Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ewemarkam napisał:
1 godzinę temu, aplam13 napisał:
Część, na szybko, forek SG, szyber po otwarciu trochę piszczy jak świerszcz, dzieje się to na malych nierównościach, można gdzieś coś nasmarować?

Aby cały nasmarować, musiałbyś podsufitkę zdjąć. Ale przesmaruj prowadnice, ale smarem który nie zjada aluminium, czyli nie towot.

Właśnie się zastanawiam jak dotrzeć do tyłu szyberdachu bez rozbierania, smar mam właśnie dobry do tego, wiadomo nie towot ani ŁT:D spróbuję więcej nawalić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ewemarkam napisał:

Występował w SF jakiś daszek zamiast tego schowka na środku deski? Tak jak ma to miejsce w SG. Denerwuje mnie radio na dole, chciałem je dać wyżej. Czy zostaje tylko jakaś rzeźba z włókna szklanego?

Taki niski na kompas był.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasuje daszek na 3 zegary od GT ale jest ciemniejszy niż reszta tapicerki. a ten schowek SUPER sie nadaje do wstawienia telefonu w pionie z mapami - mój S6 i S8 pasują idealnie. ta klapka go dociska z góry i pięknie się trzyma nawet na wetrepach :)

A jak chcesz wieksze radio to mozesz przeropic słupek srodkowy na 2DIN idąc do góry.

Edytowane przez klev
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radio 2 DIN i ramkę pod nie, przenosiłem przyciski w okolice rączki ręcznego, ale chciałem wsadzić radio wyżej. Taka ramka na duże radio wychodziła chyba w samej końcówce produkcji forestera SF.

Ale ten daszek chciałbym aby był tak duży jak na radio 2 DIN. Trudno bez rzeźby się nie obędzie. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś licencję do CAD?

potrzebuje na szybko projektu nowych łączników stabilizatorów do SF, mam kogoś kto je CNC dorobi, ale nie mam jak projektu zrobić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewóz dwóch rowerów Forkiem SF.
W sierpniu planujemy z żoną wyjazd z rowerami: damka + MTB.
Czy lepiej będzie uchwyt na belki na dach czy uchwyt na klapę?

Zastosowanie w przyszłości raczej sporadyczne.
Belki poprzeczne na relingi już posiadam.
Rozważam sprzęt używany.

Platformy na hak raczej nie kupię bo wychodzi najdrożej (bo trzeba belkę że światłami, a do tego piwnica już miejsca ma mało na przechowywanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Przewóz dwóch rowerów Forkiem SF.

W sierpniu planujemy z żoną wyjazd z rowerami: damka + MTB.

Czy lepiej będzie uchwyt na belki na dach czy uchwyt na klapę?

.

Belki poprzeczne na relingi już posiadam.

 

No to dach, szczególnie że masz belki. Tylną klapa to prowizorka, obije Ci samochód.

 

Jest na forum wątek o przewozie rowerów Forkiem: https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://forum.subaru.pl/topic/86085-baga%C5%BCnik-rowerowy-na-klap%C4%99-forester-2015/&share_tid=86085&share_fid=56227&share_type=t&link_source=app

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewóz dwóch rowerów Forkiem SF.
W sierpniu planujemy z żoną wyjazd z rowerami: damka + MTB.
Czy lepiej będzie uchwyt na belki na dach czy uchwyt na klapę?

Zastosowanie w przyszłości raczej sporadyczne.
Belki poprzeczne na relingi już posiadam.
Rozważam sprzęt używany.

Platformy na hak raczej nie kupię bo wychodzi najdrożej (bo trzeba belkę że światłami, a do tego piwnica już miejsca ma mało na przechowywanie).
Pomyśl o wypożyczeniu platformy. Na parę dni to nie dużo kosztuje.
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, falente napisał:

Przewóz dwóch rowerów Forkiem SF.
W sierpniu planujemy z żoną wyjazd z rowerami: damka + MTB.
Czy lepiej będzie uchwyt na belki na dach czy uchwyt na klapę?

Zastosowanie w przyszłości raczej sporadyczne.
Belki poprzeczne na relingi już posiadam.
Rozważam sprzęt używany.

Platformy na hak raczej nie kupię bo wychodzi najdrożej (bo trzeba belkę że światłami, a do tego piwnica już miejsca ma mało na przechowywanie).

Żadnych klap. To jest tragedia na kółkach.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie czy lampy tylne od SG przedlifta pasują do polifta p&p? 
Lampy pasują, musisz tylko przełożyć kostki żarówek, bo w przedlifcie są częścią wiązki a w polifcie lampa ma swój kawałek wiązki spinany jedną kostką z resztą. Ale nie ma z tym problemu, ja mam u siebie poliftowe JDMy z grafitowym, błyszczczącym środkiem i moim zdaniem to najfajniejsze lampy, bo te czarne z STI mają środek matowy i wyglądają jakby je ktoś pomalował sprayem :)

63dfb103f9b23acf80707b545cf3a987.jpg
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś nie mam przekonania do tych poliftowych Lexusów, wolę swoje czerwone, i jak bym miał polifta to zamieniłbym je na te z przedlifta. Szkoda, że nikt nie robi zamienników przednich lamp do SG, bo tył już widziałem z Depo do przedlifta, gdzieś w Stanach nawet były zamienniki led'owe i wyglądały jak oryginały ale na chwilę obecną niedostępne.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A ja jakoś nie mam przekonania do tych poliftowych Lexusów, wolę swoje czerwone, i jak bym miał polifta to zamieniłbym je na te z przedlifta. Szkoda, że nikt nie robi zamienników przednich lamp do SG, bo tył już widziałem z Depo do przedlifta, gdzieś w Stanach nawet były zamienniki led'owe i wyglądały jak oryginały ale na chwilę obecną niedostępne.


Bo seryjne polifty wyglądają słabo, te to zupełnie inna bajka :) A przednie lampy Depo można kupić, tylko nie mają silniczków do regulacji wysokości i są symetryczne, więc problem na przeglądzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał:

Depo można kupić, tylko nie mają silniczków do regulacji wysokości i są symetryczne

Wiem, że są amerykańce ale miałem na myśli lampy p&p bez zabawy w przeróbki;)

Może to się zmieni bo na drogach sporo się pojawia starszych Subaraków.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, skwaro napisał:

A przednie lampy Depo można kupić, tylko nie mają silniczków do regulacji wysokości i są symetryczne, więc problem na przeglądzie...

 

Dlatego ja na przód nie kombinując zamówiłem nowe klosze w ASO. Myślałem, żeby wziąć całe lampy zamiennik USA, ale te obrysówki za chiny ludowe mnie nie przekonują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

zamówiłem nowe klosze w ASO.

Cena pewnie subarowe nic :D

Szukałem na alli, są do większości aut, nawet do Forestera ale do SH i SJ, do SG jeszcze chińczyki nie zrobili, może puścimy jakieś grupowe zamówienie to nam wystrugają szkiełka do SG?:D

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yaroz napisał:

Cena pewnie subarowe nic :D

Powiedzmy, że tanio nie było, ale myślę, że efekt końcowy będzie dużo lepszy zarówno estetyka, ale co ważniejsze lepiej będzie świeciło. Przy okazji będzie można nowe klosze opryskać czymś przeciw UV i to powinno jeszcze bardziej przedłużyć żywotność. Co do tyłu też jestem zwolennikiem przedliftowych, takie... Klasyczne :). Te z poliftu, no siłą rzeczy skojarzenie z lexusem, ale tak wtedy sobie japończyki wymyśliły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja na przód nie kombinując zamówiłem nowe klosze w ASO. Myślałem, żeby wziąć całe lampy zamiennik USA, ale te obrysówki za chiny ludowe mnie nie przekonują 
Ja jeden nowy mam, muszę jeszcze drugi zamówić i będą jak nowe :)
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...