Skocz do zawartości

Gdzie zabieracie swoje Subaru ?


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

Narzekających na brak śniegu zapraszam na Podlasie. Puszcza Knyszyńska zaopatrzona w biały puch w ilościach wystarczających. Świnka wyjechała się przewietrzyć.

 

20210131_125548.jpg

20210131_125611.jpg

  • Super! 10
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, areq napisał:

Narzekających na brak śniegu zapraszam na Podlasie. Puszcza Knyszyńska zaopatrzona w biały puch w ilościach wystarczających. Świnka wyjechała się przewietrzyć.

 

20210131_125548.jpg

20210131_125611.jpg

Czy to na dachu to namiot dachowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KPR napisał:

A to różnie,  zazwyczaj okolice Wału Zawadowskiego, Sanktuarium i Elektrociepłowni :)

znasz okolice?

polecasz coś jeszcze:)

Właściwie parę raz odwiedziłem te miejsca o których piszesz. Dorzucę do tego jeziorko czerniakowskie. Jak rok temu wybuchła rura ciepłownicza na Powsińskiej to musieliśmy znaleźć drogę objazdową do pracy. Wtedy trochę objeździliśmy mniejsze/większe dróżki w okolicy. Nocne Siekierki z bliska wyglądają magicznie a to tylko elektrociepłownia :D

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mattipk napisał:

Właściwie parę raz odwiedziłem te miejsca o których piszesz. Dorzucę do tego jeziorko czerniakowskie. Jak rok temu wybuchła rura ciepłownicza na Powsińskiej to musieliśmy znaleźć drogę objazdową do pracy. Wtedy trochę objeździliśmy mniejsze/większe dróżki w okolicy. Nocne Siekierki z bliska wyglądają magicznie a to tylko elektrociepłownia :D

celowo nie wymieniałem Jeziorka Czerniakowskiego, gdyż to nie Siekierki a Czerniaków;)

Zapuszczam się oczywiście i w tą stronę,  bajeczne są te wszystkie nadwiślańskie rejony Warszawy:)

Edytowane przez KPR
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełęcz okraj. zaprawdę warto wstać rano żeby mieć cały podjazd pod górę dla siebie :)

IMG_20210131_091650.thumb.jpg.b227c2f4453488d08a39fda12ba2ab70.jpg

 

na te poniżej nie da się wjechać autem, ale nie żałuję. 

IMG_20210131_102552.thumb.jpg.09dda52cc1036b3ff3551a99c79c07b1.jpg

 

IMG_20210131_110120.thumb.jpg.21d5a69f298332820fff344a4e93c529.jpg

 

IMG_20210131_130257.thumb.jpg.1bf32c40c103bfee8ee7f790508d7c83.jpg

 

IMG_20210131_134140.thumb.jpg.20af18bbc9b2d8cc9c97696e972662fa.jpg

Edytowane przez kruque
  • Super! 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kruque napisał:

przełęcz okraj. zaprawdę warto wstać rano żeby mieć cały podjazd pod górę dla siebie :)

Zazdraszczam :)

Uwielbiam tą drogę. Ona nawet latem jest zajefajna, a zimą w takich okolicznościach przyrody ... bajka

Niestety tej zimy za względu na sytuacje nie udało mi się Sudetów odwiedzić :(

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzesiek89 napisał:

Czy to na dachu to namiot dachowy?

 Tak namiot, wymrażam wszelkie letnie żyjątka :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd w sumie nie daleki, ale uczący...

Klub Spójnia w Warszawie,  pobliska plaża,  butla z gazem i chęć zrobienia kawy w warunkach zimowych... 30min i nic, kawiarka lekko ciepła, na zewnątrz tylko -4°C i lekki wiaterek. Nauka: gdy się chce w takich warunkach robić kawę trzeba mieć jakąś osłonę i duuużo czasu:)

Obeszliśmy się smakiem, jutro zrobię kawę w termos:)

20210206_125746.thumb.jpg.b06a289ba63067b67add27c6d5063f44.jpg

 

Widok na Wisłę, jak dla mnie przepięknie :)

20210206_130732.thumb.jpg.b8e48834d389d1ae0e6783ca4b49c76b.jpg

 

  • Super! 7
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KPR napisał:

Wyjazd w sumie nie daleki, ale uczący...

Klub Spójnia w Warszawie,  pobliska plaża,  butla z gazem i chęć zrobienia kawy w warunkach zimowych... 30min i nic, kawiarka lekko ciepła, na zewnątrz tylko -4°C i lekki wiaterek. Nauka: gdy się chce w takich warunkach robić kawę trzeba mieć jakąś osłonę i duuużo czasu:)

Obeszliśmy się smakiem, jutro zrobię kawę w termos:)

20210206_125746.thumb.jpg.b06a289ba63067b67add27c6d5063f44.jpg

 

Widok na Wisłę, jak dla mnie przepięknie :)

20210206_130732.thumb.jpg.b8e48834d389d1ae0e6783ca4b49c76b.jpg

 

Co miałeś w butli? Pewnie mieszaninę propan-butan? To jest dobre w domu ale na mrozie już tylko propan a gdy mróz duży to benzyna i prymus. I osłona.  Ale dostajesz lajka za to że jednak i tam właśnie.

 

Przypominam sobie przygody kolegi sprzed lat czterdziestu, gdy handlował kiełbasami na gorąco w przyczepie kampingowej na giełdzie samochodowej. Jeszcze przed świtem było grzanie gara z kiełbasami. Po tem gdy gaz przestawał odparowywać butla szła do gara i gdy się ogrzała to znowu grzała gar z kiełbasami. :facepalm:

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Szürkebarát napisał:

Przypominam sobie przygody kolegi sprzed lat czterdziestu, gdy handlował kiełbasami na gorąco w przyczepie kampingowej na giełdzie samochodowej. Jeszcze przed świtem było grzanie gara z kiełbasami. Po tem gdy gaz przestawał odparowywać butla szła do gara i gdy się ogrzała to znowu grzała gar z kiełbasami. :facepalm:

Niech może kolega swoje opowieści spisze, bo zajawka brzmi bardzo interesująco.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szürkebarát napisał:

Co miałeś w butli? Pewnie mieszaninę propan-butan? To jest dobre w domu ale na mrozie już tylko propan a gdy mróz duży to benzyna i prymus. I osłona.  Ale dostajesz lajka za to że jednak i tam właśnie.

Dzięki :)

W butli oczywiście mieszanka propanu i butanu, klasyka. Dodam jeszcze, że butla cały czas w aucie jest trzymana. Jeszcze w styczniu gdy było delikatnie na plusie to nad Narwią kawkę robiłem, wówczas wyszła...

Po dzisiejszym razie butla powędrowała do piwnicy i czeka cieplejszej aury. Póki co to termos będzie musiał wystarczyć:) 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KPR napisał:

W butli oczywiście mieszanka propanu i butanu, klasyka. Dodam jeszcze, że butla cały czas w aucie jest trzymana. Jeszcze w styczniu gdy było delikatnie na plusie to nad Narwią kawkę robiłem, wówczas wyszła...

Gaz odparowując schładza się więc parowanie zwalnia itd. Czysty propan dał by radę ale też nie bez końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kytutr napisał:

Niech może kolega swoje opowieści spisze, bo zajawka brzmi bardzo interesująco.

Dzięki za doping. Żona mówi mi to samo (podobno ładnie opowiadam) ale nie wiem jak zacząć bo przez lata przygód nazbierało się. Bloga wysmażyć? Chyba mam jeszcze za mało czasu na to.

11 godzin temu, KPR napisał:

Dzięki :)

W butli oczywiście mieszanka propanu i butanu, klasyka. Dodam jeszcze, że butla cały czas w aucie jest trzymana. Jeszcze w styczniu gdy było delikatnie na plusie to nad Narwią kawkę robiłem, wówczas wyszła...

Po dzisiejszym razie butla powędrowała do piwnicy i czeka cieplejszej aury. Póki co to termos będzie musiał wystarczyć:) 

Nie poddawać się! Na przykład jest coś takiego Turystyczny ekspres ze stali nierdzewnej Esbit Coffee Maker | 8a.pl

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Gaz odparowując schładza się więc parowanie zwalnia itd. Czysty propan dał by radę ale też nie bez końca.

Ja zainwestowałem od razu w kuchenkę wielopaliwową - Optimus Polaris. Super sprawa, chodzi na wszystkim, ale używam tylko na benzynie - super kaloryczna, mega niezawodna w każdych warunkach, a paliwo wszędzie dostępne i tanie - litr na wyjazd 2 tyg starcza i jeszcze resztę do baku się wlewa.

Edytowane przez mechanik
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...