Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzies masz przebicie/zwarcie moim zdaniem. Zaznaczam ze to tylko trop, moge nie miec racji.
Nie wykluczam. Zjawisko jest najsilniejsze gdy podłączam Bluetooth i jestem w trybie streamowania muzyki albo na FM. Jest minimalne w innych trybach (odtwarzanie z pamięci).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Norweski_Pacjent napisał:

Bawię się wciąż w podłączanie nowej jednostki grającej na androidzie w Forku SG. Odkąd ją podłączyłem w głośnikach słychać szumy/zakłócenia nawet gdy radio nie jest w użyciu (czytaj: nie gra). Gdy ściszę na 0 wszystko ustaje. Gdzie powinienem szukać źródła?

Spróbuj podłączyć szeregowo z zasilaniem radia cewkę, np z zasilacza komputerowego. Jest ich tam parę. Cewki dwie, na oba zasilania (stały plus i po zapłonie). Kondensatory nie są potrzebne, masz jeden duży w radiu. Wystarczający on jest. Podłączasz cewki szeregowo. Zrobisz tak prosty filtr przeciwzakłuceniowy.  Mi to pomogło jak założyłem niefabryczne radio w Suzuki Ignis. Tam akurat był świst z alternatora. U mnie też mam chińskie radio z androidem ale takich dźwięków jak opisujesz nie mam.

Dobrze by było jakbyś podłączył radio na krótko z jakiegoś akumulatora i do głośnika osobnego, może być nawet z mini wieży domowej. Tak aby wyeliminować ewentualne zakłucenia z samochodu. Bo może po prostu ten typ radia tak ma i jest zepsute. 

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, chemik napisał:

z tego co widziałem i czytałem nie jest to tak łatwo uszkodzić, aczkolwiek trzeba uważać przy myciu np karcherem. Inna sprawa to zależy gdzie będziesz jeździć tym autem. Tak czy inaczej raczej to jest kwestia sezon max dwa przy dobrym szczęsciu. Może lepiej folia by się sprawdziła ?

Jeżdżone będzie w weekendy tak dla frajdy na jakieś zloty spociki plejadowe itp itd. Na codzien mam inne auto. A co do folii wszystko chodzi o koszta i skomplikowanie. Bo jak malowanie proszkowe to musze specjalnie jechac gdzies daleko pomalowac i wrocic z nimi. A platidipem to mogę u siebie w domu machnąć. Orientujesz sie jakie koszta folii ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć szeregowo z zasilaniem radia cewkę, np z zasilacza komputerowego. Jest ich tam parę. Cewki dwie, na oba zasilania (stały plus i po zapłonie). Kondensatory nie są potrzebne, masz jeden duży w radiu. Wystarczający on jest. Podłączasz cewki szeregowo. Zrobisz tak prosty filtr przeciwzakłuceniowy.  Mi to pomogło jak założyłem niefabryczne radio w Suzuki Ignis. Tam akurat był świst z alternatora. U mnie też mam chińskie radio z androidem ale takich dźwięków jak opisujesz nie mam.
Dobrze by było jakbyś podłączył radio na krótko z jakiegoś akumulatora i do głośnika osobnego, może być nawet z mini wieży domowej. Tak aby wyeliminować ewentualne zakłucenia z samochodu. Bo może po prostu ten typ radia tak ma i jest zepsute. 
To jest trop. Będę testował w weekend i dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Jeżdżone będzie w weekendy tak dla frajdy na jakieś zloty spociki plejadowe itp itd. Na codzien mam inne auto. A co do folii wszystko chodzi o koszta i skomplikowanie. Bo jak malowanie proszkowe to musze specjalnie jechac gdzies daleko pomalowac i wrocic z nimi. A platidipem to mogę u siebie w domu machnąć. Orientujesz sie jakie koszta folii ? 

To fakt w takim wypadku ten plastidip ma sens - tylko poczytaj który warto kupić a który nie bo pamiętam, że nie wszystkie były ok :) Folia sama w sobie nie jest droga tylko opalarkę potrzeba i można samemu to zrobić też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ozarek napisał:

ale to się tyczy generalnie jego wytrzymałości czy konkretnie felg?

Chodzi mi po głowie pomalowanie plastików i zderzaków w SF5, ale jak to ma wytrzymać 'miesiące to wole wszystko zdjąć i dać w jakaś strukturę a'la raptor czy inny U-POL

Jest to jednak guma.... jak kamyczki, piasek i inne syfy sie o to obijaja to dlugo nie wytrzyma. W zwyklym aucie na alusiach w jezdzie miejskiej wytrzyma ok 3 miesiace. W mercu amg (620KM) na grillu nie wytrzymalo miesiaca.... od praktycznie samego wiatru. Reszta w kwestii domyslu :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, klev napisał:

Jest to jednak guma.... jak kamyczki, piasek i inne syfy sie o to obijaja to dlugo nie wytrzyma. W zwyklym aucie na alusiach w jezdzie miejskiej wytrzyma ok 3 miesiace. W mercu amg (620KM) na grillu nie wytrzymalo miesiaca.... od praktycznie samego wiatru. Reszta w kwestii domyslu :) pozdro

co do merca to jednak obstawiam złe przygotowanie powierzchni, no i grill jest jednak bardziej skomplikowaną powierzchnią.

rozrzut od 1-3mce do 1-2 sezony to jednak sporo, trochę by to potwierdzało zależność od przygotowania i aplikacji po jakość powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w agencji reklamy od ponad 10 lat wiec wiem co pisze B) powierzchnia przygotoywana pod plast dip tak samo jak pod cokolwiek - profesjonalnie (avery surface cleaner). Po prostu guma nie wytrzymuje przeciażen, napiec, kamyczkow itp itd. 

Co do folii dobrze położona jest o niebo lepsza. Tylko trzeba mieć dobra folie (3M 1080 albo 2080 kanalikowa lub odpowiednik innych firm, bron boze tanie z alledrogo) no i samemu bez praktyki praktycznie nie masz szans jej wykleic poprawnie.... trzeba kożystać z pomocy specjalistow. Ale wytrzymuje o niebo wiecej! Dobra folia jest na lata (2-3), plast dip jest na "wakacje" jesli się uda.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać specjalistów ?

45 minut temu, klev napisał:

Pracuje w agencji reklamy od ponad 10 lat wiec wiem co pisze B) powierzchnia przygotoywana pod plast dip tak samo jak pod cokolwiek - profesjonalnie (avery surface cleaner). Po prostu guma nie wytrzymuje przeciażen, napiec, kamyczkow itp itd. 

Co do folii dobrze położona jest o niebo lepsza. Tylko trzeba mieć dobra folie (3M 1080 albo 2080 kanalikowa lub odpowiednik innych firm, bron boze tanie z alledrogo) no i samemu bez praktyki praktycznie nie masz szans jej wykleic poprawnie.... trzeba kożystać z pomocy specjalistow. Ale wytrzymuje o niebo wiecej! Dobra folia jest na lata (2-3), plast dip jest na "wakacje" jesli się uda.

Pozdro

Gdzie szukać spacjalistów ? Ludzie od oklejania aut ? Ile mogą mi krzyknąć za taką usługę? Bo jeśli wiecej niz pomalowanie to sie chyba bardziej opłaca pomalować wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 porty USB, ale nie używam żadnego z nich jeszcze. Masa jest na szynie (używam oryginalnych szyn do OEM Kenwooda) 
A zmierz czy GND na głośniki ma obwód z GND USB z tyłu (dotykając metal wokół gniazda). Czasem geniusze inżynierii robią jeden GND dla USB i wyjść audio. Miałem tak w komputerze że mi piszczały głośniki i pomogło odseparowanie audio od USB używając skalpela.

2a011c2dc99d7b6509738b0289ceef26.jpg
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmierz czy GND na głośniki ma obwód z GND USB z tyłu (dotykając metal wokół gniazda). Czasem geniusze inżynierii robią jeden GND dla USB i wyjść audio. Miałem tak w komputerze że mi piszczały głośniki i pomogło odseparowanie audio od USB używając skalpela.

2a011c2dc99d7b6509738b0289ceef26.jpg&key=6c1d611676060563379327e94dbf3ca38f9f349de0eaa13402c47b098a7f5f6a
Sprawdzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem firmę ktora pomaluje koła proszkowo za 115 zł szt. Jest jeszcze opcja bezbarwnego za dopłatą, myślicie zeby brac bezbarwny jeszcze ?

 

Btw polecacie jakieś oponki nie za drogie 245 40 18 ? Letnie 

Edytowane przez Bartosz Wiśniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to kupiłeś za wynalazek szatana? Nie krytykuje bo sam mam najtańsze z Androidem. Ale pytam z ciekawości. Dziś swojego rootowałem, co by mieć RDS default_wink.png
#Aliexpress US $192.03 | 8049 Car stereo for Universal Cars Double 2DIN Bluetooth 5.0 Android 9.0 DSP IPS Screen GPS Radio Autoradio Multimedia player

https://a.aliexpress.com/_dX0GcSV

 

Oczywiście nie pasuje do otworu po OEM Kenwood. Wątpię aby cokolwiek tam pasowało dobrze bo panel jest zakrzywiony i oryginalna jednostka też, a wszystko na rynku jest płaskie. Ilość rzeźby przyćmiewa radość z nowego radia. Bebechy ma solidne, bo na tym mi zależało. Płynność, szybkość jest masakryczna. 3 sekundy po odpaleniu auta kręci muza ze Spotify. Pracuje z wieloma markami aut i fabryczne jednostki (nawet te na Androidzie) nie mają startu.

 

U mnie w NO włączają sygnał FM, więc musiałem zmienić na takie, które ciągnie DAB+.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, które to jednostki i w jakich autach są na Androidzie? czy tylko mają android auto, a to jest różnica.
Pierwszy z brzegu: Suzuki S-Cross.

Mam na myśli oczywiście android auto ale chodzi mi tu u rozróżnienie pomiędzy swoim systemem, a nakładką na android.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też była rzeźba. Ale to już drugi samochód w którym to dopasowuje. Mega płynności nie mam. Teraz po wygraniu custom ROM'u na blacie biurka widziałem że jest lepiej.

A z tym audio w stacjonarnym komputerze bywają problemy gdy komputer po prostu nie jest uziemiony. Miałem taki przypadek, musiałem zrobić zerowanie w gniazdku 230v. Problem znikł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2020 o 19:50, ewemarkam napisał:

Spróbuj podłączyć szeregowo z zasilaniem radia cewkę, np z zasilacza komputerowego. Jest ich tam parę. Cewki dwie, na oba zasilania (stały plus i po zapłonie). Kondensatory nie są potrzebne, masz jeden duży w radiu. Wystarczający on jest. Podłączasz cewki szeregowo. Zrobisz tak prosty filtr przeciwzakłuceniowy.  Mi to pomogło jak założyłem niefabryczne radio w Suzuki Ignis. Tam akurat był świst z alternatora. U mnie też mam chińskie radio z androidem ale takich dźwięków jak opisujesz nie mam.

Dobrze by było jakbyś podłączył radio na krótko z jakiegoś akumulatora i do głośnika osobnego, może być nawet z mini wieży domowej. Tak aby wyeliminować ewentualne zakłucenia z samochodu. Bo może po prostu ten typ radia tak ma i jest zepsute. 

 

@ewemarkam zrobiłem wg twojej rady i wlutowałem cewkę na +12V i +12V ACC. Niestety bez zmian.

 

IMG_20200510_183118.thumb.jpg.1db820a11809901385d1dac7011d9867.jpg

 

W dniu 7.05.2020 o 22:50, LosioDriver napisał:

A zmierz czy GND na głośniki ma obwód z GND USB z tyłu (dotykając metal wokół gniazda). Czasem geniusze inżynierii robią jeden GND dla USB i wyjść audio. Miałem tak w komputerze że mi piszczały głośniki i pomogło odseparowanie audio od USB używając skalpela.

2a011c2dc99d7b6509738b0289ceef26.jpg

 

@LosioDriver sprawdziłem miernikiem ciągłość GND z głośnika z obudową portów USB i jest. Mierzone na włączonej jednostce.

 

Tylko później zacząłem się zastanawiać i na mój rozum nie da się tego sensownie rozdzielić. GND idzie do radia przez wtyczkę główną, jest też na obudowie poprzez oryginalną szynę. Mam port USB z przodu i z tyłu i możliwe, że nie da się tego tak rozdzielić jak u ciebie. Koniec końców wszystkie GND powinny się łączyć, tak?

 

Brak mi dalszych pomysłów ¯\_ಠ_ಠ_/¯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Norweski_Pacjent napisał:

@LosioDriver sprawdziłem miernikiem ciągłość GND z głośnika z obudową portów USB i jest. Mierzone na włączonej jednostce.

 

Tylko później zacząłem się zastanawiać i na mój rozum nie da się tego sensownie rozdzielić. GND idzie do radia przez wtyczkę główną, jest też na obudowie poprzez oryginalną szynę. Mam port USB z przodu i z tyłu i możliwe, że nie da się tego tak rozdzielić jak u ciebie. Koniec końców wszystkie GND powinny się łączyć, tak?

 

Brak mi dalszych pomysłów ¯\_ಠ_ಠ_/¯

 

Nie powinno być ciągłości. Owszem, wszystkie GND się schodzą, ale GND USB i audio nie mogą być bezpośrednio połączone tylko powinny być oddzielone swoimi filtrami (USB ma swój, głośniki swój itd). Jako dowód masz fakt, że rozłączenie GND w moim przypadku zupełnie usunęło szumy.

Zrób taki test: puść muzykę, a następnie wepnij do portu USB który ma GND wspólny z GND głośnikiem włóż USB i zobacz czy to usłyszysz. Obserwuj też czy USB się zapali (jak masz na nim diodę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie pomoże. To wymontuj radio. Podłącz je z jakiegoś akumulatora samochodowego, na krótko jakiś głośnik. Możesz też podłączyć do swojego akumulatora ale odepnij uprzednio klemy z instalacji samochodowej.

I jeśli będą szumy to zostaje Ci tylko to co pisze@LosioDriver.
Chińczyki mają więcej niż jedno USB. Zazwyczaj jedno z przodu i dwa z tyłu. O ile to z przodu łatwo odesprować to te z tylu może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Chińczyki mają więcej niż jedno USB. Zazwyczaj jedno z przodu i dwa z tyłu. O ile to z przodu łatwo odesprować to te z tylu może być problem.


Zależy jak wygląda płyta główna. Czasem odseparowanie jest banalnie proste i polega po prostu na fizycznym ucięciu ścieżki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...