PLN a w Subaru 6 za circa 2 kPLN co daje 10 kPLN różnicy.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-combi-scout-2-0-tdi-190-km-4x4-dsg-od-reki-w-gall-icm-wyprzedaz-ID6CBrWD.html#206a98cce4

 

Fakt że nieźle wyposażony. Ale to cena Audi A4 Allroad, poza tym z grupy Audi, Volvo i Subaru Skoda ma prawie cywilny prześwit. Za tę cenę chyba bym wziął Volvo V60 CC plus kilka drobiazgów za 6 k. i byłoby to samo. 

 

Aha - widzę że 202 k. (Edycja).

Edytowane przez Kristofor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kristofor napisał:

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-superb-combi-scout-2-0-tdi-190-km-4x4-dsg-od-reki-w-gall-icm-wyprzedaz-ID6CBrWD.html#206a98cce4

 

Fakt że nieźle wyposażony. Ale to cena Audi A4 Allroad, poza tym z grupy Audi, Volvo i Subaru Skoda ma prawie cywilny prześwit. Za tę cenę chyba bym wziął Volvo V60 CC plus kilka drobiazgów za 6 k. i byłoby to samo. 

Superb nie do końca mi pasuje w tym zestawieniu. Jeśli chodzi o wielkość to w grupie Outback, A4, V60 powinna znaleźć się Octavia. Fakt, na chwilę obecną nie ma Scouta ale w 2020 będzie. Podejrzewam, że cenowo będzie sporo taniej od Superba, którego bym raczej zestawiał z V90 i A6. Muszę sprawdzić z ciekawości V60CC jak z miejscem w środku bo poprzednia generacja była dość mała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 14:03, RoadRunner napisał:

Mnie zastanawia sens silnika turbo w połączeniu z hybrydą. Silnik taki jest dość często uruchamiany i mam obawy o jego trwałość w szczególności turbiny, która musi być dobrze smarowana. Być może podgrzewany jest olej, ale z drugiej strony piszą, że to typowy 1.4 TSI. 

Może ma elektryczną pompę oleju przez turbo, która działa chwilę po zatrzymaniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kambol napisał:

Może ma elektryczną pompę oleju przez turbo, która działa chwilę po zatrzymaniu silnika.

Możliwe, ale  jak rozwiązane jest  uruchomienie silnika ? W obecnych hybrydach jak depniemy mocno to startuje benzyna i od razu wchodzi na dość wysokie obroty. W przypadku silników turbo mówi się, aby nie dawać w palnik od razu, nawet na ciepłym, tylko odczekać parę sekund.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RoadRunner napisał:

Superb nie do końca mi pasuje w tym zestawieniu. Jeśli chodzi o wielkość to w grupie Outback, A4, V60 powinna znaleźć się Octavia. Fakt, na chwilę obecną nie ma Scouta ale w 2020 będzie. Podejrzewam, że cenowo będzie sporo taniej od Superba, którego bym raczej zestawiał z V90 i A6. Muszę sprawdzić z ciekawości V60CC jak z miejscem w środku bo poprzednia generacja była dość mała. 

Obecne V60 cc ma sporo miejsca w środku. Osobiście wahałem się pomiędzy V90CC a V60CC. Finalnie padło na 90, z dwóch powodów - jest D5 (vs D4 w 60tce, chciałem diesla bo auto "do roboty" na 50k rocznie więc zasięg + spalanie lepsze niż benzyna) a poza tym po rabacie ceny aut okazały się porównywalne. Zatem - trochę starsze konstrukcyjnie auto, ale "więcej za tyle samo". Póki co bardzo sobie chwalę. 

Superb Scout IMHO ma wnętrze mogąca startować w konkursie na najbardziej ponure, brzydkie i smutne miejsce do pracy dla kierowcy. Ciemność i to "psedo-drewno" dramat. Poza tym całkiem spoko wóz. 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, OBK CVT napisał:

 

 

powaznie? podchodze do sprzedawcy i od reki dostaje 20proc taniej?

 

tapatalked

Nie... musisz wyszeptać do ucha sprzedawcy:

"Skoda lepsza od Subaru".

To tajemny kod - odblokowuje u sprzedawców Skody szufladkę - minus 20%

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... musisz wyszeptać do ucha sprzedawcy:
"Skoda lepsza od Subaru".
To tajemny kod - odblokowuje u sprzedawców Skody szufladkę - minus 20%
Buahahahaha

Wiem że mój post niewiele wnosi do jakże merytorycznej dyskusji, ale nie mogłem się powstrzymać. Póki co to tekst 2020 roku.

XV ll 2.0 Sunshine Orange

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ayu napisał:

 

Cena z ogłoszenia a cena transakcyjna to zupełnie inne rzeczy. Realnie ten Superb jest do kupienia za 166 k PLN.

 

To już jakieś miejskie legendy o rabatach 20 % od ceny po rabacie. Pamiętam że rabaty 25% dawało Volvo na stary model XC 60 gdy wchodził nowy, natomiast nie pamiętam sytuacji, gdy dawano de facto 25 % rabatu na nowy, wchodzący na rynek model, do tego w niszowej wersji (podwyższone combi 4x4). Podobnie Audi dla grup zawodowych dawało kiedyś do 20 % na pewne modele, pod koniec roku ale to już przeszłość. Teraz 15 % rabatu od absurdalnie wysokiej ceny Audi to raczej max. Przy autach z aktualnej oferty cały "sekret" wysokości rabatów to absurdalnie wysokie ceny wyposażenia dodatkowego, i dopiero od tak skonfigurowanych aut można coś więcej ugrać, ew. jeszcze import demówek/managerskich aut z DE (tutaj głównie Audi i BMW). Podobnie było z Volvo V 60 CC - wersja za 212 k. była po całym korowodzie znajomości, rabatów flotowych itp. do kupienia za 199 k. i to są pewnie typowe możliwości rabatu bez wsparcia producenta. Przecież gdyby rabaty 20 - 25 % były normą, to jakie musiałyby być prowizje dealerów? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ayu

przeciez wiem ze nie kupuje sie aut za kwoty z cennika - no moze poza subaru  ;)

troche znam temat rabatowania ale z perspektywy dosc malej firmy o flocie 120 max 130 aut

naprawde trudno bylo przebic vw z ich 18proc oferta ale przy zakupie 30 polowek i 20 passatow

zgoda szla z poznania a flociarz opowiadal jaki byl placz u dealera bo zarobia grosze od auta

dlatego zaskoczyla mnie skala rabatu w skodzie

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kristofor napisał:

Przecież gdyby rabaty 20 - 25 % były normą, to jakie musiałyby być prowizje dealerów? 

W łańcuszku masz jeszcze producenta/importera, który również może schodzić z ceny bez uszczerbku dla samopoczucia dealera.
W dwóch miejscach usłyszałem , że „prawdziwe” pieniądze dealerzy zarabiają na serwisie/częściach, a sprzedaż, chociaż oczywiście ważna, generuje mniejsze przychody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Zyzol napisał:

W łańcuszku masz jeszcze producenta/importera, który również może schodzić z ceny bez uszczerbku dla samopoczucia dealera.
W dwóch miejscach usłyszałem , że „prawdziwe” pieniądze dealerzy zarabiają na serwisie/częściach, a sprzedaż, chociaż oczywiście ważna, generuje mniejsze przychody.

To prawda, ale mamy wtedy do czynienia z tzw. "wsparciem". Takie wsparcie rzadko jednak dotyczy podwyższonego kombi. Właśnie na brak wsparcia narzekał kiedyś dealer proponując niski rabat. 

Na serwisie/częściach zarobek jest, ale ostatnio słyszałem że od wyposażenia dodatkowego też jest wyższa prowizja niż od "gołego" auta, a od większej prowizji można dać wyższy rabat. Zresztą, kilka lat temu był taki kwiatek, że zwykły hak holowniczy w Skodzie kosztował 2.200, w VW 3.300 a w Audi 4.000. I tutaj pytanie: czy sprzedaż praktycznie tego samego elementu w Audi za 2x tylko powodowała wyższą rentowność? Na pewno wyższe koszta operacyjne, droższe salony, więcej kawy, ale mamy 100 % przebicia. A to przecież tylko jeden z wielu elementów. I wtedy można mówić o dużych rabatach w Audi, bo mają z czego schodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OBK CVT napisał:

 

 

powaznie? podchodze do sprzedawcy i od reki dostaje 20proc taniej?

 

tapatalked

Realnie ten superb jest do kupienia za ok 190k.

Cena poniżej 190k, jest możliwa do osiągnięcia przez klienta dysponującego car parkiem (flotą).

Im większa  flota klienta, tym większy upust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mail z informacją z wczoraj, a to od brokera, on też charytatywnie nie działa ;)

Mercedes

 

Klasa A - 16%

Klasa B - 18%

Klasa C - 18-20%

CLA - 16%

Klasa E - 20%*

Klasa E Business Edition - 16%*

GLA - 14%

GLB - 14%

GLC - 16%

GLC Business Edition - 12%

 

BMW

 

Seria 2 Active Tourer (F45) - 33%

Seria 3 Touring (F31) - 31%

Seria 3 GT (F34 - 27%

Seria 3 Touring (G20) - 20%

Seria 4 (F36) - 27%

Seria 5 (G30) - 21-25%

X1 (F48) - 24-27%

X2 (F39) - 24%

X3 (G01) - 21-22%

X4 (G02) - 21-22%

X5 (G05) - 19%

X6 (F16) - 32%

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kristofor napisał:

Podobnie Audi dla grup zawodowych dawało kiedyś do 20 % na pewne modele, pod koniec roku ale to już przeszłość. Teraz 15 % rabatu od absurdalnie wysokiej ceny Audi to raczej max.

to ciekawe bo ja jeszcze jakiś miesiąc temu dostawałem ponad 20% na ów Audi. Chyba że to kiedyś odnosi się właśnie do jakiś miesiąc temu. Oczywiście nie na wszystkie modele, ale na niektóre było to do ugrania.

 

9 godzin temu, OBK CVT napisał:

aprawde trudno bylo przebic vw z ich 18proc oferta ale przy zakupie 30 polowek i 20 passatow

zgoda szla z poznania a flociarz opowiadal jaki byl placz u dealera bo zarobia grosze od auta

z tym płaczem to bez przesady. Czasami korzystniej im sprzedać z praktycznie zerowym zyskiem, żeby wyrobić sprzedaż na dany rok. Dzięki temu później mogą dostać lepsze warunki u importera, czy coś, nie wnikałem już w to. A zarobić jeszcze na serwisie takiego samochodu zarobią;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, krist napisał:

mail z informacją z wczoraj, a to od brokera, on też charytatywnie nie działa ;)

Mercedes

 

Klasa A - 16%

Klasa B - 18%

Klasa C - 18-20%

CLA - 16%

Klasa E - 20%*

Klasa E Business Edition - 16%*

GLA - 14%

GLB - 14%

GLC - 16%

GLC Business Edition - 12%

 

BMW

 

Seria 2 Active Tourer (F45) - 33%

Seria 3 Touring (F31) - 31%

Seria 3 GT (F34 - 27%

Seria 3 Touring (G20) - 20%

Seria 4 (F36) - 27%

Seria 5 (G30) - 21-25%

X1 (F48) - 24-27%

X2 (F39) - 24%

X3 (G01) - 21-22%

X4 (G02) - 21-22%

X5 (G05) - 19%

X6 (F16) - 32%

 

 

To rabaty czy podwyżki? 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20% w Audi da się wyrwać na auto z konfiguratora, ale to jest max. i zamawiają auto na flotę.

Schodzące modele jak RS3 da radę kupić (o ile jeszcze można konfigurować) 26-27% taniej.

Wszystko sprawdzone tymi ręcyma...

Edytowane przez Dottoree
.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...