Skocz do zawartości

Forester XT vs konkurencja w 2016 roku


mirciob

Rekomendowane odpowiedzi

Źle to ująłem ale chodziło mi o wolniejszy vs szybszy. Dalej nie rozumiem czemu kupiłeś NA chcąc XT?

Brak kasy ogólnie, a nie lubię napinki finansowej na auto.

Teraz cieszę się podwójne i coraz bardziej nawet już znajduję coraz więcej plusów tej CVT. Tłumaczyłem ostatnio żonie ile razy w korku to sprzęgło trzeba wcisnąć i bieg wrzucić.. Chm, jeszcze stanę się zwolennikiem automatów

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w ramach Mazda vs Subaru turbo, to znajomi jakiś czas temu kupili nowiutką Mazdę 6 kombi w najmocniejszej wersji.

Po kilku dniach nas odwiedzili i kolega koniecznie chciał się przejechać moim LegacyGT, żeby sobie porównać.

 

Ostrzegałem, że mu to zepsuje tę Mazdę, ale się uparł.

 

Po tygodniu zadzwonił wniebowzięty, że na szczęście im ukradli Mazdę i właśnie zamówił nowego Forka XT :-)

Minęło półtora roku i bardzo sobie chwalą

Edytowane przez Bosman
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sam negocjuj cenę z Salonem a potem poproś o wycenę leasingu wszystkie sensowne firmy na bazie uzyskanej ceny.

To już załatwione :) Wiem, jak wygląda porównanie na poziomie cyferek, ale pytam bardziej o to co następuje już po zawarciu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam negocjuj cenę z Salonem a potem poproś o wycenę leasingu wszystkie sensowne firmy na bazie uzyskanej ceny.

To już załatwione :) Wiem, jak wygląda porównanie na poziomie cyferek, ale pytam bardziej o to co następuje już po zawarciu umowy.

 

 

Po zawarciu umowy jak zwykle płać i płacz:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam negocjuj cenę z Salonem a potem poproś o wycenę leasingu wszystkie sensowne firmy na bazie uzyskanej ceny.

To już załatwione :) Wiem, jak wygląda porównanie na poziomie cyferek, ale pytam bardziej o to co następuje już po zawarciu umowy.

 

Ja nie mam doświadczeń z Raiffeisenem, ale już 6 samochód w tym 4 SUBARU (w tym 1 XT i drugie "w toku") leasinguję w mLeasing - dawniej BRE LEasing.

Koszty bardzo konkurencyjne, konkurencyjna oferta ubezpieczenia samochodu (jako że właśnie jestem na etapie podpisywania kolejnej umowy właśnie

na XT-ka to mogę powiedzieć że dostałem propozyjcję 0,237% wartości samochodu za pakiet AC+OC+ Assistance - około 3300 PLN).

 

Co do samego samochodu - jeśli narzekasz na skórę, pomyśl o wersji comfort - bez skóry - skóra na bokach, środek siedziska z tkaniny, nie ma nawigacji, szyberdachu,

prtzycisku START/STOP.

Jeśli te różnice są akceptowalne - jest to znacząco tańsza wersja.

Co do ceny samochodu - jak już inni forumowicze pisałi - negocjuj :) Jak nie jeden salon to drugi - poszukaj, ponegocjuj,

coś na pewno "ugrasz" - jeśli nie upust to jakieś wyposażenie dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam negocjuj cenę z Salonem a potem poproś o wycenę leasingu wszystkie sensowne firmy na bazie uzyskanej ceny.

To już załatwione :) Wiem, jak wygląda porównanie na poziomie cyferek, ale pytam bardziej o to co następuje już po zawarciu umowy.
Ja jeden leasing R. przeżyłem, akurat na Skodę. Problem z nimi jest podobny jak z EFL -em. Póki jest wszystko OK, nic się nie dzieje. Przy jakiś problemach (z którejkolwiek strony) nie ma dostępu do osób decyzyjnych, tylko wnerwiająca walka z infolinią. Osobiście wolę bardziej "zhumanizowane" firmy, zadowolony jestem (podobnie jak MForbi) z mleasingu. Obecne oba moje Subaraki mają ich w dowodach rejestracyjnych :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z żoną wybralismy Raiffeisen Leasing. Porównałem tabele opłat i prowizji i pod tym katem było OK. Na forach też dobrze się wypowiadano o Reiffaisen;o EFL opinie kiepskie. Jak będzie wyglądało z R czas pokaże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam busa w Raiff, porownywałem z 10 ofert (EFL, WBK itp) i tu po pierwsze miałem najtańszą ofertę, po drugie mam "sezonowość" związaną z moimi rowerkami czyli od maja do października mam większe raty a od listopada do kwietnia o 2/3 mniejsze ;) Po trzecie bardzo mi pomogli handlowcy, wszystko załatwili, mam blachy z Bielska-Białej a nie (bez urazy) z "W" na początku jak większość leasingów proponowała :D Na razie bez zastrzeżeń choć jak chciałem jakąś zmianę wprowadzić to od razu w/g cennika była chyba 2-krotność rat do zapłacenia... Więc niczego nie zmieniałem :P W sumie jak do tej pory mogę tylko polecać Raiff :)

Edytowane przez Paweł_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, żeby był szybki ... więc biały ;)  ... a tak na poważnie, to faktycznie biały mimo, że na początku rozważałem tylko niebieskiego ... jakoś mi się spodabał mimo, że kolor pospolity :) ... Jako benefit, mogę dodać, że dobrze wygląda z brązowym wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, żeby był szybki ... więc biały ;)  ... a tak na poważnie, to faktycznie biały mimo, że na początku rozważałem tylko niebieskiego ... jakoś mi się spodabał mimo, że kolor pospolity :) ... Jako benefit, mogę dodać, że dobrze wygląda z brązowym wnętrzem.

Też wybrałem niebieskiego ale przy wyborze zostałem.

 

Gratuluję białasa :)

Kiedy odbierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, żeby był szybki ... więc biały ;)  ... a tak na poważnie, to faktycznie biały mimo, że na początku rozważałem tylko niebieskiego ... jakoś mi się spodabał mimo, że kolor pospolity :) ... Jako benefit, mogę dodać, że dobrze wygląda z brązowym wnętrzem.

Niebieski czy biały pospolity ? Jak to stwierdził ostatnio kumpel - stwierdził w Krakowie że chyba tylko jeden niebieski XT jeździ, tak więc wiedział że to ja. W przypadku białych to jest ich "masa".

 

Co do RFL - nie narzekam. Jedyne zdzierstwo jakie tylko zauważyłem to jak chcesz mieć inne ubezpieczenie niż to co oferują to każą dopłacić do "obsługi zewnętrznego ubezpieczenia". Także przypadła mi do gustu elastyczność terminu płatności.

 

Gratulacje wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...