Skocz do zawartości

Gdzie zabieracie swoje Subaru ?


Juras K

Rekomendowane odpowiedzi

Jest fantastyczna powieść dla dzieci pt. "Stacja nigdy w życiu", Joanny Kulmowej. Tam dzieci bawią się na opuszczonej stacji kolejowej i spotykają skrzata(?), który objaśnia im znaczenie kolorów świateł semafora. Na pytanie co oznacza światło niebieskie skrzat odpowiada "to światła przetaczania, za mądre dla ciebie". A na pytanie o światło... brązowe poirytowany skrzat odpowiada "gdy zobaczysz światło brązowe to się obudź" :lol: . Rety rety ja to przecież czytałem więcej niż pół wieku temu...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koziolek napisał:

W ubiegłym roku jak zobaczyliśmy ten drewniany dworzec na Estonii, to forek sam hamowałB)

Dzieło sztuki.

1200px-Haapsalu_railway_station_-_panoramio_(1).jpg

IMG_20200805_154258_resized_20210125_113837685.jpg

 

Patrzę po zdjęciach i... podoba mi się takie coś... Wiem, że trochę "na lenia", ale możecie podać jakieś przykładowe które warto zwiedzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koziolek napisał:

W ubiegłym roku jak zobaczyliśmy ten drewniany dworzec na Estonii, to forek sam hamowałB)

 

Gdzie w Estonii to jest? Byłem w tym przepięknym kraju kilka razy (przy okazji podróży służbowych), ale na ten dworzec nie trafiłem. Jest motywacja, żeby wybrać się tam Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, 1uq napisał:

Patrzę po zdjęciach i... podoba mi się takie coś... Wiem, że trochę "na lenia", ale możecie podać jakieś przykładowe które warto zwiedzić?

 

20 minut temu, Kytutr napisał:

Gdzie w Estonii to jest? Byłem w tym przepięknym kraju kilka razy (przy okazji podróży służbowych), ale na ten dworzec nie trafiłem. Jest motywacja, żeby wybrać się tam Subaru.

Ten dworzec/muzeum jest w miejscowości Haapsalu.

Jest sporo miejsc widokowych/ latarnie morskie itd, polecam wyspę Saaremaa, stare miasta Tallin, Tartu, Parnu.

Takie 'must see' w Tallinie to muzeum morskie w porcie, zwiedzanie od środka łodzi podwodnej, na zewnątrz stojące na chodniku ogromne statki:bowdown:

http://meremuuseum.ee/lennusadam/

 

edit

Takie fotki to standardB)

 

IMG_20200805_213034.jpg

IMG_20200806_122941.jpg

Edytowane przez koziolek
  • Super! 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koziolek napisał:

Saaremaa

Saaremeę znam i uwielbiam. Byłem tam tylko raz jak na razie. W Tallinnie byłem wiele razy, a w Tartu, Parnu jeden raz.

Ostatnie moje odkrycie z Tallinna: https://www.flickr.com/photos/kytutr/48006119961/in/dateposted-public/

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saaremeę znam i uwielbiam. Byłem tam tylko raz jak na razie. W Tallinnie byłem wiele razy, a w Tartu, Parnu jeden raz.
Ostatnie moje odkrycie z Tallinna: https://www.flickr.com/photos/kytutr/48006119961/in/dateposted-public/
A bród przez Bałtyk na wyspę Koinastu znasz?6545eea662128c40da606efd606a078a.jpg

Taptane Tapatalkiem

  • Super! 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, koziolek napisał:

 

Ten dworzec/muzeum jest w miejscowości Haapsalu.

Jest sporo miejsc widokowych/ latarnie morskie itd, polecam wyspę Saaremaa, stare miasta Tallin, Tartu, Parnu.

Takie 'must see' w Tallinie to muzeum morskie w porcie, zwiedzanie od środka łodzi podwodnej, na zewnątrz stojące na chodniku ogromne statki:bowdown:

http://meremuuseum.ee/lennusadam/

 

edit

Takie fotki to standardB)

 

IMG_20200805_213034.jpg

IMG_20200806_122941.jpg

Te klify podobne do tych, które są w okolicy Saka Ontika na zachodzie Estonii, bardzo ładne miejsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 18:01, Szürkebarát napisał:

Do toromistrzów weź ze sobą młotek i... to co trzeba.

Byłem.

Niestety nie udało wyjechać drezyną na roboty, nie tym razem ;) ( szef bał się obcego zabierać, coś się stanie itp.itd.) 

Za to dostałem taki rarytas, soczewki z semafora mam, będzie wspaniała nocna lampka :D 

 

 

3002AD22-EEC2-4949-B8FE-77D4133B6CF3.jpeg

E4DFDBB8-516C-40B5-870E-E36BD025BA14.jpeg

C3FC5064-A4FA-4E55-BC98-92D1630D31AC.jpeg

  • Super! 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mechanik napisał:

Rudej sie nie boisz? Jazda korytem rzeki to spoko, podwozie umyje, ale w słonej wodzie chyba szkoda auta.

Bałtyk jest morzem wysłodzonym, ma średnio tylko 7 promili soli (średnia w oceanach to 35 promili) więc może Subarak nie zostanie przeżarty. 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...