Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ma kompa na pokładzie to ma wypas, bo ja w forku muszę ręcznie liczyć :evil: . Tak się zastanawiam, czy na fabrycznych oponach itp może być jakiś błąd w wyliczaniu żużycia paliwa? Liczę z proporcji: np przebieg licznikowy 500 km - do pełna 50 l

100 km - x l

w tym przypadku wychodzi 10l/100km proste i nie obciążone błędem w przypadku tankowania do odbicia pistoletu - tak mi się wydaje.

Teraz napiszę trochę herezji.

Wybraliśmy się na wakacje Forkiem, wiadomo było, że będzie drożej niż dyszlowatym żonowozem, alem ciekaw był niepomiernie ile też forek spali.

Tankowanie w Głubczycach do odbicia, przejazd przez Czechy ( do Ołomuńca wolno 70-90 km/h - sobota, spory ruch, obawa przed ichniejszą policją -nikogo na CB, po wjeździe na dwupasmówkę 110 -120 na tempomacie) ponowne tankowanie do pełna przed przejśćiem w Mikulowie średnia z tego odcinka ( 227 km - dolałem 19 l `95 ) 8,37 l/100km; przejazd przez Austrię 110-120 km/h tempomat, przez Słowenię - objazdem płatnej drogi zasadniczo 70-80 km/h -noc, nieznana droga itp., następne tankowanie na pierwszej stacji INA po stronie chorwackiej ( 433 km - dolane 35 l `95 ) - średnia 8,08 l/100km :shock: - trzy razy liczyłem, czy się nie machnąłem, odległości pomiedzy tankowaniami skrupulatnie zapisywałem. Na pytania dlaczego po autobanie tak wolno jechałem? - mieliśmy około dwie - trzy godziny zapasu więc nie poganiałem, co prawda kumpel jadący za mną pastuchem bardzo się męczył tą prędkością, ale jakoś to przeżył :razz:, w drodze powrotnej było ciut szybciej 130-140 - 150 km/h. Średnia z 2987 km wyszła 9,45 l/100 km - praktycznie bez korków - niecała godzina w drodze powrotnej ( chyba mam jaką kunę albo innego tchórza w wydechu ) - dla porównania rok wcześniej dyszel spalił mi na tej trasie wg kompa 6,4 l/100 - porównując dużo wyższy komfort podróży różnica prawie żadna na korzyść forka :wink: . Dla odmiany wczoraj forek spalił mi 13,5 l/100 km, było szybko i dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma kompa na pokładzie to ma wypas,

 

jeżeli nie kłamie a takich chyba nie ma z moich doświadczeń. miałem kilka aut z kompem i prawie wszystkie zaniżały, jedyny fiat zawyża aż o 1,5 litra!

 

ja używam program na komórkę radiusfuel i zapisuję dane już od bardzo dawna

 

podsumowanie statystyk

przejechano 19215

analiza 340 dni

średnie zużycie paliwa 12,62

koszt dystansu 100km=50,73 pln

zasięg na litrze 7,93

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wawa - hel - wawa: 9 l/100km, prędkość podróżna 100 - 130 km/h

gpruszko robilismy dokladnie te sama trase :cool:

u mnie :arrow: 11-12 l/100km, prędkość podróżna 140+ km/h z wysokimi pikami przy wyprzedzaniu :mrgreen:

 

widziałem debili co lecieli 150 i więcej wyprzedzając po tych koleinach, pewnie ledwo utrzymując kierę. miszcze prostej :roll:

fakt ze miejscami jest dosc slabo, ale nie ma az takiej tragedii, kiere trzymalo sie dobrze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch skąd można pobrać na kom. radiusfuel i czy działa na telefonach bez systemów operacyjnych? jak zgooglowałem to faktycznie dużo osób używa ale niewiele znalazłem info

 

http://www.iradius.cz/

 

po zainstalowaniu jest wybór języka pl

 

jak dla mnie rewelacja

 

wykresy statystyki, kontrola kosztów itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogii,

 

co tam masz V10 9,1 Litra?

 

9 litrowy turbo dyszel o mocy takiej, jak moje male sti :razz:

ale niutkow ma ponad 1000...

moj rekord, to chwilowe spalanie ponad 600 litrow :twisted:

generalnie szwedzki wynalazek, volvo b9tl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wizycie na nie-ASO i odpowiednim "wykładzie" przerzuciłem sie z 98 na 95 i spadło mi spalania z 13l na 12l w mieście A i furacz jakos lepiej sie zachowuje.

Bo wiecej oktanów w benzynie służy tylko ochronie przed spalaniem stukowym, dlatego tankowanie wysokooktanówki nie ma uzasadnienia ekonomicznego... ani w osiągach.

Przepraszam! Zapomniałem o lepszym samopoczuciu kierownika, jak to mu fura zaczęła "zapierniczać" na wysokooktanówce :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qba25, no własnie u mnie na 98 przy odpuszczenia pedału gazu np. w korku, auto mi szarpało czasem, a na 95 objaw jak ręką odjął. Poza tym, jak mi wyłożono, w mojej Imprezie jest jakis czujnik, czy inny diwajs (takie czarne pudełko przy zbiorniku), który pada w wyniku zalewania paliwem wysokooktanowym. No i to spalanie mnie miło zaskoczyło, a wcale eko-toczenia nie stosowałem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po mieście pali Ci prawie 2x mniej niż mi? Tłumacz się!

 

znam takie miasta gdzie jest jedna ulice ze światłami na krzyż. Może to takie miasto?

 

4krpm

 

dobre, ja zmieniam na max 2,5 aby wbijac się na 1700 gdze jest spory moment.

 

50km/h,

 

za wolno, nie wiem od ilu masz masz przyzwoity moment, ale żeby ekonomiczne jechać to najwyższy bieg i płynna praca silnika, u mnie około 1700r w przypadku utrzymywania prędkości. Z resztą boost pokazuje jak bardzo jest otwarta przepustnica, więc widzę, czy podciśnienie nie zmniejsza się poniżej 0,5bar.

 

na światłach wszyscy

dziwne, bo u mnie moment od samego początku jest bardzo duży nie trzeba kręcić auta aby wystrzeliwało, Pomimo delikatnej jazdy, raczej na światach ruszam jak cała ciemna masa.

 

BTW u nas w 3mieście jeździ ktoś tak sti 07 na blachach LT. Też jeździ bardzo delikatnie, aż śmiesznie to wygląda. Barwy typowo subarowe, hałas subarowy a tutaj wycieczka.

 

załączam wszystkie moje średnie spalania od momentu kiedy używam programu na komórkę.,

 

12,89 13,54 10,21

13,28 12,03 14,70

13,78 11,99 11,67

13,64 13,60 14,29

13,09 10,58 12,34

12,81 9,85 13,11

14,46 13,30 11,87

12,38 11,10 12,62

13,28 11,16 13,51

14,63 13,44 14,24

13,77 12,97 13,29

9,75 12,85 12,15

12,90 13,02 9,75

13,14 13,73 12,95

12,88 12,67 12,73

14,66 12,90 15,47

12,99 13,16 12,18

11,34 12,78 12,72

13,33 12,91 12,68

12,23 9,59 13,02

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H6

Wakacyjna trasa 6000km - 4 osoby, bagaże, 4 rowery na haku, 120-140 kmh- średnie zużycie paliwa 9,5 l.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Legaś IV Kombi - spalanie w mieście 11,0 l/100 km

I ciekawostka, ostatnio dałem furę żonie (prawko od 2 miesięcy), jeżdzi do 60 na godzine. Zadnych wybryków. Ostatnio 2 razy pojechała do rodziców (30 km w obie strony), 2 razy sprawdzałem spalania - 36 l/100 km :shock:

 

Nie mam pojęcia jak Ona to zrobiła, jutro bede sprawdzał, bo sam jestem ogromnie ciekaw :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to może ja sie pochwalę bo zazwyczaj zamykam sie w 15l/100km po mieście, ale w weekend bylem na torze w Biłgoraju....

:twisted:

przejechalem tam 60km jazdy torowej plus sporo czasu na biegu jalowym aby auto doszlo do siebie... wynik mnie przyprawil o atak smiechu i po dwukrotnym sprawdzeniu chcialbym sie zapyta czy GTek z wydechem i walbro wogoole moze przetrawic taka ilość paliwa.. ? lol

oto i on: 46,9l/100km

:mrgreen::twisted::lol: :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...46,9l/100km

OSTRO :shock:

Ja byłem ostatnio przerażony jak zobaczyłem 18,2 na kalkulatorze - jazda warszawska :wink:

ostatni bak - 15, i ten… mam nadzieję wróci już do normy, czyli 12-14l/100km

 

upalając Dziad nie spalił mi więcej niż 20 - średnio, z dojazdami

teraz ciśnienie trochę wzrosło, więc pewnie i spalanie pójdzie w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...