Skocz do zawartości

Forester XT vs konkurencja w 2016 roku


mirciob

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety odpowiedź jest nie ... wiem (z lekkich narzekań żony), że główny problem to "ślizganie" (zarówno cały tył - podłokietnik trochę pomaga - jak i przód) ... ale problem dotyczy "tylko" skóry. Co do kąta nie słyszałem uwag. A co dokładnie jest nie tak? Obawiasz się o komfort przy dłuższych trasach, czy właśnie zachowanie w bardziej "dynamicznych" sytuacjach?

Chyba chodzi o to że siedzi się wysoko, ale my to lubimy z żoną i nawet fotel kierowcy jest ustawiony na wysoko, chociaż ma regulację.

Co do ślizgania na siedzeniach, to w n/a problemu nie ma, bo i mocy nadmiaru nie ma :) a chcielibyśmy mieć ten 'problem'. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Eeee... dobrze rozumiem, że czaisz się na FXT a jazdę próbną robiłeś na dieslu i w manualu?? Bo byłem ciekaw jak chodzi CVT - z opisów wynika, że jej zasada działania jest, hmmm, intrygująca...

Niedogadaliśmy się :biglol:  ... założyłem, że pytasz o mój bieżący samochód (czyli z czego będę się przesiadał), bo jazda FXT przy rozważaniu FXT to dla mnie podstawa :) ... innymi słowy jeździłem FXT i co ważniejsze nie wyobrażam sobie kupna takiego samochodu (i w ogóle chyba żadnego ... no może coś bardzo ekstremalnego ;) ) bez jazdy podobną wersją (w przypadku Subaru jest to proste bo ilość wersji jest ograniczona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eeee... dobrze rozumiem, że czaisz się na FXT a jazdę próbną robiłeś na dieslu i w manualu?? Bo byłem ciekaw jak chodzi CVT - z opisów wynika, że jej zasada działania jest, hmmm, intrygująca...

Niedogadaliśmy się :biglol:  ... założyłem, że pytasz o mój bieżący samochód (czyli z czego będę się przesiadał), bo jazda FXT przy rozważaniu FXT to dla mnie podstawa :) ... innymi słowy jeździłem FXT i co ważniejsze nie wyobrażam sobie kupna takiego samochodu (i w ogóle chyba żadnego ... no może coś bardzo ekstremalnego ;) ) bez jazdy podobną wersją (w przypadku Subaru jest to proste bo ilość wersji jest ograniczona).

 

 

Uff, no to mi ulżyło :D Czyli mogę zapytać: jak znajdujesz skrzynię CVT? Skoro nic o niej nie wspominałeś to zakładam, że jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skoro nic o niej nie wspominałeś to zakładam, że jest OK?

No tak, zapomniałem się do tego odnieść :) ... Powiem tak - pierwszy raz jak miałem do czynienia z CVT osobiście (jako kierowca) to jak szukaliśmy wozidła dla żony. Trafiło na Yariskę Hybrid ... wystarczy jak dodam, że wycie i praca CVT to był główny powód nie kupienia tego samochodu B)

W przypadku FXT (moim skromnym zdaniem) większość osób nigdy by się nie zorientowała, że to CVT. Dodam nawet coś kontrowersyjnego (i nie robię tego pod publiczkę) - wg mnie opóźnienia po dodaniu gazu były większe w DSG jak testowałem nowego Tiguana (identyczne wrażenia po jeździe zarówno 2.0 TDI 150KM jak i 2.0 TSI 180KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam obawy o komfort na dłuższych trasach...

 

 

Trochę kilometrów zrobiłem w trasie XT i jeszcze nie zdarzyło się abym miał jakieś problemy po trasie typu bóle itp.
Najdłuższa moja trasa "ciurkiem" to 1800 km. Rodzina 2+2. Akurat na fotele nikt nie narzekał :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

 

Skoro nic o niej nie wspominałeś to zakładam, że jest OK?

Dodam nawet coś kontrowersyjnego (i nie robię tego pod publiczkę) - wg mnie opóźnienia po dodaniu gazu były większe w DSG jak testowałem nowego Tiguana (identyczne wrażenia po jeździe zarówno 2.0 TDI 150KM jak i 2.0 TSI 180KM).
Mam bardzo podobne spostrzeżenia :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sjak

To dla mnie dobra informacja, bo może to oznaczać, że to moje 4 litery są do chrzanu, a nie fotel pasażera. A nie chciałbym kupić auta, w którym mojej rodzinie nie będzie wygodnie. Widać muszę odbyć jazdę testową z szanowną małżonką

Edytowane przez dziubek_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eeee... dobrze rozumiem, że czaisz się na FXT a jazdę próbną robiłeś na dieslu i w manualu?? Bo byłem ciekaw jak chodzi CVT - z opisów wynika, że jej zasada działania jest, hmmm, intrygująca...

 

Niedogadaliśmy się :biglol:  ... założyłem, że pytasz o mój bieżący samochód (czyli z czego będę się przesiadał), bo jazda FXT przy rozważaniu FXT to dla mnie podstawa :) ... innymi słowy jeździłem FXT i co ważniejsze nie wyobrażam sobie kupna takiego samochodu (i w ogóle chyba żadnego ... no może coś bardzo ekstremalnego ;) ) bez jazdy podobną wersją (w przypadku Subaru jest to proste bo ilość wersji jest ograniczona).

Wyobraz sobie ze mozna kupic to auto bez jazdy probnej a nawet bez siedzenia w nim! W latach 06-11mialem 2,0 NA SG,pozniej przymusowy 3- letni mariaz ze Skoda ze wzgledow finansowych.Naszedl dzien ze poszedlem do salonu,zamowilem,po tygodniu odebralem i od 1,5 roku i 48k km jestem mega zadowolonym uzytkownikiem.Widzialem ze chce XT i nawet przez sekunde nie pomyslalem ze moglbym chciec cos innego:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Naszedl dzien ze poszedlem do salonu,zamowilem,po tygodniu odebralem

Wiem, że sporo osób tak kupuje ... niestety bardzo często w ciemno i potem widać narzekanie na forach :) ... Obstawiam, że w Twoim przypadku to był z jednej strony powrót do marki, a z drugiej zrobiłeś dobry "wywiad" lub nawet jeździłeś wcześniej "z kolegą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy,zaden z moich kolegow nie ma Subaru a co dopiero XT:) Poprostu wiedzialem ze to to i juz:)

 

No to miałeś fuksa, że dobrze obstawiłeś model :) bo gdybyś np. się tak napalił na diesla to mogłoby już nie być tak różowo ...

Ja wprawdzie też tak kupowałem S-Trumnę no ale to jednak inne pieniądze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt - prawy w FXT to taboret, ale żona nie marudzi. Dla mnie zaskakująca jest kanapa - po odchyleniu oparcia, wysunieciu podłokietnika stwierdzam, że jest naprawdę komfortowo również dla 2 metrowca. Cierpi na tym bagażnik - mając Superba kombi a potem Forka trzeba zmienić nawyki brania wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic z tych rzeczy,zaden z moich kolegow nie ma Subaru a co dopiero XT:) Poprostu wiedzialem ze to to i juz:)

Jeździłeś wcześniej najlepszym forkiem wszechczasów - to musiało pozostawić trwały ślad...

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

199810 km przez 5 lat, podwojne dachowanie przy 110 km/h z ktorego wyszedlem bez zadrapania,Subaru to jest to i juz:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Eeee... dobrze rozumiem, że czaisz się na FXT a jazdę próbną robiłeś na dieslu i w manualu?? Bo byłem ciekaw jak chodzi CVT - z opisów wynika, że jej zasada działania jest, hmmm, intrygująca...

Niedogadaliśmy się :biglol:  ... założyłem, że pytasz o mój bieżący samochód (czyli z czego będę się przesiadał), bo jazda FXT przy rozważaniu FXT to dla mnie podstawa :) ... innymi słowy jeździłem FXT i co ważniejsze nie wyobrażam sobie kupna takiego samochodu (i w ogóle chyba żadnego ... no może coś bardzo ekstremalnego ;) ) bez jazdy podobną wersją (w przypadku Subaru jest to proste bo ilość wersji jest ograniczona).

Wyobraz sobie ze mozna kupic to auto bez jazdy probnej a nawet bez siedzenia w nim! W latach 06-11mialem 2,0 NA SG,pozniej przymusowy 3- letni mariaz ze Skoda ze wzgledow finansowych.Naszedl dzien ze poszedlem do salonu,zamowilem,po tygodniu odebralem i od 1,5 roku i 48k km jestem mega zadowolonym uzytkownikiem.Widzialem ze chce XT i nawet przez sekunde nie pomyslalem ze moglbym chciec cos innego:)

 

Nie jestes sam. Ja tak kupiłem swojego wolnego ssaka. Oczywiscie obejżałem w salonie, ale nie mieli demonstracyjnego wolnego ssaka. XT nie chcieliśmy z żoną sie przejechać bo wiedzieliśmy że to zbyt nam się spodoba. Kupilismy naszego Forka i jestesmy mega zadowoleni. Mógłby mieć więcej mocy (tzn wersja 2,5 n/a) jednak porównując do konkurencji to poza klasą premium SUVy oferują podobne osiągi.

Teraz XT kupiliśmy też bez jazdy próbnej :) , no bo auta prawie identyczne więc komfort podobny, wnętrze też. Poliftowe zmiany i dodatki, centrala multimedialna tylko poprawiają wygląd i cieszą, dodatkowo wersja platinum więc wyższa od obecnej. Różnice zasadnicze pomiędzy n/a a XT to moc i dynamika a więc plusy. Suma sumarum auto zamówione, a też nie jeździliśmy. :)

 

 

Dla mnie zaskakująca jest kanapa - po odchyleniu oparcia,
Tutaj siedzą dzieciaki w fotelikach, więc nie przetestuję. Ogólknie bagażn8ik Forestera uwazam za bardzo pojemny, foremny, na upartego pakowany pod dach zmieści bardzo dużo. Wyjeżdżając na dwa i pół tygodnia do Rumunii z dwójką dzieci, jeszcze zabierając wózek zmieścilismy się w bagażniku i bez pudła dachowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie działanie niezrozumiałe:) Chcieć lepszy a i tak kupić gorszy? 

Nie dzielę Foresterów na lepsze i gorsze.

Nasz XT będzie nowy, po lifcie, w wyższej wersji wyposażenia no i z silnym silnikiem. CVT też w sumie będzie ciekawym eksperymentem - przy tak silnym silniku wierzę opiniom, że daje radę. Nie wątpię, że tak jak obecny problemów nie bedzie przysparzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiem czemu kupiłeś NA chcąc XT

np  ja chciałbym miec porshe macan turbo ale kupiłem Xv'a bo mnie na porshe nie stac :) Nie zawsze ma się to co sie chce miec, i bardzo czesto ludzie szukają tańszego "zamiennika"choc troche zbliżonego do wymarzonej rzeczy .Biorąc pod uwagę różnice w cenie forek NA exlusive  vs xt platinum tzn.9,5k eur za którą można kupic małe miejskie auto badz wybudowac pol domu w stanie surowym , również bardzo poważnie rozwazyłbym zakup NA. Xt to nie jest auto dla "bidnych "ludzi ;)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...