Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Apal masz pewnie w OBK bardziej wypasioną/ulepszoną wersję :razz: navi niż my w Forkach, u mnie nie ma przycisku Info tylko Bright - zmienia intensywność podświetlania ekranu navi i w radio, chyba, że nie umiem odnaleźć funkcji kompa.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w mieście to ~13,5

Odkąd turbina normalnie ładuje - jeżdżę szybciej a spalanie zostało w miejscu - niżej kręcę.

Patrząc na to ile spalają niektóre WRXy w mieście to aż się wierzyć nie chce. Widocznie opór powietrza Forka robi swoje...nawet podczas stania w korkach :razz:

 

Co do paliwa - tankuję od niedawna BP 98 Ulti cośtam. Po Neste podobno na podpiętym kompie jakieś spalania stukowe czy coś wyskakiwały. Wydaje mi się jednak , że po Neste palił mniej.

Jak są te nasze Subaraki wystrojone -95 czy 98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie udało mi się zejśc poniżej 12L/100 z reguły spala mi 15-16L/100

 

co dziwnie w miescie pali mniej ...no ale tam jezdze w miare spokojnie co innego droga krajowa tu nawet jak staram się oszczędzać to podczas wyprzedzania zawsze uruchamiam moje niespełna 300 kucyków :-) i stąd pewnie ta 15 ciągle na spalaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się też pochwalę:

Impreza 2.0 115KM Kombi - Sport

 

okres letni:

min na trasie (Wisła - Częstochowa - Radom i z powrotem) - 2 osoby + niewiele bagażu - 7,7l/100km - PB95

min na trasie (Wisła - Częstochowa - Poznan - Wałcz i z powrotem) - 2 osoby + 2 rowery na dachu (!) + bagaże na wakacje - 8,1l/100km - PB98 Bliska

na trasie - 3 osoby + 3 rowery na dachu + bagaże - około 8,5-9l/100km

w mieście Wisła, gdzie korków nie ma, średnio około 8,5 - 9 l/100km - dojazd do pracy 3km w jedną stronę więc ledwo temperatura się podniesie.

Ostatnio jak trochę przychłodziło wyszło 11l/100km ale wg mnie to sprawa beznadziejnego paliwa - ostatnio takie spalanie miałem jak w Wiśle było mnóstwo śniegu i auto miało tendencję do jazdy bokiem.

Zimą średnie spalanie po mieście na poziomie 9-10l/100km - w tym trochę białego szaleństwa ;)

 

pozdr, ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ondo, ładne wyniki :)

 

Ostatnio jak trochę przychłodziło wyszło 11l/100km ale wg mnie to sprawa beznadziejnego paliwa - ostatnio takie spalanie miałem jak w Wiśle było mnóstwo śniegu i auto miało tendencję do jazdy bokiem.

 

to pewnie coś nie tak z geometrią :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem po pierwszych testach i....

WRX '04 - średnio spalił mi 14,5 :)

Ale mam do pracy jakieś 2 KM więc jeździ zimny ,a pozostałe kręcenie się koło komina dosyć dynamiczne było. Więc wynik OK

Tankuje Pb98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX '04 - średnio spalił mi 14,5

 

Czyli w normie :cool:

 

12,3l/100km a 2 juz spokojne i ponizej 10 lekko :cool:

 

Też bym tak chciał. Ja ostatnio na trasie Gdańsk - Poznań via autostrada, Bydgoszcz & Gniezno przejechanej wieczorem, bardzo spokojnie, później do Piły z Poznania - też w "luźnym" tempie. No i jakbym się nie starał to poniżej 10,5l/100km nie mogę zejść :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legacy wolnyssak 99kombi, 125KM 101tys.km

Na benzynie 95:

-Pierwsza moja trasa Gorzów. Wielkopolski-Płock-Olsztyn ze średnia na trasie około100km/h (w tym 210km/h na autostradzie) spalanie 9,1L.

-Na innej trasie przepisowe tempo 7,7l.

-W mieście przeważnie dojazd do pracy 2,5km 14-15l

Na gazie:

-Trasa czasami niezgodnie z przepisami średnia 10,5km z klima.

-W mieście przeważnie dojazd do pracy 2,5km 16l

 

Masa auta ponad 1,4t oraz niedogrzany silnik musi swoje spalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, no tak... racja...

 

w sumie "luźne tempo" czy "bardzo spokojnie" dla WRXa to co innego niż "luźne tempo" czy "bardzo spokojnie" dla slow mammal'a :wink:

Wydaje mi się, że nawet jadąc 90-100 km/h równym tempem, GL spali mniej niż GT czy WRX.

A może wyprowadzi mnie ktoś może z błędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój, pierwszą trasę (458km) - bardzo spokojnie (wolniej niż wolnym ssakiem) - zrobił w granicach 10,34l/100km (dystans nieco nieprawdziwy - na kołach o zawyżonym rozmiarze (225/40R18) i nieco zaniżonym ciśnieniu :evil: ) - V-Power Racing.

 

Później trochę testów (100% otwarcia przepustnicy - dość często - żeby zalogować parametry pracy) i kręcenia się po mieście - 15,88l/100km (z 493km, nadal na zawyżonym rozmiarze kół, już z poprawnym ciśnieniem :wink: ) - trochę V-Power Racing i trochę Vervy.

 

Później nadal głównie testy i kręcenie się po mieście- 335km (już głównie na nominalnym rozmiarze kół) - 14,82l/100km - V-Power Racing

 

389km na Vervie - pół na pół trasa/miasto - raczej dość szybko - 12,41l/100km (już tylko na nominalnym rozmiarze kół)

 

486km na Neste E95 (+STP formuła do wtrysków) - 90% trasa, z cywilizowaną prędkością :-) (czyli nie przesadnie szybko, dla niektórych może jak kapelusz ;-)) - 11,02l/100km

 

 

Średnia jak na razie - 12,82l/100km (przy czym trasy mogło być nawet nieco więcej niż miasta i testów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...