Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Bo to jest bardzo proste i mój wpis nie miał być wredny. Otóż jak się używa jednego systemu od lat i nagle weźmie w łapska coś innego to jest totalna mgła.
Na pewno nie posuwam się do wykazywania wyższości jednego nad innym i uważam taką dyskusję za stratę czasu.
Jedyne z czym chciałem „przypolemizować” to to, że działają dwa lata bo mnie działają 5. O kartach pamięci nic nie wiem, najwyraźniej nie potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

31 minut temu, czekker napisał:

Karty pamięci już odkryli czy wciąż jeszcze wmawiają, że użytkownicy tego nie potrzebują?

a potrzebne? ja przez wiele lat mocno przywiązywałem do tego uwagę i tel mógł być niewiadomo jak super, nie posiadał slotu karty to to skreślałem. I to był również jeden z czynników dla czego wzbraniałem się przed jabłkiem. Jednak w jakimś momencie wybrałem tel bez karty i po latach bym powiedział że chyba mi ktoś wmawiał że to jest niezbędne. A tym bardziej obecnie w dobie chmur/synchronizacji, itp. tym bardziej ta karta wydaje mi się zbędna.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wrogiem jabłka i wielkim fanem produktów googla jak i samego androida (miałem wszystkie Samsungi z linii Galaxy, kilka Note i ze 3 Pixele aż do 2019). Jednak w pewnym momencie zaczęło mnie wkurzać że mimo używania wszelkich blokerów reklam, trackerów itp. wystarczyło, że powiedziałem jakieś słowo kluczowe a od razu miałem wszędzie tego reklamy (i przez silniki rekalmowe googla jak i facebooka). Do tego firma dała mi kilka urządzeń jabłka i zacząłem się przestawiać.

Przez 2-3 tygodnie kląłem ale potem się przyzwyczaiłem i zacząłem doceniać ekosystem Apple. Nawet zrozumiałem to często powtarzane zdanie: "to po prostu działa". Bo tak jest: słuchawki się zawsze łączą bez klikania niczego, nic się nie wiesza, pliki są od razu tam gdzie powinny być. Nawet taka prosta rzecz jak włączanie jednym kliknięciem zdalnie hotspotu na iPhone z poziomu Maca. I wszystko śmiga mimo że mam iPhone 11 więc już ponad 2 letni.

Niby takie proste rzeczy ale jak dziś odpalam coś na androidzie to widzę, że ten system jest po prostu przekombinowany. Za dużo opcji co kosztuje spadek wydajności i stabilności. Prosty przykład: iPhone restartuję tylko jak jest update iOS a Mac Air na uptime po kilkanaście tygodni. Na androidzie czy Windows to jest nie do pomyślenia aby system działał po kilka miesięcy bez przewalenia.

Owszem, iOS ma braki: nie działający multitouch w mapach google w Apple Car, płatności NFC tylko przez Apple Wallet, brak podpowiedzi przy wpisywaniu numerów itp. ale te kilka rzeczy nie przeszkadza aż tak bardzo i jestem w stanie bez nich zmienić przyzwyczajenia dla wygody korzystania z innych funkcji.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Aga napisał:

Mnie ta promocja wyskakiwała z lodówki, jak szukałam telefonu ;)

 

 

https://www.samsung.com/pl/campaign/galaxy-zwrot/

 

 

tak tylko dla jasności bo prawie nikt nie czyta tych opisów z gwiazdkami z powodu tego że małym druczkiem pisane :evil2:

Pozwolę sobie powiększyć ten opis 

  • ***Pula zwrotów ograniczona.

Miłego kupowania bucików życzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czekker napisał:

Karty pamięci już odkryli czy wciąż jeszcze wmawiają, że użytkownicy tego nie potrzebują?

Pacz pan, nie odkryli. Nawet Irdy nie mają, bieda straszna. A w Macach nie montują stacji dyskietek :P

Po co Wam te karty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ipsx82 napisał:

tak tylko dla jasności bo prawie nikt nie czyta tych opisów z gwiazdkami z powodu tego że małym druczkiem pisane :evil2:

Pozwolę sobie powiększyć ten opis 

  • ***Pula zwrotów ograniczona.

Miłego kupowania bucików życzę :P

Wiem, ale dostałam maila z potwierdzeniem, że dostanę :OO:

 

Sęks :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

tak tylko dla jasności bo prawie nikt nie czyta tych opisów z gwiazdkami z powodu tego że małym druczkiem pisane :evil2:

Pozwolę sobie powiększyć ten opis 

  • ***Pula zwrotów ograniczona.

Miłego kupowania bucików życzę :P

Zwrotów było chyba 8 tyś więc każdy kto kupił nie musiał się martwić że nie dostanie ;) podejrzewam że takiej ilości S21 nawet nie było nawet w całym kraju a co dopiero mówić o sprzedaży. Ja z poprzedniej takiej promocji kupiłem S20 gdzie zwrotów było 3500 a sprzedaż dużo większa i każdy sie załapał na zwrot 8 stówek  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, czekker napisał:

 

Wyszukiwarka gsmarena jest całkiem fajna (dałem filtr, żeby wyświetlił tylko modele przez nich przetestowane, bo testy też mają w miarę przyzwoite..) - tak na szybko:

https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2020&nPriceMax=250&nRamMin=4000&nIntMemMin=64000&chk35mm=selected&chkCompass=selected&nBatCapacityMin=4000&chkReview=selected&sAvailabilities=1&sOSes=2&idCardslot=1&sDisplayTechs=2

 

image.png.d554223f9e77324488a803e580c10a64.png

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10-review-2244.php

https://www.gsmarena.com/realme_8-review-2269.php

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_a32-10753.php

 

 

Aha, ustawiłem max €250, ale w dzisiejszych czasach to już będzie przekraczało budżet :rolleyes:

Z drugiej strony, może będzie się dało wyhaczyć jakieś promo na czarny piątek lub przedświątecznie..

 

 

 

A32 nie brałem pod uwagę a wygląda nieźle, zobaczę co się na black friday pojawi bo pewnie będą promocje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak mnie natchnęło cos.. Zeby w przyszłym roku pomyśleć o czymś nowym, odgrzebać moje gadżeciarstwo trochę. Obecnie mam galaxy s9+, niemal od jego premiery. Czy przesiadka na kolejnego, nowego S zmieni faktycznie sposób postrzegania smartfona? Da realne zmiany, profity poza odświeżonym wyglądem i aparatem? Czy dalej sytuacja wygląd tak, że różnica jest znikoma, a cena potężna? Wiem, ogólne pytanie. Ale no cóż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Danko napisał:

Obecnie mam galaxy s9+, niemal od jego premiery.

Miałem poprzednio. Byłem bardzo zadowolony. Do zmiany na S20+ 5G nakłoniły mnie głownie kwestie sieci (5G), łącze/ładowarka USB-C i upgrade systemowy do nowszych wersji Androida. Gdyby nie to - spokojnie S9+ by mi wystarczał. Teraz trzymam go jako rezerwowy na wypadek ewentualnego oddania sprzętu do serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, pumex1 napisał:

Miałem poprzednio. Byłem bardzo zadowolony. Do zmiany na S20+ 5G nakłoniły mnie głownie kwestie sieci (5G), łącze/ładowarka USB-C i upgrade systemowy do nowszych wersji Androida. Gdyby nie to - spokojnie S9+ by mi wystarczał. Teraz trzymam go jako rezerwowy na wypadek ewentualnego oddania sprzętu do serwisu. 

Quick charge i usb-c mam :o

Na 5g obecnie mi jakoś mega nie zależy.. 

Bardziej szybkość, jakieś fajne dodatkowe funkcje, trochę bateria.. I zachciwajka.. Chyba, ze zdrada i zakup jabłka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pumex1 napisał:

i jak? jakaś istotna zmiana, czy kosmetyczne sprawy?

U mnie jest czysty android (telefon Pixel), więc nie wiem czy edycja na Samsunga będzie taka sama. Ogólnie trochę kosmetyki w wyglądzie, nie zauważyłem większych zmian, ale też telefony to nie moje hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aflinta napisał:

U mnie jest czysty android (telefon Pixel), więc nie wiem czy edycja na Samsunga będzie taka sama. Ogólnie trochę kosmetyki w wyglądzie, nie zauważyłem większych zmian, ale też telefony to nie moje hobby.

Pasek Google można z ekranu zlikwidować czy wciąż tylko przeszkadza? Na Pixelu 2 z And11 jest nieprzesuwalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Orear napisał:

Pasek Google można z ekranu zlikwidować czy wciąż tylko przeszkadza? Na Pixelu 2 z And11 jest nieprzesuwalny. 

Tkwi ciągle na dole i nie przypuszczam, że magicznie zniknie bez zmiany launchera na inny. Mi nie przeszkadza, normalnie go używam. Nawet wygodniej jest jak poszedł na dół ekranu zamiast tkwić u góry poza zasięgiem palców, ale każdy ma inne przyzwyczajenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Danko napisał:

Tak mnie natchnęło cos.. Zeby w przyszłym roku pomyśleć o czymś nowym, odgrzebać moje gadżeciarstwo trochę. Obecnie mam galaxy s9+, niemal od jego premiery. Czy przesiadka na kolejnego, nowego S zmieni faktycznie sposób postrzegania smartfona? Da realne zmiany, profity poza odświeżonym wyglądem i aparatem? Czy dalej sytuacja wygląd tak, że różnica jest znikoma, a cena potężna? Wiem, ogólne pytanie. Ale no cóż 

Mam podobnie z Note 9. Czekałem na nowego note, ale się chyba nie doczekam. Ma ktoś może note 20 ultra ? Jak wrażenia ?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...