Skocz do zawartości

Jaki samochód... elektryczny, .. bądź łódka ;-)


radekk

Rekomendowane odpowiedzi

Celowałem w 170 - 180, tak mi przynajmniej wychodziło między ładowarkami. Wolałem nie ryzykować i mieć zapasowe "lotniska" jak by ładowarka była nieczynna.

Miałem nawet przygodę z panem z Tesli który był niezadowolony z mojego ładowania i posadził mnie o złośliwość bo ładowałem do 88 %, w sumie może 45 min.

Miałem jakieś naiwne przeświadczenie że elektryczny półświatek jest podobnie pozytywnie nastawiony do siebie jak subarowy.

Powrót będzie na Warszawę, może zaryzykuję większe odległości


Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, coocer napisał:

Miałem jakieś naiwne przeświadczenie że elektryczny półświatek jest podobnie pozytywnie nastawiony do siebie jak subarowy.

Ludzka natura - walka o ostatnia wtyczke/kontakt jak o ostatnia rolke papieru toaletowego czy litr paliwa...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie odhaczanie w kolejce... dobrze ze po benzyne tak nie trzeba...
Nie, to jest spoko i sam tak robię, wiadomo gdzie jakie złącza są dostępne i za ile się zwolnią. Problem jest taki że nawet jak są 2 kable do szybkiego ładowania to tylko 1 auto może się ładować :/.

Jeszcze trochę technologia kuleje i nie jest gotowa na masową elektryfikację. Dość szybko się to zmienia więc to tylko kwestia czasu i te problemy znikną

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny argument za tym, że w obecnym stadium rozwoju aut i infrastruktury elektryki są fajne do miasta...  
Infra jest dostosowana do ilości samochodów, w Łodzi miałem jeszcze 2 darmowe alternatywy, chociaż są rejony bardzo biedne, np Pomorze.


Mój na pewno jest autem typowo miejskim, ale bardziej przez brak chłodzenia baterii. Taka Tesla czy Niro z zasięgiem blisko 500 km dają znacznie więcej możliwości.

Ale zgodzę się, że chwalenie się jazdą Kraków - Ustka z noclegiem świadczy o wczesnej fazie rozwoju elektryków. :)



Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka odnośnie elektryków i pompy rynkowej na firmy je produkujące:
Toyota - sprzedali w 2019 w US 2 383 349 aut, wartość na NASDAQ: 176 miliardów USD
Tesla - 192 250 aut, NASDAQ: 183 miliardy USD
Nikola - 0 (zero!), NASDAQ: 25 miliardów USD
Pamiętaj, że cena akcji nie odzwierciedla tego co jest tu i teraz ale to co rynek sądzi o ich wartości w przyszłości. Dlatego często wartość giełdowa nijak się ma do obecnej sytuacji tych spółek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zalęga się w mojej głowie opcja kupna MG ZS EV. Kosztuje u mnie bodajże 270.000nok w wersji Exclusive i ciężko byłoby znaleźć inne auto w tej klasie i cenie. Zasięgi niezbyt imponujące ale szczerze powiedziawszy to rzadko robię trasy, które wymagałyby czegoś o większym zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że cena akcji nie odzwierciedla tego co jest tu i teraz ale to co rynek sądzi o ich wartości w przyszłości. Dlatego często wartość giełdowa nijak się ma do obecnej sytuacji tych spółek.
Oczywiście, ale jestem wystarczająco stary, żeby pamiętać bańkę na dotcomach...
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, coocer napisał:

Nie, to jest spoko i sam tak robię, wiadomo gdzie jakie złącza są dostępne i za ile się zwolnią. Problem jest taki że nawet jak są 2 kable do szybkiego ładowania to tylko 1 auto może się ładować :/.

Jeszcze trochę technologia kuleje i nie jest gotowa na masową elektryfikację. Dość szybko się to zmienia więc to tylko kwestia czasu i te problemy znikną

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

To trzeba sie zapisać? A co jak sie zapisałeś, podjeżdżasz a tam stoi bez zapisu Janusz w Tesli? Czekasz? 40 minut, Twój slot czasowy zabrał Pan z Tesli a Ty co? Grzecznie czekasz aż bedzie wolne bez rezerwacji? Czy sam robisz jak on - „zająłem tą ładowarkę i co mi Pan zrobisz”.

Żartuje oczywiście, ale podróż elektrykiem poza miasto wydaje się wyprawą jak na podbój dzikiego zachodu. I jakie emocje :)

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sie zapisać? A co jak sie zapisałeś, podjeżdżasz a tam stoi bez zapisu Janusz w Tesli? Czekasz? 40 minut, Twój slot czasowy zabrał Pan z Tesli a Ty co? Grzecznie czekasz aż bedzie wolne bez rezerwacji? Czy sam robisz jak on - „zająłem tą ładowarkę i co mi Pan zrobisz”.
Żartuje oczywiście, ale podróż elektrykiem poza miasto wydaje się wyprawą jak na podbój dzikiego zachodu. I jakie emocje
 
To bardziej w 2 stronę. Jak zaczynasz się ładować to się rejestrujesz żeby inni wiedzieli że jest zajęta. Tak bardziej grzecznościowo.

A co do wyprawy to masz rację. Można jechać w Polskę a wrażenia jak ze zdobycia everestu :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, coocer napisał:

To bardziej w 2 stronę. Jak zaczynasz się ładować to się rejestrujesz żeby inni wiedzieli że jest zajęta. Tak bardziej grzecznościowo.

A co do wyprawy to masz rację. Można jechać w Polskę a wrażenia jak ze zdobycia everestu :)

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

I chyba dlatego jednak lepsza opcja to plug-in z zasięgiem +/- 50-70 km na codzień i sensownym silnikiem w trasie. Cos jak Volvo XC60 czy V60.

Albo electric na miasto i dieselek w trasy. 

Edytowane przez Tsunetomo
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska Tygrysem Europy...

Nie wiem, jak to nazwać,  firma warta prawie 200 mld $, ludzi w kosmos wysyłają....

....a w naszym pięknym kraju wystawiają pierwsze- OFICJALNE przedstawicielstwo. 

No właśnie takie:

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...