Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

czy naprawde sa takie kiepski i nie nadaja sie do spokojnej jazdy ? Ktore z powyzszych sa lepsze ?

Niby tutaj nie maja az tak tragicznych opini. Na forum znalazlem negatywne opinie ale bez zadnych konretow

 

sherif moim zdaniem nadają sie bez problemu do spokojnej jazdy - od miesiąca ujeżdzam na nich forka (mam jako fabryczne). negatywne opinie są... pewnie od 'sportowców' z 2.5XT :mrgreen: z ew. wad, potrafią popiszczeć ładnie w zakrętach jak się cieplej zrobi ale mi to akurat lotto :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde sa takie kiepski i nie nadaja sie do spokojnej jazdy ? Ktore z powyzszych sa lepsze ?

Niby tutaj nie maja az tak tragicznych opini. Na forum znalazlem negatywne opinie ale bez zadnych konretow

 

sherif moim zdaniem nadają sie bez problemu do spokojnej jazdy - od miesiąca ujeżdzam na nich forka (mam jako fabryczne). negatywne opinie są... pewnie od 'sportowców' z 2.5XT :mrgreen: z ew. wad, potrafią popiszczeć ładnie w zakrętach jak się cieplej zrobi ale mi to akurat lotto :smile:

OK, jasne, dzieki za opinie, tak myslalem, ze to glownie wlasciele XT pisza na ich temat te opinie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wogole pozmienialiscie juz na letnie?

 

Ja - ponad miesiąc temu. Mechanik z ASO DaWoj se żartował, że jeszcze będę przyjeżdżał i błagał o zmianę "powrotną", ale byłem twardy :twisted: 8).

 

A już jutro na samochodzie ląduje nowy komplet RE070 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, i co ? Masz juz przemyslenia?

 

Wojtek , niestety nie jezdziełm na nich bo pojechałeM na Słomczyn na zimówkach, ale kolega z którym zawsze jezdze, EVO 9 jezdził na nich i był zachywcony.

Na suchym naprawde sa super, na mokrym też , na błocie , szutrze juz słabo , no ale tego można sie było spodziewac.

Mam wrażenie że ta opona dosyć szybko bedzie sie zużywała, jest dość miękka w porównaniu np. z RE050A.

Chętnie bym opisał swoje wrażenia, ale nie wiem kiedy to nastąpi, bo silnik mi dogorywa :evil:

i praktycznie nim nie jezdze, a jak jezdze to na slicku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos miał takie założone i jakie wrażenia z jazdy?
Kilka dni temu zmieniłem 215/60/16 fabryczne Geolandar M+S na 225/55/16 Turanza ER300 i jak na razie jest tylko gorzej. Przy ruszaniu - puszczenie hamulca, bez gazu (automat) - jakby ubyło mu mocy, na czarnym trzeba mocno ściskać kierę, byle koleina i strasznie ściąga. Do tego wybija wszystkie dziury i dziurki w jezdni, ale to chyba :?: dlatego, że twarda sztuka - -indeks 99V. Stojąc w korkach oglądam na innych autach ile z szerokości opony ma kontakt z podłożem i pocieszam się, że moje pełnoprzylgowe placki kiedyś odpłacą z nawiązką za wszystkie niewygody. Jak nie, upalę bez litości :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sherif, oryginalne Geolandery zdjęte z mojego Forestera mogę Ci sprzedać za atrakacyjne pieniądze

Widze, ze chectnych na pozbycie sie Geolanderow nie brakuje :mrgreen:

Poszedl mail do Ciebie :idea:

 

Też się chcę pozbyć :!:

100pln za sztukę (używki - jeden sezon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gourmet to jesteś turbo czy wolnossak? chce wiedzieć, czy pasujesz do reguły: turbodoładowani chcą geolandary wyrzucać a wolnossącym się podobają :wink:

 

BTW, zamówiłem dzisiaj BFGoodrich Macadam do starego forka, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gourmet to jesteś turbo czy wolnossak? chce wiedzieć, czy pasujesz do reguły: turbodoładowani chcą geolandary wyrzucać a wolnossącym się podobają :wink:
wyjątek potwierdzający regułę (wolny ssak)
- jakby ubyło mu mocy,

to dziwne 225 55 sa niższe około 8mm.

wrażenie oczywiście subiektywne, ale żona też zauwazyła różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos miał takie założone i jakie wrażenia z jazdy?
Kilka dni temu zmieniłem 215/60/16 fabryczne Geolandar M+S na 225/55/16 Turanza ER300 i jak na razie jest tylko gorzej. Przy ruszaniu - puszczenie hamulca, bez gazu (automat) - jakby ubyło mu mocy, na czarnym trzeba mocno ściskać kierę, byle koleina i strasznie ściąga. Do tego wybija wszystkie dziury i dziurki w jezdni, ale to chyba :?: dlatego, że twarda sztuka - -indeks 99V. Stojąc w korkach oglądam na innych autach ile z szerokości opony ma kontakt z podłożem i pocieszam się, że moje pełnoprzylgowe placki kiedyś odpłacą z nawiązką za wszystkie niewygody. Jak nie, upalę bez litości :evil:

 

Jestem po zmianie na Excellenty 99W XL w tym samym rozmiarze. W porównaniu z seryjnymi 215/60/18 t niebo a ziemia pod każdym względem.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos miał takie założone i jakie wrażenia z jazdy?
Kilka dni temu zmieniłem 215/60/16 fabryczne Geolandar M+S na 225/55/16 Turanza ER300 i jak na razie jest tylko gorzej. Przy ruszaniu - puszczenie hamulca, bez gazu (automat) - jakby ubyło mu mocy, na czarnym trzeba mocno ściskać kierę, byle koleina i strasznie ściąga. Do tego wybija wszystkie dziury i dziurki w jezdni, ale to chyba :?: dlatego, że twarda sztuka - -indeks 99V. Stojąc w korkach oglądam na innych autach ile z szerokości opony ma kontakt z podłożem i pocieszam się, że moje pełnoprzylgowe placki kiedyś odpłacą z nawiązką za wszystkie niewygody. Jak nie, upalę bez litości :evil:

 

Jestem po zmianie na Excellenty 99W XL w tym samym rozmiarze. W porównaniu z seryjnymi 215/60/18 t niebo a ziemia pod każdym względem.

 

pzdr.

 

módl sie tylko żeby Ci nie wyząbkowały po 10 tys. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Geolandar poleciały odrazu do na wymianę, Teraz mam Exellency 225/55 w porownaniu do 215/60 na których pojeździłem tydzień jest odczuwalna różnica.

 

Wczoraj jazda do Wrocławia srednia predkość 180 km/h ( tempomat ) przyczepność idealna i super sterowność. Na 215 zdarzało sie że następował lekki uślizg przy 225 tego juz niema .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...