Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie tylko czy narzekający tak na VAG czy Skodę choć raz nią jechali. Wiem że nieprzekonanych nie przekonam, ale nabyłem Superba, duże to, wygodne, mogę w ciszy jechać z prędkościami z jakimi w Legacy odpadały uszy od hałasu, itp itd. 220 koni jest, wydaje się być szybszy niż Legacy H6. Też się lubiłem pośmiać z VAGa ale warto czasem zobaczyć co konkurencja ma w ofercie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak narzekam na design  którego brak.  To że jeździ,  to wiele innych aut też jeździ,  ale wątpię by VW poruszał się lepiej niż H6.  Wystarczy popatrzeć na bh4 nawet na kombi.  Widać że to inny samochód,  to coś takiego jak spojrzeć na zawodowego sportowca a na kolesia co nawet dużo ćwiczy na siłowni.. Widać że tamten pierwszy już ma to w naturze,  a ten drugi niby sportowiec ale gdyby to miało biegać to nikłe szansę.  

Przecież ta sylwetka legacy to Porsche w kombi,  niski,  przyczajony kot.  Postawie kiedyś swojego na felgach twist i wtedy zobaczycie. 

Tsunemoto właśnie takie przyciski,  jak np brigth  robią smaczki,  czasem śmieszne,  a w VW  to tak jak z tym bialym szpitalnym stylem w mieszkaniach... I tu już się zamknę bo może wielu z was tak ma w domach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszWwa napisał:

To że jeździ,  to wiele innych aut też jeździ,  ale wątpię by VW poruszał się lepiej niż H6

Nie pisałem, że lepiej się prowadzi. Jeżeli o to chodzi to Legacy zawiesiło poprzeczkę dość wysoko :)

 

Co do designu to tutaj nie dyskutuję każdy ma swój punkt widzenia. Styl VAG ma się podobać czy raczej nie przeszkadzać większej grupie odbiorców. Z drugiej strony Subaru (w mojej ocenie) nie ma porywającego stylu i daleko mu np. do Guli, Mazdy 6 czy też nowego Puga 508. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Subaru i Mazda mają jedną przewagę - wg starej dobrej szkoły zrobiona tapicerka drzwi - czyli jakieś przeszycia , trochę innego materiału i jakoś to wyglada. Niestety Skoda czy to Superb ( ktorego używam rok 2018 ) czy VW mają podobnie tak jak Hyundai  rozwiązanie które miałem w maluszku . Pierdykną zaślepkę na poł drzwi i temat załatwiony .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MateuszWwa napisał:

 

Tsunemoto właśnie takie przyciski,  jak np brigth  robią smaczki,  czasem śmieszne,  a w VW  to tak jak z tym bialym szpitalnym stylem w mieszkaniach... I tu już się zamknę bo może wielu z was tak ma w domach :)

Ja to rozumiem, po weekendzie moj mający wiele "smaczkow" Forek wróci ze spa to się pochwale zdjęciami. Ale to trzecie auto w domu, gdybym miał ograniczony budżet i 1 auto, zapewne produkty z grupy VAG byłyby mocno rozważane jako rozsądny wybór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-15 lat temu taki Spec-B, czy STI lało nie tylko Skodę, ale praktycznie wszystko co się ruszało. Nie było też problemem sklepać Porsche, a nebieskie Imprezy latały w rajdach z WRC włącznie. Dzisiaj spod świateł zrobi Cię VAG w dizlu po czipie, a w rajdach historię piszą Skody w kolorze rally gren czy nam się to podoba, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacocz napisał:

Pierdykną zaślepkę na poł drzwi i temat załatwiony .  

Przyglądam się temu właśnie, mam coś co fakturą pasuje do reszty deski rozdzielczej, jakaś ozdobna listwa, głośniki, to tak źle? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym miał mieć jedno auto i większy budżet  na zakup kupiłbym dodge challenger  v8 5.7  a nie ograniczał  mózg do jakiś dziwnych rodzinnych aut.  VW  jak dla mnie to podpis "już umieram" (motoryzacyjnie) oczywiście  walory użytkowe,  ale nie mówicie mi że to fajne auto.  Oczywiście  są tam jakieś odmiany typu golf kombi r32 który z zewnątrz  mi się podoba,  ale znów środek pewnie by mnie zawiódł. 

Msi  tak Mazda Peugeot  to fajne ładne auta.  

Jacocz  no właśnie i to mnie wkurza,  jak ludzie mogą się tak dawać  d... Mac te auta nic się nie zmieniają,  albo jak piszesz na gorsze a ceny rosną,  takie nabijanie  klienta w butelkę.  Ale są mistrzami  żeby Octavia sprzedawać jako limuzynę,  przecież dla wielu Octavia yo konkurent modneo  itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2018 o 20:29, msi napisał:

Ciekawi mnie tylko czy narzekający tak na VAG czy Skodę choć raz nią jechali.

 

Mieliśmy Octavię (tdi) przez niecałe 10 lat. Nie narzekałem, co więcej - łzy mi płynęły do oczu, gdy została sprzedana. Naprawdę!

Miałem też okazję pojeździć nowszymi wersjami tejże, SuperB oraz RS.

 

SuperB i RS były bardzo OK, te nowsze Octavie już były nie tak fajne, jak nasza.

 

Ogólnie to nie jest tak, że Skoda jest kiepska. IMHO to bardzo dobre samochody, niejednokrotnie lepsze od VW-krewnych. Jednakowoż w porównaniu z Subaru Skody - jak i wiele innych marek - są RELATYWNIE kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, subarutux napisał:

SuperB

Z tym mam problem, bo jeżeli to żart z nazwy, to ok :D. Tyle tylko, że jest takie angielskie słowo "superb" :) 

 

Co do lepszości jednego nad drugim... To zależy, a patrząc na liczbę stron tego wątku, odpowiedź nie jest prosta:) 

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranna kontrola płynów.

W Skodzie trzeba dolać olej i płyn do spryskiwaczy, w Subaru wszystko w stanie MAX (jak żona zaczęła jeździć WRXem to nawet olej przestał pobierać :) )

Skoda nie jest lepsza od Subaru ;-) (przynajmniej w tym względzie).

dolewka.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywa reklama Subaru z wypoczynkowej miejscowości Rewa na zatoką Pucką. Slip przy smażalni ryb. Motorówka ok 300 max 400kg.

 

Skoda octavia fwd w manualu! Palenie sprzęgła i ogumienia, stres.

 

 

 

 

I proszę bardzo! Pomocny kierowca w Subaru Forester 2.5 XT w automacie 4EAT, nawet na lekko skręconych kołach. Próba 1sza!

 

 

 

 

 

 

1:0 dla subaru!

 

Edytowane przez Zbyszek_
  • Super! 5
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale samo pytanie dlaczego? Jest całkiem racjonalne:)

Ja polubiłem bo subaraki są nieco dyskretne, nie kojarzą się z patola i burakowem a do tego trwałe i bezpieczne:)

Chociaż chyba ta odcinka od patoli jest kluczową. :)

a cała reszta fur jest nijaka, hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...