Skocz do zawartości

Aliexpress, GearBest itp. - co tam kupujecie?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, MDsuperstar napisał:

Testował ktoś już "automatyczne" podnoszenie szyb?

ja nie - odpuściłem ze względu na dodatkowy pilot.

 

Za to przyszła tarka do ziemniaków - całkiem całkiem.

 

Teraz szukam SJ4000 lub może YI, może jakieś promo będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja Wam powiem, że trzeba uważać tam już... Ochrona kupującego u nich staje się tam ochroną sprzedającego. Przykład - kupiłem zasilacz do HDD. Prosta sprawa, szkoda mi było na stację dokującą to kupiłem taki za kilkanaście zł. Dlaczego? Dysk za dużo prądu nie pobiera a mój dodatkowo z linii energooszczędnych(podobno, bo to WD Green) to pomyślałem, że te kilkanaście W da radę ogarnąć. Przyszedł, podpinam, spoko - wszystko działa. Kilkanaście minut, JEBUDU, w domu nie ma prądu i czuć smrodek. Źródłem okazuje się być zasilacz. No to dysk w łapę, poszedłem do stacjonarnego, podłączam, trup. Ciśnienie 200, bo to 1,5 TB a tanie to one nie są(a i tak już takich nie ma, już 2 TB weszły). Wchodzę na aliexpress, piszę do supportu, chwila gadki na live chat i gościu pisze, że na pewno pomogą, tylko muszę poczekać na zakończenie sporu. Spór się zakończył, kazali odesłać to napisałem, że mogę odesłać ale jak mi za to zapłacą, bo koszt przesyłki jest niewiele niższy niż koszt tego zasilacza - to napisali, że na pewno tym razem rozwiążą na moją korzyść i napiszą do sprzedającego, żeby mi oddał za zwrot. Znowu cisza... I kolejny raz, gdzie aliexpress staje po stronie sprzedającego - jak chodziło o rzeczy za kilka zł to trochę zlewałem, ale jak idzie o dysk za kilka stówek to tym razem nie popuszczę. I w taki sposób wyszło na to, że lepiej kupować na innych stronach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem takie cudo: UGREEN Bluetooth Receiver
Nie mam w aucie zestawu głośnomówiącego. Transmiter FM jest mocno średni. Testowałem podobne urządzenie i jakość dźwięku jest zdecydowanie lepsza, dodatkowo mamy zestaw głośnomówiący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, siewcu napisał:

A ja Wam powiem, że trzeba uważać tam już... Ochrona kupującego u nich staje się tam ochroną sprzedającego. Przykład - kupiłem zasilacz do HDD. Prosta sprawa, szkoda mi było na stację dokującą to kupiłem taki za kilkanaście zł. Dlaczego? Dysk za dużo prądu nie pobiera a mój dodatkowo z linii energooszczędnych(podobno, bo to WD Green) to pomyślałem, że te kilkanaście W da radę ogarnąć. Przyszedł, podpinam, spoko - wszystko działa. Kilkanaście minut, JEBUDU, w domu nie ma prądu i czuć smrodek. Źródłem okazuje się być zasilacz. No to dysk w łapę, poszedłem do stacjonarnego, podłączam, trup. Ciśnienie 200, bo to 1,5 TB a tanie to one nie są(a i tak już takich nie ma, już 2 TB weszły). Wchodzę na aliexpress, piszę do supportu, chwila gadki na live chat i gościu pisze, że na pewno pomogą, tylko muszę poczekać na zakończenie sporu. Spór się zakończył, kazali odesłać to napisałem, że mogę odesłać ale jak mi za to zapłacą, bo koszt przesyłki jest niewiele niższy niż koszt tego zasilacza - to napisali, że na pewno tym razem rozwiążą na moją korzyść i napiszą do sprzedającego, żeby mi oddał za zwrot. Znowu cisza... I kolejny raz, gdzie aliexpress staje po stronie sprzedającego - jak chodziło o rzeczy za kilka zł to trochę zlewałem, ale jak idzie o dysk za kilka stówek to tym razem nie popuszczę. I w taki sposób wyszło na to, że lepiej kupować na innych stronach...

 

To pewnie jeden z powodów, dla którego przestali akceptować Paypal - tam składasz reklamację i nie ma dyskusji, klient w 99% przypadków dostaje zwrot bez dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle akceptowali? Ja nie widziałem tam tego... Mam dziwne wrażenie, że skończy się na kupnie nowego dysku za swoje pieniądze i zmianie źródła zakupów na gearbest, banggood albo fasttech... Z tymi ostatnimi miałem co prawda kilka potyczek, nawet dość ciężkich, ale w końcu i tak wychodziło na moje za każdym razem. Teraz mam i tak kolejny problem, bo kupiłem kilka narzędzi i przyszły nie takie rozmiary jak zamawiałem. Póki co odezwałem się do sprzedającego i czekam, na razie odpisali, że nie mogą otworzyć zdjęć. Ciekawe co wymyślą i czy po otwarciu sporu dalej nie będą mogli dostać się na google drive... Który jest ponoć jedną z dwóch stron na którą mogą zajrzeć. Pożyjemy, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie dziwię się że mają problem z otwarciem zdjęć, jak byłem w Shanghai to nic co związane z google nie działało  , poczta, przeglądarka i wirtualny dysk były blokowane. Tak że to nie ich wymówka a niechęć komunistycznego rządu do kapitalistycznych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, siewcu napisał:

Spoko, tylko jakiś czas temu mi pisali, że tylko google drive wchodzi w grę...

Od tego czasu mogło się trochę pozmieniać:

https://www.dobreprogramy.pl/Google-i-Amazon-zlikwidowaly-skuteczny-sposob-obejscia-internetowej-blokady,News,87892.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ipsx82 napisał:

Wcale nie dziwię się że mają problem z otwarciem zdjęć, jak byłem w Shanghai to nic co związane z google nie działało  , poczta, przeglądarka i wirtualny dysk były blokowane. Tak że to nie ich wymówka a niechęć komunistycznego rządu do kapitalistycznych programów.

 

Raczej VPN mają, kolega jest od roku na kontrakcie w Chinach, VPN za parę dolców problem rozwiązuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kupiłem dla synka, bo mi moje wykradał. Napisy się łatwo ścierają i pasek słabo spasowany, ale mój sześciolatek zadowolony a ja nie muszę patrzeć, gdzie go zakłada.
Budzik dobry, czasem słyszę o 3 w nocy z sąsiedniego pokoju :)
Za te pieniądze spoko cykor.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Raczej VPN mają, kolega jest od roku na kontrakcie w Chinach, VPN za parę dolców problem rozwiązuje.

Firmy zagraniczne i cześć firm lokalnych, na dzierżawionych łączach mogą mieć VPN. Ale tak po prostu, bez rejestracji i zgody niestety VPN jest blokowany. Także trudno wyrokować, bo mogą mówić prawdę.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni zakup to routerek, Xiaomi WiFi 3G (niech nazwa nie myli, żadnego modemu wbudowanego nie ma).

 

Obrandowany z wierzchu China Telecom, jak tutaj: https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Router-3G-WiFi-Router-3G-1167Mbps-2-4G-5G-Dual-128MB-ROM-256MB-APP/32843613116.html (a kupowałem tu, bo akurat było najtaniej: https://www.aliexpress.com/store/2672007)

 

Działa sprawnie z OpenWrt (choć jeszcze tylko w wersji rozwojowej, więc problemy mogą się trafić). Kolega z firmy kupował na GearBest (była akurat dobra cena i dostawa z polskiego magazynu - G-W-4) i na razie używa z oryginalnym software - też sobie chwali (choć ja, patrząc jakich uprawnień wymaga apka do zarządzania, na oryginalnym nie chciałem działać nawet przez chwilę :unsure:).

Edytowane przez jpol
poprawa linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam - coś jak worek na kapcie, ale dedykowany do noszenia na ramieniu półtoralitrowej butelki z wodą. Z siatki mesh (raszlowej) lub z neoprenu. Zamiast nosić po mieście butelkę w łapie zawieszam ją na ramieniu. Szukałem pod pouch, bag, bottled water carrier, bottle sleeve i innymi i nic. Tzn. jest coś, ale nie potrzebuję taktycznego nosidła do wody, termosu troczonego do paska ani elastycznych bukłaków na plecy. Koncept widoczny na zdjęciu, gdyby był w wersji miejskiej a nie z wyposażenia chińskiej armii. Kto widział i naprowadzi na trop?

scr.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...