Skocz do zawartości

Skoda lepsza od Subaru


bardzozlymisio

Rekomendowane odpowiedzi

tak samo nie znoszę firm na rynku swoim fryzjerskim które zenia produkty za kupę kasy a są one marnej jakości.

to akurat mogę powiedzieć o swoim XV - ale to nie o tym temat :) Skoda to nie jest złe auto, duży szacunek dla VW za to co udało im się zrobić z małej czeskiej firmy. Wszystkim mającym ból pewnej części ciała na której się siedzi z powodu sukcesu rynkowego marki Skoda życzę szczęśliwego nowego roku :mrgreen:

Edytowane przez Karas
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym obecnie miałoby nas zaskoczyć Subaru na europejskim rynku? O ile oferta modelowa jest jako taka, o tyle opcji wyposażenia, silników i skrzyni jest jak na lekarstwo. Ciągłe kompromisy, bo np. poza STI mocna turbobenzyna o rozsądnych parametrach dostępna jest jedynie w Foresterze, a nie każdy chce jeździć stodołą. Do mniejszego modelu XV niedostępne połączenie diesel+automat, chociaż jest takie w przypadku Forestera i Outbacka.

 

Jak ktoś jeździ dużo w trasach i chciałby wybrać jakiegoś mocniejszego diesla do rodzinnej karocy to niestety wyboru nie ma, bo dostępne są 147 i 150 KM. W usportowionym kombi - Levorg - żadnej opcji poza 1.6 DIT CVT, ani manuala, ani diesla, w końcu to ma być też propozycja dla rodziny, a nie każdego stać na Outbacka, bo to inna półka cenowa.

Jakość wnętrza w Subaru - na dyskusyjnym poziomie - są elementy ładne i są takie, które wyglądają mizernie. Spasowanie jako takie, ale jakość plastików, obić tapicerskich nie odpowiada cenie, którą się płaci, np. w moim Levorgu rysują się plastiki w drzwiach, a po zaledwie 1800km przebiegu od nowości przetarła się skórzana tapicerka na fotelu kierowcy (Subaru uznało reklamację, ale na nowe poszycie czekam już 3 miesiące).

W kwestii komfortu, to porównując moje oba Subaru ze Skodami, gdzie wyciszenie zapewnia komfort podróżowania, a mnogość opcji wyposażenia pozwala odpowiednio skonfigurować auto w zależności od potrzeb, trudno wyjść obronną ręką z mizernie wyciszonym Subaru, dla którego nie przewidziano dodatkowych pakietów.

No i czym ma Subaru zaskoczyć, zdobyć i utrzymać klienta?
- S-AWD - a w czym w normalnych warunkach drogowym ustępują mu inne rozwiązania na Haldexie? Akurat S-AWD+CVT to wcale nie takie rewolucyjne rozwiązanie. Nawet jeśli sam napęd zapewnia spore rezerwy, to nadgorliwie działająca elektronika w Subaru nie pozwala wykorzystać jego zalet.

- prowadzenie - jest wiele samochodów, które się dobrze prowadzą. XV ma gumowaty układ kierowniczy i lubi się bujać na ciasnych zakrętach, a podobno S-AWD i bokser to nisko zawieszony środek ciężkości dla większej stabilności na zakrętach. Nowy Tucson wydawał mi się bardziej neutralny w prowadzeniu niż XV i Forester.

- marka Subaru jest rajdową legendą - raczej była, tak samo jak w rajdach sprawdziła się Skoda Fabia, a teraz VW Polo, Hyundai, Citroen oraz Ford. Fajnie jest, jak obecność w sporcie przekłada się na rozwój oferty "cywilnej". A ile mamy takich usportowionych wersji dla entuzjastów w ofercie Subaru a ile w Skodzie lub VW?

- osiągi- temat właściwie bez sensu, bo zależy od oferty silnikowej. Poza STI, Foresterem XT, reszta to rodzinne, spokojne i przeciętne samochody. Może Levorg z wielkim kurnikiem ma jakieś tam aspiracje, ale również żłopie jak WRX.

Muszę powiedzieć, że o ile nie przepadam za Skodą od dzieciństwa, to jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju tej marki na przestrzeni ostatnich lat, a przecież kiedyś śmiano się z Favoritki i stawiano jej za konkurenta Poloneza Caro. :facepalm:

 

Skoda Swoją gamą modelową, ofertą wyposażenia, opcji, silników, skrzyń i ceną przewyższa ofertę Subaru w EU i to wielokrotnie. Stąd nie bardzo rozumiem tą Skodo-fobię jak i Subaru-fanatyzm. Niech każdy jeździ tym, co mu się podoba i na co go stać, ale żeby traktować posiadanie samochodu w kategorii wyznania czy religii, to trochę przesada. Przynajmniej ja mam inne życiowe priorytety.

PS: i żeby nie było - mam drugie Subaru kupione jako nowe i jak na razie jestem zadowolony, ale to zadowolenie było by większe, jeśli producent by się bardziej przyłożył do swojej pracy. Zamiast tego musiałem zmniejszyć oczekiwania i pójść na pewien kompromis. Czas pokaże, jakie będzie następne auto, bo jak na razie z obecnej oferty Subaru nic innego jako następcę Levorga nie widzę.

Edytowane przez Christoph
  • Lajk 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Christoph: bardzo fajny post, w sumie się z Tobą zgadzam w 100%, dla mnie AKTUALNIE nie ma żadnego modelu Subaru, który by mnie zainteresował bo przez najbliższe lata będę wybrzydzał pod względem karoserii, wyposażenia itp. Musi być też automat i mocne lub bardzo mocne benzyny... W Skodzie prędzej się to wszystko znajdzie niż w Subaru a że nie wspomnę o markach premium. Tak więc poza śmiechem trochę z powodu firmowych wozów to złego słowa na Skodę nie powiem, natomiast kolega od flot i wynajmów długoterminowych wspomniał że coraz częściej firmy zaklejają folią plastiki wokół kierowcy żeby potem po zakończeniu kontraktu nie musieć dopłacać za porysowane/zniszczone elementy wnętrza.

 

Jeśli chodzi o napędy to jestem pod mega wrażeniem 4Matic'a w moim Mercu - naprawdę daje radę a coraz bardziej się bawię w jakiś lekki offroad i np. dzisiaj podjechałem w Szczyrku pod 26-stopniowy podjazd po śniegu bez zająknięcia :D a po wyłączeniu (zamuleniu bardziej) ESP auto super kręci bączki i jest nadsterowne na zakrętach !!! Naprawdę jestem bardzo zaskoczony że nie ryje przodem tylko ochoczo zacieśnia zakręty - niemal jak moje byłe Evo :D

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czym obecnie miałoby nas zaskoczyć Subaru na europejskim rynku?
 

 

Bardzo dobrze zadane pytanie. Ewidentnie widać, że rynek europejski ma niewielkie znaczenie dla Subaru, dlatego oferta jest tak uboga. 

Dla kontrastu porównaj sobie sprzedaż Subaru i Skody na rynku neutralnym np: USA.  Skoda tam nie istnieje. Porównajmy z  VW. Co się okazuje. Subaru na rynku amerykańskim sprzedaje 2x tyle aut co jeden z największych koncernów na świecie. Można. 

 

Jeżeli skonfrontujemy jakikolwiek z dostępnych modeli Subaru z konkurencją, to trzeba mocno nagimnastykować się intelektualnie aby zdecydować się na zakup auta z Japonii.  Ale wielu z osobom z tego forum, to się jednak udało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czym obecnie miałoby nas zaskoczyć Subaru na europejskim rynku?
 

 

Porównajmy z  VW. Co się okazuje. Subaru na rynku amerykańskim sprzedaje 2x tyle aut co jeden z największych koncernów na świecie. Można. 

 

 

A skąd wiesz? Masz jakiegoś linka do statystyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plejadek, w pytaniu chodziło mi o rynek EU, bo masz rację, że w porównaniu do USA to EU to dla Subaru rynek marginalny.

 

Mała statystyka ze strony subaru.us: http://media.subaru.com/newsrelease.do?id=1062&mid=120&allImage=1&teaser=subaru-america-inc-sets-eighth-consecutive-sales-record

 

Nie wiem, czy dobrze to odcyfrowałem, że od 3. Stycznia 2016 - 21. grudnia 2016 sprzedano rekordową ilość pojazdów Subaru w Stanach: 582.675 pojazdów. Sprzedaż Subaru notuje wzrost od 8 lat i mają nadzieję, na przełamanie bariery 600.000 pojazdów w kolejnym roku. 

 

Volkswagen sprzedaje ponad 9,5 mln pojazdów na całym świecie. Przejrzałem kilka statystyk, np. http://media.vw.com/release/1315/ z której wynika, że Volkswagen w USA - od stycznia do listopada sprzedał 526.100 pojazdów - ale od ogólnej liczby sprzedanych w USA pojazdów należy odliczyć także pojazdy z silnikami diesla, które Volkswagen musi odkupić do klientów i wycofać z rynku (według doniesień prasowych ok. 115.000, a samochodów objętych manipulacjami było kilkukrotnie więcej). 

 

Trudno nie zauważyć, że Subaru minimalnie wyprzedza Volkswagena ze sprzedażą w USA, ale nie w Europie. Ktoś już kiedyś przedstawił statystyki, że w całej Europie to poniżej 10% tego co w USA. http://carsalesbase.com/european-car-sales-data/subaru/

Edytowane przez Christoph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A skąd wiesz? Masz jakiegoś linka do statystyk?
 

 

opierałem się na tej stronie:  wyniki sprzedaży do końca września 2016:

 

http://www.goodcarbadcar.net/2016/10/usa-auto-brand-sales-results-september-2016-ytd.html

 

pisząc o dwukrotnie lepszym wyniku Subaru w USA (446 887) miałem na myśli porównanie z marką Volkswagen(231 268)  a nie z całą grupą VAG. (425 168)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie ma się dziwić ze Subaru w USA ma taka a nie inna sprzedaż bo te samochody u nich mają dobry stosunek jakość/cena. A ludzie tak samo jak i u nas swoje pieniądze szanują. 

dla przykładu tiguan Starting at $24,995, forester Starting at $22,595.  Subaru na rynku USA to taka Skoda na rynku UE. Niestety na naszym rynku auta marki Subaru  nie oferują nic specjalnego jeżeli chodzi o   możliwość konfiguracji auta, silniki,  finansowanie, rzeczywista cene ( po rabacie)...

 

 

 

Tak mam bol d bo ten watek caly to piesn pochwalna dla skody.

 

zadna pieśn pochwalna tylko suche fakty. Subaru jak i Skoda to niezłe auta. Niestety Subaru ma Europejskiego klienta w nosie, Skoda nie. Prosty przykład ( akurat mam teraz remont ) , chcesz położyć w domu kafelki albo panele .Do jakiego sklepu idziesz?  Gdzie mają tylko jeden wzór w dodatku drogi( jak Ci się spodoba to wiadomo kupujesz) , czy tam gdzie masz wybór i możesz wybrać dowolny, wzór, kształt, cenę, możliwości finansowania??

Tak czy siak wpisy na forach internetowych należy  traktować z przymrożeniem oka  :D  Najlepiej udać się do salonu po dotykać i przejechać się. Szcześliwego 2017!!

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w NYC w październiku, pytałem o popularność Subaru, bo rzeczywiście jeździ ich bardzo dużo. Mówiono mi, że przede wszystkim te auta mają opinie niezawodnych, ale też ludzie kupują je żeby się trochę wyróżnić. Subaru występuje tam często, ale nie ma opinii masowego, taniuśkiego dupowozu. Poznałem człowieka, który miał 3 Subaru pod rząd, zawsze wybierał kolejny nowszy model i zawsze "nie turbo", bo o tych z turbiną mówią tak jak na naszym forum ;-). Przestał kupować kolejne, bo Subaru nie produkuje tego czego akurat zapragnął, ale markę wspomina bardzo, bardzo dobrze. Teraz jeździ A8, zdecydowanie nie w podstawowej wersji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przylaldem wyboru ok, ale swoje kroki skieruje nie do skody tylko do innej marki z dużym wyborem np do BMW. A skoda jest taka nudna. Chyba będę o tym przypominał na każdej stronie tego wątku :P

 

Ale skoda się stara...ostatnio minela mnie Octavia rs Nowa i muszę powiedzieć że ma świetny dźwięk silnika....i nawet fajnie wygląda z tą listwa odblaskowa z tyłu pod zderzakiem..Nie kupił bym jej ale plus jest taki że chociaż jej widok mnie nie wkurza.

 

Ale BMW...to są dopiero fajne samochody i mają szyby bez ramek i są szybkie i 4x4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale skoda się stara...ostatnio minela mnie Octavia rs Nowa

 

A mnie próbowała minąć taka Octawia RS było czerwone dwupasmówka w Łomiankach i rura. I sorry Skoda GT był szybszy  ;)

Albo kierowca skody się nie ścigał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Doskonały wątek by porozmawiac nie tylko o subaru, ale takze o subaru.W innym watku pytałem sie o auto dla żony,do miasta, ktore ma pelnic jedoczesnie funkcje auta rodzinnego na weekendowe wyjazdy.Teraz taka rolę pelni honda crv ku zadowoleniu kierowniczki, ktorej do civica juz nie zagonisz.Ja z kolei nie jestem fanem suvów i wolalbym kombi z obowiazkowo podwyzszonym przeswitem i napedem na 4 koła jako auto alternatywne dla crv.Ma byc autem bezpiecznym (żona wozi po drodze dzieciaka do szkoły} ,niezawodnym,ktore dobrze poradzi sobie z miejskimi kraweznikami,ciasnymi parkingami  oraz spokojnym wyprzedzaniem na trasie.Szukam czegos z oferty subaru,ale takze spośród innych marek i tu mysle m. inn. o skodzie scout 1.8tsi 4x4 czy vw alltracku 1.8 tssi 4x4 lub innych, moze jakies sugestie?W subaru mialem okazje odbyc krotkiej jazdy xv 2.0 benzyna z rocznika 2013 oraz foresterem benzyna 2.0 w manualu rocznik2013/14 i moje wrazenia byly : xv jesli chodzi o gabaryty ,przeswit ok. bagaznik wowczas byl na nasze potrzeby za maly,auto glosne,zawieszenie twardawe,podskakujace i to nas zmniecheciło.Forester zas wydał sie wowczas malo dynamiczny z silnikiem 2.0 , nawet subiektywnie do crv 2.0,ale przede wszystkim "naszym zdaniem" o porzuceniu mysli o jego zakupie zadecydowaly siedzenia, szczegolnie fatalne pasażera{powtarzam, nasze sybiektywne odczucia}.I chyba te "niewygodne dla nas" fotele nadal sie ostaly w roku 2017?W salonie siedzielismy z kolei w levorgu i outbacku 2016 bez jazdy probnej, i srodek, fotele,przestrzen.bagaznik sa ok.Levorg nioestety jest niski i na miejskie krawezniki nie za bardzo sie nadaje, zostaje Outback ale silnik 2.5 przy takiej masie budzi pewien niedosyt a gabaryty i promien skretu raczej nie napawaja optymizmem do jazdy miejskiej {ale tu jeszcze probna jazda przed nami}Dlatego biore pod uwage takze inne marki, ktore beda niezlym kompromisem, i do miasta i na trase,wyzszy przeswit i naped na 4.Jesli ktos miał, ma okazje poruszac sie skoda scoutem, vw alltrackiem, moze innymi podobnymi w porownabiu do np. outbacka itp. to chyba ten wątek jest optymalnym miejscem?Jestem otwarty na kazda propozycje,auta oceniam z pozycji uzytkowych,znaczek na masce, uroda nie ma zadnego znaczenia {chociaz od lat jezdzimy wylacznie hondami,ale to spowodowane dobrym doswiadczeniem, przyjaznym i "po drodze" serwisem,niezawodnoscia i nabytym do marki zaufaniem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybym dzis był " na kupnie" takiego auta to wziąłbym kiee sportage albo tucsona - jezdzieł siedziałem i mam porównanie do mojego XV -biją go na głowe jezeli chodzi o wykonczenie, komfort jazdy, dynamike jazdy - niestety.

Dopiero byś się wkopał :)

Dokładnie Kolega lubi wszystkie te pozostałe pierdoly niż pozostały samochód

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...