Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy Teslę bym nazwał gównem. Mimo wszystko to Tesla wymusiła na innych producentach stworzenie aut elektrycznych.

Oczywiście jakoś wykonania jest pod znakiem zapytania ale ja w Tesli widzę trochę Subaru, auto nie dla przeciętnego Kowalskiego nie tylko że względu na cenę. Taki styl życia troche, gdzie niedociągnięcia są wybaczane.

Qw Subaru jest podobnie

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca jak Subaru - ceny są już w PLN-ach  
 
do tego super salonu mam blisko, więc na dniach pójdę oglądnąć
 
BD2F8EFA-B15E-4845-ACF0-26A9127FD130.thumb.jpeg.bcc06ff334df8052b66f60318a5da06e.jpeg
Źle się wyraziłem , nie mówię o jakości wykończenia, ale Subaru nie jest autem dla Kowalskiego. Za cenę Subaru można kupić zazwyczaj "lepsze" zwykle auto.

Subaru kupuje się bo to Subaru :)

Tak samo jest z Tesla, kupuje się pewna filozofię.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, coocer napisał:

Źle się wyraziłem , nie mówię o jakości wykończenia, ale Subaru nie jest autem dla Kowalskiego. Za cenę Subaru można kupić zazwyczaj "lepsze" zwykle auto.

Subaru kupuje się bo to Subaru :)

Tak samo jest z Tesla, kupuje się pewna filozofię.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Bzdura. Subaru to samochód jak każdy inny po za wynalazkami typu Tesla. Jeżdżą nimi zwykli obywatele oczekujący samochodu do jazdy i tyle.

A ta Tesla to jakiś żart, fanaberia. Może niektórych już nudzi tradycyjna motoryzacja i kupują wynalazek a potem płaczą jaki to kibel. A serwis to już w ogóle jakiś absurd w dzisiejszym świecie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żart tylko moda i hype. Trudno też odmówić niewątpliwych zalet. A że są babole? Jak napisał @coocer - się wybacza.

Obstawiam, że sprzedaż Tesli w Polsce szybko „skasuje” e-boxera. Kiedyś w okolicy przetaczał się jeden model S, teraz zaczynają pojawiać się trójki. ASO jest, więc turystykę serwisową można uprawiać, podobnie jak ma to miejsce w Subaru ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Zyzol napisał:

Nie żart tylko moda i hype. Trudno też odmówić niewątpliwych zalet. A że są babole? Jak napisał @coocer - się wybacza.

Obstawiam, że sprzedaż Tesli w Polsce szybko „skasuje” e-boxera. Kiedyś w okolicy przetaczał się jeden model S, teraz zaczynają pojawiać się trójki. ASO jest, więc turystykę serwisową można uprawiać, podobnie jak ma to miejsce w Subaru ;) 

 

oglądałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że interes może pójść, bo jest niegłupio wyceniony. Za 195 tys. dostajemy całkiem przestronne, dobrze wyposażone auto klasy średniej z bagażnikiem większym niż w Foresterze,  z napędem RWD i osiągami HH (nawet jeśli nie są w pełni do wykorzystania), którym jeździmy za znikome pieniądze.  
Jeżeli postarają się o sensowne formy finansowania, to nie może się nie udać.
Zaczynam rozumieć to dmuchanie balonika ;) Szczególnie, że niemieckich premium w tym segmencie na razie brak.

 

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, cena jest atrakcyjna. Niewiele drożej od Nissana, Golfa, czy Hyundaia. Podobnie do wozidełka i3.

Pojeździłem trochę elektrykami i nie są takie straszne. Też poważnie myślę o tej trójce, ale równie bardzo myślę nad poczekaniem na następcę z doskonalszą i tańszą baterią. 

 

Tylko te podejście do naszego rynku :facepalm:. Ile się czeka na to ustrojstwo? bo od ręki chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem teslę p90d (bo o takiej myślę) delikatnie rozczarowuję... do tego jest wielki problem z stłuczkami, wypadkami... tesla potrafi uceglić takie auto jeśli nie jest u nich robione. Kupisz używkę za 200tyś zł i tydzień później możesz tylko stać i na nią patrzeć. Aktualnie patrze na Hyundaja konę :upside-down-face_1f643-small:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi napisał:

Tylko te podejście do naszego rynku :facepalm:. Ile się czeka na to ustrojstwo? bo od ręki chyba nie ma.

Podejście wygląda na razie mało ciekawie, ale zobaczymy, czy i jak się rozwinie. Szacowany termin dostawy pokazuje obecnie na listopad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Adi napisał:

Polska Tygrysem Europy...

Nie wiem, jak to nazwać,  firma warta prawie 200 mld $, ludzi w kosmos wysyłają....

....a w naszym pięknym kraju wystawiają pierwsze- OFICJALNE przedstawicielstwo.

 

Z tego co pamiętam, Tesla przyjęła strategię, że w ogóle nie będzie posiadać tradycyjnych salonów, tylko sprzedaż on-line. I to chyba na całym świecie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W 2 tyg zrobiliśmy 2500 km po Polsce z 4 większymi przejazdami. Koszt to ok 150 / 200 PLN za całość - raz za Greenway i dopłatą w miejscach zamieszkania gdzie ładowałem auto.

Mieliśmy jedną nieciekawa sytuację na trasie Ustka - Warszawa gdzie wracaliśmy się na oparach z MOP do Ostródy bo ładowarka Orlenu nie działała. Pokazywało nam 40 km zasięgu i 36 km do przejechania :).

Jak ktoś kiedyś chciał zostać pilotem to ev jest taka namiastką. Kalkulacje zasiegu, ładowarki zapasowe, planowanie tras alternatywnych, trochę stresiku :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 16:02, coocer napisał:

W 2 tyg zrobiliśmy 2500 km po Polsce z 4 większymi przejazdami. Koszt to ok 150 / 200 PLN za całość

Czyli jakieś 8 PLN na 100 km - to ok 2 litry paliwa, VAG 1,6 tdi spaliłby 3 przy takiej jeździe koszt wzrósłby o 100 PLN a ile stresów mniej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 21:14, eurojanek napisał:

Nie od dzis wiadomo ze Musk strategie marketingowa pidebral od Jobsa, wiec uceglanie jest w cenie. Trzeba byc tego swiadomym kupujac uzywke :)

Coś w tym jest. Lakier inny niż biały - 5 k. hak holowniczy - 5 k. (niemożność instalacji po zakupie). Wydanie samochodu - 4,5 k. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 10:45, Zyzol napisał:

do tego super salonu mam blisko, więc na dniach pójdę oglądnąć

@Zyzol i jak tam, wybrałeś się do tego pop-up store Tesli? Możesz coś więcej napisać? Może masz do nich telefon kontaktowy?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 10:07, Tommo napisał:

 

Bzdura. Subaru to samochód jak każdy inny po za wynalazkami typu Tesla. Jeżdżą nimi zwykli obywatele oczekujący samochodu do jazdy i tyle.

A ta Tesla to jakiś żart, fanaberia. Może niektórych już nudzi tradycyjna motoryzacja i kupują wynalazek a potem płaczą jaki to kibel. A serwis to już w ogóle jakiś absurd w dzisiejszym świecie.

 


Płaczą? Mam wręcz przeciwne wrażenie, większość właścicieli Tesli w życiu by ich nie zamieniła na coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, radnor napisał:

Tesli w życiu by ich nie zamieniła na coś innego.

 

Coś w tym jest. Spotkałem kilku właścicieli tegoż tworu...i tak jak mówisz. Każdy zadeklarował, że już nigdy nic innego, tylko Tesla. Wymieniają owszem jej wady, po czym zgodnie twierdzą, że zalety mocno przeważają.

Sam miałem przygodę z elektrykami, zrobiłem w 3 miesiące około 15 000 km. I szczerze się zastanawiam nad zakupem.

Może nie Tesli, bo...no ten, jak mu tam, budżet ;) , ale jak dopracują nieco baterie w europejskich/japońskich autach (co jest zapowiadane).....to myślę, że następny zakup będzie robił ssss, zamiast wrrrr. ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adi napisał:

Coś w tym jest. Spotkałem kilku właścicieli tegoż tworu...i tak jak mówisz. Każdy zadeklarował, że już nigdy nic innego, tylko Tesla. Wymieniają owszem jej wady, po czym zgodnie twierdzą, że zalety mocno przeważają.

 

A ktorykolwiek z nich mial kolizje albo jakas usterke? Z tego co slyszalem to w US z tym jest najwiekszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...